صفحه 32 از 80 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام
    معنی اقتصاد غیر دولتی،بازار آزاد و خصوصی سازی تا حد ممکن همین است دیگر.
    مگر الزاما بهترین تولید کننده لوازم عکاسی باید بهترین آژانس عکاسی تبلیغاتی هم باشد؟
    واضح است که کمپانی معتبری مثل سونی،نیکون یا .... با بررسی همه جانبه،از نظر اقتصادی،کیفیت کار و.... با عقد یک قرارداد مشخص،تهیه تصاویر تبلیغاتی محصولات خود را برون سپاری کرده اند.حال چه اهمیتی دارد که این کار با چه تجهیزاتی انجام شود؟
    سلام

جناب ظريف به نظر من دنياي تبليغات پيچيده تر از اين حرف هاست. يك ضد تبليغ مثل اين ممكن است اثر صدها تبليغ را خنثي كند.
    Saeed61، Minoosepehr، Daruosha و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

یک موردی که برای خودم به عنوان یک نیکونی سوال بوده این است که چرا بعضی چیزها در دوربینهای نیکون برعکس بقیه است , مثلا ً جهت چرخش لنز در مونت , یا از همه بدتر ... جهت نشانگرهای مثبت و منفی است.
    :
    سلام به همه
    یه کم دیر شده برا جواب دادن،ولی این مساله برا من دقیقا برعکسه،تقریبا یک سال پیش که یه 500D کنون گرفتم یکی از اساسی ترین مشکلاتی که باهاش برخورد کردم همین مساله چرخش دیال و EV بود،یعنی هردفعه که می خواستم نوردهی رو کم کنم زیاد می شد و هروقت می خواستم زیادش کنم کم میشد،تا اینکه بعد از چند ماه به سرم زد که D90 بگیرم،واقعا بزرگترین سورپرایز برای من بعد از خریدنش همین برعکس بودن + و - تو نیکون بود واقعا مشعوف شدیم از چنین انتخاب شایسته ای
    راستی،من راست دستم
    raffi و Saeid Arzani تشکر می‌کنند.
    محسن مقصودی

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جناب ظريف به نظر من دنياي تبليغات پيچيده تر از اين حرف هاست. يك ضد تبليغ مثل اين ممكن است اثر صدها تبليغ را خنثي كند.
    پیرو صحبت شما، وقتی کسی این عکس رو ببینه، اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که
    واضح است که کمپانی معتبری مثل سونی،نیکون یا .... با بررسی همه جانبه،از نظر اقتصادی،کیفیت کار و.... با عقد یک قرارداد مشخص،تهیه تصاویر تبلیغاتی محصولات خود را برون سپاری کرده اند
    ولی وقتی اگزیفشش رو ببینه، به هیچ وجه فکر نمی کنه که
    چه اهمیتی دارد که این کار با چه تجهیزاتی انجام شود؟
    بلکه با خودش میگه پس بهترین کمپانی های تبلیغاتی برای رسیدن به بهترین کیفیت از برند های غیر سونی استفاده می کنن!!!
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    پیرو صحبت شما، وقتی کسی این عکس رو ببینه، اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که

ولی وقتی اگزیفشش رو ببینه، به هیچ وجه فکر نمی کنه که

بلکه با خودش میگه پس بهترین کمپانی های تبلیغاتی برای رسیدن به بهترین کیفیت از برند های غیر سونی استفاده می کنن!!!
    خیلی سخت نگیرید بازار هدف اینگونه تبلیغات مشتری هایی را شامل میشه که اصلا نمیدونن اگزیف چی هست. مشتری حرفه ای هم به مشخصات خود دوربین توجه خواهد کرد نه تبلیغات این چنینی.
    raffi، Rouzbeh Ehsani و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

البته مجددا مرور کردم ولی عکس مورد نظر که در سایت نیکون بود با اگزیف های 1D رو پیدا نکردم
    سلام:

من لینک مورد نظر رو پیدا کردم... تو این لینک چند عکس با Phase One و 3 عکس با دوربین 1DsIII بقیه با D3x از دوربین D3100 نیکون گرفته شده بود.

کد:
    http://press.nikonusa.com/gallery/product.php?c=nikon/Digital_SLR/2010/D3100/
    الان که نگاه میکنم آن 3 عکس که با دوربین 1DsIII گرفته شده همگی با عکسهایی از دوربین D3x تعویض شده اند.

یکی از بحث ها اینجا پیگیری میشد

In case you didn’t know: Nikon has been using Phase One cameras to take some of their press images for a while. Some of the Nikon D3100 press shots were taken with a… Canon EOS-1Ds Mark III (see here, here and here). My only explanation is that those photographs were taken by the PR agency
    کد:
    http://nikonrumors.com/2010/08/22/weekly-nikon-related-newslinks-72.aspx
    به نظر من هم شرکت ها به راحتی از کنار ریزه کاری هایی اینچنین نخواهند گذشت پس این موضوع برای شرکت نیکون هم یک موضوع مهمی خواهد بود. و آن لینک شاید به یک گاف تبلیغاتی شباهت بیشتری داشته باشد.

اگر چه عکسها رو شرکت نیکون تصحیح کرده اما ظاهرا قبل از تعویض لینک Thumbnails عکس اصلی در پایگاه داده این سایت ذخیره شده

کد:
    http://www.spectives.com/feeds/1870

به هر شکل این صحبت من به مفهوم تاکید روی این موضوع است ( با فرهاد خان موافقم ) که نکات ریز و ظریفی در تبلیغات هست که هر شرکتی قطعا مد نظر قرار خواهد داد این موضوع مخصوص این شرکت نیست هر شرکت معتبری این موارد را رعایت خواهد کرد ممکن است الان ثابت شود که نیکون در پاره ای موارد از دوربین 1DsIII شرکت کانن برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده کرده با دقت به آنکه خیلی از عکسهای این سایت EXIF ندارند شاید بتوان حدس زد این کار به دفعات زیادی با همین دوربین یا دوربین هایی از کارخانه های دیگر انجام شده.

اما معمولا شرکت ها این نکات را رعایت میکنند ( حتی شرکت نیکون هم با دقت به تعویض لینک عکسها این موضوع رو مد نظر دارد )

مسلما وقتی قرار است ماشین روز کارخانه فراری معرفی شود صاحب کارخانه فراری با لامبورگینی وارد صحنه نخواهد شد. یا بقول دوستان خارجی تولید کننده کوکا هر چند عاشق پپسی باشد جلو دوربین پپسی نمینوشد :) یا موارد ظریف دیگری از امور تبلیغات در این خصوص.

موفق باشید
    Arash، Saeed61، A_Maddah و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

ممکن است الان ثابت شود که نیکون در پاره ای موارد از دوربین 1DsIII شرکت کانن برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده کرده با دقت به آنکه خیلی از عکسهای این سایت EXIF ندارند شاید بتوان حدس زد این کار به دفعات زیادی با همین دوربین یا دوربین هایی از کارخانه های دیگر انجام شده.

عجب! پس برای کنن هم که اکثرا اگزیف ندارن میشه حدس زد که این کار به دفعات با یه دوربین دیگه انجام شده؟

فکر کنم بهتر باشه که به جای این بحث های برندی سر مسائل جدی تری بحث بشه. گیر دادن به این مسائل هیچوقت هیچ دردی رو از هیچ کسی دوا نکرده و نخواهد کرد.
    تو دورانی که آگاهی عمومی به حدی رسیده که افراد برای یه انتخاب ساده دوربین پوینت اند شوت هم دنبال ویژگی های جدی تر اپتیکی و کیفیت تصویر و دینامیک رنج و انواع ابریشن ها و ... هستند برای ما کاربران این فروم خیلی زیبنده نیست که درگیر چنین بحث های بی سر انجامی بشیم.

توی
    ویرایش توسط jebrahim : Sunday 19 December 2010 در ساعت 18:47
    Amir Tavakoli، Amin Zarif، ashkan 78 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

عجب! پس برای کنن هم که اکثرا اگزیف ندارن میشه حدس زد که این کار به دفعات با یه دوربین دیگه انجام شده؟

فکر کنم بهتر باشه که به جای این بحث های برندی سر مسائل جدی تری بحث بشه. گیر دادن به این مسائل هیچوقت هیچ دردی رو از هیچ کسی دوا نکرده و نخواهد کرد.
    تو دورانی که آگاهی عمومی به حدی رسیده که افراد برای یه انتخاب ساده دوربین پوینت اند شوت هم دنبال ویژگی های جدی تر اپتیکی و کیفیت تصویر و دینامیک رنج و انواع ابریشن ها و ... هستند برای ما کاربران این فروم خیلی زیبنده نیست که درگیر چنین بحث های بی سر انجامی بشیم.

توی
    سلام:

ظاهرا آن پست برای شما بسیار گران تمام شد :) شما مجاز هستید هر گونه که مایل بودید در مورد آن پست فکر کنید این نظر شماست و کاملا محترم.

از بابت آنکه خوانندگان سوبرداشتی بعد از پست شما نداشته باشند یا احیانا جهت اصلی بحث عوض نشود. در مورد آن چند کلمه منتخب شما بدون در نظر گرفتن ماهیت اصلی آن پست مجددا چند نکته رو عرض میکنم.

این موضوع خیلی مهم نیست! حتی فرض کنیم تمام عکسهای بدون اگزیف در سایت نیکون با دوربین کانن باشد باز هم مهم نیست ( من آخر ماجرا رو ترسیم کردم که هیچ بحثی در آن نباشد ) این فرضی است که عده ای میتوانند با دقت به آن پست داشت باشند عده ای میتواند نظر حداقلی داشته باشند و غیر... برعکس آن هم مهم نیست یعنی شرکت دیگری از تجهیزات نیکون برای کارهای تبلیغاتی استفاده کند.

منظور آنست در دنیای واقعی هر اتفاقی که پشت ماجرا بیافتد با هر دوربین باشد مهم نیست. مهم آنست که یک گاف تبلیغاتی اتفاق افتاد و صحبت ما هم در همین خصوص بود. که معمولا شرکت های معتبر این نکات ظریف را رعایت میکنند هر شرکتی .... شاید اگر شرکت سونی بجای مموری کارت برای دوربین های Dslr خود تبلیغ میکرد دقت عمل بیشتری بخرج میداد نمیدانم؟ شاید هم یک اشتباه بوده؟

همین! :)
    F.KamranNia، FARID، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

توی

درود

جناب ابراهیمی عزیز

بهتر است عادت کنید که هرگاه هر سخن غیر فنی دیدید که در مورد کنون بود فقط بحث برندی محسوب می گردد غیر از آن خیر

موفق باشید

انوش

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

احساس شرمندگي مي كنم كه گذاشتن يك مطلب به زعم خودم جالب باعث پيش آمدن اين بحث بي مورد شد.
    arzm تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گمان می‌کنم:
    منظور آنست در دنیای واقعی هر اتفاقی که پشت ماجرا بیافتد با هر دوربین باشد مهم نیست. مهم آنست که یک گاف تبلیغاتی اتفاق افتاد و صحبت ما هم در همین خصوص بود. که معمولا شرکت های معتبر این نکات ظریف را رعایت میکنند هر شرکتی .... شاید اگر شرکت سونی بجای مموری کارت برای دوربین های Dslr خود تبلیغ میکرد دقت عمل بیشتری بخرج میداد نمیدانم؟ شاید هم یک اشتباه بوده؟

گویا و کامل باشد.

در مورد نیکون اگر درست یادم باشد این گاف مربوط به سایت آمریکا می‌شد.
    در دوران دور(منظور ۴ سال پیش!) عکاسی‌های صنعتی حتما با مدیوم فرمت انجام می‌شد.
    حالا اینکه اطلاعات درون عکس دیده بشه و یا نه خیلی مهم نبود.
    شرکتها بر اساس حساسیت خودشون عمل می‌کردند. ولی حالا بسیاری از اینگونه عکاسی‌ها با دوربینهایی مثل ۱دی اس و یا دی ۳ ایکس و یا حتی سونی آلفا می‌توان انجام داد.(اصلا چرا سخت بگیریم؟ با دوربینهای کوچکتر هم می‌شود.)
    بنابراین اینها دقیقا گاف هستند. احتمالا شرکتها دقت بیشتری روی این موضوع خواهند کرد.
    Persian، Minoosepehr، Daruosha و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 32 از 80 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین