صفحه 456 از 735 نخستنخست ... 356 406 446 452 453 454 455 456 457 458 459 460 466 506 556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,551 تا 4,560 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان واسه یه فرد مبتدی که تازه بخواد شروع کنه - لنز 15-85 خوبه؟
    البته میدونم که لنز خیلی خوبیه - منظورم اینه که لنز تقریبا همه فن حریفی هستش؟ واسه کارهای : عکاسی از طبیعت - پرتره - شخصی و گاهی هم ماکرو
    دوربین هم 60D
    با سپاس
    به جز ماكرو براي بقيه موارد مناسب است.
    hkhaghani، Majix و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

اين دوستانی که تو زمينه حيات وحش کار ميکنن پولی هم از اين بابت در ميآرن؟مخصوصاً در ايران که براحتی نمونه های خارجی رو بدون خريد لايسنس چاپ ميکنن

چون اين سبک تجهيزات خيلی گرونی احتياج داره که فکر نکم کسی به عنوان تفريح بتونه اينقدر هزينه کنه ، برام سؤاله بدونم اين تو اين سبک چطوری ميشه کار کرد
    Gandolf تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اين دوستانی که تو زمينه حيات وحش کار ميکنن پولی هم از اين بابت در ميآرن؟مخصوصاً در ايران که براحتی نمونه های خارجی رو بدون خريد لايسنس چاپ ميکنن

چون اين سبک تجهيزات خيلی گرونی احتياج داره که فکر نکم کسی به عنوان تفريح بتونه اينقدر هزينه کنه ، برام سؤاله بدونم اين تو اين سبک چطوری ميشه کار کرد
    سلام
    خوب اول ببینیم عکاسان حرفه ای حیات وحش در دنیا چگونه کسب درآمد میکنند:
    ۱-چاپ و فروش عکس به افراد حقیقی
    ۲-واگذاری امتیاز عکس برای چاپ در کتابها، مجلات و....
    ۳-برگزاری دوره های آموزشی
    ۴-نشر کتاب و جلوه های آموزشی
    ۵-شرکت در مسابقات و دریافت جوایز

افرادی که در ایران به صورت حرفه ای عکاسی حیات وحش می کنند از انگشتان یک دست هم کمتر است و به علت نبود حق کپی رایت گزینه ۱ منتفی است. گزینه ۲ هم آنقدر دردسر و درگیری دارد که اگر از خیرش بگذارند بهتر است. برای گزینه ۳ هم در ایران باید آنقدر قیمت را پایین بگیرند که تعداد افراد شرکت کننده به حد نصاب برسد. در مورد گزینه ۴ هم درآمد کفاف هزینه ها را نمی دهد. و گزینه ۵ هم تقریبا در ایران بیمعناست یا اصلا ارزش ریالی جوایز ارزش فکر کردن را ندارد. حالا مشقات و هزینه های سفرهای عکاسی حیات وحش را در نظر بگیرید که مجبورید در زمان های خاص سال در گوشه گوشه ایران باشید، اگر محل عکاسی به تمدن نزدیک باشد و بخوانید مکان شب ماندن فراهم کنید و نزدیک نباشد (برای از دست ندادن نور مطلوب عکاسی) شب را در چادر یا ماشین سر کنید و ...
    من اما تور که امسال سال کم سفری را داشتم از اول امسال ۶ سفر عکاسی داشتم (سفرهای قم را هم منها کردم) و در مجموع حدود ۱۱۰۰۰ کیلومتر با وسیله شخصی رانندگی کردم. حالا حساب کنید برای عکاسی مثل سید بابک موسوی که چندین برابر این سفر عکاسی داشته است وضعیت به چه صورت است.

حالا برای شما یک عکاس حرفه ای نام آشنای خارجی را مثال می زنم به نام الن مورفی:

تعرفه فروش عکس:
    www.alanmurphyphotography.com

این هم دوره های اموزشیش که می ببینید تا پایان ۲۰۱۴ همگی فروخته شده:

و این هم قیمت یک دوره آموزشی به عنوان نمونه:

پس می ببینید که قابل مقایسه نیستند.
    ویرایش توسط Pooyan : Tuesday 15 October 2013 در ساعت 20:14
    nmroshan، farsad، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

یک مورد دیگه هم اضافه کنید که بعضی از عکاسان حیات وحش ، حرفه ی عکاسی اونها با شغلشون همخونی داره .....

به عنوان مثال آقای سید بابک موسوی که پرنده شناس هستند و در سازمان محیط زیست فعالیت میکنند و به این طریق تا حدی کارشون توجیه شده هست ......

من نظر من تو کشور ما بهترین حالت هم همین هست ....

ّ
    A. Shahbazi و Majix تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر جديد ali hoseini آواتار ها
    تشکر کرده
    3

سلبام.
    من یه wx70 خریدم.
    دوتا سوال داشتم.
    1- این دوربین عکسای پیاپی ش کجاس؟ توضیحاتش نوشته داره. ولی من پیدا نمیکنم.
    2- عکساش چرا وقتی زوم میکنی آبرنگ مانند میشه؟ همه ی دوربین دیجیتالا اینجورین؟ دوربین گوشی که اینطوری نیس و به نظرم بهتره.

ممنون میشم از راهنماییتون. من کلی گشتم اینجا رو پیدا کردم تا سوالامو بپرسم. میخام عکاسی کنم و پیشرفت کنم تو این رشته. از کمکاتون ممنون

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ali hoseini نمایش پست ها
    سلبام.
    من یه wx70 خریدم.
    دوتا سوال داشتم.
    1- این دوربین عکسای پیاپی ش کجاس؟ توضیحاتش نوشته داره. ولی من پیدا نمیکنم.
    2- عکساش چرا وقتی زوم میکنی آبرنگ مانند میشه؟ همه ی دوربین دیجیتالا اینجورین؟ دوربین گوشی که اینطوری نیس و به نظرم بهتره.

ممنون میشم از راهنماییتون. من کلی گشتم اینجا رو پیدا کردم تا سوالامو بپرسم. میخام عکاسی کنم و پیشرفت کنم تو این رشته. از کمکاتون ممنون

سونی تقریبا از 4 سال قبل که مگاپیکسل دوربین های کامپکتش رو از 12 بالاتر برد ، عکساشون آبرنگی شده حالا نمیدونم دلیلش همینه یا نه ؟

حدود 4 سال قبل یک W220 خریدم برای استفاده تو خونه ،بعد اون هم یک W510 یکی برامون هدیه آورد و همچنین یک W570 هم داییم خرید ، و یکی از دوستام هم یک دوربین کامپکت سونی خرید جالبه به جز W220 بقیه دوربینها دچار مشکل آبرنگی شدن عکس ها هستن ....

ولی دوربینی که 4 سال قبل خریدم یعنی W220 فوق العاده شارپ هست و کیفیت خیلی بالایی داره عکساش در حالی که قیمت پایینتری از بقیه هم داشت ....

نکته دیگه ای هم که دیدم اینه که W220 ساخت ژاپن بود اما ازون به بعد پشت دوربین هایی که گرفتم Made in Japan روشون حک نبود و ظاهرا مونتاژ چین هست ......
    ali hoseini تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

جناب پويان ممنون از توضيحاتتون
    واسم جالب بود بدونم آيا کسی ميتونه از اين طريق حتی پول ابزارش رو هم در بياره يا نه و خودم هم حدس ميزدم جواب منفی باشه مثل خيلی از هنرمندها و ورزشکار هايی که فقط به عشق هنرشون دارن ادامه ميدن

ابزار سبک های ديگه عکاسی رو ميشه برای کار های ديگه هم استفاده کرد اما يک لنز تله گرون قيمت رو فقط تو همين سبک ميشه استفاده کرد و شايد عکاسی ورزشی و هزينه همين لنز ممکنه از کل کيتی که يک عکاس ديگه باهاش پول در ميآره هم بيشتر باشه

اميدوارم اين کپی رايت تو ايران جدی تر گرفته بشه که خيلی از هنرمند ها بتونن از زحماتشون نتيجه بگيرن
    Pooyan تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد ali hoseini آواتار ها
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    سونی تقریبا از 4 سال قبل که مگاپیکسل دوربین های کامپکتش رو از 12 بالاتر برد ، عکساشون آبرنگی شده حالا نمیدونم دلیلش همینه یا نه ؟

حدود 4 سال قبل یک W220 خریدم برای استفاده تو خونه ،بعد اون هم یک W510 یکی برامون هدیه آورد و همچنین یک W570 هم داییم خرید ، و یکی از دوستام هم یک دوربین کامپکت سونی خرید جالبه به جز W220 بقیه دوربینها دچار مشکل آبرنگی شدن عکس ها هستن ....

ولی دوربینی که 4 سال قبل خریدم یعنی W220 فوق العاده شارپ هست و کیفیت خیلی بالایی داره عکساش در حالی که قیمت پایینتری از بقیه هم داشت ....

نکته دیگه ای هم که دیدم اینه که W220 ساخت ژاپن بود اما ازون به بعد پشت دوربین هایی که گرفتم Made in Japan روشون حک نبود و ظاهرا مونتاژ چین هست ......
    در رابطه با عکاسی پیاپی شما اطلاعی ندارید؟

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ali hoseini نمایش پست ها
    در رابطه با عکاسی پیاپی شما اطلاعی ندارید؟
    این دوربینایی که من دیدم تو منوی دوربین یک قسمتی هست به نام Burst Setting که به فارسی مینویسه تنظیمات زنجیره ای که اگر در حالت Burst باشه عکاسی پیاپی فعال میشه به این شکل که تا وقتی که دست شما به روی شاتر فشار داده میشه دوربین عکس میگیره البته با توجه به بافر دوربین سرعت و تعداد عکس محدودیت داره ......

موفق باشید
    ali hoseini تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

با سلام
    بینهایت واسه دوربین از چه فاصله ای شروع میشه؟