صفحه 325 از 735 نخستنخست ... 225 275 315 321 322 323 324 325 326 327 328 329 335 375 425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,241 تا 3,250 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط imanse7en نمایش پست ها
    دوستان واسه تلق رفلکت واسه سوژه یا پرتره از چی میتونم استفاده کنم؟ از شیشه دودی میشه استفاده کرد یا تلق های پلاستیکی؟ بهترین انعکاس از چی میتونم بگیرم؟
    در مورد سوال دوستی که در مورد عکاسی با ال ای دی پرسیده بودن واسه من هم سوال هست و ممنون میشم دوستان راهنمایی و تجربیاتشون رو بگن
    بنابر تجربه، استفاده از سطوح صیقلی (تلق، شیشه دودی، آئینه) نتیجه ی جذابی نداره ...
    بجز رفلکتورهای پارچه ای مرسوم، کاغذ سفید و از همه بهتر، یک برگ یونولیت (فوم پلی استایرن) بهتر از همه جواب میده.

پیشنهاد میکنم هر دو را استفاده کنید و سپس روی نتیج قضاوت کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

سلام

من واسه پرتره به جز لنز و دوربین خوب + مهارت عکاسی دیگه به چی نیاز دارم ؟

فلش ؟ این فلش ارزونترین مدلی که بتونه کار من رو راه بندازه چه حدود قیمت داره ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ba نمایش پست ها
    سلام

من واسه پرتره به جز لنز و دوربین خوب + مهارت عکاسی دیگه به چی نیاز دارم ؟

فلش ؟ این فلش ارزونترین مدلی که بتونه کار من رو راه بندازه چه حدود قیمت داره ؟
    بستگی دارد که توقع شما از پرتره هائی که می گیرید چه باشد. حداقل به یک فلاش، سه پایه برای فلاش و چتر احتیاج دارید. اگر دوربین و فلاش شما امکان کار کردن به صورت وایرلس را نداشته باشند به ابزاری برای شلیک کردن فلاش (مثل تریگر نوری، رادیو فلاش یا کابل TTL) هم نیاز دارید. البته اینها حداقل مطلق هستند.
    به نظرم ارزان ترین فلاش هائی که می توانید تهیه کنید فلاش های یانگنو باشند که از حدود 200 هزار تومان شروع می شود.
    vahid_ba و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

ممنون جناب بیاتی. اما بنده شیرازم و دسترسی به اینجور وسایل جانبی عکاسی ندارم و اینجا نیست و حنی چیزی در موردش نمیدونن. ...
    پس میمونه برگ یونولیت.. اونو از کجا میتونم تهیه کنم؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

ممنون جناب بیاتی. اما بنده شیرازم و دسترسی به اینجور وسایل جانبی عکاسی ندارم و اینجا نیست و حنی چیزی در موردش نمیدونن. ...
    پس میمونه برگ یونولیت.. اونو از کجا میتونم تهیه کنم؟
    یونولیت را احتمالاً ابزار فروشیها و پلاستیک فروشها داشته باشند.
    اگر سری به یک فروشگاه لوازم-خانگی ِ آشنا هم بزنید، از داخل کارتنهای بازشده ی یخچال و ماشین لباسشوئی، ممکن است کنار گذاشته باشند.
    عموماً در ضخامتهای مختلف، بصورت Sheet (برگ) بفروش میرسانند. از آن دسته محصولاتی است که تقریباً یک کارخانه ی تولید کننده اش در شهرک های صنعتی یافت میشود. قیمت بالائی هم ندارد.

رفلکتورهای پارچه ای که اشاره کردم، در بیشتر فروشگاه های لوازم عکاسی و نورپردازی باید پیدا شود. همه چینی هستند و بسته به قطر دایره ی آن، قیمتش متغییر میشود. احتمالاً از 40 الی 50 باید شروع شود (در این بازار)

اگر نوع پنج کاره ی آن را تهیه کنید، ضرر نکرده اید (پارچه های سفید، نقره ای، طلائی، گاهاً میکس طلائی + نقره ای؛موسوم به Zebra و نهایتاً مشکی دارند)
    مثل آفتابگیرهای جلوی داشبورد ماشین، جمع و باز میشوند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    یونولیت را احتمالاً ابزار فروشیها و پلاستیک فروشها داشته باشند.
    اگر سری به یک فروشگاه لوازم-خانگی ِ آشنا هم بزنید، از داخل کارتنهای بازشده ی یخچال و ماشین لباسشوئی، ممکن است کنار گذاشته باشند.
    عموماً در ضخامتهای مختلف، بصورت Sheet (برگ) بفروش میرسانند. از آن دسته محصولاتی است که تقریباً یک کارخانه ی تولید کننده اش در شهرک های صنعتی یافت میشود. قیمت بالائی هم ندارد.

رفلکتورهای پارچه ای که اشاره کردم، در بیشتر فروشگاه های لوازم عکاسی و نورپردازی باید پیدا شود. همه چینی هستند و بسته به قطر دایره ی آن، قیمتش متغییر میشود. احتمالاً از 40 الی 50 باید شروع شود (در این بازار)

اگر نوع پنج کاره ی آن را تهیه کنید، ضرر نکرده اید (پارچه های سفید، نقره ای، طلائی، گاهاً میکس طلائی + نقره ای؛موسوم به Zebra و نهایتاً مشکی دارند)
    مثل آفتابگیرهای جلوی داشبورد ماشین، جمع و باز میشوند.
    من رفلکتور 5 کاره به قطر 120 سامنتیمتر را تقریباً یک ماه پیش از باب همایون خریدم 50 هزار تومان
    Walkman تشکر می‌کند.

كاربر آشنا imanse7en آواتار ها
    تشکر کرده
    71

جناب بیاتی فکر کنم منظورم نتونستم درست بیان کنم.. رفلکتور واسه انعکاس نور دارم. اما یه صفحه شیشه ای مانند , واسه انعکاس عکس سوژه, مد نظرم بود...مثل عکسهایی که واسه عکاسی صنعتی زیر سوژه استفاده میشه یا زیر پای سوژه در عکاسی پرتره...
    یه سوال دیگه واسم پیش اومده... تو سایت dxo در مورد ریویو دوربینهای تویه قسمت مقایسه دینامیک رنج واسه کنون 7d حدود 11 EV دینامیک رنج اون واسه لنداسکاپ بیان کردن. مگه سنسور دوربین دیجیتال حدود 5 استاپ گام نوری نمیتونه ثبت کنه؟ پس این 11 یعنی چی؟ اگه ممکنه یکم توضیح بدید.کلا اگه واحد سنجش دینامیک رنج ev هست , پس این عدد 5 از کجا اومده؟ممنون
    ویرایش توسط imanse7en : Saturday 24 November 2012 در ساعت 12:10

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

جناب بیاتی فکر کنم منظورم نتونستم درست بیان کنم.. رفلکتور واسه انعکاس نور دارم. اما یه صفحه شیشه ای مانند , واسه انعکاس عکس سوژه, مد نظرم بود...مثل عکسهایی که واسه عکاسی صنعتی زیر سوژه استفاده میشه یا زیر پای سوژه در عکاسی پرتره...
    یه سوال دیگه واسم پیش اومده... تو سایت dxo در مورد ریویو دوربینهای تویه قسمت مقایسه دینامیک رنج واسه کنون 7d حدود 11 EV دینامیک رنج اون واسه لنداسکاپ بیان کردن. مگه سنسور دوربین دیجیتال حدود 5 استاپ گام نوری نمیتونه ثبت کنه؟ پس این 11 یعنی چی؟ اگه ممکنه یکم توضیح بدید.کلا اگه واحد سنجش دینامیک رنج ev هست , پس این عدد 5 از کجا اومده؟ممنون
    سلام

سنسورها بسته به نوعشون EV متفاوتی دارن

بله برای محدوده پویایی (Dynamic Range) از EV استفاده میکنن (البته در زیر همون قسمت خود سایت هم گفته که Dynamic range)

برای مطالعه بیشتر:

شاد باشید....
    imanse7en تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

جناب بیاتی فکر کنم منظورم نتونستم درست بیان کنم.. رفلکتور واسه انعکاس نور دارم. اما یه صفحه شیشه ای مانند , واسه انعکاس عکس سوژه, مد نظرم بود...مثل عکسهایی که واسه عکاسی صنعتی زیر سوژه استفاده میشه یا زیر پای سوژه در عکاسی پرتره
    ......
    آنها موسوم به PlexiGlass هستند. در رنگهای مختلف و شفاف/غیر شفاف موجودند.
    در تهران، از خیابان پامنار، تهیه کرده ام. یک قطعه ی 80x80 و دو قطعه ی 40x40 آن (بضخامت شش میلیمتر) حدود 120 تومن شد تا جائیکه یادم است.
    برای زیر پای سوژه، باید یک برگ بزرگ آن را تهیه کنید.

شاید یک تکه شیشه جام 1.5x2m به ضخامت 8 میل و یک پارچه (با رنگ مورد نظر شما) برای زیر آن، کار همان طلق PlexiGlass را انجام دهد. احتمالاً ارزانتر هم در خواهد آمد. ولی قبل انتخاب، حتماً تحقیق کنید. دوستانی هم که تجربه ی بیشتری دارند، میتوانند راهنمائی خوبی بدهند.

و در نظر داشته باشید که طلق PlexiGlass با سرعت بسیار بیشتری نسبت به شیشه، زیر پای سوژه، خط و خش خواهد افتاد.

كاربر جديد hadi_bnd آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض با تشکر از شما...

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    اول اینکه سلام و به تالار گفتگوی سایت عکاسی خوش آمدید.
    و اما بعد:
    دوربین شما در رده کامپکت های ارزان قیمت جزو بهترینهاست.
    معمولاً شرکتهای سازنده سمپلهایی که از دوربینها ارائه میکنند در شرایط ایده آل ثبت شده و ویرایش نرم افزاری هم رویشان اعمال میشود تا مشتری را با دیدن این عکسها ترغیب به خرید کنند. پس خیلی به سمپلها تکیه نکنید. در ضمن اگر شما فوت و فن عکاسی و نحوه درست استفاده از دوربین و همچنین کار با نرم افزارهای ویرایش عکس را تا حدودی بلد باشید چه بسا تصاویری خیلی بهتر از آن سمپلها ثبت کنید. اینجا را ببینید. این تصاویر با یک Canon A520 که فقط 4 مگاپیکسل قدرت! دارد ثبت شده اند.
    پس اول به خودتان و سپس به دوربینتان اعتماد کنید و بعد با مطالعه و تمرین و دیدن عکس خودتان را در زمینه عکاسی قوی کنید. این تالار به نظر من بهترین منبع فارسی زبان آموزش و یادگیری عکاسی است. پس حد اکثر استفاده را از این تالار ببرید.
    امیدوارم و دعا میکنم که در آینده ای نه چندان دور شاهد عکسهایی به مراتب بهتر از آن سمپلها از شما ببینیم.
    در پناه حق
    با تشکر از راهنماییتون
    حتما عکس برداری می کنم و توی تالار می ذارم
    من آشنایی کامل با فتوشاپ دارم
    بله به طور اتفاقی گاها عکسهام از کیفیت بالایی برخورداره
    واقعا متشکرم
    نمی دونم اگه اینجا نبود من کجا سوالم رو مطرح می کردم
    تمام وب سایت های دیگه انگلیسین
    از شما دوست عزیزم ممنونم
    از شما خواهش می کنم راهنمایی هاتون رو بهم در مورد این دوربین کنین
    منتظر شما هستم
    موفق باشید