صفحه 297 از 735 نخستنخست ... 197 247 287 293 294 295 296 297 298 299 300 301 307 347 397 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,961 تا 2,970 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    از دمنده هوا استفاده كنيد احتمالا رفع ميشود در غير اينصورت بسيار با دقت بايد آينه تميز شود بسيار حساس است و ممكن است روي آن خش بيافتد
    خيلي آرام و با دقت بوسيله دستمال عينك تميز اين كار را انجام دهيد
    بي اندازه ممنونم از وقتي كه براي پاسخ صرف كرديد،بسيار سپاسگزارم:)
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    اگر بر روی آئینه باشد، با دمیدن پوآر به آن احتمالاً گرد و غبار را از سطح آئینه جدا میشوند، ولی اگر روی Focus Screen بود (زیر طاق بالای آئینه ی مورب) بهیچ عنوان آنرا تمیز نکنید. شیارهای بسیار ریز و ظریفی دارد که بهتر است مثلاً تعمیرگاه مرکزی آنرا برایتان با هزینه ای اندک (اگر گارانتی داشته باشد که هیچ هزینه ای نمیگیرند) تنظیف نماید.

در کل، اگر دوربین را مثلاً سالی یکدفعه تعمیرگاه مرکزی برایتان تنظیف کند، بهتر است تا خودتان بعنوان تجربه ی اول اقدامی بکنید
    بنده یکبار بدنبال حذف ذرات غبار، به همان Screen ور رفتم و نهایتاً با هزینه ای حدود 80 هزار تومن مجبور به تعویض آن شدم.
    بسيار مفيد بود،و ممنونم كه لطف و بنده رو راهنمايي كرديد:)،
    Ali Bayati تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام
    من چند وفته به عکاسی علاقه پیدا کردم ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم. میخوام تو کلاس های این سایت شرکت کنم ولی باز دچار سردرگمی هستم چون دوربینی که دارم رو نمیخوام استفاده کنم و میخوام دوربین جدید بخرم ولی برای خرید دوربین هم شناختی ندارم. سوالم ازتون این هستش که این که بخوام تو چه زمینه ای فعالیت کنم رو از الان باید مشخص کنم و طبق اون دوربین بگیرم؟ یا برای منی که اول راهم هنوز زوده این تصمیم؟ پس اگه دوربین گرفتم و به کارم نیومد باید باز عوضش کنم؟ اینم بگم علاقه دارم تو زمینه ورزشی عکاسی انجام بدم فقط همین دیگه نمیدونم از الان بهش فکر کنم و راهمو جلو برم یا بعد یه مدتی که عکاسیو تا حدی یاد گرفتم؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal4 نمایش پست ها
    سلام
    من چند وفته به عکاسی علاقه پیدا کردم ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم. میخوام تو کلاس های این سایت شرکت کنم ولی باز دچار سردرگمی هستم چون دوربینی که دارم رو نمیخوام استفاده کنم و میخوام دوربین جدید بخرم ولی برای خرید دوربین هم شناختی ندارم. سوالم ازتون این هستش که این که بخوام تو چه زمینه ای فعالیت کنم رو از الان باید مشخص کنم و طبق اون دوربین بگیرم؟ یا برای منی که اول راهم هنوز زوده این تصمیم؟ پس اگه دوربین گرفتم و به کارم نیومد باید باز عوضش کنم؟ اینم بگم علاقه دارم تو زمینه ورزشی عکاسی انجام بدم فقط همین دیگه نمیدونم از الان بهش فکر کنم و راهمو جلو برم یا بعد یه مدتی که عکاسیو تا حدی یاد گرفتم؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    اول بفرمائید که دوربین فعلی تان چیست. اگر SLR است (قابلیت تعویض لنز دارد) برای گذران تمامی کلاسها و دوره ها و مشقهای آنها کفایت خواهد کرد.
    سپس با توجه به ژانر مورد علاقه ی فعلی تان (عکاسی ورزشی) میتوانید به خرید یک بدنه ی DSLR با بودجه ای که خواهید داشت، اقدام مقتضی کنید. کما اینکه ممکن است همان دوربین فعلی تان برای مدتی پس از دوره ها، بازهم کفاف کارهای آماتوری تان را بدهد و نیاز فوری به تعویض آن نباشد. این احتمال را هم بدهید که در طول دوره های آموزشی، اینکه علاقه مندی تان دچار تغییر نیز بشود، هست و ترجیحاً بعد گذراندن آن دوره های آموزشی در قبال ابزارهای مورد نیازتان تصمیم گیری کنید.

عکاسی ورزشی، در عین اینکه نیازی به رزولوشن های خیلی زیاد ندارد، مستلزم داشتن مکانیزم عکاسی پیاپی سریعی است.

اما اگر در حال حاضر، دوربین DSLR ندارید و قصدتان برای گذراندن دوره های آموزشی جدی است، میتوانید به تاپیکهای دیگر این سایت مراجعه کنید و پس از مطالعه، چنانچه به انتخاب مناسبی دست نیافتید، در همان تاپیکها اقدام به پرسش و پاسخ کنید تا از دوستان، راهنمائی و مشورت بگیرید.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal4 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم کمکم کنید.
    سلام... حدود چند ماه پیش من هم شرایط شما رو داشتم و سردر گمی در دنیای بیکران عکاسی . هنر....(که پست های چند ماه قبلمو میبنم خودم خندم میگیره که چقدر عجول بودم و میخواستم ره صد ساله رو یه شبه برم)
    ولیی بعد یه کار دیگه کردم...
    ابتدا هر چی مقاله در مورد عکاسی پایه تو اینترنت بود خوندم بعد در همون حال سعی کردم با انواع دوربین ها لنز ها و تجهیزات جانبی مختلف و کاربرد های مختلفشون آشنا شم بعد از راهنمایی دوستان برای خرید دوربین استفاده کردم...سعی کنید طوری انتخاب کنید که بعدا پشیمون نشید یا کلا از عکاسی دلزده نشید...
    و اینکه برای خرید دوربین و تجهیزات عجله نکنید و مهم ترین نکته در راه یاد گرفتن عکاسی باید صبر و حوصله خیلی خیلی زیادی داشته باشین...
    امیدوارم به عنوان یک آماتور تونسته باشم کمکتون کنم
    سپاس
    Nemati و ghazal4 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

اولا ممنون از راهنمایی های دوستان عزیز. هر یه جملتون میتونه منو یکم از این سردرگمی دربیاره .
    درمورد مدل دوربین فعلی پرسیده بودین

اول بفرمائید که دوربین فعلی تان چیست.
    راستش یه دوربین کامپکت قبلا داشتم که خراب شد برای تعییر چون هزینه ی زیادی میخواستن دیدم ارزش نداره. دوربین فعلی جدید هم هست. هدیه گرفتم حتی یک بار هم استفاده نشده!!! canon powershot sx220 HS هستش مدلش. دقیقا چون slr نیستش فکرمو مسغول کرده که میتونم با این دوربین شروع کنم؟؟ ممنون از جوابتون.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سوالم ازتون این هستش که این که بخوام تو چه زمینه ای فعالیت کنم رو از الان باید مشخص کنم و طبق اون دوربین بگیرم؟ یا برای منی که اول راهم هنوز زوده این تصمیم؟ پس اگه دوربین گرفتم و به کارم نیومد باید باز عوضش کنم؟
    لازم نیست دوربین را عوض کنید معمولاً نیاز به تعویض لنز پیدا میکنید فعلاً یک DSLR با یک لنز معمولی تهیه کنید ( لنز کیت دوربین ها ) بعد از مدتی میتوانید بر اساس علاقه خود لنز بهتر تهیه کنید بعنوان مثال برای عکاسی ورزشی نیاز به یک لنز سریع دارید ( عدد دیافراگم کم یا به عبارتی دیافراگم باز ).
    راستش یه دوربین کامپکت قبلا داشتم که خراب شد برای تعییر چون هزینه ی زیادی میخواستن دیدم ارزش نداره. دوربین فعلی جدید هم هست. هدیه گرفتم حتی یک بار هم استفاده نشده!!! canon powershot sx220 HS هستش مدلش. دقیقا چون slr نیستش فکرمو مسغول کرده که میتونم با این دوربین شروع کنم؟؟ ممنون از جوابتون.
    با این دوربین میتوانید شروع کنید و تا مدتی مشغول باشید بیشتر عکاسان با دوربین ها معمولی و لایک شروع میکنند و عکسهای زیبایی هم با همین دوربین ها میگیرند.
    ghazal4 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

دوستان لطفا در مورد تکنیک focus and recompos یکم توضیح بدید. منظور همون فوکوس رویه نقطه مورد نظر توسط نقطه فوکوس مرکزی دوربین و قفل فوکوس و بعد کادر بندی و تغیر کادر هست طوری که نقطه فوکوس وسط کادر نباشد؟ اگه اینطوری هست چرا با نقاط فوکوس کناری فوکوس نمیکنیم؟ دوربین 7 دی همه نقاط فوکوسش کراس هست پس فکر کنم احتیاجی نباشد به این کار؟؟!!
    تویه مقالات و فروم سایت چیزی پیدا نکردم !
    ویرایش توسط imanse7en : Wednesday 15 August 2012 در ساعت 01:54

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

ب سلام
    من هم 1سوال در مورد فوکوس کردن دارم
    این جمله رو بارها به شکل های مختلف خوندم
    ((برای فوکوس کردن ابتدا روی سوژه مورد نظر گرفته نیم شاتر سپس در حالی که دکمه شاتر را تا نیمه نگه داشتید کادر مورد نظر را طبق قانون 1/3 ببندید و دکمه شاتر را تا آخر قشار دهید)))
    من تمام این کارا ها رو به همین ترتیب انجام میدم اما در کادر بندی جدید نفطه فوکوس هم جابجا شده و اون نقطه ای که قبلا فوکوس صورت گرفته نیست

ممنون میشم کمکم کنید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

حرکت دوربین برای بستن کادر باید خیلی آرام و کم باشه. از طرفی مود فوکوس دوربین باید روی سینگل باشه اگر روی کانتینیوس! باشه با تغییر کادر مجددا فوکوس میکنه
    Kholeno، ehsaniran و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی