صفحه 149 از 735 نخستنخست ... 49 99 139 145 146 147 148 149 150 151 152 153 159 199 249 649 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

بهنام جان این که مشخص است در شرایط مساوی لنز با دیافراگم بازتر قطر بزرگتری داشته باشد. اگر مثلا لنزی با دیافراگم 4 مثال بزنید که همان قطر 50mm f1.4 یا بزرگتر رو داشته باشه مطلوب حاصل میشود.

جناب قبادی بخصوص در دو پست اخیرشان تمام نکات را روشن کردند و دیگر ابهامی ندارم . این مورد مدیوم رو مجدد مراجعه میکنم مطمئن شوم f4 شون به گشادگی FD 55mm F1.2 است؟

===============

خوشبختانه فرصتی پیش آمد از محبت جناب قبادی مجددا سپاسگزاری کنم.
    Kaveh Ghobadi، beh_b7 و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

من صفحات قبلی رو تازه الان خوندم! ( صفحات قبلی رو ندیده بودم و نمی دانستم بحث دقیقا چیست )

اینجا چند تا بحث با هم قاطی شد و یک سری از نتیجه گیری ها دچار اشکال شدند.

مقوله عمق میدان و ناحیه شارپنس و ... با یک سری از مفاهیم دیگر دچار تداخل شده.

عواملی مثل فاصله کانونی ، فاصله لنز و دوربین تا سوژه ، اندازه گشادگی دیافراگم و سایز سنسور و یا نگاتیو بر عمق میدان تاثیر دارند.

مقوله ای مثل عمق میدان Depth of field با مقوله دیگری مثل Hyperfocal distance هایپرفوکال دیستنس دچار تداخل شد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field

این وسط یک بحثی هست به نام هایپر فوکال دیستنس HyperFocal Distance که دوستان اصلا به آن توجه خاصی نکردند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperfocal_distance

یا بحث دایره تصویر Circle of confusion که دوستان به اشتباه آن را با اندازه و قطر المان نهایی اشتباه گرفتند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Circle_of_confusion

و همچنین Deep Focus

http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_focus

و فاصله کانونی و .... که این موارد همگی روابطی با هم دارند اما نباید به اشتباه یکی را جای دیگری قرار داد.
    ویرایش توسط Persian : Monday 8 August 2011 در ساعت 19:08
    شاهین اکبری، Herati، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    من صفحات قبلی رو تازه الان خوندم! ( صفحات قبلی رو ندیده بودم و نمی دانستم بحث دقیقا چیست )

اینجا چند تا بحث با هم قاطی شد و یک سری از نتیجه گیری ها دچار اشکال شدند.

معقوله عمق میدان و ناحیه شارپنس و ... با یک سری از مفاهیم دیگر دچار تداخل شده.

عوملی مثل فاصله کانونی ، فاصله لنز و دوربین تا سوژه ، اندازه گشادگی دیافراگم و سایز سنسور و یا نگاتیو بر عمق میدان تاثیر دارند.

معقوله ای مثل عمق میدان Depth of field با معقوله دیگری مثل Hyperfocal distance هایپرفوکال دیستنس دچار تداخل شد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field

این وسط یک بحثی هست به نام هایپر فوکال دیستنس HyperFocal Distance که دوستان اصلا به آن توجه خاصی نکردند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperfocal_distance

یا بحث دایره تصویر Circle of confusion که دوستان به اشتباه آن را با اندازه و قطر المان انهایی اشتباه گرفتند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Circle_of_confusion

و همچنین Deep Focus

http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_focus

و فاصله کانونی و .... که این موراد هگی روابطی با هم دارند اما نباید به اشتباه یکی را جای دیگری قرار داد.
    اگر بی مورد پست زدم دوستان و مدیران ببخشند

بسیار ممنون آقای قبادی نتوانستم به یک تشکر خالی بسنده کنم چون بسیار به شرح علمی و روشن این مفاهیم ذکر شده در پست قبلی نیازمند بودم

مرسی
    با احترام
    هراتی

كاربر آشنا ali759 آواتار ها
    تشکر کرده
    2018

پیش فرض عکاسی از حشرات

با سلام
    از دوستان کسی میتونه بگه برای عکاسی از حشرات از چه لنزهایی معمولا استفاده میشه ؟
    لنزهای ماکرو یا تله ؟
    علی رضایی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط ali759 نمایش پست ها
    با سلام
    از دوستان کسی میتونه بگه برای عکاسی از حشرات از چه لنزهایی معمولا استفاده میشه ؟
    لنزهای ماکرو یا تله ؟
    سلام

لنز ماکرو
    M. Beyrami و ali759 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا A.Rahimi آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
    راستش نمیدونم که این سوالا رو کجا مطرح کنم.گفتم شاید اینجا بهترین جا باشه.
    من یه کنون 7D دارم و حدود 2 ماهه که دارم ازش استفاده میکنم.چندتا سوال بی دردسر دارم که خیلی وقته درگیرشم.
    اولا من همه ی عکسامو با فرمت RAW میگیرم و یه تا حدودی با ادیت فایل های خام در فتوشاپ آشنا هستم.
    1-با تفاسیری که خدمتتون عرض کردم آیا لازمه که در در دوربین گزینه های High ISO Speed Noise Reduction و Long Exposure Noise Reduction فعال باشد؟
    2-در قسمت Picture Style گزینه ای به نام Sharpness وجود دارد قابل تغییر است و در حالت اساندارد (Standard) روی 3 تنظیم شده و در حالت Neutral بر روی 0 تنظیم شده است.آیا لازمه که مقادیر این آیتم رو اضافه کنم تا به تصویر های بهتری برسم؟ (دقت کنید که من همه ی عکسامو ادیت میکنم)
    منتظر پاسخ های دوستان عزیز هستم.
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

چنانچه فقط در مود RAW عکاسی میکنید خیر هیچ لزومی ندارد. تمامی تنظیماتی که اشاره کردید در مرحله پردازش فایل jpeg اعمال میشوند.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر آشنا A.Rahimi آواتار ها
    تشکر کرده
    41

دوست عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید چون الان دو تا عکس با حالت RAw یکی با شارپنس زیاد و اون یکی با شارپنس کم انداختم.نتیجه کاملا متفاوت بود.
    یک سوال دیگر این که Metering Timer چیست و به چه دردی میخوره؟
    با تشکر

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

دوست عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید چون الان دو تا عکس با حالت RAw یکی با شارپنس زیاد و اون یکی با شارپنس کم انداختم.نتیجه کاملا متفاوت بود.
    نه دوست عزیز حاجی آبادی درست گفتند و البته فرموده شما هم درسته ولی فرقش چیه شما در raw قادر هستید همون مقدار شارپنس را در Lightroom و دیگر برنامه ها بطور دقیق اعمال نماییدبه دلیل اینکه در برنامه ها دستتون بازتره ولی وقت بیشتری صرف میشه ودلیل استفاده از فرمت Raw اینکه مقدار شارپنس وایت بالانس و دیگر موارد دستی و با دقت بیشتر اعمال شود

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Rahimi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
    راستش نمیدونم که این سوالا رو کجا مطرح کنم.گفتم شاید اینجا بهترین جا باشه.
    من یه کنون 7D دارم و حدود 2 ماهه که دارم ازش استفاده میکنم.چندتا سوال بی دردسر دارم که خیلی وقته درگیرشم.
    اولا من همه ی عکسامو با فرمت RAW میگیرم و یه تا حدودی با ادیت فایل های خام در فتوشاپ آشنا هستم.
    1-با تفاسیری که خدمتتون عرض کردم آیا لازمه که در در دوربین گزینه های High ISO Speed Noise Reduction و Long Exposure Noise Reduction فعال باشد؟
    2-در قسمت Picture Style گزینه ای به نام Sharpness وجود دارد قابل تغییر است و در حالت اساندارد (Standard) روی 3 تنظیم شده و در حالت Neutral بر روی 0 تنظیم شده است.آیا لازمه که مقادیر این آیتم رو اضافه کنم تا به تصویر های بهتری برسم؟ (دقت کنید که من همه ی عکسامو ادیت میکنم)
    منتظر پاسخ های دوستان عزیز هستم.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    چنانچه فقط در مود RAW عکاسی میکنید خیر هیچ لزومی ندارد. تمامی تنظیماتی که اشاره کردید در مرحله پردازش فایل jpeg اعمال میشوند.

هر گزینه ای که در قسمت Picture Style وجود دارد، حتی اگر Raw عکاسی کنید فقط بر Preview فایل خام اعمال می شود. یعنی نه شارپنس بیشتر و نه مونوکروم کردن آن و ... هیچ اثری ندارد.

اما در مورد قسمت اول و نویزریداکشن خود دوربین مطمئن نیستم، اما فکر نمی کنم از نوع تغییرات بالا باشد. (یعنی روی فایل خام اعمال خواهد شد) بنده بعد از مدت ها به این نتیجه رسیدم که کلا نویز ریداکشن دوربین را خاموش کنم.

اگر دکتر روشن لطف کنند جواب قسمت اول سوالتون رو بدهند، ما هم استفاده خواهیم برد.
    Lost Soul تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.