صفحه 687 از 735 نخستنخست ... 187 587 637 677 683 684 685 686 687 688 689 690 691 697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,861 تا 6,870 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    تخیر بک فوکوس و فرانت فوکوس مربوط به سیستم فوکوس فازی روی اپتیکال ویویفایندره ولی لایو ویوو از خروجی مستقیم خود سنسور فوکوس رو انجام میده!
    و بدنه ای که با لایو ویو هم مشکل فوکس داره تکلیفش چی هست ؟

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    این موضوع چند مرتبه تا حالا تو همین فروم مورد بحث قرار گرفته.
    چگالی سنسور در عمق میدان موثر است.
    برادر فکر نکنم چگالی سنسور یا سایز سنسور لغت مترادقی باشه و معمولا چگالی سنسور رو برای تعداد پیکسل بر سطح سنسور بکار میبرند که در مورد عمق میدان و غیره بی تاثیره. البته لغات فارسی معمولا ریشه ثابتی ندارند ولی این مورد احتمالا کاربردش اشتباه ائه.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    و بدنه ای که با لایو ویو هم مشکل فوکس داره تکلیفش چی هست ؟
    تو تئوری این نشدنیه! فقط میشه تصور بود که نقطه فوکوس اشتباه رو بدنه انتخاب میکنه برای فوکوس کردن که اونم تو اگزیف و ریویو میتونید چک کنید پیچیدگی نداره!

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    یک لنز یکسان که از یک فاصله یکسان و اف نامبر یکسان فکوس کرده تصویری با عمق میدان مشخصی ایجاد میکند حالا سایز سنسوری که این تصویر ایجاد شده را ثبت میکند کراپ باشد یا فول فریم یا مدیوم فرمت یا حتی نگاتیو عمق میدان یکی است!
    بر اساس ابجکت حرف شما درسته ولی بر اساس % درست نیست. سنسور کوچیک درصد بیشتری از تصویر نهایی رو تو فوکوس خواهد داشت پس عمق میدانش بیشتر ائه.
    Mehrdad-PL تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

برادر فکر نکنم چگالی سنسور یا سایز سنسور لغت مترادقی باشه و معمولا چگالی سنسور رو برای تعداد پیکسل بر سطح سنسور بکار میبرند که در مورد عمق میدان و غیره بی تاثیره. البته لغات فارسی معمولا ریشه ثابتی ندارند ولی این مورد احتمالا کاربردش اشتباه ائه.
    شاید من بد عنوان کردم ولی در نهایت سایز سنسور مهمه و اینطور نیست که عمق میدان فقط تابع مشخصات لنز باشه. عمق میدان مفهومی مطلق نیست شما هر چه از نقطه فوکوس دور می شوید تصویر محوتر می شود و رزولوشن در تمام این فاصله یکسان نیست.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

شاید من بد عنوان کردم ولی در نهایت سایز سنسور مهمه و اینطور نیست که عمق میدان فقط تابع مشخصات لنز باشه. عمق میدان مفهومی مطلق نیست شما هر چه از نقطه فوکوس دور می شوید تصویر محوتر می شود و رزولوشن در تمام این فاصله یکسان نیست.
    یعنی کماکان تاکید دارید رزولوشن سنسور تو عمق میدان موثره؟ خوشحال میشم بازتر کنید موضوع رو چون من هیچ منبعی برای همچین موردی پیدا نکردم. عمق میدان مطلق نیست ولی معیار داره چون شارپنس هم معیار داره. وقتی شارپنس بر حسب lpm از سایز پیکسل ها بزرگتر باشه تقریبا فوکوس رو میتونید قطعی فرض کنید. پس معیار رزولوشن شاید نهایتا در حد 4-5 پیکسل بین یه سنسور 8 مگاپیکسلی و 36 مگاپیسکلی تو به تصویر عادی و عمق میدانش اثر میزاره برای همین جایی صحبت عمق میدان و رزولوشن نشده! لنزی که تو خط فوکوس حداکثر 800lpm شارپنس داره یعنی روی سنسور با عرض 36 تا 600 مگاپیکسل تو حالت ایده ال شما تو 100% کراپ متوجه تغییر بعد و قبل از خط فوکوس نخواهید شد! مادامی شارپنس از 200lpm بالاتره روی مثلا دی810 چیزی به اسم تاثیر رزولوشن روی عمق میدان نداریم! تازه همین بحثا درمورد کراپ 100% ائه! وقتی کراپبخواد تو سایز کوچیکتر دیده بشه به همون نسبت باید از lpm زد! اینقدر تفاوت جزییه که در قیاس با صاف نبودن خط فوکوس واقعی در حد 0 به نظر میاد!

تشکر کرده
    1716

یعنی کماکان تاکید دارید رزولوشن سنسور تو عمق میدان موثره؟ خوشحال میشم بازتر کنید موضوع رو چون من هیچ منبعی برای همچین موردی پیدا نکردم. عمق میدان مطلق نیست ولی معیار داره چون شارپنس هم معیار داره. وقتی شارپنس بر حسب lpm از سایز پیکسل ها بزرگتر باشه تقریبا فوکوس رو میتونید قطعی فرض کنید. پس معیار رزولوشن شاید نهایتا در حد 4-5 پیکسل بین یه سنسور 8 مگاپیکسلی و 36 مگاپیسکلی تو به تصویر عادی و عمق میدانش اثر میزاره برای همین جایی صحبت عمق میدان و رزولوشن نشده! لنزی که تو خط فوکوس حداکثر 800lpm شارپنس داره یعنی روی سنسور با عرض 36 تا 600 مگاپیکسل تو حالت ایده ال شما تو 100% کراپ متوجه تغییر بعد و قبل از خط فوکوس نخواهید شد! مادامی شارپنس از 200lpm بالاتره روی مثلا دی810 چیزی به اسم تاثیر رزولوشن روی عمق میدان نداریم! تازه همین بحثا درمورد کراپ 100% ائه! وقتی کراپبخواد تو سایز کوچیکتر دیده بشه به همون نسبت باید از lpm زد! اینقدر تفاوت جزییه که در قیاس با صاف نبودن خط فوکوس واقعی در حد 0 به نظر میاد!
    من صحبتی از رزولوشن سنسور نکردم. در واقع "The depth of field is the region where the CoC is less than the resolution of the human eye or of the display medium".

لنز خارج از نقطه(صفحه) فوکوس یک نقطه را به صورت دایره روی سنسور منعکس می کند. تا جایی که این دایره کوچکتر از توان تفکیک چشم انسان باشد این ناحیه شارپ و درون عمق میدان لنز در نظر گرفته می شود. چون در سنسور های کوچکتر این دایره بزرگتر خواهد بود پس عمق میدان کاهش پیدا می کند(البته بحث یکسان نبودن کادر هم هست).منظور من از چگالتر بودن همین بود.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    248

دوستان بنده دوربینم رو برای رفع مشکل بک فوکس بردم و این مشکل رو برطرف کردند اما هیچ تغییری حاصل نشده!
    بنده هنوز هم مدعی هستم که مشکل دوربین من بک فوکس نیست! چون بک فوکس باید همیشه باشه، اما مشکل من همیشگی نیست!

این عکس رو نگاه کنید الان روی فوکال 18 گرفتم و فوکس روی مرکز تصویر (سطح بین دوفرش) هست در صورتی که فوکس اصلا معلوم نیست کجاست!! خیلی فاصله داره

و ازون جالب تر که اگه 5 تا شات بزنم فقط 2 تاش اینجوری بد فوکس میکنه و نکته ازون جالب تر اینه که فوکس نمیکنم و عکسی خوب ثبت میشه!! در نظر بگیرید فوکس میکنیدو پنج شات میزنید با همون فوکس اولیه که کردید، فوکس ثبت شده در عکس ها متفاوت خواهد بود!! جلالخالق !
    و البته اینو هم بگم که روی لایو این مشکل پیش نمیاد

دقت کنید که توی این عکس فوکس جلو تر از جایی که باید باشه هست ، یعنی Front Focus ، من حدود 200 تا عکس دارم که فوکس رفته عقب تر از جایی که باید باشه! یعنی Back Focus
    این مشکل ازون مشکل بک فوکس عمومی که همه ی کاربران انجمن داشتن کمی متفاوت تره! فوکس همیشه به یه میزان جلو یا عقب نیست! یک بار جلو میره یک بار عقب
    یک بار کمی جلو هست، یک بار کمی عقب، و یک بار متر ها جلو هست و یک بار متر ها عقب!

عاجزانه تقاضای راهنمایی دارم
    ویرایش توسط Aier : Thursday 13 October 2016 در ساعت 09:08

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان بنده دوربینم رو برای رفع مشکل بک فوکس بردم و این مشکل رو برطرف کردند اما هیچ تغییری حاصل نشده!
    بنده هنوز هم مدعی هستم که مشکل دوربین من بک فوکس نیست! چون بک فوکس باید همیشه باشه، اما مشکل من همیشگی نیست!

این عکس رو نگاه کنید الان روی فوکال 18 گرفتم و فوکس روی مرکز تصویر (سطح بین دوفرش) هست در صورتی که فوکس اصلا معلوم نیست کجاست!! خیلی فاصله داره

و ازون جالب تر که اگه 5 تا شات بزنم فقط 2 تاش اینجوری بد فوکس میکنه و نکته ازون جالب تر اینه که فوکس نمیکنم و عکسی خوب ثبت میشه!! در نظر بگیرید فوکس میکنیدو پنج شات میزنید با همون فوکس اولیه که کردید، فوکس ثبت شده در عکس ها متفاوت خواهد بود!! جلالخالق !
    و البته اینو هم بگم که روی لایو این مشکل پیش نمیاد

دقت کنید که توی این عکس فوکس جلو تر از جایی که باید باشه هست ، یعنی Front Focus ، من حدود 200 تا عکس دارم که فوکس رفته عقب تر از جایی که باید باشه! یعنی Back Focus
    این مشکل ازون مشکل بک فوکس عمومی که همه ی کاربران انجمن داشتن کمی متفاوت تره! فوکس همیشه به یه میزان جلو یا عقب نیست! یک بار جلو میره یک بار عقب
    یک بار کمی جلو هست، یک بار کمی عقب، و یک بار متر ها جلو هست و یک بار متر ها عقب!

عاجزانه تقاضای راهنمایی دارم
    نرم افزار نیکون رو نصب کنید(View nx یا Capture nx D). این برنامه ها توانایی نمایش نقطه فوکوس رو دارند.
    دوربین باید روی مود af-s و فوکوس تک نقطه ای باشه(از مود auto استفاده نکنید).
    Aier تشکر می‌کند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    248

نرم افزار نیکون رو نصب کنید(View nx یا Capture nx D). این برنامه ها توانایی نمایش نقطه فوکوس رو دارند.
    دوربین باید روی مود af-s و فوکوس تک نقطه ای باشه(از مود auto استفاده نکنید).
    بفرمایید دوست من
    عکس با AF-S گرفته شده بود و از Auto استفاده نمیکنم