صفحه 202 از 735 نخستنخست ... 102 152 192 198 199 200 201 202 203 204 205 206 212 252 302 702 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,011 تا 2,020 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

خیلی ممنون، من توضیحات داده شده تو این صفحه رو خوندم. ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.
    کسی اطلاعات دقیق تری میتونه برام بده؟
    شما می خوای بدومی raw چیه؟
    یا photoshop raw ?

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

باسلام:

من یه دوربین کامپکت دارم که حداقل سرعت شاتر اون 15 ثانیه هست ، هر چند نمیشه مثل سری حرفه ای ستاره ها رو ثبت کرد یا از روی پل از ماشین ها تو شب عکس انداخت و مثل دوربینای حرفه ای رد اونها مشخص باشه اما بالاخره میشه دست و پا شکسته یه چیزایی عکاسی کرد، حالا میخوام بپرسم که آیا اگه من زیاد از سرعت 15 ثانیه استفاده کنم و به قولی 15 ثانیه درچه دوربین کامپکتم باز باشه ممکنه آسیبی به سنسور یا دوربین برسونه؟
    اگر در موقعيتهاي مناسب عكاسي كنيد خير ، آسيبي به سنسور دوربين نميرسد تنها باتري دوربينتون سريعتر از حد معمول خالي ميشه.

منظور از موقعيت مناسب اينه كه شاتر رو به مدت زياد در مقابل منابع نوري قوي و حتي منابع ضعيفتر در فواصل نزديك باز نگذاريد. ( شرط احتياط ) از لحاظ داغ شدن احتمالي سنسور هم فكر نميكنم 15 ثانيه زمان نگران كننده اي باشد.
    M. Beyrami، Miri و ahmadmobin تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    شما می خوای بدومی raw چیه؟
    یا photoshop raw ?
    Photoshop RAW

توی این لینک یه توضیحاتی نوشته ولی من دقیقا متوجه نشدم کلا چه لزومی برای استفاده از این فرمت هست و چه مزیتی داره؟
    سیستم عامل Mac توانایی نمایش عکس با این فرمت (raw.) رو داره . میخواستم بدونم با وجود فرمتهای رایج تصویری دیگر چرا از این فرمت استفاده میشه؟

ممنون

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    Photoshop RAW

توی این لینک یه توضیحاتی نوشته ولی من دقیقا متوجه نشدم کلا چه لزومی برای استفاده از این فرمت هست و چه مزیتی داره؟
    سیستم عامل Mac توانایی نمایش عکس با این فرمت (raw.) رو داره . میخواستم بدونم با وجود فرمتهای رایج تصویری دیگر چرا از این فرمت استفاده میشه؟

ممنون
    کابردهای خاصی در زمینه های علمی داره و مناسب کارهای گرافیکی نیست.
    FarzadKB تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

نقل قول نوشته اصلی توسط Still_Life نمایش پست ها
    کابردهای خاصی در زمینه های علمی داره و مناسب کارهای گرافیکی نیست.
    امکانش هست دقیق تر توضیح بدید؟

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

در اگزيف عكس چيزي به نام Subject Distance يا فاصله تا سوژه (نقطه فكوس ) وجود دارد آيا اين عدد قابل اطمينان است يا ممكن است اشتباه باشد؟
    امير
    Instagram

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    امکانش هست دقیق تر توضیح بدید؟
    با عرض معذرت از مدیران محترم، اگه این پست باعث زحمت ایشون میشه.

در حین ویرایش پست قبلی مهلت ویرایش تموم شد

این توضیحات مربوط به فرمت Photoshop Raw است و هیچ ارتباطی به فرمت Raw دوربین ها ندارد.

در فرمتهایی مثل JPG، BMP و غیره قبل از اینکه بخش اطلاعات فایل شروع بشه، یک هدر فایل دارن. مثلاً در JPG داده هایی مثل ابعاد فایل، عمق تصویر، اطلاعات اگزیف و غیره، در این هدر ذخیره میشن. این هدر به برنامه ای که فایل رو میخونه دقیقاً توضیح میده که فایل به چه صورت و ترتیبی باید خونده بشه. اما در فایل Photoshop Raw خبری از هدر نیست و اطلاعات تصویر مستقیماً ذخیره میشن (البته میتونین هدر براش تعریف کنین، که فتوشاپ اون رو در نظر نمیگیره). مثلاً تصویر زیر رو ببینید که به صورت 8 بیت ذخیره شده (ابعاد تصویر ساخته شده 2x2):

1.JPG

این تصویر در حالت raw به صورت زیر ذخیره میشه:

3.JPG

یعنی صرف نظر از ابعاد تصویر، به ترتیب سیاه، قرمز، سبز و نیلی، ذخیره شدن. و هیچ اطلاعاتی در مورد ابعاد، عمق رنگ و غیره ذخیره نشده. در صورتی که شما بخواین این فایل Photoshop Raw رو باز کنید، باید این مشخصات رو خودتون وارد کنید. (با فتوشاپ امتحان کنید، متوجه میشید.) مثلاً اگه موقع باز کردن فایل ابعاد رو وارد کنید 1x4، و عمق رنگ رو 8 بیت انتخاب کنید، تصویر به صورت زیر باز میشه:

2.JPG

حالا! این فرمت زمانی مفیده که تصویری قراره بین چند دستگاه جابجا بشه که قادر به خوندن فرمتهای عمومی نیستن و نیازی هم به اون فرمت ها ندارن. شما در این حالت کافیه یک رشته ای از بایت ها به صورت بالا رو به دستگاه انتقال بدین. یا وقتی قراره یک رشته از بایت ها به فرمت کاملاً خام بالا رو از یک دستگاه (مثلاً فرض کنید یک میکروسکوپ) به کامپیوتر انتقال بدین. و البته دستگاه و کسی که قراره با این تصویر کار کنه میدونه این داده ها قراره به چه ترتیبی خونده بشن.

امیدوارم کافی باشه

با توجه به این توضیحات، این فرمت تقریباً (یا اصلاً) کاربردی برای گرافیک نداره. خلاص.
    ویرایش توسط AliShamshirian : Saturday 8 October 2011 در ساعت 23:03
    Madjidm، ahmad.abaee و FarzadKB تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

دوستان میشه لطف کنید یه توضیح جامع درباره قطع های دوربین ها بدین
    مثلا یه جا میخونم d7000 قطه dx و و یه جا میخونم dxxxx هست
    اصلا به چه شکل میشه فهمید این دوربین چه قطعی هست و هر قطع تو چه سطحی رده بندی میشه

من سایت رو شگتم و مقاله ای پیدا نکردم ولی اگه هست و من ندیدم ممنون میشم لینکشو در این خصوص بزارید

سپاس

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
    دوستان میشه لطف کنید یه توضیح جامع درباره قطع های دوربین ها بدین
    مثلا یه جا میخونم d7000 قطه dx و و یه جا میخونم dxxxx هست
    اصلا به چه شکل میشه فهمید این دوربین چه قطعی هست و هر قطع تو چه سطحی رده بندی میشه

من سایت رو شگتم و مقاله ای پیدا نکردم ولی اگه هست و من ندیدم ممنون میشم لینکشو در این خصوص بزارید

سپاس
    اين X با اون يكي فرق ميكند. dx در مقابل fx به كار ميرود و به ترتيب براي نشان دادن دهانه لنز مختص دوربينهاي كراپدار و فول فريم نيكون استفاده ميشوند. اما در اون مدل dxxxx منظور فرم كلي اسم دوربين است ( تعداد ارقام = تعداد x ها ) مثل d3100 يا d7000
    اگر منظور d80 يا d90 باشد به صورت dxx نوشته ميشود.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

خيلي ممنون از شما
    ايا توي كلاس و رده بندي هم دوربين ها هم فرقي مي كنه؟
    يعني مثلا دي ٩٠ كه dx هست با دي٧٠٠٠ كه dxxxx هست كلاسشون و رتبه بنديشون متفاوته؟