صفحه 659 از 735 نخستنخست ... 159 559 609 649 655 656 657 658 659 660 661 662 663 669 709 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,581 تا 6,590 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..

آیا عکسهای خبری و ورزشی را میتوان زیر مجموعه اسنپ شاتها قلمداد کرد و یا خیر؟
    خیر. هر کادربندی سریعی لزوما اسنپ شات نیست.
    nicebluesky، Dariush Chegini و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

کسی از دوستان تا حالا با لنز 28-80 G نیکون کار کرده؟ مگه این لنز G نیست؟ مگه لنزهای G نباید موتور فوکوس داشته باشن؟ پس چرا این اینجوریه. حتی دکمه خاموش روشن کردن اتوفوکوس هم نداره.

28-80mm-KEN_6230.jpg
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    یه سوالی برای بنده پیش اومده
    این رده بندی آقا کن راکول دقیقا چجوریه؟
    آقای مصطفی عزیز که دقیقا یه پست پایین تر از من پست گذاشتن،یه لینک داده بودن که لنز های منتخب این آقا رو نشون میداد
    یکی از لنز هاش 18-55بوده
    دقیقا رو چه حسابی این آقا لنز برتر انتخاب میکنه؟
    اگر واقعا لنز خوبی هستش نفروشمش
    موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی برای بنده پیش اومده
    این رده بندی آقا کن راکول دقیقا چجوریه؟
    آقای مصطفی عزیز که دقیقا یه پست پایین تر از من پست گذاشتن،یه لینک داده بودن که لنز های منتخب این آقا رو نشون میداد
    یکی از لنز هاش 18-55بوده
    دقیقا رو چه حسابی این آقا لنز برتر انتخاب میکنه؟
    اگر واقعا لنز خوبی هستش نفروشمش
    موفق باشید
    بستگی داره تعریف شما از "لنز خوب" چی باشد!
    55-18، لنز سبکی است،
    کوچک است،
    ارزان است،
    یک واک اراند ارزان به حساب می آید،
    رنج واید تا نسبتا نرمال را پوشش میدهد،
    به نسبت بزرگنمایی خوبی دارد و در کار ماکرو میتواند مورد استفاده قرار گیرد، (بخصوص با اکستنشن)
    و شاید مزیت های دیگر
    اما برای کار جدی و حرفه ای بهتر است از ابزارهای مخصوص به هر ژانر استفاده کرد. فرضا شما برای عکاسی منظره به لنز واید احتیاج دارید یا برای عکاسی شب به لنزی با آپرچر باز احتیاج خواهید داشت. اما دلیل نمیشود که با 55-18 نتوان کار کرد یا آن را غیر کارامد دانست.

به شخصه با همین 55-18 که میفرمایید لنز خوبی نیست، هم عکاسی منظره انجام داده ام، هم ماکرو و هم عکاسی از رد ستارگان و کهکشان! با آن عکاسی پانوراما هم کار کرده ام و نتایج هم برایم نسبتا قابل قبول بوده! حتی پرتره و عکاسی صنعتی تبلیغاتی نیز کار کرده ام!
    M.Kazemi، nicebluesky، mohammad.baruji و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام اساتید گرامی مرسی که بنده رو راهنمایی می میکنید.یک‌سوال ازتون داشتم که چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده میخاستم لطف کنید جوابمو بدید.من با دوستم میریم تالاب میقان اراک عکاسی.دوستم تجربش از من بیشتره هر جفتمون هم تنظیمات دوربینو رو اتوماتیک بدون فلش میذاریم برای عکاسی از پرندگان.لنز ایشون پونصد سیگما هست۱۵۰.۵۰۰و لنز من شهصد ۱۵۰_۶۰۰سیگما جفتمونم نیکون دی ۷۱۰۰ داریم منتها نمیدونم چرا عکسای اون از من شارپ تره نه این که عکسای منم بد باشه ولی عکسای اون ی شفافیت خاصی داره.من هر چی ازش پرسیدم بهم نگفت.میخاستم بپرسم تو‌خوده منوی دوربینم تنظیمات خاصی داره مثلا وایت بالانسش؟یا چیز دیگه چون لنز من بهتره باید عکسامم بهتر بشه.اینم بگم جفتمون بدون سه پایه عکاسی میکنیم .منظورم اینه که تمام تنظیمات ظاهرا مثل همه ولی خروجیها فرق میکنه اگر لطف کنید بگید تنظیمات داخل منو رو هم باید من تغییر بدم؟و ایشون با فرمت جی پیگ میگیره من با راو ولی خب من باید بعد یکم رنگارو کمو زیاد کنم ولی ایشون ادیت نمیکنه اصلا

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi_sat2005 نمایش پست ها
    سلام اساتید گرامی مرسی که بنده رو راهنمایی می میکنید.یک‌سوال ازتون داشتم که چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده میخاستم لطف کنید جوابمو بدید.من با دوستم میریم تالاب میقان اراک عکاسی.دوستم تجربش از من بیشتره هر جفتمون هم تنظیمات دوربینو رو اتوماتیک بدون فلش میذاریم برای عکاسی از پرندگان.لنز ایشون پونصد سیگما هست۱۵۰.۵۰۰و لنز من شهصد ۱۵۰_۶۰۰سیگما جفتمونم نیکون دی ۷۱۰۰ داریم منتها نمیدونم چرا عکسای اون از من شارپ تره نه این که عکسای منم بد باشه ولی عکسای اون ی شفافیت خاصی داره.من هر چی ازش پرسیدم بهم نگفت.میخاستم بپرسم تو‌خوده منوی دوربینم تنظیمات خاصی داره مثلا وایت بالانسش؟یا چیز دیگه چون لنز من بهتره باید عکسامم بهتر بشه.اینم بگم جفتمون بدون سه پایه عکاسی میکنیم .منظورم اینه که تمام تنظیمات ظاهرا مثل همه ولی خروجیها فرق میکنه اگر لطف کنید بگید تنظیمات داخل منو رو هم باید من تغییر بدم؟و ایشون با فرمت جی پیگ میگیره من با راو ولی خب من باید بعد یکم رنگارو کمو زیاد کنم ولی ایشون ادیت نمیکنه اصلا
    درود بر شما

شارپ بودن عکس به پارامترهای زیادی بستگی داره.عدم لرزش دوربین در هنگام فشردن دکمه شاتر٬ تمرکز و فوکوس در نقطه صحیح٬ ... و مطلب دیگه اینکه ایشون پروسس عکس رو به دوربین واگذار کرده و شما خودتون توی نرم افزار انجام میدید و اگه مهارت کافی نداشته باشید٬ خروجی jpg ایشون بهتر از شما خواهد بود.یعنی از نظر تنظیم کنتراست و رنگ و نور و ... بهتر بوده و باعث میشه به نظر شما عکس با جزئیات بیشتری دیده بشه و به اصطلاح بهتر باشه.مطلب دیگه اینکه فرمودید تنظیمات رو روی اتومات بدون فلاش میزارید و این صحیح نیست چون تصمیم رو به عهده دوربین گذاشتید برای انتخاب دیاف و شاتر و ایزو و ممکنه دوربین محاسبات درستی انجام نده و مثلا روی دیافی عکاسی کنه که در لنز شما از شارپنس کمتری برخورداره.بنابراین بهتون پیشنهاد میدم با استفاده از روش سعی و خطا و با مرور کردن ریویوهای مربوط به لنزتون در سایتهای معتبر٬ وضعیت خروجی عکس رو در دیاف های مختلف بررسی کنید و در زمان عکاسی با انتخاب دیاف و شاتر مناسب مشغول به کار بشید.ضمنا از افزایش ایزو هم برای رسیدن به سرعت بالاتر شاتر نترسید.گاهی ممکنه مجبور بشید در روز از ایزوی ۸۰۰ استفاده کنید برای رسیدن به شاتر سریعتر و در نتیجه خنثی کردن حرکات پرنده و لرزش دست و شارپنس بیشتر.
    موفق باشید

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

البته اگه درست حدس زده باشم و هر دو نفر از ماکزیمم لنزتون استفاده کرده باشید، چون لنز شما صد میلیمتر بیشتره، لرزش هم بیشتر میشه!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    البته اگه درست حدس زده باشم و هر دو نفر از ماکزیمم لنزتون استفاده کرده باشید، چون لنز شما صد میلیمتر بیشتره، لرزش هم بیشتر میشه!
    بله دقیقا درسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

شارپ بودن عکس به پارامترهای زیادی بستگی داره.عدم لرزش دوربین در هنگام فشردن دکمه شاتر٬ تمرکز و فوکوس در نقطه صحیح٬ ... و مطلب دیگه اینکه ایشون پروسس عکس رو به دوربین واگذار کرده و شما خودتون توی نرم افزار انجام میدید و اگه مهارت کافی نداشته باشید٬ خروجی jpg ایشون بهتر از شما خواهد بود.یعنی از نظر تنظیم کنتراست و رنگ و نور و ... بهتر بوده و باعث میشه به نظر شما عکس با جزئیات بیشتری دیده بشه و به اصطلاح بهتر باشه.مطلب دیگه اینکه فرمودید تنظیمات رو روی اتومات بدون فلاش میزارید و این صحیح نیست چون تصمیم رو به عهده دوربین گذاشتید برای انتخاب دیاف و شاتر و ایزو و ممکنه دوربین محاسبات درستی انجام نده و مثلا روی دیافی عکاسی کنه که در لنز شما از شارپنس کمتری برخورداره.بنابراین بهتون پیشنهاد میدم با استفاده از روش سعی و خطا و با مرور کردن ریویوهای مربوط به لنزتون در سایتهای معتبر٬ وضعیت خروجی عکس رو در دیاف های مختلف بررسی کنید و در زمان عکاسی با انتخاب دیاف و شاتر مناسب مشغول به کار بشید.ضمنا از افزایش ایزو هم برای رسیدن به سرعت بالاتر شاتر نترسید.گاهی ممکنه مجبور بشید در روز از ایزوی ۸۰۰ استفاده کنید برای رسیدن به شاتر سریعتر و در نتیجه خنثی کردن حرکات پرنده و لرزش دست و شارپنس بیشتر.
    موفق باشید
    سپاس از شما.راستش من خودم بیشتر از اولویت شاتر استغاده میکنم شاتر رو در روزهای آفتابی ۸۰۰یا هزار میزارم ایزو هم ۸۰۰یکم لرزش دست دارم چون دوستمم میگفت نلرزیدن دست خیلی مهمه پس تنظیم دیگه ای نداره؟بیشتر باید تمرکز خودمو بالا ببرم؟اولویت Aچطوره برا پرنده گرافی؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    کسی از دوستان تا حالا با لنز 28-80 G نیکون کار کرده؟ مگه این لنز G نیست؟ مگه لنزهای G نباید موتور فوکوس داشته باشن؟ پس چرا این اینجوریه. حتی دکمه خاموش روشن کردن اتوفوکوس هم نداره.

28-80mm-KEN_6230.jpg
    سری جی نیکون مربوط به لنزهایی میشه که رینگ دیافراگم رو حذف کرده. موتور دارهم AFS هستش
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.