صفحه 719 از 735 نخستنخست ... 219 619 669 709 715 716 717 718 719 720 721 722 723 729 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,181 تا 7,190 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان ،میخواستم ببینم برای خرید تجهیزات دوربین بخصوص کیف دوربین (تهران)کجا باید سر بزنم ؟ببخشید اگر احتمالا سوالم رو‌جای درست مطرح نکردم و ممنون از راهنمایی.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط آناهيد نمایش پست ها
    سلام دوستان ،میخواستم ببینم برای خرید تجهیزات دوربین بخصوص کیف دوربین (تهران)کجا باید سر بزنم ؟ببخشید اگر احتمالا سوالم رو‌جای درست مطرح نکردم و ممنون از راهنمایی.
    یا برید خیابون ناصر خسرو یا شعبه فروشگاه های اینترنتی - پاساژ پایتخت قدیم بود الان نمیدونم

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    اگه از فلاش speed light منظورم فلاشهای روی دوربینی هست استفاده میکنید میتونید شرایطی ایجاد کنید که در موقع شات همه استدیو تاریک باشه در این حالت با هر سرعتی پایین تر از سرعت سینک عکاسی کنید سرعت تخلیه فلاش به عنوان سرعت شاتر شما در نظر گرفته میشه. هر چه قدرت فلاش پایین تر باشه سرعت تخلیه پایین تر میاد و به تبع اون سرعت شات هم بالاتر میره بعضا تا 1/20000 ثانیه.
    از این روش معمولا برای کارهای کوچیک مثل قطره گرافی استفاده میشه.
    دوست عزیز من متاسفانه متوجه منظورتون نشدم. منظور شما اینکه که اگه سرعت شاتر من کمتر از سرعت سینک باشه (مثلا 1/50 ثانیه)، فلاش هم در مدت 1/50 زمان عمل تخلیه انجام میده؟
    این قانون برای speedlight ها هست یا برای هر نوع فلاشی؟ منظورم فلاش چتری استدیوییه
    ال سی دی دوربین با کیفیت‌ترین ال سی دی دنیاست!

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوست عزیز من متاسفانه متوجه منظورتون نشدم. منظور شما اینکه که اگه سرعت شاتر من کمتر از سرعت سینک باشه (مثلا 1/50 ثانیه)، فلاش هم در مدت 1/50 زمان عمل تخلیه انجام میده؟
    این قانون برای speedlight ها هست یا برای هر نوع فلاشی؟ منظورم فلاش چتری استدیوییه
    ببینید سرعت تخلیه فلاش خیلی کمتر از سرعت شاتر هست حالا اگه ما این وسط کاری کنیم که فقط نور فلاش به سنسور برسه فرقی نمیکنه از چه سرعتی استفاده میکنیم حتی اگه چند ثانیه هم باشه فرقی نمیکنه چون در نهایت فقط نور فلاش هست که ثبت میشه و اون هم چون سرعت تخلیه بالایی داره مثل این میمونه که از سرعت بالای شاتر استفاده کردیم.
    Majix و BRAD تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان من به عکاسی با سرعت شاتر زیاد (مثل 1/500 ثانیه و بالاتر) و دیافراگم نسبتاً بسته (مثل 8) در محیط استدیویی نیاز دارم. پیشنهاد شما استفاده از فلاش high sync هست؟
    آیا جایگزینی برای این فلاش وجود داره؟ مثلا از پروژکتور قوی استفاده بشه
    درود
    فلاش SpeedLight دارید؟
    اگر موجوده با این فلاش تا 1/8000 هم می توانید تصویر ثبت کنید. البته باتوجه به F/8 باید میزان نور ورودی را افزایش دهید و این یعنی احتمالا استفاده از فلاش در فاصله نزدیک و یا استفاده از بیش از 2 فلاش. من این مسئله را روی 430 EX II تست کردم.
    پروژکتور هم اگر قرار باشه چنین قدرت و پرتاب نوری داشته باشه قیمت بالایی خواهد داشت. البته اگر خلاقیت شخصی را مد نظر قرار دهید شاید بشه با لامپ های SMD جدید نور بسیار بالا با هزینه پایین تامین نمود
    ارادتمند
    BRAD تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    ببینید سرعت تخلیه فلاش خیلی کمتر از سرعت شاتر هست حالا اگه ما این وسط کاری کنیم که فقط نور فلاش به سنسور برسه فرقی نمیکنه از چه سرعتی استفاده میکنیم حتی اگه چند ثانیه هم باشه فرقی نمیکنه چون در نهایت فقط نور فلاش هست که ثبت میشه و اون هم چون سرعت تخلیه بالایی داره مثل این میمونه که از سرعت بالای شاتر استفاده کردیم.
    دوست عزیز فکر کنم سوالمو بد مطرح کردم. من دنبال اینم که با سرعت شاتری سریعتر از sync فلاش عکس بگیرم. مثلا 1/640 ثانیه

تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    فلاش SpeedLight دارید؟
    اگر موجوده با این فلاش تا 1/8000 هم می توانید تصویر ثبت کنید. البته باتوجه به F/8 باید میزان نور ورودی را افزایش دهید و این یعنی احتمالا استفاده از فلاش در فاصله نزدیک و یا استفاده از بیش از 2 فلاش. من این مسئله را روی 430 EX II تست کردم.
    پروژکتور هم اگر قرار باشه چنین قدرت و پرتاب نوری داشته باشه قیمت بالایی خواهد داشت. البته اگر خلاقیت شخصی را مد نظر قرار دهید شاید بشه با لامپ های SMD جدید نور بسیار بالا با هزینه پایین تامین نمود
    ارادتمند
    متاسفانه من speedlight ندارم. با SMD میشه خیلی کارها انجام دادم ولی دوتا ایراد دارن که مهمترینش اینه که نمیشه روشون دیمر وصل کرد تا نورشون رو تنظیم کرد.
    فکر کنم ناچارم speedlight تهیه کنم
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

دوستان به نظر شما یک عکاس به چه عواملی برای تعیین تعرفه و قیمت یک عکس باید توجه کنه ؟ مثلا چطور میشه برای یک عکس پرتره قیمت در نظر گرفت ؟ یا مثلا یک عکس شهری ؟ عواملی مثل ارزش تجهیزات عکاسی یا مثلا نوع ادیت و یا زمانی که برای ثبت یک عکس صرف شده و ... چطور میتونن بر تعرفه قیمت تاثیر داشته باشند ؟ شما به عنوان یک عکاس باید تعرفه ثابتی داشته باشین یا به وضعیت مخاطب هم نگاه میکنید ؟ بعضی از مسائل ممکنه زیاد اخلاقی نباشه مثل نبود نرخ ثابت برای همه آدمها اما به هر حال همه جای دنیا اتفاق میوفته . چند سال پیش یه ویدیو دیده بودم یک عکاس فرانسوی در این مورد صحبت میکرد و یک جدولی معرفی کرد تقریبا یه نرخ جهانی برای یه سری کارهای عکاسی بود اما هیچی ازش در خاطرم نیست چون اصلا به کسب درآمد از عکاسی فکر نمیکردم . کسی از این موضوع هم اطلاعی داره ؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    دوستان به نظر شما یک عکاس به چه عواملی برای تعیین تعرفه و قیمت یک عکس باید توجه کنه ؟ مثلا چطور میشه برای یک عکس پرتره قیمت در نظر گرفت ؟ یا مثلا یک عکس شهری ؟ عواملی مثل ارزش تجهیزات عکاسی یا مثلا نوع ادیت و یا زمانی که برای ثبت یک عکس صرف شده و ... چطور میتونن بر تعرفه قیمت تاثیر داشته باشند ؟ شما به عنوان یک عکاس باید تعرفه ثابتی داشته باشین یا به وضعیت مخاطب هم نگاه میکنید ؟ بعضی از مسائل ممکنه زیاد اخلاقی نباشه مثل نبود نرخ ثابت برای همه آدمها اما به هر حال همه جای دنیا اتفاق میوفته . چند سال پیش یه ویدیو دیده بودم یک عکاس فرانسوی در این مورد صحبت میکرد و یک جدولی معرفی کرد تقریبا یه نرخ جهانی برای یه سری کارهای عکاسی بود اما هیچی ازش در خاطرم نیست چون اصلا به کسب درآمد از عکاسی فکر نمیکردم . کسی از این موضوع هم اطلاعی داره ؟

درود بر شما
    از نظر من پارامترهای زیر تاثیر گذار هستند:

۱- تجربه و نام عکاس ( مهمترین عامل)
    ۲- تجهیزات مورد استفاده
    ۳- چیدمان و فضاسازی ( و زمانی که صرف این کارها میشود )
    ۴- نوع سوژه و شرایط عکاسی ( در محل مشتری یا در محل عکاس )
    ۵- شخصیت و مورد استفاده مشتری ( قطعا عکاسی برای یک برند معروف تعرفه بیشتری دارد)
    ۶- تعداد فریم
    ۷- کیفیت ویرایش و ...

و در نهایت توافق بین مشتری و عکاس

موفق باشید
    کوروش و ahmad_sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما
    از نظر من پارامترهای زیر تاثیر گذار هستند:

۱- تجربه و نام عکاس ( مهمترین عامل)
    ۲- تجهیزات مورد استفاده
    ۳- چیدمان و فضاسازی ( و زمانی که صرف این کارها میشود )
    ۴- نوع سوژه و شرایط عکاسی ( در محل مشتری یا در محل عکاس )
    ۵- شخصیت و مورد استفاده مشتری ( قطعا عکاسی برای یک برند معروف تعرفه بیشتری دارد)
    ۶- تعداد فریم
    ۷- کیفیت ویرایش و ...

و در نهایت توافق بین مشتری و عکاس

موفق باشید
    خیلی خیلی متشکرم دوست من لطف کردی
    پس اینطور که من متوجه شدم تعرفه مشخص و ثابتی وجود نداره
    نمیدونم امکانش هست یا نه اما ممکنه اگر تا حالا از عکاسی درآمدی کسب کردین یه مثال هم بزنید ؟ مثلا یک عکسی رو با این شرایط و تجهیزات و فلان و فلان انقدر فروختم !؟
    برای مثال من عکسهای زیادی از تهران دارم اما نمیدونم چطور میتونم روش قیمت تعیین کنم یا برای شروع کار با کسی یا شرکتی از چه قیمتی شروع کنم که هم معقول باشه هم منصفانه ؟