صفحه 95 از 735 نخستنخست ... 45 85 91 92 93 94 95 96 97 98 99 105 145 195 595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 941 تا 950 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در مورد سوالتون هم تا سرعتی خاص متناسب با سوژه بله و بیشتر از آن دیگر اثر ملموسی ندارد ... مثلا برای خزش یک حلزون شاید 1/10 ثانیه هم فریز باشد.
    با دقت به توصیه ایشون یه مطلب رو بنده عرض کنم به فاصله کانونی که در حال عکاسی هستید دقت کنید، لنزها در فواصل کانونی مختلف ، یک محدوده امن برای سرعت شاتر دارند که باید به آن دقت کنید. ( البته از لحاظ لرزش دست)
    جناب گلزار همونطور که خودتون هم مستحضرید برای مثال و مقیاس عرض کنم، سرعت 200/1 هم برای فریز 100% حرکتی مثل پروانه در نرمش یا فریز کامل یک کشیده شلاقی کافی نیست . - بنده این تجربه رو از قدرت شاتر دوربین خود دارم و در مورد تفاوت امر با شاتر 7D دوستان مجرب تر از بنده باید نظر دهند -

البته همواره فریز قطعی بهترین تاثیر را ندارد و گاهی مشاهده آثاری از حرکت، به زیبایی ثبت میافزاید.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 16 February 2011 در ساعت 19:17
    golroz تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

چرا از فلاش استفاده نمي كنيد؟
    فرهاد حسيني

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

اظهار نظر در این جا برای من آماتور کار درستی نیست ولی من به خودم اجازه دادم جسارت کنم و حرفی بزنم شاید بکار بیاد.
    استفاده از فلاش های قدرتمند می تواند کمک زیادی به کار شما بکند ولی خود این فلاش باعث جلب توجه افراد میشه که این با توجه به نوع عکس هایی که شما می خواهید بگیرید زیاد مناسب نیست.
    من فکر می کنم مشکل اصلی فوکوس است که ای مشکل رو باید با دیافراگم های بسته تری استفاده بشه که ای خودش سرعت شاتر رو پایین میاره از طرفی افزایش زیاد از حد ایزو باعث نویز زیاد در تصویر میشود .
    پیشنهاد من استفاده از دیافراگم حدود 2 یا 3 درجه بسته تر از بازترین حالت است.
    به نظرم دیاف حدود 8 مناسب باشه...
    البته به عقل ناقص من این رسید.
    شاید کاشتن یک فلاش جانبی در جایی با فاصله از دوربین مثلا در گوشه ای از سن شاید بکارتون بیاد.
    golroz تشکر می‌کند.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    از آنجائیکه در بیشتر مواقع از لنز 22-10 استفاده مینمائید سرعت شاتر 250 باید تصاویر شارپی به شما بدهد. به نظر بنده اصلی ترین دلایل تار بودن تصاویر : 1- فوکوس بودن دوربین روی سوژه دیگر و 2- کراپ کردن بیش از حد عکس میباشد.
    بنا بر گفته دوستمان با تمرین دادن دیدتان میتوانید به کسب نتیجه مورد نظر در دوربین و نه در کامپیوتر نزدیک شوید. :)
    با سلام و تشکر = در مورد بند 2 حرفی نیست ودر مورد بند یک عرض میکنم طبق جدول فاصله به متر و دهانه دیافراگم برای دوربین D7 میگوید ( اگر در فاصله 3 متر موضوع بایستید و با دهانه دیافراگم 2.8 ، عکسبرداری کنید همه چیز مابین فاصله 1.75 الی 10.5 متر در فوکوس قرار میگیرد ) و من اکثرا" با دهانه 3.5 و با فاصله همین حدود و یا بیشتر عکسبرداری میکنم.

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط golroz نمایش پست ها
    اگر در فاصله 3 متر موضوع بایستید و با دهانه دیافراگم 2.8 ، عکسبرداری کنید همه چیز مابین فاصله 1.75 الی 10.5 متر در فوکوس قرار میگیرد
    فکر نمیکنم با این دیاف تا فاصله 10.5 فوکوس باشد!!
    شاهین اکبری و golroz تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

چرا از فلاش استفاده نمي كنيد؟
    با سلام و تشکر = اکراه دارم ولی اگر مجبور باشم (از لحاظ فقر نوری) استفاده میکنم.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با سلام و تشکر = اکراه دارم ولی اگر مجبور باشم (از لحاظ فقر نوری) استفاده میکنم.
    چرا اکراه؟! بنده هم گاهی کارهای اینچنینی میکنم و تنها چیزی که واقعا به داد میرسه همین فلاش هست.حتی در سالنهایی که سقفهای بلند دارن با دیاف 7.1 و ایزو 800 به نتایجی قابل قبولی میرسم.سرعت هم اگر بنا به فریز کردن سوژه باشه همون 250 کافیه.
    golroz تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

چرا اكراه داريد؟
    دوربين شما داراي ترنسميتر داخلي است و فلاشتان هم قوي و پيشرفته. چه كارها كه به روش فلاش آف كمرا نمي توانيد بكنيد. متاسفانه يك چيزي مد شده است در بين برخي عكاسان كه فكر مي كنند استفاده از فلاش افت دارد يا عكس حتما بايد بدون فلاش باشد تا هنري به نظر بيايد. قبلا هم در تاپيكي عرض كرده بودم كه در برخي شرايط نوري تنها راه علاج فلاش است و بس. درست است نور مستقيم فلاش عكس را بي روح و تخت مي كند ولي ده ها تريك و روش براي جلوگيري از آن مشكل وجود دارد كه با خلاقيت مي توان از آنها استفاده كرد. اينكه همه ي عكسها را با ايزو بالا و ديافراگم باز و سرعت پايين بگيريم درست نيست. خيلي جاها به عمق ميدان هاي بيشتر نياز داريم و خيلي جاها با سوژه هايي كه قطعا مجسمه نيستند سر و كار داريم كه نياز به ديافراگم هاي بسته تر و سرعت هاي بالاتر احساس مي شود.
    شاهین اکبری، Amir Abdolpanah و golroz تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    اظهار نظر در این جا برای من آماتور کار درستی نیست ولی من به خودم اجازه دادم جسارت کنم و حرفی بزنم شاید بکار بیاد.
    استفاده از فلاش های قدرتمند می تواند کمک زیادی به کار شما بکند ولی خود این فلاش باعث جلب توجه افراد میشه که این با توجه به نوع عکس هایی که شما می خواهید بگیرید زیاد مناسب نیست.
    من فکر می کنم مشکل اصلی فوکوس است که ای مشکل رو باید با دیافراگم های بسته تری استفاده بشه که ای خودش سرعت شاتر رو پایین میاره از طرفی افزایش زیاد از حد ایزو باعث نویز زیاد در تصویر میشود .
    پیشنهاد من استفاده از دیافراگم حدود 2 یا 3 درجه بسته تر از بازترین حالت است.
    به نظرم دیاف حدود 8 مناسب باشه...
    البته به عقل ناقص من این رسید.
    شاید کاشتن یک فلاش جانبی در جایی با فاصله از دوربین مثلا در گوشه ای از سن شاید بکارتون بیاد.
    با سلام و تشکر= من علنی عکسبرداری میکنم و همه در مجلس و یا سالن میدانند که من در حال عکسبرداری هستم .
    در مورد آفزایش دهانه دیافراگم : عرض میکنم
    بستن دهانه دیافراگم و یا افزایش سرعت شاتر برای فوکوس بهتر و شارپ تر ، برای من مثل قضیه مرغ و تخم مرغ است نمی دانم کدام به کدام است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Yousefi نمایش پست ها
    فکر نمیکنم با این دیاف تا فاصله 10.5 فوکوس باشد!!
    با سلام و تشکر = برای پاسخ تان لطفا به سایت زیر مراجعه کنید :
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html براي تعيِين عمق ميدان
    شاهین اکبری و M-Yousefi تشکر می‌کنند.

صفحه 95 از 735 نخستنخست ... 45 85 91 92 93 94 95 96 97 98 99 105 145 195 595 ... آخرینآخرین