صفحه 139 از 735 نخستنخست ... 39 89 129 135 136 137 138 139 140 141 142 143 149 189 239 639 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    دکمه AF-ON در دوربین 5دی مارک2 کنار انگشت شصت برای چی هست؟ وقتی این دکمه رو میزنم فوکوس میکنه.کاربردش فقط همینه؟ مگه با تا نیمه فشار دادن شاتر نمیشه اینکارو کرد؟
    این دکمه در هنگامیکه شما از مونیتور دارید تصویر رو میبینید، بکار میاد. شما وقتی از ویزور نگاه کنید و دکمه شاتر رو نیمه فشار دهید، فوکوس انجام میشه، ولی وقتی از مونیتور ( Live View ) استفاده میکنید، دیگه نیمه فشردن دکمه شاتر، فوکوس انجام نمیدهد.
    - دکمه قفل آینه کجای 5D MII هست؟
    این گزینه از Menu قابل دسترسی است. اطلاعات بیشتر در صفحه 101 از دفترچه راهنمای 5D2 (این گزینه از C.Fn III-6 قابل دسترسی است )

- ویژگی انتخاب دستی نقطه فوکوس چه کمکی میکنه؟
    مواقعی پیش میاد که شما قادر به تکان دادن و یا چرخاندن دوربین و انداختن نقطه خاصی از سوژه بر روی نقطه فوکوس پیش فرض نیستید. اینجاست که جابجا کردن نقطه پیش فرض فوکوس دوربین به کمک تون میاد. و نیز در هنگام فیلمبرداری از یک سوژه متحرک، امکان حرکت دادن دوربین به نحوی که نقطه پیش فرض فوکوس دوربین رو روی سوژه، نگه دارید، نیست. در این وضعیت، تنظیم روی حالت AI Servo و فعال نمودن تمامی نقاط پیش فرض فوکوس، بما برای فوکوس پیوسته روی سوژه ی متحرکمان کمک میکند.
    بعنوان نمونه ای از دوربین های خاص عکس برداری از طبیعت و ورزش (سوژه های متحرک)، به Canon EOS 1D Mark IV میشه اشاره کرد که 45 نقطه AF دارد ( 5D2 دارای 9 نقطه AF است )

- داخل ویزور (در کنار اون دایره چشمکزن که مربوط به فوکوس هست) یک عددی نوشته (مثلا56) اون چی هست؟ (فاصله ای که دراون فوکوس شده!؟)
    خیر، این عدد، بیشینه تعداد عکسهای پی در پی ( Continuous Shooting ) است که ( بر مبنای یک CF 2GB Formatted & Empty محاسبه میشود) دوربین میتواند ذخیره کند. توضیحات بیشتر در صفحه 56 از دفترچه راهنمای 5D2 . مثلاً اگر این عدد 56 باشد، یعنی شما حداکثر، 56 عکس پیاپی سریع، میتوانید بگیرید ( با توجه به حجم CF تان )
    ویرایش توسط Ali Bayati : Thursday 28 July 2011 در ساعت 10:55
    شاهین اکبری، Digital Lover و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دفترچه راهنمای دوربین را برای خریدار نوشته‌اند؛ چه کنیم سرانۀ مطالعه برای هر ایرانی را با ساعت اتمی باید سنجید!

کد:
    http://www.bfm.ee/wp-content/uploads/2011/01/Canon_EOS_5d_mkII_User_Manual.pdf
    دکمه AF-ON به شما امکان می‌دهد حالت‌های دیگر FOCUS را برای این دکمه در نظر بگیرید. منظور SERVO و اینها نیست. به عنوان مثال هنگام استفاده از لایو ویو با توجه به نوع سیستم FOCUS که انتخاب کرده باشید عمل می‌کند. برای بررسی بیشتر و کارکردهای دیگر این کلید به custom function ها یه سری بزنید! صفحه 182 دفترچه راهنما

قفل آینه دکمه ندارد! باید در custom function تنظیم کنید که فعال باشد یا نه. اگر فعال باشد با یک بار فشار دادن دکمه شاتر آینه بالارفته قفل می‌شود و با فشار مجدد دکمه شاتر عکس گرفته می‌شود. اگر تایمر فعال باشد ابتدا اینه بالارفته قفل شده و پس از گذشت زمان تعیین شده عکس ثبت می‌شود.
    صفحه 101 و 180 دفترچه راهنما

دوربین بر اساس یک الگوریتم‌های داخلی سعی میکنه عمل وضوح‌یابی را انجام دهد برای صحت بهتر است نقطه فکوس دستی انتخاب شود! خوب همیشه نقطه وسط کارگشا نیست. ممکنه سوژه در کناره‌ها باشه که بعد از FOCUS اگر کادر را تغییر دهید وضوح مورد نظر به هم می‌خورد پس بهتر است نزدیک‌ترین نقطه را انتخاب کنید.

بعد از پاسخ‌های بالا، سؤال عظمایی پیش آمد:
    5DII خریدید؟ می‌خواهید بخرید؟ جذابیت این دوربین برای شما چیست؟

حتماً پیش از خرید یک بار تاپیک‌های مربوطه را مرور کنید! اگر هم کلاً دوست دارید همینجوری دربارۀ این دوربین اطلاعات داشته باشید، نخست دفترچه راهنما را دانلود کنید و بخوانید! و سپس تاپیک مربوطه را.

و من‌الله توفیق

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان

یک سوال داشتم که گشتم توی فروم ها ولی پیدا نکردم اگر قبلا جواب داده شده معذرت می خواهم

مقدمه (فرضیات) اگه اشتباهه بگید منم اصلاح کنم فرضمو
    یکی از دلایلی که معمولا سنسورهای دوربین ها آپدیت میشه عملکرد سنسور در ایزو های بالا و نور ضعیف است و میدونیم که میزان تقویت ولتاژی که در فتوسل های سنسور شارژ میشه یکی از عوامل ایجاد نویز در تصویر است. و یکی از عوامل افزایش کیفیت تصویر علاوه بر مبحث کیفیت ساخت و مباحث تکنولوژیکی بحث چگالی پیکسل ها است.

سوال بنده :
    می دونیم که دوربین ها علاوه بر آخرین مگاپیکسل شون می تونن عکسهای کوچکتری هم بگیرن و برای گرفتن عکسهای کوچکتر هم فکر می کنم از تمام سطح سنسور استفاده می کنن چون اگر اینطور نبود تصویر کراپدار میشد.

حالا سوال من اینه که اگر سایز عکس را کوچکتر کنیم آیا می تونیم ( با توجه به اینکه چگالی پیکسل ها کمتر میشه ) نویز تصویر را کمتر کنیم و به کیفیت های بالاتری در حد دوربینهای حرفه ای مثلا D3 یا 1D برسیم ؟

پ.ن : خداییش اگه سوالم مسخره بود بهم نخندینا من یک تازه وارد مشتاقم
    Hajiabadi و Walkman تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خطوط اول پست خودتون جواب رو توی خودش داره...
    با پایین اوردن رزولوشن از حداکثر هیچ تغییری در سنسور شما اندازه فتو دیودها و سایر موارد ایجاد نمیشه پس نویز تصویر به همون نسبت باقی میمونه.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط majidsaadat نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان

یک سوال داشتم که گشتم توی فروم ها ولی پیدا نکردم اگر قبلا جواب داده شده معذرت می خواهم

مقدمه (فرضیات) اگه اشتباهه بگید منم اصلاح کنم فرضمو
    یکی از دلایلی که معمولا سنسورهای دوربین ها آپدیت میشه عملکرد سنسور در ایزو های بالا و نور ضعیف است و میدونیم که میزان تقویت ولتاژی که در فتوسل های سنسور شارژ میشه یکی از عوامل ایجاد نویز در تصویر است. و یکی از عوامل افزایش کیفیت تصویر علاوه بر مبحث کیفیت ساخت و مباحث تکنولوژیکی بحث چگالی پیکسل ها است.

سوال بنده :
    می دونیم که دوربین ها علاوه بر آخرین مگاپیکسل شون می تونن عکسهای کوچکتری هم بگیرن و برای گرفتن عکسهای کوچکتر هم فکر می کنم از تمام سطح سنسور استفاده می کنن چون اگر اینطور نبود تصویر کراپدار میشد.

حالا سوال من اینه که اگر سایز عکس را کوچکتر کنیم آیا می تونیم ( با توجه به اینکه چگالی پیکسل ها کمتر میشه ) نویز تصویر را کمتر کنیم و به کیفیت های بالاتری در حد دوربینهای حرفه ای مثلا D3 یا 1D برسیم ؟

پ.ن : خداییش اگه سوالم مسخره بود بهم نخندینا من یک تازه وارد مشتاقم
    دوست عزیز اگر منظورتون از کوچک کردن یعنی پایین آوردن رزولوشن دوربین است که اصلا چنین چیزی نیست چون سسنور شما در تمام شرایط از تمام پیکسل ها استفاده میکنه و فقط در مرحله ثبت عکس بر روی مموری است که عکس با رزولوشن پایینتر و حجم کمتر ثبت می شود آنهم فقط یک فرآیند ریسایز است که نرم افزاری است

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

دوستان من فایل های RAW رو نمی تونم با CS5 باز کنم
    جریان چیه؟
    متن Er
    could not complete your request because the file appears to be from a camera model which is not supported by the installed version of camera Raw.

حالا باید چی کار کنم؟؟
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    دوستان من فایل های RAW رو نمی تونم با CS5 باز کنم
    جریان چیه؟
    متن Er
    could not complete your request because the file appears to be from a camera model which is not supported bye the installed version of camera Raw.

حالا باید چی کار کنم؟؟
    سلام

باید Adobe Camera RAW یا همان ACR نصب شده بر روی Photoshop را به روز رسانی کنید. (دوربین شما جدید است و باید از آخرین نسخه های ACR استفاده کنید.)
    برای فهمیدن اینکه چه نسخه ای روی دستگاه شما نصب است

Help > About Plugin > Camera RAW
    در اینجا میتوانید نسخه نصب شده روی دستگاهتان را ببنید.

برای دریافت آخرین نسخه ACR از وب سایت شرکت Adobe باید از وی.پی.ان یا انواع راه های دور زدن ! استفاده کتید.

شاد باشید
    M. Beyrami و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

همیشه برای وایت بالانس کردن دوربین، اگر کارت خاکستری 18% همراهم نباشه، از یک کاغذ A4 مرغوب و سفید استفاده میکنم. یک بار به فکر افتادم که با یک کاغذ رنگی این کار رو بکنم. بنابراین یک کاغذ A4 سبز مغز پسته ای رو انتخاب کردم و در نور موجود ازش عکسی گرفتم که کل کادر رو پر کنه و تمام بازتاب نور موجود رو بداخل لنز بتابونه و نهایتاً اون عکس رو بعنوان مرجع وایت بالانس، به دوربین معرفی کردم. سپس هوس کردم از خود همون کاغذ بعنوان سوژه ( بدون پر کردن کل کادر با کاغذ ) عکس بگیرم و ببینم که آیا دوربین، اون سبز پسته ای کم رنگ رو به سفید تبدیل میکنه و یا نه .... که دیدم نکرد !!! ... دلیل چی میتونه باشه ؟ مگه گزینه ی وایت بالانس دوربین، وظیفه ای جز سفید جلوه دادن این کاغذ ( و اصلاح تزار سفیدی کل کادر ) نداره ؟ پس چرا از عهده بر نیومده ؟ ......... این کار رو با کاغذ قرمز هم انجام دادم و همون قصه تکرار شد ...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

میزان اصلاح Color Temperature محدود است و بی نهایت نیست. چرا که مقدار شیفت دمای رنگ محدود است.
    Navid7h، alie، M. Beyrami و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    میزان اصلاح Color Temperature محدود است و بی نهایت نیست. چرا که مقدار شیفت دمای رنگ محدود است.
    سلام

میشه بیشتر توضیح بدین جناب روشن عزیز؟!

ممنون
    M. Beyrami و Miri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali