صفحه 145 از 735 نخستنخست ... 45 95 135 141 142 143 144 145 146 147 148 149 155 195 245 645 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سایزعکسها خیلی کوچک هست .
    هات پیکسل بودنش معلومه اما برای اطمینان بیشتر لطفا عکس بزرگتری ارسال کنید .
    نگران نباشید این هات پیکسل یا درمواردی هات پیکسلها دربیشتر سنسورها دیده می شوند که با مراجعه به یکی از مراکز تعمییر و سرویس به راحتی با مورد نرم افزاری رفع می شوند .
    drfarahnak، persian.boy و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

با سلام

اگر عکس را با سایز اصلی دوربین روی هارد داشته باشیم و آنها را با برنامه های فشرده سازییی مثل (برنامه ای که من استفاده میکنم) Win rar فشرده کرده و بعد باز این عکس ها در مواقع نیاز از حالت فشرده خارج کنیم، آیا از کیفیت عکس کاسته می شود یا اینکه بعد فشرده سازی همان کیفیت اول را خواهد داشت؟؟

ممنون
    ویرایش توسط Walkman : Saturday 6 August 2011 در ساعت 00:19 دلیل: حذف "از قبیل" از جمله
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود

با توجه به عکس هایی که جناب drfarahnak در پستشان قرا دادند فکر میکنم آن پیکسل های معیوب نقاط hot pixel نمی باشند بلکه Dead Pixel نام دارند.

دوستان تا آنجایی که بنده اطلاع دارم امکان دارد 3 نوع مشکل در نمایش پیکسل ها به وجود بیاید که به آنها اشاره می کنم :

1- نقاط سیاه: در اکثر موارد وجود این نقاط معلول به علت غبار هایی است که بر روی سنسور میباشند.

2- نقاط قرمز: یا Hot Pixel این اثر معلول پیکسل هایی است که بیش از حد شارژ و دیتر از بقیه پیکسل ها دی شارژ می شوند.(تا حدی وجود Hot pixel در عکس طبیعی می باشد)

3 - نقاط سفید: معلول پیکسلی است که جان خود را از دست داده که اصطلاحا به آن Dead Pixel میگوییم.(معمولا برای رفع این مشکل بهتر می باشد به دفتر گارانتی دوربینتان مراجعه کنید)
    از اساتید هم در خواست می شود دوستان را در این بحث بیشتر یاری دهند.
    با تشکر
    drfarahnak و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام

رضا جان اگر عبارت " از قبیل " رو فاکتور بگیری بهتر میشود. هر برنامه دیگری مد نظرتونه جداگانه مطرح کنید.

درباره خود برنامه win rar و فشرده سازی rar و zip : با خیال راحت عکسها رو فشرده کن . مجددا اصل عکس رو بدون اتلاف و تغییر پس خواهید گرفت.

فقط مواظب باش فایل به طور کامل و صحیح تا پایان فشرده شود. گاهی اشکالاتی در خود فشرده سازی هست. حتما فایل رو امتحان کن.
    illidan، Walkman، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    سایزعکسها خیلی کوچک هست .
    هات پیکسل بودنش معلومه اما برای اطمینان بیشتر لطفا عکس بزرگتری ارسال کنید .
    نگران نباشید این هات پیکسل یا درمواردی هات پیکسلها دربیشتر سنسورها دیده می شوند که با مراجعه به یکی از مراکز تعمییر و سرویس به راحتی با مورد نرم افزاری رفع می شوند .
    به نظرم مشکل از سنسور نیست. آخه من از درون لنز که به داخل دوربین نگاه می کنم وقتی چشمی رو به فضای روشنی باشد یک نقطه سیاه می بینم به نظرم مربوط به این هستش با چندتا لنزم امتحان کردم. این تصاویری رو که قرار دادم کراپ صد در صد بودن. با فوتوشاپ بازش کنید و در زوم حدود 800 در صد میبینید که تصویر شبیه یک علامت ضربدر سفید است

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    به نظرم مشکل از سنسور نیست. آخه من از درون لنز که به داخل دوربین نگاه می کنم وقتی چشمی رو به فضای روشنی باشد یک نقطه سیاه می بینم به نظرم مربوط به این هستش با چندتا لنزم امتحان کردم.
    قربان قصد جسارت نیستا ولی مطمئن هستید اون نقطه ای که میبینید همون نقاطی نیستند که شما از توی ویزور می تونی اون هارو ببینید؟؟ منظورم همون نقاط فکوس هست
    فکر کنم بهش میگن کراس یا یه همچین چیزی
    چون من وقتی توی لنزم نگاه می کنم می تونم نقطه ی وسط رو ببینم
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

اگر عکس را با سایز اصلی دوربین روی هارد داشته باشیم و آنها را با برنامه های فشرده سازییی مثل (برنامه ای که من استفاده میکنم) Win rar فشرده کرده و بعد باز این عکس ها در مواقع نیاز از حالت فشرده خارج کنیم، آیا از کیفیت عکس کاسته می شود یا اینکه بعد فشرده سازی همان کیفیت اول را خواهد داشت؟؟

ممنون
    سلام
    در صورتی که jpeg باشد در سایز فایل فشرده شده تاثیر مهمی ندارد . برای حجم فایل RAW فشرده سازی تاثیر دارد. و درکل در کیفیت تاثیر گذار نیست

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام، اگر عکس را با سایز اصلی دوربین روی هارد داشته باشیم و آنها را با برنامه های فشرده سازییی مثل (برنامه ای که من استفاده میکنم) Win rar فشرده کرده و بعد باز این عکس ها در مواقع نیاز از حالت فشرده خارج کنیم، آیا از کیفیت عکس کاسته می شود یا اینکه بعد فشرده سازی همان کیفیت اول را خواهد داشت؟؟ ممنون
    کلیه برنامه های فشرده سازی فایلها، از الگوریتم هائی خاص استفاده میکنند، تا در نهایت فشرده سازی، در موقع بازگردانیدن فایل به حالت اول، دقیقاً از معکوس همان الگوریتم استفاده کنند تا بایت به بایت فایل اولیه رو بازیابی کنند. بنابراین کوچکتیرین تفاوتی بین فایل اصلی و فایلی که از حالت فشرده خارج میشود، وجود نخواهد داشت. جای نگرانی نیست.

تنها مسئله این است که فایل فشرده ی شما، قبل از بازیابی آسیب دیده باشد ( تاثیر ویروس، تخریب فیزیکی قسمتی از حافظه ذخیره سازی آن فایل - مثل خش افادن روی CD، و ... ) در این حالت، یا بازیابی توسط نرم افزار، صورت نگرفته و با اعلام پیام خطائی، متوقف میشود؛ و یا با بازیابی معیوب روبرو میشویم، که فایل مورد نظر را از حیث انتفاع، ساقط میسازد.

اولین هارد-درایوی که داشتم، یک Seagate 128MB بود ( سال 1370) که اجباراً خیلی از فایلهام رو زیپ میکردم که پر نشه، بعد از بیست سال هنوز قابل بازیابی صحیح هستند. البته خود هارد بدرد موزه میخوره الان.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

ضمن احترام به توضیحات فنی و مکفی دوستان، دو نکته را اضافه می‌کنم (شاید قبلاً گفته شده باشه)

1. قیمت کلی حافظه (هارد و امثال آن) به نسبت باقی لوازم عکاسی بسیار ارزان است. شخصاً توجیهی برای این روند نمی‌بینم
    2. معمولاً در صورت آسیب دیدن حافظه دائمی (هارد و ...) بازیابی فایل‌های فشرده نشده، بهتر و موفق‌تر خواهد بود تا یک فایل فشرده شده.
    shabab، شاهین اکبری، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

البته الگوریتمهای فشرده سازی برنامه هایی مثل winrar تاثیر آنچنانی برفشرده کردن فایلها صوتی ,ویدئویی و عکس ندارند و معمولا بیشترین اثر فشرده سازی آنها بر فایلهای متنی , آفیس و بعضی فایلهای exe و .... است .
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.