صفحه 617 از 735 نخستنخست ... 117 517 567 607 613 614 615 616 617 618 619 620 621 627 667 717 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,161 تا 6,170 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

سلامی دوباره خدمت اساتید گل
    داشتم عکسای منظره چند تا عکاس رو نگا میکردم.توی اطلاعات عکسشون به یه نکته ای برخورد کردم برام جالب بود ولی دلیلشو نمیدونم.اینکه برخی عکسا که توی روز هم بودن رو با f/22 و 20 ثانیه مثلا گرفته بودن.خب وقتی میشه با اف کمتر و زمان کمتر عکس رو گرفت دلیل اف به این بزرگی و تایم به این زیادی چی هست؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    سلامی دوباره خدمت اساتید گل
    داشتم عکسای منظره چند تا عکاس رو نگا میکردم.توی اطلاعات عکسشون به یه نکته ای برخورد کردم برام جالب بود ولی دلیلشو نمیدونم.اینکه برخی عکسا که توی روز هم بودن رو با f/22 و 20 ثانیه مثلا گرفته بودن.خب وقتی میشه با اف کمتر و زمان کمتر عکس رو گرفت دلیل اف به این بزرگی و تایم به این زیادی چی هست؟
    ممنون
    درود بر شما

f/22 برای رسیدن به حداکثر عمق میدان ( فوکوس بودن تمام نقاط تصویر ) و زمان ۲۰ ثانیه معمولا برای جبران نوردهی به علت بستن دیافراگم.

جور دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد.افزایش زمان به ۲۰ ثانیه برای نرم شدن حرکات آب و یا ابرها و در نتیجه اجبار به بستن دیافراگم برای کاهش نور...

بستگی به سوژه دارد.

موفق باشید
    Ali M.Rezaei و rasaam تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

f/22 برای رسیدن به حداکثر عمق میدان ( فوکوس بودن تمام نقاط تصویر ) و زمان ۲۰ ثانیه معمولا برای جبران نوردهی به علت بستن دیافراگم.

جور دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد.افزایش زمان به ۲۰ ثانیه برای نرم شدن حرکات آب و یا ابرها و در نتیجه اجبار به بستن دیافراگم برای کاهش نور...

بستگی به سوژه دارد.

موفق باشید
    متشکرم از پاسختون
    صحنه ای که من دیدم از یک بنا بود
    یادمه خیلی وقت پیش توی یه کتابی خوندم که وقتی اف رو زیاد میکنیم علاوه بر اون عمق میدان ، باعث ایجاد بیشترین میزان محدوده دینامیکی میشه و حالت سایه روشن های عکس خیلی بهتر و با کنتراست بیشتری ایجاد میشن.این درست هست؟ و اینکه چقد تاثیر داره؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    متشکرم از پاسختون
    صحنه ای که من دیدم از یک بنا بود
    یادمه خیلی وقت پیش توی یه کتابی خوندم که وقتی اف رو زیاد میکنیم علاوه بر اون عمق میدان ، باعث ایجاد بیشترین میزان محدوده دینامیکی میشه و حالت سایه روشن های عکس خیلی بهتر و با کنتراست بیشتری ایجاد میشن.این درست هست؟ و اینکه چقد تاثیر داره؟
    اولین باره چنین چیزی می شنوم!!

داینامیک رنج به سنسور مربوط میشه و بعید میدانم چنین چیزی که می فرمایید باشه!!!
    rasaam تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام
    اين سوال رو در تاپيك پرتره مطرح كرده بودم بلكه دوستان متخصص در اين زمينه راهنمايي كنند، ولي متاسفانه پاسخي داده نشد.

آيا در پرتره گرافي ترجيح بر اينه كه بكگراند سوژه در حين عكاسي كاملا مناسب باشه طوري كه در اديت نيازي به جدا كردن سوژه از بكگراند و چسبوندن اون روي يه بكگراند جديد نباشه؟ (فكر ميكنم فلسفه استفاده از فون همين باشه) يا اين كه تكنيك هاي اديت اونقدر پيشرفته هست كه در صورت مسلط شدن به اونها ميشه سوژه رو به طبيعي ترين وجه از هر بكگراندي (جتي شلوغ و درهم) جدا كرد؟
    به عبارتي ميخوام بدونم براي دستيابي به پرتره هاي خوب استفاده از فون چقدر ضروريه و چقدر تاثيرگذار؟

همچنان منتظر اظهارنظر و راهنمايي دوستان هستم ...
    ارادت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

سلام دوستان عزیز
    ابتدا سال جدید رو تبریک میگم امیدوارم سال خوبی داشته باشید
    و انشالله با این توافقات و رفع تحریمها قیمت دوربین و لنز ارزون بشه بتونیم بیشتر از عکاسی لذت ببریم
    یه سوال دارم دوربینم نیکون d3300 هست و لنز 50 فیکس
    چند شب هستش که با نور فلاش از گل لاله عکس میگیرم چند مورد هم بسیار عالی در اومد
    اما یه مشکل بزرگ دارم و اونم فوکوس هست
    متاسفانه در حالت دستی نمیشه فوکوس دقیق داشت بخاطر تاریکی و خوب ندیدن سوژه
    اما موقع فوکوس خودکار مشکلی دارم اینه چرا خیلی وقتا چراغ کمک فوکوس روشن نمیشه بعضی مواقع هم که به ندرت روشن میشه فوکوس خیلی عالی انجام میشه و عکس خوب در میاد
    سوالم اینه ایا تنظیمات خاصی داره؟
    من در حالت منوال یا تقدم دیافراگم عکس میگیرم موقع که فوکوس رو روی حالت نقطه ای میزارم هیچوقت نور کمکی فوکوس روشن نمیشه
    اگه دوستان در این مورد اطلاعاتی دارند ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند که بتونم امشب عکسهای بهتری بگیرم
    موفق باشید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به عبارتي ميخوام بدونم براي دستيابي به پرتره هاي خوب استفاده از فون چقدر ضروريه و چقدر تاثيرگذار؟
    در هر حالتی ترجیح اینه که مجبور به تعویض بک و.. نشوید.

اما در مورد سوالی که نقل قول کردم. اصلا ضروری نیست. پرتره خوب میتونه با هر بکگراندی باشه و لزومی به استفاده از فون و تغییرش و ... نیست
    کوروش و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در هر حالتی ترجیح اینه که مجبور به تعویض بک و.. نشوید.

اما در مورد سوالی که نقل قول کردم. اصلا ضروری نیست. پرتره خوب میتونه با هر بکگراندی باشه و لزومی به استفاده از فون و تغییرش و ... نیست
    متشكرم، البته يه نكته رو فراموش كردم ذكر كنم. سوال بنده در خصوص پرتره هاي استوديويي هست كه اغلب ترجيح داده ميشه بكگراند ساده و تك رنگ باشه. وگرنه در پرتره هاي محيطي وجود بكگراند غير ساده (مثل جلوه هايي از طبيعت و احيانا استفاده از تكنيك هايي مثل بوكه) حتي ميتونه تصوير رو جذاب تر هم كنه.

كاري كه ميخوام انجام بدم پرتره گرافي در محيط منزله. بدون فون مي بايست بكگراند رو (كه بدون فون آثار لوازم منزل درش مشهوده) در محيط فوتوشاپ يكدست كنم و يا سوژه رو كلا از بكگراند جدا كنم. از اين جهت پرسيدم.
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Sunday 5 April 2015 در ساعت 11:13

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    و انشالله با این توافقات و رفع تحریمها قیمت دوربین و لنز ارزون بشه بتونیم بیشتر از عکاسی لذت ببریم
    اما موقع فوکوس خودکار مشکلی دارم اینه چرا خیلی وقتا چراغ کمک فوکوس روشن نمیشه بعضی مواقع هم که به ندرت روشن میشه فوکوس خیلی عالی انجام میشه و عکس خوب در میاد
    من در حالت منوال یا تقدم دیافراگم عکس میگیرم موقع که فوکوس رو روی حالت نقطه ای میزارم هیچوقت نور کمکی فوکوس روشن نمیشه
    اگه دوستان در این مورد اطلاعاتی دارند ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند که بتونم امشب عکسهای بهتری بگیرم
    موفق باشید
    درود

دوست عزیز موارد زیر رو چک کنید

1. لنز باید در حالت اتو فوکوس باشد.
    2. فعال بودن گزینه AF Illuminator در منوی دوربین اگه اشتباه نکنم گزینه a2 در منوی custom settings هست.
    3. Auto Focus Area رو روی auto بذارید و اگه فقط از single point استفاده می کنید هنگامی که این مد رو انتخاب می کنید یک بار هم دکمه OK رو بزنید تا نقطه فوکوس فعال بشه.
    samani، ehsan1 و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    موفق باشید
    باسلام به دوستان منم همین مشکل دارم دوربین 400دی مشکل کجاست اول فکر کردم چراغ سوخته اما زمانی که دوربین رو تایمر می زارم چراغ کار می کنه مشکل کجاست
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II