صفحه 712 از 735 نخستنخست ... 212 612 662 702 708 709 710 711 712 713 714 715 716 722 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,111 تا 7,120 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin_T نمایش پست ها
    سلام
    نویزکمتر و دینامیک بیشتر در مقابل پیکسل بیشتر
    می شه بپرسم در چه iso ای می خواین عکاسی کنید و چقدر به فوکال 300 احتیاج دارید؟
    در ضمن در چه شرایط و اندازه ای می خواین از عکسها استفاده کنید؟

موفق باشید
    _من عموما در ایزوی پایین عکاسی می کنم (100 تا 400 ) البته گاهی تا حدود 1000 هم بوده
    _در مورد فوکال :من تا حالا فول فریم نداشتم ، یه دونه کراپدار دارم با یه لنز۱۸_۱۳۵ ، که بیشتر عکسام رو روی ۱۳۵ گرفتم به نظرم اگه یه لنز ۲۰۰ برای کراپدار بگیرم بیشتر فوکال عکسا از ۱۵۰تا ۲۰۰ و اگه فول فریم بگیرم و اگر براش هم لنز زوم ۳۰۰ بگیرم (که بنا به دلایلی که در پستهای قبل گفتم مایل نیستم بگیرم )اونوقت احتمالا بیشتر مواقع حدودا از فوکال 230 تا300 استفاده خواهم کرد
    _شرایط نوری خوبی نخواهم داشت سر ظهر و شب (اونم شبی که تو خیابونه و گاها نور چراغ ماشینا آلودگی نوری بدی خواهد داشت)
    Ramin_T تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    _من عموما در ایزوی پایین عکاسی می کنم (100 تا 400 ) البته گاهی تا حدود 1000 هم بوده
    _در مورد فوکال :من تا حالا فول فریم نداشتم ، یه دونه کراپدار دارم با یه لنز۱۸_۱۳۵ ، که بیشتر عکسام رو روی ۱۳۵ گرفتم به نظرم اگه یه لنز ۲۰۰ برای کراپدار بگیرم بیشتر فوکال عکسا از ۱۵۰تا ۲۰۰ و اگه فول فریم بگیرم و اگر براش هم لنز زوم ۳۰۰ بگیرم (که بنا به دلایلی که در پستهای قبل گفتم مایل نیستم بگیرم )اونوقت احتمالا بیشتر مواقع حدودا از فوکال 230 تا300 استفاده خواهم کرد
    _شرایط نوری خوبی نخواهم داشت سر ظهر و شب (اونم شبی که تو خیابونه و گاها نور چراغ ماشینا آلودگی نوری بدی خواهد داشت)
    بهترین تصمیم برای شما به نظر من، نیکون دی ۷۵۰ با لنز ۱۵۰_۶۰۰تامرون سری جدید G2بهترین ترکیبه، هم قیمتش نسبتا مناسبه و هم فوکالش برای شما که تله نیاز دارید بهتره
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    300

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    این خود شمایید که در آخر باید انتخاب کنید، در شب که برتری با فول فریم هست در ضمن شما هنوز فکر می کنید که به این فوکال احتیاج دارید! اگر بتونید لنزی که این فوکال رو به شما بده به صورت امانت تهیه کنید شاید بهتر به نیازتان پی ببرید.(البته شما گفتید که 135 در کراپ کم هست در نتیجه به فوکال بیشتری احتیاج دارید من دقت نکردم)
    همانطور که می دانید خود نحوه نمایش عکس هم مهم است
    موفق باشید
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

دوربين يكي از دوست هام D5500 نيكون هست از فاصله حدودا ١ و خورده اي متر روي زمين افتاد مشكلي كه براش پيش امده اينه كه نقاط فوكوس رو نشون نميده ديگه و ويوفايندر تقريبا grainy شده همينطور نور قرمز فوكوس در جاي خودش نيست و روي ويوفايندر ميوفته
    چاره چيه كجا بفرستم برا تعمير، ؟ اين دوربين گارانتي نورنگار داره
    ویرایش توسط mr.amin : Saturday 26 August 2017 در ساعت 12:36

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    دوربين يكي از دوست هام D5500 نيكون هست از فاصله حدودا ١ و خورده اي متر روي زمين افتاد مشكلي كه براش پيش امده اينه كه نقاط فوكوس رو نشون نميده ديگه و ويوفايندر تقريبا grainy شده همينطور نور قرمز فوكوس در جاي خودش نيست و روي ويوفايندر ميوفته
    خوب با نورنگار تماس بگیرید دیگه. ادرس میدن
    mr.amin تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    اگه گارانتی داره که ببرید گارانتی هرچند ضربه فیزیکی رو قبول نمیکنن ولی بهرحال شاید تخفیفی در تعمیر بهتون دادن
    mr.amin تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

با سلام

حد اکثر باز شدگی دیافراگم در دوربین های 55-18 و 250-55 یکسان است ، بنابراین به چه دلیل گفته میشود لنز 250-55 برای عکاسی پرتره کاربرد دارد؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    با سلام

حد اکثر باز شدگی دیافراگم در دوربین های 55-18 و 250-55 یکسان است ، بنابراین به چه دلیل گفته میشود لنز 250-55 برای عکاسی پرتره کاربرد دارد؟
    اپرچر یکی از پارامترهای ضروری در کار پرتره‌است. یکی دیگر از پارامترهای ضروری در کار پرتره فاصله‌ی کانونی‌ست. بهترین فواصل کانونی برای کار پرتره ( نه تمام قد، بلکه نیم‌تنه و سر ) فواصل بالای 85 ، 105 و بالاتر‌است.
    با کمی جستجو در بخش مقالات سایت می‌توانید مطالب خوب و مفیدی در این زمینه پیدا کنید.
    yashica-gsn تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اپرچر یکی از پارامترهای ضروری در کار پرتره‌است. یکی دیگر از پارامترهای ضروری در کار پرتره فاصله‌ی کانونی‌ست. بهترین فواصل کانونی برای کار پرتره ( نه تمام قد، بلکه نیم‌تنه و سر ) فواصل بالای 85 ، 105 و بالاتر‌است.
    با کمی جستجو در بخش مقالات سایت می‌توانید مطالب خوب و مفیدی در این زمینه پیدا کنید.
    ممنون از پاسخگوئی

هر چقدر سایت رو گشتم مقاله ایی رو که ذکر کرده بودید ندیدم . چنانچه جای مشخصی دارد لطفا لینکش رو بذارید

اایا منظورتون این است که هر چقدر فاصله کانونی بیشتر باشد پس زمینه عکس مات تر میشود؟

ایا لنز 135-18 هم به اندازه 250-55 در این زمینه موثر است یا خیر؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوئی

هر چقدر سایت رو گشتم مقاله ایی رو که ذکر کرده بودید ندیدم . چنانچه جای مشخصی دارد لطفا لینکش رو بذارید

اایا منظورتون این است که هر چقدر فاصله کانونی بیشتر باشد پس زمینه عکس مات تر میشود؟

ایا لنز 135-18 هم به اندازه 250-55 در این زمینه موثر است یا خیر؟
    https://www.akkasee.com/articles/12293
    yashica-gsn تشکر می‌کند.