صفحه 150 از 735 نخستنخست ... 50 100 140 146 147 148 149 150 151 152 153 154 160 200 250 650 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Rahimi نمایش پست ها
    فرمت RAW میگیرم و یه تا حدودی با ادیت فایل های خام در فتوشاپ آشنا هستم.
    1-با تفاسیری که خدمتتون عرض کردم آیا لازمه که در در دوربین گزینه های High ISO Speed Noise Reduction و Long Exposure Noise Reduction فعال باشد؟
    2-در قسمت Picture Style گزینه ای به نام Sharpness وجود دارد قابل تغییر است و در حالت اساندارد (Standard) روی 3 تنظیم شده و در حالت Neutral بر روی 0 تنظیم شده است.آیا لازمه که مقادیر این آیتم رو اضافه کنم تا به تصویر های بهتری برسم؟ (دقت کنید که من همه ی عکسامو ادیت میکنم)
    دوست عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید چون الان دو تا عکس با حالت RAw یکی با شارپنس زیاد و اون یکی با شارپنس کم انداختم.نتیجه کاملا متفاوت بود.
    در مورد هر دو سوال همونطور که دوستان فرمودند؛ خیر لازم نیست فعال باشند²،
    چون در فایل RAW تمام اینها و خیلی بیشتر از اینها در نرم افزاری مثل فوتوشاپ قابل اعمال هست اما مسئله اینجاست هر فایل RAW برای اینکه بتونه نمایش داده بشه چه در دوربین و چه در فوتوشاپ(فایل راو قابلیت نمایش نداره¹) نیاز داره تا یک فایل JPG در داخل خودش به وجود بیاره اون فایل مورد نظر تمام تغیرات و پروسس هایی یک JPG روش اعمال میشه (شامل وایت بالانس، نویز گیری، شارپنس، عمق رنگ، و...) به همین دلیلی در نمایش تفاوت داریم اما در داخل نرم افزار ادیت همشون قابل برگشت هستند.

---
    ¹ - شما همواره در نرم افزاری مثل فوتوشاپ یک صحنه از فایل خام رو میبینید چون فایل خام حاوی تمام اطلاعاتِ و تمام اونها به صورت هم زمان قابل نمایش نیست مثلا عکس شما با چه وایت بالانسی نمایش داده بشه؟ وقتی میشه اون رو از 0 تا 7500 کلوین تغیییر داد این رو به شارپنس و غلظت رنگ و نویز و گزینه های دیگه هم تعمیم بدید بنابر این فایل خام یک نمایش با توجه به تنظیمات دوربین به شما ارائه میده برای قضاوت درست!!!

² - مگر اینکه بخواهید در پیش نمایش ال سی دی دوربین تصَوّری از عکس بعد از ادیت داشته باشید(معمولا خیلی کمک میکنه) او موقع اینها و خیلی چیز های دیگه رو روی دوربینتون باید تغییر بدید
    ویرایش توسط beh_b7 : Tuesday 9 August 2011 در ساعت 10:34
    Amir Abdolpanah و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    ... اما در مورد قسمت اول و نویزریداکشن خود دوربین مطمئن نیستم، اما فکر نمی کنم از نوع تغییرات بالا باشد. (یعنی روی فایل خام اعمال خواهد شد)...
    خیر این مورد هم در نرم افزار قابل بازیابی و تغییر هست.
    Amir Abdolpanah و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

دوست عزیز فکر میکنم اشتباه میکنید چون الان دو تا عکس با حالت RAw یکی با شارپنس زیاد و اون یکی با شارپنس کم انداختم.نتیجه کاملا متفاوت بود.
    یک سوال دیگر این که Metering Timer چیست و به چه دردی میخوره؟
    با تشکر
    تنظیماتی که شما در دوربین اعمال میکنید روی فایل raw هم ذخیره میشود (ولی فقط اطلاعاتش ) ،و در نرم افزار خود دوربین هنگام نمایش عکس ان تنظیمات را روی فایل اعمال میکند .(بصورت پیش فرض با ان تنظیمات نمایش میدهد)
    ولی شما میتوانید ان تنظیمات را (که هنگام گرفتن عکس اعمال کردید )به دلخواه خود تغییر دهید .
    aidin594، drfarahnak، djmehdi_67 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

1-با تفاسیری که خدمتتون عرض کردم آیا لازمه که در در دوربین گزینه های High ISO Speed Noise Reduction و Long Exposure Noise Reduction فعال باشد؟
    همون طور که دوستان گفتند مواردی که Style محسوب میشن برای فایل های raw تاثیری ندارن... یعنی هرچند دیده میشن ولی اثر مخربی روی اطلاعات عکس نداره و بعدا هم میشه کم یا زیادش کرد.
    اما این دوموردی که بالا نقل قول کردم روی دیتای فایل خام تاثیر میذاره و البته خوشبختانه تاثیرش مخرب نیست:
    camera_raw_v4.jpg
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    همون طور که دوستان گفتند مواردی که Style محسوب میشن برای فایل های raw تاثیری ندارن... یعنی هرچند دیده میشن ولی اثر مخربی روی اطلاعات عکس نداره و بعدا هم میشه کم یا زیادش کرد.
    اما این دوموردی که بالا نقل قول کردم روی دیتای فایل خام تاثیر میذاره و البته خوشبختانه تاثیرش مخرب نیست:
    camera_raw_v4.jpg
    ممنون ... منم همین فکر را می کنم.

اما همچین غیر مخرب هم نیستند! بعضی از پیکسل ها را به اشتباه نویز تشخیص می دهند و همسان سازی می کنند که ممکن است نویز نباشند و یا درست همسان سازی نشوند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر آشنا ali759 آواتار ها
    تشکر کرده
    2018

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

لنز ماکرو
    پس چطور در exif یک عکس ماکرو در قسمت لنز نوشته شده بود: canon EF 100 - 400mm؟؟؟
    علی رضایی

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    ممنون ... منم همین فکر را می کنم.
    اما همچین غیر مخرب هم نیستند! بعضی از پیکسل ها را به اشتباه نویز تشخیص می دهند و همسان سازی می کنند که ممکن است نویز نباشند و یا درست همسان سازی نشوند.
    نه!
    در مراحل ساخت فایل خام در داخل دوربین هیچگونه نوز گیری انجام نمیشه! *
    فقط روی اون فایل jpg که داخل (و نه همراه) فایل خام وجود داره انجام میشه که صرفا جهت نمایش هست
    شما بعدا که وارد نرم افزار ویرایش شدید میتونید تمام اطلاعات رو مجددا باز یابی کنید بدون اینکه کوچکترین داده ای از بین رفته باشه

---
    * - نه تنها نویز گیری بلکه هیچ پروسس غیر قابل برگشت دیگه ای هم روی فایل خام انجام نمیگیره تغییرات تنها روی همون فایل JPG هستند و صرفا جهت نمایش در دوربین و برنامه ها هستش
    بهنام خامنه

كاربر آشنا A.Rahimi آواتار ها
    تشکر کرده
    41

پس به این نتیجه میرسیم که اگه برای مثال شارپنس رو زیاد کنیم در خود دوربین هنگام نمایش دادن فایل RAw که به JPG تغییر داده شده (صرفا فقط برای نمایش در LCD) این تغییرات نشان داده خواهد شد و اگر با فتوشاپ دو عکس RAW را که یکی شارپنسش زیاد و دیگری شارپنسش کم است باز کنیم هیچ تغییری نشان داده نمیشود.درسته؟
    راستی Metering Timer چیست و چه کار میکند؟
    با تشکر

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

با سلام

ببینید کلا چون پردازنده دوربین هیچ نقشی در پردازش فایل فایل خام نداره، و تمام اطلاعات دریافتی از سنسور مستقیما به روی کارت حافظه ریخته میشوند، دوربین نه رو شارپنس تاثیر داره نه روی نویز.
    persian.boy و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

ببینید کلا چون پردازنده دوربین هیچ نقشی (منظورم پردازشی) در فایل خام نداره، و تمام اطلاعات دریافتی از سنسور مستقیما به روی کارت حافظه ریخته میشوند، دوربین نه رو شارپنس تاثیر داره نه روی نویز.
    درود
    البته این به تعریف ما از پردازش هم خیلی بستگی داره . اگر خودِ پردازشی که برای تبدیل اطلاعات فیزیکیِ دریافتیِ سنسور به اطلاعات دیجیتالی صورت می گیره رو در نظر نگیریم ، بله ؛ پردازشی در فایل خام صورت نمی گیره . پیشنهاد می کنم به جای واژه ی پردازش ، از عبارت ریتاچ استفاده کنیم ، تا کمی دقیق تر باشه و استثنایی رو هم شامل نشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Amir Abdolpanah، AmirS، I.Givili و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.