صفحه 351 از 735 نخستنخست ... 251 301 341 347 348 349 350 351 352 353 354 355 361 401 451 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,501 تا 3,510 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ببخشید وارد بحثون میشم اما انتظار دارید چطور بشه؟! اگر تابحال فرضا هر 3 یا 4 دفعه که عکاسی میکنید به شارز نیاز پیدا کنید اونوقت میشود هر 5 یا 6 دفعه!
    کریپ بدنه دوربین را بزرگتر میکند که میتواند به معنی خوش دست شدن یا بدتر در دست جا گرفتن باشد. برای هر شخص متفاوت است. من شخصا بدنه کوچکتر را ترجیح میدهم.
    درضمن ممکن است دوربین با گریپ در کیف جا نگیرد و ... دوستانی هستند که گریپ را بازکرده‌اند و عطایش را به لقایش بخشیده‌اند.
    mreza1001 و photographِer تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    مثلا من الان با شارژ كامل حدود 150 تا 250 تا شات ميزنم مي خواستم بدونم با گريپ اين عدد چقدر ميشه؟ لطفا عددشو لطف بفرماييد.
    مرسي
    احتمالن باطری شما در حال از بین رفتن هست چون یادمه 40D دوام شارژ باتریش خیلی بیشتر از اینا باید باشد فکر کنم اگر از لایو ویو استفاده نکنید باید حداقل 500 شات بزند.
    photographِer تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر آشنا 4you آواتار ها
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    البته من هم رشته ام عکاسی نیست و مهندس مکانیک هستم! موضوع نورسنجی ارتباطی به برند دوربین (فوجی، کنن و ...) ندارد. عواملی که در میزان نوری که به سنسور (یا فیلم) می رسد و باعث ثبت عکس می شود عبارتند از میزان باز بودن اپرچر، عدد ایزو و سرعت شاتر. دوربین ها سیستم نورسنجی ای دارند که میزان نور در محیط را اندازه می گیرد و بسته به مودی که در آن عکاسی می کنید یا دوربین همه این متغیر ها به نوعی تنظیم می کند که عکس با نور مناسبی ثبت شود یا بعضی متغیر ها را شما تنظیم می کنید و دوربین بقیه متغیرها را تنظیم می کند یا تمام متغیرها را شما تنظیم می کنید و دوربین دخالتی در تنظیم ندارد. در مود تقدم اپرچر، شما میزان باز بودن اپرچر و ایزو را تعین می کنید و سرعت شاتر را دوربین تنظیم می کند. در مود تقدم سرعت شاتر، شما عدد ایزو و سرعت شاتر (مدت زمان نوردهی) را تعین می کنید و دوربین میزان باز بودن اپرچر را تتظیم می کند. در مود منوال تمام متغیر ها را شما تعین می کنید و در مودهای اتوماتیک تمام متغیرها را دوربین تنظیم می کند.
    اگز شما می خواهید حتماً زمان نوردهی 30 ثانیه باشد، بایستی دوربین را در مود تقدم سرعت شاتر قرار دهید و عدد ایزو را بنا به دلخواه تنظیم کنید، دوربین اپرچر را تنظیم می کند. در این حالت همواره سرعت شاتر 30 ثانیه خواهد بود ولی ممکن است با افزایش بیش از حد ایزو، دوربین نتواند اپرچر را به حد کافی ببندد (زیرا بسته ترین مقدار اپرچر محدود است) و نتیجتاً عکس Overexposed یا بیش از حد نور دیده شود.
    لطفاً بفرمائید شما در چه مودی عکس گرفتید که این سوال برای شما پیش آمده است.

من رو مد M عكاسي مكينم اخه دوربينم sh10 فوجي حالت مد b نداره من نميدونم چطوري منظورم را برسونم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط 4you نمایش پست ها
    من رو مد M عكاسي مكينم اخه دوربينم sh10 فوجي حالت مد b نداره من نميدونم چطوري منظورم را برسونم
    اگر درست متوجه شده باشم مشکل این است که وقتی شما در مد M عکاسی می کنید و زمان نوردهی را روی 30 ثانیه تنظیم کرده اید، با تغییر ایزو، زمان نوردهی تغییر می کند. (قاعدتاً نباید این تغییر اتفاق بیافتد). امتحان کنید که آیا با تغییر کم ایزو (مثلاً از 100 به 200 یا 400) باز هم زمان نوردهی تغییر می کند؟ در این صورت ممکن است دوربین دچار مشکل شده باشد. در غیر اینصورت ممکن است تغییر مدت نوردهی برای این باشد که نویز در عکس بیش از حد زیاد نشود. مقدار نویز، هم به مقدار نور موجود بستگی دارد، هم به مقدار ایزو و هم به مدت زمان نوردهی. در دوربین های با سنسور کوچک (مانند دوربین شما) مقدار نویز در نور کم اصولاً زیاد است و با افزایش ایزو مقدار نویز به شدت افزایش می یابد. اگر در شرایط کم نور و با ایزو زیاد، مدت نوردهی هم زیاد باشد ممکن است اصولاً چیزی جز نویز در عکس ثبت نشود. بنابر این ممکن است برای جلوگیری از این مسئله، سازنده دوربین چنین مکانیزمی را در دوربین تعبیه کرده باشد تا حتی در مد Manual نتوان ایزو و مدت نوردهی را همزمان به مقدار زیاد بالا برد.
    ارادتمند.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 19 February 2013 در ساعت 08:25
    Pelikan و 4you تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط 4you نمایش پست ها
    من فکر کنم متوجه منظور ایشان شدم. تمام توضیحات آقای چگینی بر پایه نورسنجی اتوماتیک دوربین بود ولی اگر در مود منوال کار میکنید عجیب است که با تغییر ایزو سرعت شاتر هم تغییر میکند روی مود M باید بتوانید هر تنظیمی ولو اینکه غلط باشد و اصلن بخواهید نور اضافه یا کم بدهید هم انجام دهید به دفترچه دوربینتان مراجعه کنید شاید محدودیتهای دیگری دارد و بعبارتی M دوربینتان خیلی هم M نیست

بعد التحریر: ببخشید چند دقیقه صفحه پاسخ باز بود تلفن زنگ زد طول کشید دیدم آقای چگینی هم جواب مشابهی داده اند.
    Dariush Chegini و 4you تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    من فکر کنم متوجه منظور ایشان شدم. تمام توضیحات آقای چگینی بر پایه نورسنجی اتوماتیک دوربین بود ولی اگر در مود منوال کار میکنید عجیب است که با تغییر ایزو سرعت شاتر هم تغییر میکند روی مود M باید بتوانید هر تنظیمی ولو اینکه غلط باشد و اصلن بخواهید نور اضافه یا کم بدهید هم انجام دهید به دفترچه دوربینتان مراجعه کنید شاید محدودیتهای دیگری دارد و بعبارتی M دوربینتان خیلی هم M نیست

بعد التحریر: ببخشید چند دقیقه صفحه پاسخ باز بود تلفن زنگ زد طول کشید دیدم آقای چگینی هم جواب مشابهی داده اند.
    اگر درست متوجه شده باشم مشکل این است که وقتی شما در مد M عکاسی می کنید و زمان نوردهی را روی 30 ثانیه تنظیم کرده اید، با تغییر ایزو، زمان نوردهی تغییر می کند. (قاعدتاً نباید این تغییر اتفاق بیافتد). امتحان کنید که آیا با تغییر کم ایزو (مثلاً از 100 به 200 یا 400) باز هم زمان نوردهی تغییر می کند؟ در این صورت ممکن است دوربین دچار مشکل شده باشد. در غیر اینصورت ممکن است تغییر مدت نوردهی برای این باشد که نویز در عکس بیش از حد زیاد نشود. مقدار نویز، هم به مقدار نور موجود بستگی دارد، هم به مقدار ایزو و هم به مدت زمان نوردهی. در دوربین های با سنسور کوچک (مانند دوربین شما) مقدار نویز در نور کم اصولاً زیاد است و با افزایش ایزو مقدار نویز به شدت افزایش می یابد. اگر در شرایط کم نور و با ایزو زیاد، مدت نوردهی هم زیاد باشد ممکن است اصولاً چیزی جز نویز در عکس ثبت نشود. بنابر این ممکن است برای جلوگیری از این مسئله، سازنده دوربین چنین مکانیزمی را در دوربین تعبیه کرده باشد تا حتی در مد Manual نتوان ایزو و مدت نوردهی را همزمان به مقدار زیاد بالا برد.
    ارادتمند.
    اره منظورم همين بود دقيقا من با ايزو هاي مختلف تست كردم و فايده اي نداشت

با تحقيقاتي كه انجام دادم مثل اينكه دوربين هاي فوجي اين محدوديت را گذاشته و مثل اينكه راهي واسه از بين بردن اين محدوديت نداره ممنون از جواباتون
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

HS20 هم به همین شکله و فقط میتونه 30 ثانیه در ایزو 100 نوردهی کنه و با بالا بردن ایزو سرعت شاتر کم میشه
    Dariush Chegini و 4you تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    190

نقل قول نوشته اصلی توسط monomono نمایش پست ها
    ﺳﻼﻡ . ﻣﻦ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺳﻪ ﺗﺎ ﻋﮑﺲ ﻣﯿﮕﺮﺩﻡ ﮐﻪ ﻫﺮﮐﺪﻭﻣﺶ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﺸﻪ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﻪ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ , ﺗﻔﺴﯿﺮ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﯼ ، ﺗﻔﺴﯿﺮ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻧﻪ (ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﮐﺘﺎﺏ ﺗﺮﯼ ﺑﺮﺕ)
    ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ ﻣﯿﺸﻢ ﺍﮔﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﻦ
    ﺑﭽﻪ
    ﻫﺎ ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﻧﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﻪ ؟

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها

ارادتمند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

HS20 هم به همین شکله و فقط میتونه 30 ثانیه در ایزو 100 نوردهی کنه و با بالا بردن ایزو سرعت شاتر کم میشه
    اره الان تو سايت آمازون اينا ديدم مشكل را داره دوربين هاي فوجي

ISO....100 = 30 second shutter speed limit
    ISO....200 = 15 second shutter speed limit
    ISO....400 = 8 second shutter speed limit
    ISO....800 = 4 second shutter speed limit
    ISO..1600 = 2 second shutter speed limit
    ISO..3200 = 1 second shutter speed limit

اينم دقيقش هست با ايزوي هاي مختلف و سرعت هاي ك ميشه استفاده كرد
    Pelikan تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ﺳﻼﻡ . ﻣﻦ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺳﻪ ﺗﺎ ﻋﮑﺲ ﻣﯿﮕﺮﺩﻡ ﮐﻪ ﻫﺮﮐﺪﻭﻣﺶ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﺸﻪ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﻪ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ , ﺗﻔﺴﯿﺮ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﯼ ، ﺗﻔﺴﯿﺮ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻧﻪ (ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﮐﺘﺎﺏ ﺗﺮﯼ ﺑﺮﺕ)
    ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ ﻣﯿﺸﻢ ﺍﮔﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﻦ
    دوست عزیز من فکر میکنم که همین بخش کتاب رو یکبار دیگه مرور کنید . مثال های کتب رو ببینید و یک سرچی توی نت پیرامون همان مثال ها انجام بدید نمونه های مشابه پیدا خواهید کرد.
    monomono تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی