صفحه 455 از 735 نخستنخست ... 355 405 445 451 452 453 454 455 456 457 458 459 465 505 555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,541 تا 4,550 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    همان طور که جناب hossein137 هم فرمودند ٬ فرق داره ٬ و این فرق زمانی که نور محیط کم هست یا نور شدیدی از رو به رو میاد خودش رو نشون میده . شاید حتی اصلا فوکوس نکنه!
    ولی اگر نور مناسب باشه ٬ همان اتوماتیک هم جواب می دهد (در فوکال ۵۵ و f/5.6 عمق میدان بیش از ۶۰ سانتیمتر هست!).
    البته نباید نقش دوربین را هم نادیده گرفت ٬ مثلا دقت d7000/60d با d5100/600d متفاوت خواهد بود. در مورد دوربین 600d چون خودم دارم ٬ می تونم بگم به جز نقطه مرکزی فوکوس بقیه نقاط عملا کاربردی ندارند چون بسیار خطا می دهند و اصلا قابل اتکا نیستند ٬ حتی در نور مناسب گاهی اوقات گیج می زنند. این مشکل مطمئنا در d7000/60d کمتر خواهد بود.
    آقا کاش 600d بود! دوست ما با 500d و لنز 18-55 که سر لنزش موقع فوکوس میچرخه داره مارو دق میده! یه عکس میخواد از ما بگیره یربع فوکوس میکنه! آخرم من دوربینمو میزارم رو 3پایمو با کنترل تق! خیلی راحت از خودم عکس میگیرم
    Kane تشکر می‌کند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    معمولاً اونايی که تازه دوربين ميگيرن اولين کاری که ميکنن اينه که دائماً دستی فکوس ميکنن و فکر ميکنن حرفه اي بودن يعنی فکوس دستی

اگر کسی دوربين خودش رو بشناسه کمتر مشکل اين چنينی پيدا ميکنه
    من با اين دوربين قديمی خيلی کم پيش مياد مشکل پيدا کنم
    اگر به اندازه کافی عمق ميدان داشته باشم با گوشه های صورت فکوس ميکنم که کنتراست داره
    اگر هم عمق ميدان کم باشه يا فلاش رو ميزنم روی دوربين و از لامپش استفاده ميکنم و يا با چراق قوه مبايل کمی سوژه رو روشن ميکنم

مشکل ما تازه کار ها اينه که خيلی به وسايلمون وابسته هستيم و همش دنبال اينيم ببينيم کدوم دوربين بهتره کدوم فلانه ، طرف برای خريد يه دوربين 2 تمنی 2-3 ماه تحقيق ميکنه در صورتی که اون دوربين با دوربين های هم قيمتی خودش شايد 5% هم اختلاف نداره

چند وقت پيش يک ويدئو ميديدم راجع به يک عکس منظره قديمی بود که جايزه های زيادی هم برده بود
    عکاسش که الان پير شده بود داشت توضيح ميداد تو اين عکس 3 پايه من فقط 2 تا پايه داشت و دوربينم هم ال سی ديش شکسته بود و کلاً چيزی نميديدم و فکوس دوربين هم ايراد داشت و بايد چند متر جلو تر فکوس ميکردم تا جايی که ميخوام فکوس بشه
    اما عکسی رو تو اين شرايط گرفته بود که کلی جايزه برده بود ، توصيش هم اين بود ابزارتون رو بشناسيد

من با چند تا از حرفه اي ها تماس داشتم و سؤال ميکردم به اين نتيجه رسيدم اونا حتی نصف ما هم از جزئيات دوربينشون خبر ندارن و بجای تلف کردن وقتشون واسه اين مسائل فقط عکس ميگيرن

200 تا تاپيک داريم که دوربين 2 تومنی چی بگيرم ، 2100 چی بگيرم .........
    اما هيچکی نميپرسه چه کتابی بگيرم ، چطوری ياد بگيرم ، چقدر پول برای کلاس لازم دارم
    با این دو جمله قرمزتون به شدت موافقم. البته ناگفته نمونه که اگه آدم دوربینشو بشناسه واقعا خیلی سریعتر و بهتر عکس میگیره. من الان با دیدن یه فیلم آموزشی از دوربینم تازه فهمیدم که این دوربین هم یه چراغ راهنما برای تایید صحت فوکوس دستی داره و هم یه نمودار برای اینکه تو حالت منوال بگه سرعت شاتر رو درست انتخاب کردیم یا نه. البته کم کاری از من بوده که اینارو یاد نگرفتم اما خب الان خیلی خوشحالم که بلدم
    ama2000 و Majix تشکر می‌کنند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

سلام
    من یه دوربین sony rx100 دارم که طبق گفته خود سونی میتونه با 10fps عکاسی کنه.
    ولی من با هر تنظیماتی که میزارمش تو حالت spd priority cont حداکثر 8 تا عکس میگیره و بعد سرعت عکس گرفتن به شدت میاد پایین و در حالت cont shooting هم 12 تا میگیره و بعد همونجوری میشه.
    اصلا هم فرقی نداره ایزو دیاف شاتر اسپید فوکوس و حتی رزولوشن چی باشه.
    به نظرتون مشکل کجاست؟
    مموری هم یه ترنسند SDHC کلاس 10 هست.
    ممنون

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    من یه دوربین sony rx100 دارم که طبق گفته خود سونی میتونه با 10fps عکاسی کنه.
    ولی من با هر تنظیماتی که میزارمش تو حالت spd priority cont حداکثر 8 تا عکس میگیره و بعد سرعت عکس گرفتن به شدت میاد پایین و در حالت cont shooting هم 12 تا میگیره و بعد همونجوری میشه.
    اصلا هم فرقی نداره ایزو دیاف شاتر اسپید فوکوس و حتی رزولوشن چی باشه.
    به نظرتون مشکل کجاست؟
    مموری هم یه ترنسند SDHC کلاس 10 هست.
    ممنون
    مشکلی وجود نداره ٬ این چیزی که گفتید کاملا نرمال هست.
    طبق گفته خود سونی حداکثر سرعت عکاسی این دوربین ۱۰ فریم بر ثانیه است.
    در این ریویو هم اشاره شده که در حالت Speed Priority continuous این دوربین ۱۰ فرم بر ثانیه عکس می گیره ٬ و بعد از ۱۲ فریم بافر پر می شود و بعد از آن سرعت عکاسی به ۲.۵ فریم بر ثانیه کاهش می یابد که باید چند لحظه منتظر باشید تا دوباره بافر خالی بشه تا بتوانید با سرعت ۱۰ فریم بر ثانیه عکاسی کنید.
    پس این مشکل مربوط به محدودیت ظرفیت بافر این دوربین است.
    saeed2vfx، Javad-ht و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    مشکلی وجود نداره ٬ این چیزی که گفتید کاملا نرمال هست.
    طبق گفته خود سونی حداکثر سرعت عکاسی این دوربین ۱۰ فریم بر ثانیه است.
    در این ریویو هم اشاره شده که در حالت Speed Priority continuous این دوربین ۱۰ فرم بر ثانیه عکس می گیره ٬ و بعد از ۱۲ فریم بافر پر می شود و بعد از آن سرعت عکاسی به ۲.۵ فریم بر ثانیه کاهش می یابد که باید چند لحظه منتظر باشید تا دوباره بافر خالی بشه تا بتوانید با سرعت ۱۰ فریم بر ثانیه عکاسی کنید.
    پس این مشکل مربوط به محدودیت ظرفیت بافر این دوربین است.

خیلی ممنون.الان موبایل ها هم عکاسی پیاپی نامحدود دارن و من فکر نمیکردم محدودیت اونم تا این حد داشته باشه!
    راستش الان تایم گرفتم و تو هر دو حالت بعد از پر شدن بافر سرعت به 0.66 فریم بر ثانیه (هر 3 ثانیه 2 شات) کاهش پیدا میکنه و نه 2.5 فریم.

حالا که تا اینجا اومدم یه سوال دیگه هم بپرسم.
    من تقریبا 9 ماهی میشه به عکاسی علاقه مند شدم و 6 ماهی هم میشه این دوربین رو گرفتم.
    تا به حال به صورت تفریحی عکاسی میکردم، بیشتر هم وقتی میرفتم کوه و البته با مطالعه ای که داشتم یه سری اصول اولیه عکاسی رو یاد گرفتم.
    از این دوربین هم فوق العاده راضی ام ولی خوب به هر حال یه سری محدودیت ها دارن کامپکت ها و نمیشه برای عکاسی نیمه حرفه ای ازشون استفاده کرد.
    به نظرتون این رو بفروشم یه dslr یا میرورلس تو همین محدوده قیمت بگیرم؟ولی خوب اینم بگم با اندازه اونها خیلی مشکل دارم.
    این رو تو جیب شلوار لی هم میشه گذاشت و همه جا برد.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    خیلی ممنون.الان موبایل ها هم عکاسی پیاپی نامحدود دارن و من فکر نمیکردم محدودیت اونم تا این حد داشته باشه!
    راستش الان تایم گرفتم و تو هر دو حالت بعد از پر شدن بافر سرعت به 0.66 فریم بر ثانیه (هر 3 ثانیه 2 شات) کاهش پیدا میکنه و نه 2.5 فریم.

حالا که تا اینجا اومدم یه سوال دیگه هم بپرسم.
    من تقریبا 9 ماهی میشه به عکاسی علاقه مند شدم و 6 ماهی هم میشه این دوربین رو گرفتم.
    تا به حال به صورت تفریحی عکاسی میکردم، بیشتر هم وقتی میرفتم کوه و البته با مطالعه ای که داشتم یه سری اصول اولیه عکاسی رو یاد گرفتم.
    از این دوربین هم فوق العاده راضی ام ولی خوب به هر حال یه سری محدودیت ها دارن کامپکت ها و نمیشه برای عکاسی نیمه حرفه ای ازشون استفاده کرد.
    به نظرتون این رو بفروشم یه dslr یا میرورلس تو همین محدوده قیمت بگیرم؟ولی خوب اینم بگم با اندازه اونها خیلی مشکل دارم.
    این رو تو جیب شلوار لی هم میشه گذاشت و همه جا برد.
    موبایلها چون فایل خام ذخیره نمی کنند و کلا مگاپیکسل پایین تری هم دارند ٬ ظرفیت ذخیره سازی تعداد عکس بیشتری دارند. فکر می کنم گوشی های هوشمند از رم دستگاه به عنوان بافر استفاده می کنند و چون گوشی های جدید عموما ۱ یا ۲ گیگ رم دارند مشکلی از این بابت ندارند .
    دقیقا نمی دونم چرا سرعت شما به 0.66 فریم بر ثانیه میرسه ولی ممکنه به خاطر سرعت کارتتون باشه ٬ چون زمان تخلیه بافر دوربین به سرعت کارت بستگی داره ولی قاعدتا نباید تا این حد تاثیر گذار باشه! با یک کارت حافظه پرسرعت امتحان کنید شاید به همان سرعت برسید.

مهمترین مشکل dslr اندازه و وزنش هست ٬ پس باید با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید ٬ تا بعدا پشیمون نشید ٬ بعضی ها بعد از عزیمت به dslr از عکاسی زده شده اند یا خیلی کمتر از قبل عکاسی می کنند ٬ در صورتی که باید برعکسش رخ می داد ٬ دلیلش همین قضیه بوده که بدون آگاهی کامل و در نظر گرفتم معایب اقدام به کوچ به dslr کرده اند.
    دوربین های بدون آیینه تا حدودی مشکل را حل کرده اند ولی باز هم تفاوت اندازه آنها با کامپکتها خیلی زیاده و دیگه در جیب جا نمی شوند.

موضوع مهمتر اینه که اگر کسی می خواهد به dslr یا بدون آینه کوچ کند باید واقعا در مورد عکاسی جدی باشد ٬ باید وقت و هزینه بگذارد . نقطه قوت این دوربین ها تنظیمات کامل و مهمتر از همه توانایی استفاده از لنزهای گوناگون هست پس اگر کسی اقدام به خرید آنها می کنند باید از این توانایی ها بهره ببرد وگر نه اگر قرار است با لنز کیت و به صورت اتومات عکاسی کند٬ کامپکت های با کیفیت بسیار گزینه بهتری هستند.
    پس پاسخ سوال شما ٬ پیش خود شماست ٬ آیا می توانید با اندازه و وزن dslr کنار بیایید؟ یا در صورت خرید وقت و هزینه کافی برای استفاده از توانایی های دوربینتان خواهید گذاشت؟(مثل خرید لنزهای مختلف ٬ مطالعه بیشتر در زمینه عکاسی و ...)
    این را هم در نظر بگیرید که دوربین کنونی شما یک کامپکت بسیار با کیفیت هست و توانایی های زیادی داره ٬ ممکن است همین دوربین بتواند نیاز شما را برآورده کند.

در نهایت برای کسی که واقعا در مورد عکاسی جدیست و با مشکلات و هزینه های dslr ها و یا بدون آینه ها می تواند کنار بیاید ٬ رفتن به سمت آنها کار معقولی است.
    ویرایش توسط Kane : Monday 14 October 2013 در ساعت 15:45 دلیل: املا
    Javad-ht تشکر می‌کند.

كاربر همراه Gandolf آواتار ها
    تشکر کرده
    284

با سلام
    دوستان واسه یه فرد مبتدی که تازه بخواد شروع کنه - لنز 15-85 خوبه؟
    البته میدونم که لنز خیلی خوبیه - منظورم اینه که لنز تقریبا همه فن حریفی هستش؟ واسه کارهای : عکاسی از طبیعت - پرتره - شخصی و گاهی هم ماکرو
    دوربین هم 60D
    با سپاس

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    با سلام
    البته میدونم که لنز خیلی خوبیه - منظورم اینه که لنز تقریبا همه فن حریفی هستش؟ واسه کارهای : عکاسی از طبیعت - پرتره - شخصی و گاهی هم ماکرو
    دوربین هم 60D
    با سپاس
    سلام
    بله دوست عزیز
    Gandolf تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

با سلام
    دوربین هم 60D
    با سپاس
    اصولا چیزی به نام لنز همه فن حریف وجود ندارد. با توجه به آماتور بودن شما، بلی لنز 85-15 از لنز های خوب کنون میباشد که بازه خوبی از واید تا تله متوسط را به شما میدهد که جوابگوی نیازتان است. این لنز در رده لنزهای Walk around قرار می گیرد.

با عرض پوزش ، با جناب بیرامی همزمان شدم.
    ویرایش توسط MohammadH : Tuesday 15 October 2013 در ساعت 15:22
    M. Beyrami و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

با سلام
    دوربین هم 60D
    با سپاس

اگر با قیمت مشکلی ناشته باشید بله چرا که نه ،یک لنز همه کاره هست .

اما به نظر من روی لنز Sigma 17-70 F/2.8-4 جدید سیگما که وجه تمایز اسمی اون با مدل های قبلی این لنز با مارک C مشخص میشه هم تحقیق کنید ....

یک لنز فوق العاده هست که تازه وارد بازار ایران شده......

Sigma 17-70mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM 2012
    saeed2vfx، Majix و Gandolf تشکر می‌کنند.
    مهدی