صفحه 33 از 80 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

فرهاد عزیز،

به طور کلی بحث بین Canon و Nikon و ... یک مسئله سرگرم کننده و پر حاشیه هست که فقط می خندیم و کمی از این شوخی ها لذت می بریم. به قول اجنبی ها That's all!

سخت نگیر... اتفاقا موضوع جالبی بود که تا حالا خیلی ها متوجه نشده بودند.
    F.KamranNia و Viper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

به نظر من ( که فکر کنم اماتور ترین عکاس فروم باشم ) در مورد برندهای نیکون و کانن نباید تعصب کور داشت.
    هر دو از برندهای خوب و صاحب نام و البته پر کاربری در دنیا هستن. اینکه میگن نیکون بهتر یا کانن و بعضی ها هم شدیدا برند دیگه رو محکوم میکنن بیشتر تعرض به ایده و نظر دیگرانه.
    من فکر میکنم اگه دیدخوب عکاسی و تجربه و علم در عکاسی در کنار هم باشند میشه حتی با کمترین امکانات عکسها و اثرهای خوبی ساخت.
    حالا این وسط ممکنه دوستان با تجربه و منتقدی هم وجود داشته باشند که مسلما هستن. و در مورد برند نیکون و کانن بحث کنن. خوب این بحثها خیلی خوب و مفید هستش اگه به صورت کاملا علمی و تخصصی و با رعایت احترام به همدیگه و برند مربوطه باشه.
    خود من در مورد خرید دوربینم بین کانن و نیکون واقعا دو ماه سر در گم بودم.
    بعضی میگفتن خدا یکی و نیکون یکی و بعضی ها میگفتن فقط کانن.
    پیش دوستان عکاس زیادی تو شهرمون ( بندرعباس ) رفتم.
    یکی از دوستانم که رئیس انجمن عکاسان بندرعباس هستش و از قضا خودشون هم از کانن کارها هستند خیلی مفصل و کامل با اطلاعاتی که داشتن تاریخچه نیکون و کانن رو برام باز گو کردن. و من رو کاملا با این دو برند آشنا کرد.
    بعدش از من پرسید دنبال چه نوع عکاسی هستم و من هم گفتم که بیشتر دنبال طبیعت و مناظر طبیعی هستم.
    ایشون بر خلاف خیلی های دیگه که برندهای دیگه رو بدون ذکر دلیل و علت منظقی محکوم میکردن به من گفتن :
    مغزت رو ریسیت کن و برو دنبال دوربینهای نیکون !!
    دلیلش رو هم توضیح دادن که البته اینجا مجال بحثش نیست و البته به نظر من از همه توضیحات دوستان متعصب دیگه منظقی تر بود.
    چند منبع معتبر خارجی رو هم بهم معرفی کردن که مطالعه کردم و دقیقا هم به حرف ایشون رسیدم و نیکون دی 90 رو خریداری کردم.
    در عین حال کانن رو هر گز زیر سئوال نمیبرم و نخواهم برد. هر کدوم از دوستانم رو هم که کانن دارن وقتی ملاقات میکنم نمونه عکسهاشون رو با دقت با هم میبینیم و بررسی میکنیم و با دوربینهای هم عکاسی میکنیم بدون اینکه نظرمون رو در مورد بهتر بودن دوربین خودم یا دوستم به هم تحمیل کنیم.
    باز هم میگم من کاملا آماتور و در حال یادگیری هستم. اما فکر میکنم بهتره که وارد برخی از بحثهای سیاستی بازار نشیم. دوربین مورد نظرمون رو تست کنیم و در صورت مناسب بودن با نوع کارمون و امکاناتی که ممکنه از قبل داشته باشیم ( مثلا لنز دوربینهای قبلی ) انتخاب کنیم.
    زیاده حرف زدم
    ببخشید دوستان
    Amir Abdolpanah و milad65 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    ایشون بر خلاف خیلی های دیگه که برندهای دیگه رو بدون ذکر دلیل و علت منظقی محکوم میکردن به من گفتن :
    مغزت رو ریسیت کن و برو دنبال دوربینهای نیکون !!
    با عرض معذرت و با وجود نیکونی بودن :

چنین نتیجه گیریی هم فقط از یک مغز reset بیرون می آید! :cool:

(چه هم-حزبی هایی داریم ما ....)
    nmroshan، hamid_kh، farhad44 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1405

با عرض معذرت و با وجود نیکونی بودن :

چنین نتیجه گیریی هم فقط از یک مغز reset بیرون می آید!

(چه هم-حزبی هایی داریم ما ....)
    ببخشید وحید عزیز
    حرف و نظر من ایرادی داره ؟
    اگه جایی از حرفم ایرادی داره خوشحال میشم ایرادم رو بهم بگید.
    متوجه منظورتون نشدم دوست عزیزم.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

وحید جان ایشان کاننی بودند ها!
    :D
    از شوخی گذشته متاسفانه و یا خوشبختانه دیگر به هیچ شکلی نمی‌شود نظر یک کلام داد.
    دورانی بود که بدنه‌های نیکون مواردی در خروجی داشتند.(مثل نویز و ...) در برند کانن هم لنز ارزان قیمت خوب پیدا نمی‌شد. اما اون دوران کاملا سپری شده.
    در رده نیمه‌حرفه‌ای بیشتر از دوربین لنزها و فلاشها و احیانا پیش‌بینی کاربر از خریدهای ابزاری آینده‌ است که می‌تواند کمک کند که چه ابزاری را برای شروع انتخاب کند.
    وگرنه اکر همین مثال را بگیریم و بخواهیم سر اون بحث کنیم چرا ۵۰۰ دی نه؟ چرا ۵۰ دی نه؟ و خوب این داستان ادامه دارد...
    Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1405

از شوخی گذشته متاسفانه و یا خوشبختانه دیگر به هیچ شکلی نمی‌شود نظر یک کلام داد.
    دورانی بود که بدنه‌های نیکون مواردی در خروجی داشتند.(مثل نویز و ...) در برند کانن هم لنز ارزان قیمت خوب پیدا نمی‌شد. اما اون دوران کاملا سپری شده.
    در رده نیمه‌حرفه‌ای بیشتر از دوربین لنزها و فلاشها و احیانا پیش‌بینی کاربر از خریدهای ابزاری آینده‌ است که می‌تواند کمک کند که چه ابزاری را برای شروع انتخاب کند.
    وگرنه اکر همین مثال را بگیریم و بخواهیم سر اون بحث کنیم چرا ۵۰۰ دی نه؟ چرا ۵۰ دی نه؟ و خوب این داستان ادامه دارد...
    ممنونم آرش عزیز
    راستش به عنوان یه اماتور که تازه وارد فروم شده بودم و به قصد استفاده از محضر استادهای حرفه ایی عضو شده بودم کمی نظر وحید عزیز تو ذوقم زد. ( یه کمی از کمی بیشتر )
    من کداک z710 داشتم و بعدش بین کانن 550 دی و نیکون دی 90 مردد بودم.
    شما خودت رو بذار جای من تازه کار .. به هر کی میگی میخوای دوربین slr بگیری بهت بگن نیکون یا مثلا کانن... اما وقتی دلیل منظقی میخوای نمیتونن قانعت کنن.!
    یکی از همین کانن کارها (آقای حسام الدین انصاریان ) رئیس انجمن عکاسان بندرعباس با علم و دانشی که داشتن منو رو راهنمایی کردن. و واقعا هم ازشون ممنونم. و همچنین از همه دوستانی که کلمه یی به من یاد بدن.
    هدف من از ارسال این پست صرفا این بود که خودم این موضوع رو چشیدم که وقتی بین دو برند مردد هستی بعضی ها واقعا بدون دلیل تخصصی و منظقی و کاملا تعصبانه برندهای دیگه رو تخریب میکنن.
    وگرنه من هم مثل خیلی های دیگه با نیکون کار میکنم و دلیلی نمیبینم که سایر برندها رو بد بدونم.
    بازم ببخشید.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ببخشید وحید عزیز
    حرف و نظر من ایرادی داره ؟
    اگه جایی از حرفم ایرادی داره خوشحال میشم ایرادم رو بهم بگید.
    متوجه منظورتون نشدم دوست عزیزم.
    منظور وحید اینه که هیچ شاخه یا بعدی از عکاسی وجود ندارد که کسی بتواند ادعا کند که نیکون یا کنون به عنوان یک برند به هم برتری دارند و یا بهتر است در ان شاخه از عکاسی از ان استفاده شود. در ضمن مقایسه کلی دو برند کاملا اشتباه است چون این دو تولید کننده تعداد زیادی از دوربین ها و لنز ها هستند که تازه در مورد مقایسه 2 عدد از محصولات مشابه هم نمیشود مطلقا نظر داد تا برسد به برند از بیخ!
    شاید اگر بخوام مثالی بزنم مثل این است که یکی بگوید فورد بهتر است یا جنرال موتورز؟ خوب این دو کارخانه تعداد مدل اتومبیل هایی که تولید کرده اند به تعداد موهای کله من است و امکان انکه بگیم این یا ان برتر است وجود ندارد.
    با قدرت میشود گفت هر برتری یک محصول این دو کارخانه را باید در چارچوب زمانی بسیار محدود، با توجه بسیار زیاد به قیمت ان محصول و با توجه به نیاز مشتری دسته بندی کرد. یعنی ممکن است در یک رده برای 6 ماه یکی از ان دو به عنوان رقیب کمی جلوتر برود اما این برتری مدتی نمی پاید.
    مشکل این است که گاهی داستان ما هم میشود داستان استقلال و پرسپولیس یعنی به جای اینکه خودمان ورزش کنیم (بخوانید عکس بگیریم) نشسته ایم و چیزی های بی اهمیت را متر میکنیم. منظورم این است که اگر هدف عکاسی است اصلا اهمیتی ندارد که نیکون دارید یا کنون چون امکانات موجود در هر بدنه هردو به قدری از توانایی یک عکاس معمولی جلو افتاده اند که تا مدتها میشود از انها کار کشید و اموخت. در جاده ای که بیشتر از 100 کیلومتر در ساعت نمیتوانیم برانیم اهمیتی ندارد که حداکثر سرعت اتومبیل ما 320 کیلومتر در ساعت است و یا 322 کیلومتر بر ساعت.
    Arash، Amir Mohebi، Mashhadi Vahid و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1405

منظور وحید اینه که هیچ شاخه یا بعدی از عکاسی وجود ندارد که کسی بتواند ادعا کند که نیکون یا کنون به عنوان یک برند به هم برتری دارند و یا بهتر است در ان شاخه از عکاسی از ان استفاده شود. در ضمن مقایسه کلی دو برند کاملا اشتباه است چون این دو تولید کننده تعداد زیادی از دوربین ها و لنز ها هستند که تازه در مورد مقایسه 2 عدد از محصولات مشابه هم نمیشود مطلقا نظر داد تا برسد به برند از بیخ!
    شاید اگر بخوام مثالی بزنم مثل این است که یکی بگوید فورد بهتر است یا جنرال موتورز؟ خوب این دو کارخانه تعداد مدل اتومبیل هایی که تولید کرده اند به تعداد موهای کله من است و امکان انکه بگیم این یا ان برتر است وجود ندارد.
    با قدرت میشود گفت هر برتری یک محصول این دو کارخانه را باید در چارچوب زمانی بسیار محدود، با توجه بسیار زیاد به قیمت ان محصول و با توجه به نیاز مشتری دسته بندی کرد. یعنی ممکن است در یک رده برای 6 ماه یکی از ان دو به عنوان رقیب کمی جلوتر برود اما این برتری مدتی نمی پاید.
    مشکل این است که گاهی داستان ما هم میشود داستان استقلال و پرسپولیس یعنی به جای اینکه خودمان ورزش کنیم (بخوانید عکس بگیریم) نشسته ایم و چیزی های بی اهمیت را متر میکنیم. منظورم این است که اگر هدف عکاسی است اصلا اهمیتی ندارد که نیکون دارید یا کنون چون امکانات موجود در هر بدنه هردو به قدری از توانایی یک عکاس معمولی جلو افتاده اند که تا مدتها میشود از انها کار کشید و اموخت. در جاده ای که بیشتر از 100 کیلومتر در ساعت نمیتوانیم برانیم اهمیتی ندارد که حداکثر سرعت اتومبیل ما 320 کیلومتر در ساعت است و یا 322 کیلومتر بر ساعت.
    واقعا سپاسگزارم جناب غفاری عزیز
    منظور من هم در پست 322 همین بود که نباید تعصب در برند خاص ما رو از هدف اصلی که عکاسی و موندگار کردن لحظات هستش دور کنه.
    منتها نقل قول وحید عزیز کمی ذهن من رو درگیر کرد که واقعا در پست من چه موردی وجود داشت.؟
    وگرنه من تجربه شما و وحید عزیز رو محترم میشمارم و برام قابل احترامه.
    ممنونم از توضیحات جامع و کاملتون.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    یک نیکونی در پوشش کاننی بوده :biggrin:

ممنونم آرش عزیز
    راستش به عنوان یه اماتور که تازه وارد فروم شده بودم و به قصد استفاده از محضر استادهای حرفه ایی عضو شده بودم کمی نظر وحید عزیز تو ذوقم زد. ( یه کمی از کمی بیشتر )
    خب محضر ما چه ربطی به محضر استادهای حرفه ای داشت؟؟ ;) (عذر خواهی میکنم بابت توذوقی)

حالا من هم از شوخی گذشته واقعا ً فرق خاصی در اغلب موارد (نه همه موارد) بین برندهای مختلف نمی بینم, مهم اینه که با کدوم برند راحتتر باشی و از کار کردن با اون لذت بیشتری ببری

یک ذره تفاوت نویز و داینامیک رنج و شارپنس کمتر کسی را کشته تا حالا
    merdax، maziyarsh، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1405

خب محضر ما چه ربطی به محضر استادهای حرفه ای داشت؟؟ (عذر خواهی میکنم بابت توذوقی)

حالا من هم از شوخی گذشته واقعا ً فرق خاصی در اغلب موارد (نه همه موارد) بین برندهای مختلف نمی بینم, مهم اینه که با کدوم برند راحتتر باشی و از کار کردن با اون لذت بیشتری ببری

یک ذره تفاوت نویز و داینامیک رنج و شارپنس کمتر کسی را کشته تا حالا
    ممنونم وحید عزیز
    ببخشید اگه در مورد گفته هاتون سو تعبیر کردم.
    من به عنوان یه کوچیکتر همیشه به بزرگترها احترام میذارم و امیدوارم بتونم ازتون نکات خوبی یاد بگیرم.
    Mashhadi Vahid و Viper تشکر می‌کنند.

صفحه 33 از 80 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین