صفحه 656 از 735 نخستنخست ... 156 556 606 646 652 653 654 655 656 657 658 659 660 666 706 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,551 تا 6,560 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود بر همگان
    دوستان و اساتید گرامی پرکاربردترین رنج در عکسهای مستند اجتماعی مخصوصأ برای عکاسی از رویدادهایی مثل پیاده روی اربعین که مملو از سوژه های ناب هستش چه رِنجیه؟
    همونطور که میدونید بعلت پیاده روی دو سه روزه اگر بشه از وزن تجهیزات نیم کیلو هم کم کرد کمک بزرگیست. به همین خاطر بستن یک پرایم سبک میتونه خیلی راهگشا باشه ولی بشرطی که سوژه ها رو از دست ندی!

با سپاس فراوان
    سلام
    به نظرم 24 روي كراپدار و 35 روي فول فريم مناسب باشد.
    ارادت
    DELL، Mahdi.A.Tabar و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

درود بر همگان
    دوستان و اساتید گرامی پرکاربردترین رنج در عکسهای مستند اجتماعی مخصوصأ برای عکاسی از رویدادهایی مثل پیاده روی اربعین که مملو از سوژه های ناب هستش چه رِنجیه؟
    همونطور که میدونید بعلت پیاده روی دو سه روزه اگر بشه از وزن تجهیزات نیم کیلو هم کم کرد کمک بزرگیست. به همین خاطر بستن یک پرایم سبک میتونه خیلی راهگشا باشه ولی بشرطی که سوژه ها رو از دست ندی!

با سپاس فراوان
    برای این نوع سفر ها اگر یک لنز زوم مناسب داشته باشید کاربردی تره. من اگر یک انتخاب برای چنین سفری داشته باشم سعی میکنم 24-70 بردارم. (برای فول فریم)
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    برای این نوع سفر ها اگر یک لنز زوم مناسب داشته باشید کاربردی تره. من اگر یک انتخاب برای چنین سفری داشته باشم سعی میکنم 24-70 بردارم. (برای فول فریم)
    درود

اتفاقأ خودم 24-70 تامرون رو دارم و میدونم که این رنج خیلی کاربرد داره. اما با توجه به تجارب قبلی از پیاده روی میدونم وزنش یه کم زیاده و ممکنه خسته کننده بشه!
    پارسال با 70D بودم و 18-135 STM بازم احساس میکردم کمی خسته کننده ست. (یادش بخیر چه خاطرات خوبی باهاش داشتم)
    امسال D750+Tamron 24-70 که وزنش بیشتر هم میشه.

به همین خاطر خواستم نظر دوستان رو برای بهترین پرایم بدونم. با توجه به نظر جناب چگینی و سرچ هایی که توی نت داشتم همون 35 م.م خوبه. با توجه به وزن 305 گرمی 35 اف 1.8 نیکون در مقابل 825 گرمی 24-70 تامرون ، واقعأ وسوسه کننده ست. فعلأ تنها گزینه ام همون 24-70 هستش و اگه پرایم نشد سعی میکنم از وزن دیگر وسایل کم کنم.

بازم منتظر نظر دیگر اساتید هستم.

ارادتمند
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    165

چرا عکسهایی که از اسکن نگاتیو بدست می ایند ارسال نمی شوند واعلام اینکه فایل خراب می باشد. می شود.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

درود

اتفاقأ خودم 24-70 تامرون رو دارم و میدونم که این رنج خیلی کاربرد داره. اما با توجه به تجارب قبلی از پیاده روی میدونم وزنش یه کم زیاده و ممکنه خسته کننده بشه!
    پارسال با 70D بودم و 18-135 STM بازم احساس میکردم کمی خسته کننده ست. (یادش بخیر چه خاطرات خوبی باهاش داشتم)
    امسال D750+Tamron 24-70 که وزنش بیشتر هم میشه.

به همین خاطر خواستم نظر دوستان رو برای بهترین پرایم بدونم. با توجه به نظر جناب چگینی و سرچ هایی که توی نت داشتم همون 35 م.م خوبه. با توجه به وزن 305 گرمی 35 اف 1.8 نیکون در مقابل 825 گرمی 24-70 تامرون ، واقعأ وسوسه کننده ست. فعلأ تنها گزینه ام همون 24-70 هستش و اگه پرایم نشد سعی میکنم از وزن دیگر وسایل کم کنم.

بازم منتظر نظر دیگر اساتید هستم.

ارادتمند
    به نظر من تو همچین شرایطی که شما میخواید درش قرار بگیرید دو حالت داره : یا میخواید عکس های خوب بگیرید یا میخواید سبک بار باشید. اگر بخواید سبک باشه تجهیزاتتون در نظر بگیرید که اگر یه G7x تهیه کنید وزنش کلا 300 گرم هست ولی دی 750 رو حتی اگر با لنز 300 گرمی بخواید حمل کنید (بدون کیف) وزنش میشه 1150 گرم که اختلاف خیلی قابل توجهی است برای چنین سفری. در صورتی که با همون G7x عکسای سفر خیلی عالی میشه گرفت.
    M.Kazemi، Behzad43 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    به نظر من تو همچین شرایطی که شما میخواید درش قرار بگیرید دو حالت داره : یا میخواید عکس های خوب بگیرید یا میخواید سبک بار باشید. اگر بخواید سبک باشه تجهیزاتتون در نظر بگیرید که اگر یه G7x تهیه کنید وزنش کلا 300 گرم هست ولی دی 750 رو حتی اگر با لنز 300 گرمی بخواید حمل کنید (بدون کیف) وزنش میشه 1150 گرم که اختلاف خیلی قابل توجهی است برای چنین سفری. در صورتی که با همون G7x عکسای سفر خیلی عالی میشه گرفت.
    حق با شماست.
    اما بیشترین معایب یک.کمپکت در این شرایط با توجه به تجارب قبلی :
    1- عمر کم.باطری و عدم دسترسی به موقع به پریز برق جهت شارژ مجدد
    2- سرعت فوکوس ضعیفتر و عملکرد کندتر نسبت به dslr که در خیلی مواقع صحنه از دست میره
    3- نیاز به ایزوی بالا و عدم رفتار نویزی مناسب کمپکت ها
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

حق با شماست.
    اما بیشترین معایب یک.کمپکت در این شرایط با توجه به تجارب قبلی :
    1- عمر کم.باطری و عدم دسترسی به موقع به پریز برق جهت شارژ مجدد
    2- سرعت فوکوس ضعیفتر و عملکرد کندتر نسبت به dslr که در خیلی مواقع صحنه از دست میره
    3- نیاز به ایزوی بالا و عدم رفتار نویزی مناسب کمپکت ها
    داره آف تاپیک میشه و مطمئنا این پست ها به همون تاپیک معروف هدایت میشن اما بد ندیدم چند نکته را هم بنده عرض کنم
    در بالاتر بودن کیفیت DSLR شکی وجود ندارد و اینجا هم قرار نیست برای سوال شما راجع به لنز نسخه خرید کامپکت پیچیده شود. به صورت کلی برای همچین برنامه ای استفاده از یک کامپکت پیشرفته (بیشتر نظرم روی G1x هست) به همراه باتری یدک گزینه ای بهتر نسبت به DSLR است.
    با سنسور بزرگ و دقت بالا در فوکوس موارد 2 و 3 مد نظرتون مرتفع میشود و با داشتن باتری یدک نیز گزینه 1 ختم به خیر میشود. ضمن آنکه بار کمی هم بر دوش عکاس خواهد بود.
    بعد از آن گزینه بعدی دوربین های میرورلس (مثل eos M) است
    اما اینها برای کسی است که در یکی از دسته های زیر جای گیرد:
    1- این نوع عکاسی بخش اصلی فعالیتش است (مستند اجتماعی)
    2- برای خرید دوربین خاص این شرایط (استفاده کم و شاید چند روز در سال) مشکل مالی نداشته باشد
    3- وابسته به برتری های DSLR نباشد.

اما برای پاسخ سوال شما بهترین گزینه همان است که دوستان اشاره کردند. یک پرایم سبک و با کیفیت

موفق باشید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

سلام
    تراکم پیکسلی سنسور چیست؟
    و چه تاثیری بر نویز دارد

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    سلام
    تراکم پیکسلی سنسور چیست؟
    و چه تاثیری بر نویز دارد
    تراکم = نسبت تعداد در واحد سطح یا حجم
    و یک موضوع نسبی است. مثلا وقتی میگوییم تراکم پیکسلی دوربین نیکون دی7100 از دوربین کنون 60دی بیشتر است بدین معنی ست که تعداد نیکون تعداد پیکسل بیشتری در واحد سطح بر روی سنسور خود جا داده است ( 24 مگاپیکسل برای نیکون و 16 مگاپیکسل برای کنون )
    هرچه تراکم پیکسلی یک دوربین بیشتر باشد طبیعتاً برای جای گیری پیکسل ها بر روی سنسور، ناچاراً اندازه فتودیودها کوچکترخواهد شد این امر باعث کاهش میزان نورگیری فتودیود ها و افزایش نویز خواهد شد.
    البته تکنولوژی تولید سنسور ها و پردازنده ها رو نباید نادیده گرفت. در همین مثال با اینکه نیکون از تراکم پیکسلی بالاتری برخورداره اما در زمینه کنترل نویز خیلی بهتر از 60دی عمل میکنه و این هم به دلیل همین پیشرفت تکنولوژی هست.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

10864986_401369396684603_1383655071_n.jpgسلام.کسی میدنه چطور از تور عکاسی شده