صفحه 306 از 735 نخستنخست ... 206 256 296 302 303 304 305 306 307 308 309 310 316 356 406 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,051 تا 3,060 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    2- فرمودید×× اول دوربین رو طوری بگیرید که نقطه فکوس در محل دلخواه شما قرار بگیره و بعد از اینکه فکوس کردید و قبل از فشردن کامل شاتر، کمی کادر رو تغییر بدید تا با کادر دلخواه برسید...×××
    من همون 3 شرط رعایت میکنم اما باز نقطه فوکوس جابجا میشه
    3-اگر لنز خطای فوکوس داشته باشد چه کار باید کرد
    2- باید فوکوس در حالت One Shot باشد وگرنه با تغییر کادر نقطه فوکوس هم تغییر می کند.
    3- یک خط کش را در حالت افقی قرار دهید و با دوربینی که ترجیحاً روی سه پایه قرار دارد، در امتداد خط کش ولی با زاویه 45 درجه نسبت به تراز افق روی یکی از خطوط اصلی خط کش (مثلاً 3 سانتی متز) فوکوس کنید و عکس بگیرید. بعد در کامپیوتر ببینید فوکوس روی همان نقطه انجام شده یا جلو یا عقبتر. اگر جلوتر یا عقبتر بود برای اصلاح مشکل به تعمیرگاه مرکزی دوربین (جناب قاسمی) مراجعه کنید.
    ehsaniran و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    2- باید فوکوس در حالت One Shot باشد وگرنه با تغییر کادر نقطه فوکوس هم تغییر می کند.
    3- یک خط کش را در حالت افقی قرار دهید و با دوربینی که ترجیحاً روی سه پایه قرار دارد، در امتداد خط کش ولی با زاویه 45 درجه نسبت به تراز افق روی یکی از خطوط اصلی خط کش (مثلاً 3 سانتی متز) فوکوس کنید و عکس بگیرید. بعد در کامپیوتر ببینید فوکوس روی همان نقطه انجام شده یا جلو یا عقبتر. اگر جلوتر یا عقبتر بود برای اصلاح مشکل به تعمیرگاه مرکزی دوربین (جناب قاسمی) مراجعه کنید.
    کاری که فرمودید انجام دادم
    حالا نمیدونم چقدر میشه اعتماد کرد
    نتیجه این جور بود که دقیق روی نقطه فوکوس داشت اما 7 یا 8 سانت از سمت چپ هم باز در فوکوس بود
    باوجودی که one shotو فوکوس تک نقطه ای انتخاب کرده بودم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نتیجه این جور بود که دقیق روی نقطه فوکوس داشت اما 7 یا 8 سانت از سمت چپ هم باز در فوکوس بود
    قرار بر اين نيست كه فقط يك نقطه در فوكوس باشد و بقيه كادر خارج از فوكوس باشد!
    ehsaniran و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

برای آزمایش دقت نقطه فوکوس عمق میدان را تا حد ممکن کم کنید (یعنی بازترین دیافراگم (کوچکترین عدد دیافراگم) بیشترین دامنه تله لنز و نزدیکترین فاصله ممکن دوربین به خط کش).ضمناً عکس باید در امتداد خط کش گرفته شود و نه عمود بر آن
    ehsaniran، shahbazi و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

اول توصیه میکنم این مقاله را بخوانید:
    http://www.akkasee.com/articles/7118
    وقتی در نقطه‌ای فکوس انجام میشود تمام نقاط موازی آن نقطه که فاصله یکسانی از سنسور دارند در محدوده فکوس قرار میگیرند.
    دوم AF point display نقطه‌ای از کادر را که زمان فکوس کردن در اون نقطه فکوس انجام شده نشان میدهد و اگر کادر رو تغییر بدید مسلما این نشانگر در جایی غیر از جای خود نشان داده میشود
    ehsaniran تشکر می‌کند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

این بهترین پاسخی بود که میشد واسه من مبتدی بدید
    ممنون از شما

سوالی که واسم پیش اومده
    اینکه شما فرمودید "af point displa" قابل اطمینان نیست چرا؟هیچ وقت؟یا نسبت به شرایط
    2- فرمودید×× اول دوربین رو طوری بگیرید که نقطه فکوس در محل دلخواه شما قرار بگیره و بعد از اینکه فکوس کردید و قبل از فشردن کامل شاتر، کمی کادر رو تغییر بدید تا با کادر دلخواه برسید...×××
    من همون 3 شرط رعایت میکنم اما باز نقطه فوکوس جابجا میشه
    3-اگر لنز خطای فوکوس داشته باشد چه کار باید کرد
    ۱. وقتی شما اول فکوس می کنید و بعد کادر رو تغییر داده و عکس میگیرید،‌ دوربین متوجه این موضوع نمیشه و فقط موقعیت نقطه فکوس شده در کادر رو نشون میده... شاید با یه مثال بهتر بشه توضیح داد:
    فرض کنید نقطه فکوس وسط رو داریم استفاده می کنیم و می خوایم روی چشم یک نفر فکوس کنیم؛ اول باید چشم سوژه رو روی این نقطه (وسط کادر قرار بدیم) و بعد از فکوس کردن، مجددا کادر بندی کنیم و عکس بگیریم... خوب به احتمال زیاد در کادر نهایی جایی که فکوس کردیم (چشم سوژه) وسط کادر نخواهد بود، ولی "af point display" دوربین وسط کادر رو به عنوان نقطه فکوس نشون خواهد داد.
    ۲. خوب اگه دوربین و نقطه فکوس مورد نظر نسبت به هم تغییر فاصله نداشته باشند و فکوس عقبتر یا جلو تر باشه، احتمالا مشکل خطای فکوس دارید که دوستان راه چک کردن‌ش رو گفتند، در صورت وجود این مشکل اگه دوربینتون امکان اصلاح اون بصورت نرم افزاری رو نداشته باشه، میتونید به تعمیرگاه مرکزی مراجعه کنید...
    ehsaniran تشکر می‌کند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

سلام

ببخشید یک سوال : من جدیدا با DSLR کار میکنم آیا با تغییر دیافراگم که با آن عمق میدان را کنترل میکنیم این موضوع نمی بایست از طریق ویزور قابل مشاهده باشد؟

(در عکس گرفته شده مشهود است ولی در ویزور خیر.)
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    حمید رضا خاقانی

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    سلام

ببخشید یک سوال : من جدیدا با DSLR کار میکنم آیا با تغییر دیافراگم که با آن عمق میدان را کنترل میکنیم این موضوع نمی بایست از طریق ویزور قابل مشاهده باشد؟

(در عکس گرفته شده مشهود است ولی در ویزور خیر.)
    حمید جان
    عمق میدان در سنسور ایجاد می شود پس به هیچ طریقی قابل دیدن در ویزور نیست و دیافراگم هم موقعی که از ویزور نگاه می کنی کاملاً باز است و موقع شاتر زدن بسته و باز می شود. ولی بعضی دوربین ها دکمه DOF Preview دارند (نمی دانم 600D دارد یا نه) که با فشردن آن دیافراگم به اندازه تنظیم شده بسته می شود و در صورتی که دیافراگم بسته انتخاب کرده باشی تصویر داخل ویزور تیره می شود. هر چه تصویر تیره تر باشد عمق میدان بیشتر و هر چه روشن تر باشد عمق میدان کمتر است.
    قربانت
    پی نوشت: 600D دکمه DOF Preview دارد.
    hkhaghani و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    حمید جان
    عمق میدان در سنسور ایجاد می شود پس به هیچ طریقی قابل دیدن در ویزور نیست و دیافراگم هم موقعی که از ویزور نگاه می کنی کاملاً باز است و موقع شاتر زدن بسته و باز می شود. ولی بعضی دوربین ها دکمه DOF Preview دارند (نمی دانم 600D دارد یا نه) که با فشردن آن دیافراگم به اندازه تنظیم شده بسته می شود و در صورتی که دیافراگم بسته انتخاب کرده باشی تصویر داخل ویزور تیره می شود. هر چه تصویر تیره تر باشد عمق میدان بیشتر و هر چه روشن تر باشد عمق میدان کمتر است.
    قربانت
    پی نوشت: 600D دکمه DOF Preview دارد.
    این رو من اصلاح کنم که وقتی دکمه preview رو فشار میدیم و دیافراگم بسته میشه، تغییر عمق میدان هم مشهودـه...
    (در این حالت تصویر بجای سنسور روی پرده شبکیه تشکیل میشه :) )
    Walkman و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

سلام . اگه یه سوژه متحرک ( مثلا یه نفر تویه اوت دور) بخوام با دیاف باز و عمق میدان کم بخوام فوکوس دقیق کنم چکار باید کنم؟
    فرض کنید تویه محیط بیرون سوژه به بالا بپره و بکگراند هم غروب خورشید و نور سوژه با کمک فلاش تامین کنم...
    دوربین رویه ai servo میزارم.. انتخاب نقطه فوکوس دست دوربین میزارم. سرعت ai servo هم رویه بیشترین حالت میزارم اما باز دوربین حداقل یه ثانیه زمان میخواد که بتونه فوکوس کنه و وقتی فوکوس میشه که سوژه رویه زمین رسیده! با فوکوس دستی هم دقیق نمیشه چون فوکال 85 رویه کراپدار تویه بازترین دیاف هست...تنظیمات کاستوم فاینکشن اتو فوکوس هم رویه همشون امتحان کردم و نشد!! اصلا اینکارو میشه کرد؟؟ میشه سرعت فوکوس بیشتر کرد؟
    اگه ممکنه در مورد 1st/2st تویه کاستوم فاینکشن اتوفوکوس واسم توضیح بدید و کاربرد عملیشون چیه؟