صفحه 197 از 735 نخستنخست ... 97 147 187 193 194 195 196 197 198 199 200 201 207 247 297 697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    ممنونم جناب میلانی
    اول سوال دیگه ای مطرح کرده بودم سپس ویرایش کردم موضوع رو

-----
    با مفهوم اعوجاج و خطای رنگی آشنا هستم ، اتفاقا مدتی هم دنبال اصطلاح انگلیسی آن بودم سپاس
    ولی معنی Transmission رو نفهمیدم
    سلام علی جان

همانطور که مطلعید لنزهای عکاسی از عناصر مختلف اپتیکی تشکیل شده اند که این عناصر از شیشه های بسیار خالص درست شده اند. هر عنصر اپتیکی به منظور محدود کردن انعکاس با دقت پوشش داده شده است با این حال بخشی از نور به دلیل انعکاس و جذب از بین می رود.
    عامل Transmission یا انتقال ، نسبت نوری است که از بین المان های اپتیکی درون لنز به سنسور راه پیدا می کند و میزان عبوری این نور بستگی به فرمول های اپتیکی هر لنز دارد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

سلام
    در دوربینهای کانن گزینه A-DEP چه کاربردی دارد؟

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    سلام
    در دوربینهای کانن گزینه A-DEP چه کاربردی دارد؟
    A-DEP مخفف عبارت Automatic Depth of field بوده و در این حالت، دوربین به صورت خودکار، دورترین و نزدیکترین شیء که روی نقاط فوکوس دوربین قرار دارند را در نظر گرفته و دیافراگم را طوری تنظیم میکند که تمام نقاط در بهترین حالت فوکوس قرار بگیرند. مثلاً در عکس های دسته جمعی با استفاده از این گزینه میتوانید مطمئن شوید که تمام افراد در فوکوس قرار دارند.
    ویرایش توسط AliShamshirian : Saturday 1 October 2011 در ساعت 20:51 دلیل: اصلاح متن
    Farzad22، M. Beyrami، Madjidm و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

سلام دوستان

تا حالا زیاد شنیدیم که میگویند عمر مفید سنسور دوربین ها نزدیک به صد هزار شات است ( یا چیزی شبیه به این) . کسی تا حالا امتحان کرده ببینه بعد از این تعداد چه اتفاقی میوفته؟
    AliShamshirian، Ali Saeedi و kambiz.sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsendm نمایش پست ها
    سلام دوستان

تا حالا زیاد شنیدیم که میگویند عمر مفید سنسور دوربین ها نزدیک به صد هزار شات است ( یا چیزی شبیه به این) . کسی تا حالا امتحان کرده ببینه بعد از این تعداد چه اتفاقی میوفته؟
    این اصولاً بحثیه حول حوزۀ قابلیت اطمینان. برای مثال وقتی میگن عمر مفید فلان لامپ، 1000 ساعته معنیش این نیست که بعد از 1000 ساعت "حتماً" میسوزه، ولی معنیش اینه که بعد از اون "احتمال" سوختنش بالاتر میره، هرچند قبل از 1000 ساعت هم "احتمال" سوختنش هست. و این برای مثال از روی بررسی تعداد خرابی لامپها در یک جامعه آماری بدست اومده.

در مورد سنسور یا شاتر یا هر چیز دیگر هم به این معنی نیست که بعد از 100000 شات "حتماً" اتفاق خاصی میفته ولی "احتمال" آسیب بیشتر میشه و عموماً نیاز به یک سرویس هست تا از سلامتش مطمئن شد.

این احتمال تقریباً با منحنی نمایی قابلیت اطمینان زیر معادل هست که در ابتدا قابلیت اطمینان برابر یکه (یعنی احتمال خرابی صفره) با افزایش زمان قابلیت اطمینان صفره (احتمال خرابی یکه).

exp_reliability.jpg

ممکنه یکی خیلی خوش شانس باشه، با اولین شات سنسور یا شاتر دوربینش جان به جان آفرین تسلیم کنه، ممکنه یکی هم خیلی بدشانس باشه، با 1 میلیون شات هم مشکلی براش پیش نیاد، که البته احتمال هر دوش به یک اندازه پایینه
    ویرایش توسط AliShamshirian : Saturday 1 October 2011 در ساعت 22:21 دلیل: اصلاح متن با توجه به پستهای بعدی.
    M. Beyrami، Madjidm، M.Rasouli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    سلام علی جان

همانطور که مطلعید لنزهای عکاسی از عناصر مختلف اپتیکی تشکیل شده اند که این عناصر از شیشه های بسیار خالص درست شده اند. هر عنصر اپتیکی به منظور محدود کردن انعکاس با دقت پوشش داده شده است با این حال بخشی از نور به دلیل انعکاس و جذب از بین می رود.
    عامل Transmission یا انتقال ، نسبت نوری است که از بین المان های اپتیکی درون لنز به سنسور راه پیدا می کند و میزان عبوری این نور بستگی به فرمول های اپتیکی هر لنز دارد.
    عرض ارادت جناب میری
    پس این که می گویند فلان لنز Bright هست به این موضوع بر می گردد؟
    هرچه Stop مربوط یه Transmission کمتر باشد برای من و شما بهتر است؟

سلام دوستان

والا یکی از دوستانم می گه که با 450D بیشتر از 150000 شات زده
    تا حالا هم ازش دروغ نشنیدم ، حالا این مورد رو نمی دونم
    AliShamshirian، Miri، mohsendm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام دوستان

با سلام
    من فکر میکنم این اعداد بیشتر در مورد شاتر مکانیکی دوربینها مفهوم دارند و مثلا 100 هزار بار گفته میشوند
    در مورد سنسور شات نمیتواند خیلی صحیح باشد علت هم کارکرد سنسور در حین فیلمبرداری و حالت لایو ویو است
    بطور معمول سنسور در حین کار میتواند کثیف شود گرد و غبار داشته باشد و یا دارای پیکسلهای سوخته و داغ شود که با مراجعه به تعمیرگاه مشکلات آن حل میشود
    در مورد شاتر این عدد میانگین بوده و از امتحان شاتر های نمونه در آزمایشگاه کارخانه حاصل میشود اما میتوان انتظار داشت قبل از این عدد شاتر خراب شود و یا تا میزان زیادی پس از آن هم کار کند بنابر این پس از خراب شدن نیاز به تعویض خواهد داشت.
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    1181

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    با سلام
    من فکر میکنم این اعداد بیشتر در مورد شاتر مکانیکی دوربینها مفهوم دارند و مثلا 100 هزار بار گفته میشوند
    در مورد سنسور شات نمیتواند خیلی صحیح باشد علت هم کارکرد سنسور در حین فیلمبرداری و حالت لایو ویو است
    بطور معمول سنسور در حین کار میتواند کثیف شود گرد و غبار داشته باشد و یا دارای پیکسلهای سوخته و داغ شود که با مراجعه به تعمیرگاه مشکلات آن حل میشود
    در مورد شاتر این عدد میانگین بوده و از امتحان شاتر های نمونه در آزمایشگاه کارخانه حاصل میشود اما میتوان انتظار داشت قبل از این عدد شاتر خراب شود و یا تا میزان زیادی پس از آن هم کار کند بنابر این پس از خراب شدن نیاز به تعویض خواهد داشت.

سلام آقای دکتر

برای بنده هم این ابهام وجود داره که علی رغم فعالیت سنسور در لایو ویو و حالت فیلمبرداری چرا عمر مفید رو با سنسور شات می سنجند؟
    Ali Saeedi و kambiz.sh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

آن عمر مفید مربوط به شاتر مکانیکی دوربین است و نه سنسور.

تازه خیلی وقت ها بیشتر از آن هم کار می کند اما سرعت سینک بسیار کاهش پیدا می کند و سرعت های مختلف دارای خطا هستند.

دوربین 350D سراغ دارم که تا به حال سه بار شاتر را تعویض کرده و حدود 280 هزار شات زده و تنها مشکل اش مقداری خطای نورسنجی است که با چند بار کالیبره شدن تا حدود زیادی بر طرف شده است.مثلا سرعت 1/4000 چیزی حدود 1/1800 شده بود و سرعت سینک با فلاش به شدت کاهش پیدا کرده بود.

عمر مشخصی برای سنسور دوربین بیان نمی شود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1181

ضمن تشکر از اساتید محترم

سوالی هم در رابطه با رنگ های اصلی داشتم

تا اونجایی که بررسی کردم سه رنگ اصلی اینها هستند
    قرمز
    آبی
    زرد

اما در قسمت تنظیم رنگ دوربین( RBG ) به جای زرد از سبز استفاده میشود علت چیست؟
    Miri و kambiz.sh تشکر می‌کنند.