صفحه 328 از 735 نخستنخست ... 228 278 318 324 325 326 327 328 329 330 331 332 338 378 428 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,271 تا 3,280 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    من معمولا این سه مرحله را انجام میدم :

1- نور سنجی بر اساس سوژه (مثلا صورت فرد) و قفل کردن نور سنج
    2- فوکوس روی چشم سوژه : از فوکوس تک نقطه ای و نقطه وسط که از نوع کراس هست استفاده می کنم (در ضمن از قبل فوکوس نوع One Shot در دوربین انتخاب شده است.)
    3-کادر بندی درحالی که دکمه شات را تا نیمه نگه داشتم تنظیم کادر بندی انجام می دهیم و آخر شات

البته همه این مراحل شاید به 5 ثانیه هم نرسه
    مرحله اول را یک توضیحی میدید؟همون قفل کردن نور سنج را
    مگر وقتی دیافراگم و سرعت شاتر را رو منوال تنظیم میکنیم .تغییری در اون حاصل نمیشود که.
    یعنی در مد دیگری عکسبرداری میکنید؟بعد کلا دکمه قفل کردن نورسنج چی هست و چه کاربردی دارد؟
    (ببخشید من اماتورم)

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    لنز من 15-85 هست و یک سوال برام در موردش به وجود اومده
    وقتی رو به پایین هست و فوکال بالاتر از 30.سنگینی قسمت جلویی لنز باعث میشه فوکال باز بشه و تا مرز 70 برسه.ولی وقتی روی 85 هست و رو به بالا میگیرم این مشکل وجود نداره (لنز جمع نمیشه) ولی روی فوکال 70 مثل مورد رو به پایین.حالا لنز جمع میشه.یک لقی کوچک هم داره.
    میخواستم بدونم این ها مشکلی برای لنز هست و یا به صورت فابریک همین طوره
    ممنون

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    لنز من 15-85 هست و یک سوال برام در موردش به وجود اومده
    وقتی رو به پایین هست و فوکال بالاتر از 30.سنگینی قسمت جلویی لنز باعث میشه فوکال باز بشه و تا مرز 70 برسه.ولی وقتی روی 85 هست و رو به بالا میگیرم این مشکل وجود نداره (لنز جمع نمیشه) ولی روی فوکال 70 مثل مورد رو به پایین.حالا لنز جمع میشه.یک لقی کوچک هم داره.
    میخواستم بدونم این ها مشکلی برای لنز هست و یا به صورت فابریک همین طوره
    ممنون
    درود بر شما دوست عزیز..
    بنده هم دقیقا همین مشکل رو داشتم و مطرح کردم.. اساتید فرمودند که هیچ اشکالی نداره و همه 15-85 ها اینجوری هستند چرا که اجزای تشکیل دهنده این لنز بسیار خوب , سنگین هستند و به این خاطر این مشکل پیش میاد .. در کل لنزتون مشکلی نداره ولی من هنوز موندم که چجوری باید با این موضوع کنار بیام و این به ظاهر نقیصه رو به چه شکل برطرف و یا حداقل کنترل کنم..
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز..
    بنده هم دقیقا همین مشکل رو داشتم و مطرح کردم.. اساتید فرمودند که هیچ اشکالی نداره و همه 15-85 ها اینجوری هستند چرا که اجزای تشکیل دهنده این لنز بسیار خوب , سنگین هستند و به این خاطر این مشکل پیش میاد .. در کل لنزتون مشکلی نداره ولی من هنوز موندم که چجوری باید با این موضوع کنار بیام و این به ظاهر نقیصه رو به چه شکل برطرف و یا حداقل کنترل کنم..

ممنون دوست عزیز
    بنده هم برای همین پرسیدم چون به هر حال ممکنه با این فوکال بخوام عکس هایی بگیرم که روی سه پایه باشه.
    فکر میکنم چاره ای جز نگه داشتن لنز به وسیله ی دست نیست
    Hamed Ziyaei تشکر می‌کند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    مگر وقتی دیافراگم و سرعت شاتر را رو منوال تنظیم میکنیم .تغییری در اون حاصل نمیشود که.
    یعنی در مد دیگری عکسبرداری میکنید؟بعد کلا دکمه قفل کردن نورسنج چی هست و چه کاربردی دارد؟
    (ببخشید من اماتورم)
    من این موارد را در کتابچه راهنما خواندم. در مد M که کاربرد ندارد مگر اینکه ISO را در حالت Auto قرار داده باشید.
    با فرض اینکه نور سنج روی حالت Evaluative metering باشد نورسنج دایره وسط کادر را معیار سنجش نور قرار میدهد، حال شما نورسنج را روی هر منطقه از کادر قرار داده و نور را اندازه گیری می کنید(با کلید *) سپس اگر جهت لنز را برای فوکوس تغییر جهت دهید به محض عمل فوکوس نورسنج مجددا بکار افتاده و یکی از متغیر اتوماتیک مثل شاتر، ایزو، دیافراگم را تغییر می دهد برای اینکه این اتفاق نیفتد در همان مرحله قبل که نورسنجی کردید دکمه AE Lock که با * مشخص شده را نگه میدارید سپس لنز روی نقطه فوکوس برده فوکوس می کنید با این کار نورسنج قبلی شما منظور خواهد شد. البته در بیشتر مواقع نقطه فوکوس ما همان منطقه نور سنجی ما نیز هست که نیاز به چنین کاری نخواهیم داشت.
    ehsaniran و m0riiii تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

سلام دوستان. سوالی از خدمت شما داشتم.
    مشکل من با لنز و دوربینم است. دوربین 500دی و لنز 15-85
    از وقتی که با این لنز عکاسی میکنم، بیشتر عکس‌هایم به این صورت است:

IMG_9062_cr.jpg

هر چند این طور عکس‌هایی هم گرفته‌ام:

IMG_8981.jpg

دوستانی که این لنز را دارند، چند درصد عکس‌هایشان به صورت تقریباً خارج از فکوس ثبت می‌شود؟
    حتی وقتی روی یک سوژه دوبار نیم‌شاتر می‌زنم، میزان فکوس ممکن است بسیار تغییر کند. به خاطر همین اکثراً مجبورم، چند بار نیم‌شاتر بگیرم و وقتی، تغییری در وضعیت لنز ایجاد نشد، شاتر را کامل فشار دهم. در نور کاملاً کافی، این مشکل کمتر بروز می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    391

سلام
    سوالی درباره bridge CS6 دارم.
    در metadata و فقط در camera data فونت (font) اگزیفت خیلی درشت است.چگونه می توانم تغییر دهم؟
    با تشکر

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    (ببخشید من اماتورم)
    در صورتی که Manual باشد خیر
    در مد Aperture priority - Shutter priority کاربرد دارد

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط AliShamshirian نمایش پست ها

IMG_9062_cr.jpg

هر چند این طور عکس‌هایی هم گرفته‌ام:

IMG_8981.jpg

دوستانی که این لنز را دارند، چند درصد عکس‌هایشان به صورت تقریباً خارج از فکوس ثبت می‌شود؟
    حتی وقتی روی یک سوژه دوبار نیم‌شاتر می‌زنم، میزان فکوس ممکن است بسیار تغییر کند. به خاطر همین اکثراً مجبورم، چند بار نیم‌شاتر بگیرم و وقتی، تغییری در وضعیت لنز ایجاد نشد، شاتر را کامل فشار دهم. در نور کاملاً کافی، این مشکل کمتر بروز می‌کند.
    برای این که کمتر با فکوس مشکل داشته باشید باید از f_stop های بالاتر استفاده کنید.
    به نقل از ویکیپدیا:
    The speed of the AF system is highly dependent on the maximum aperture offered by the lens. F-stops of around f/2 to f/2.8 are generally considered optimal in terms of focusing speed and accuracy. Faster lenses than this (e.g.: f/1.4 or f/1.8) typically have very low depth of field, meaning that it takes longer to achieve correct focus, despite the increased amount of light.

Most consumer camera systems will only autofocus reliably with lenses that have a maximum aperture of at least f/5.6, while professional models can often cope with lenses that have a maximum aperture of f/8, which is particularly useful for lenses used in conjunction with teleconverters.
    هر چقدر aperture شما باز تر می شه فوکوس اتوماتیک دیرتر و با دقت کمتر انجام میشه.
    حسینی

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دوست عزیز این مشکل شما از فوکوس نیست .

بیشتر به دلیل استفاده از سرعت شاتر پایین میباشد و یا حرکت سوژه این مشکل به وجود میاید .

اگر به تنظیمات دوربین خود دقیقا توجه کنید .

عکس بالایی با سرعت شاتر 60/1 ثانیه ثبت شده .

درحالی که درعکس پایینی با سرعت شاتر 400/1 ثانیه ثبت شده .

با استفاده از سه پایه و نور مناسب همین ثبت را دوباره امتحان کنید .
    persian.boy و AliShamshirian تشکر می‌کنند.
    Nikon D600