صفحه 644 از 735 نخستنخست ... 144 544 594 634 640 641 642 643 644 645 646 647 648 654 694 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,431 تا 6,440 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

عمق میدان فرق می‌کند ، چون جناب کاظمی قطر دایره اغتشاش را فراموش کردند به فاکتورهای دیکر اضافه‌کنند.
    M.Kazemi، Dariush Chegini و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

همانطور که جناب کوروش فرمودند، علاوه بر عدد اپرچر (N) ، فاصله کانونی (f) فاصله فوکوس (s)، عامل مهم دیگر دایره اغتشاش است (c) که در دوربین های فول فریم بزرگتر (0.03) از دوربین های کراپدار است (نیکون 0.02 و کانن 0.019)
    عمق میدان از رابطه زیر محاسبه می شود:
    d2a876d250b429e867db388ee003803e.png
    که فاصله هایپرفوکال (H) هم از رابطه زیر محاسبه می شود:
    c4e9780064012b8891ebc70edc5f3fb7.png
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 14 August 2015 در ساعت 15:25
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    امین جان همان نکته ایست که عرض کردم. شما در همان جدول برای فول فریم فاصله کانونی را به 75 تغییر دهید (معادل با کادر 50 روی کراپدار) و دیافراگم را 4 بگذارید عمق میدان فکر میکنم 4 سانتیمتر میشود و اگر دیافراگم را یک استاپ ببندید به عددی نزدیک به 6 (یعنی مشابه با کراپدار روی 50 میلیمتر) میرسید. تفاوت اندک هم به خاطر ضریب 1.4 برابری در دیافراگم و 1.5 برابری در کراپ فاکتور است
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    درست نیست. فاصله کانونی یک لنز هیچ ربطی به دوربینی که روی آن بسته می شود (فول فریم یا کراپدار) تدارد و همواره ثابت است. آنچه تغییر می کند زاویه دید لنز است.

جناب چگینی با تشکر از شما و جناب کوروش و AmirS بله من به دایره اغتششاش دقت نکرده بودم. فقط جسارتا از کدام بخش حرف بنده برداشت کردید که فاصله کانونی با بسته شدن روی دوربین کراپدار و فول فریم تغییر میکند؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    جناب چگینی با تشکر از شما و جناب کوروش و AmirS بله من به دایره اغتششاش دقت نکرده بودم. فقط جسارتا از کدام بخش حرف بنده برداشت کردید که فاصله کانونی با بسته شدن روی دوربین کراپدار و فول فریم تغییر میکند؟
    جناب کاظمی عزیز
    از آنجا که فرموده بودید "شما در همان جدول برای فول فریم فاصله کانونی را به 75 تغییر دهید"
    در محاسبه عمق میدان ( چه دستی چه با نرم افزار) اصلاً نباید فاصله کانونی را در ضریب کراپ ضرب کنید. بلکه باید عدد صحیح فاصله کانونی (در اینجا 50 م م) را اعمال کنید.
    برای مثال برای لنز 50 م م و اپرچر 1.8 و فاصله فوکوس 1 متر، عمق میدان در دوربین کراپدار نیکون 28 م م و در دوربین فول فریم 43 م م خواهد بود.
    ارادت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

سلام .ببخشید جای دیگه برای سوالم پیدانکردم.من توخونه کار عکاسی می کنم یه فون مشکی دارم وقتی عکس های پرتره می گیرم با فونم مشکلی ندارم ولی تمام قدم با اینکه فونم کثیف نیست ولی روی زمین فون بور می شه اصن فونم دورنگ می شه بالاش یه رنگه قسمتی که روی زمین یه رنگ دیگه .می شه بگین مشکلم (فکرکنم مشکلاتم)از چی می تونه باشه.راستی دوتا شاخه فلاش 300 دارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    یه چند تا کتاب خوب برای عکاسی پایه معرفی می کنید؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه میرشکار نمایش پست ها
    سلام .ببخشید جای دیگه برای سوالم پیدانکردم.من توخونه کار عکاسی می کنم یه فون مشکی دارم وقتی عکس های پرتره می گیرم با فونم مشکلی ندارم ولی تمام قدم با اینکه فونم کثیف نیست ولی روی زمین فون بور می شه اصن فونم دورنگ می شه بالاش یه رنگه قسمتی که روی زمین یه رنگ دیگه .می شه بگین مشکلم (فکرکنم مشکلاتم)از چی می تونه باشه.راستی دوتا شاخه فلاش 300 دارم
    دو رنگ شدن فوم بخاطر زاویه متفاوت تابش نور هست. فکر می کنم با بالا بردن سرعت شاتر بتونید مشکل رو برطرف کنید.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه میرشکار نمایش پست ها
    همونطور که گفتن احتمالا به خاطر رسیدن نور فلاش ها با زمین این اتفاق می‌افته، ولی فکر نمیکنم با سرعت شاتر خیلی بشه کاری کرد چون روی روشنایی پس زمینه هم اثر میذاره، تازه اگه نور محیطی نداشته باشید که اصلا اثری نداره.
    سعی کنید نور ها رو از زمین دور تر کنید و زاویه رو کمه بالاتر بدید، همینطور برای سافت باکس از گرید هم میتونید استفاده کنید و یا یه مانع سر راه بذارید که نور فلاش ها به زمینه نرسه
    Majix و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دو رنگ شدن فوم بخاطر زاویه متفاوت تابش نور هست. فکر می کنم با بالا بردن سرعت شاتر بتونید مشکل رو برطرف کنید.
    سلام .اول اینکه مرسی که جواب دادین واینکه سرعت شاتر بالا امتحان کردم نشد که نشد یعنی مجبورم بافتوشاپ زمینه رنگ مشکی کنم که اونم باعث می شم سوژم با بکم حل بشه که خیلی بدبشه.مرسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    همونطور که گفتن احتمالا به خاطر رسیدن نور فلاش ها با زمین این اتفاق می‌افته، ولی فکر نمیکنم با سرعت شاتر خیلی بشه کاری کرد چون روی روشنایی پس زمینه هم اثر میذاره، تازه اگه نور محیطی نداشته باشید که اصلا اثری نداره.
    سعی کنید نور ها رو از زمین دور تر کنید و زاویه رو کمه بالاتر بدید، همینطور برای سافت باکس از گرید هم میتونید استفاده کنید و یا یه مانع سر راه بذارید که نور فلاش ها به زمینه نرسه
    سلام مرسی که وقت گذاشتین.. شما میگین یه خورده نور بدم بالا ولی یه مشکل دیگه که پیش میاد این که تو عکس تمام قدم قسمت پاهای شوژم(خصوصا وقتی لباس مشکی می پوشه) نورکمتری نسبت به بالاتنش می رسه که اینم می شه نور علی نور ؟؟؟.می شه بگین به نطرتون نورامو تقریبا توچه فاصله ای باید نسبت به سوژم وفونم بذارم آخه خودم فاصله های مختلف امتحان کردم نشد.راستی سافت باکسم گرید داره استفاه می کنم.شرمنده یه چیز دیگه مانع که گفتین می شه دقیقا بگین چیکارکنم