صفحه 46 از 80 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

دوست عزیزم جناب سعادت من با اکثر صحبت های شما موافقم اما نه همه آنها
    کاری هم به بحث کلی که در گرفته ندارم
    شما فرمودید:
    همین تاپیک پر شده از شایعات نیکون که امروز جانشین d700 میاد ,فردا میاد و حتما تقصیر من هست که به نیکون اعتماد کردم و لنزهاشو خریدم و الان باید تاوانشو پس بدم ,آیا این هست منطق شما؟
    روز اولی که من آمدم توی همین فروم درخواست دادم برای اینکه بهم پیشنهاد دوربین بدن بچه ها یه مسئله ای ذهن من رو مشغول کرده بود اون هم این بود که چرا مگاپیکسل کنون بهتر از نیکون هست و اصلا آیا نیکون به سمت مگاپیکسل بالاتر خواهد رفت یا نه؟
    دوستان زیادی که من باهاشون صحبت کردم از این صحبت کردند که نه نیکون به بحث مگاپیکسل وارد نمیشه که من نتونستم این رو قبول کنم
    وقتی همین مسئله رو در فروم های خارجی مطرح پاسخ اون دوستان این بود: دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره (وارد خواهد شد اما زمانش معلوم نیست)
    و من به این گفته شما نقد دارم که زمانی که نیکون سال 2008 میاد دوربین D700 را معرفی می کنه چرا انتظار دارید 1 سال یا 2 سال بعد جانشینش بیاد و اصلا چرا نیکون باید در این قسمت بازار وارد جنگ مگاپیکسل با 5DmkIII یا به گفته بعضی 6D بشود؟؟؟ (با احترام به تمام نیکونی ها معتقدم با این کار نیکون اشتباه بزرگی کرده است)
    چرا که معتقدم نیکون هیچگاه نخواهد توانست در این قسمت برنده رقابت با کنون باشد و بهتر است بر سر همان مسائلی که دوستان نیکونی بیشتر اهمیت می دهند زوم کند
    نیکون باید خودش را آپدیت بکند و مطمعنا اینکار ا خواهد کرد ,در غیر اینصورت قافیه را می بازد و مطعن هستم نیکون کمبودهایش را بهتر از من و و دیگران میداند و میفهمد
    چگونه آپدیتی باشد خدا می داند.
    فکر میکنم این گفته ی شما فقط در حد صحبته و الا در عمل نیکون رو بابت اینکه خودش سنسور همه ی دوربینهاش رو نمیسازه سرزنش میکنید
    و اما من معتقدم اگر نیکون بخواهد به بازار و پیشرفت عکاسی کمک کند 100 درصد باید خودش سنسور بسازد وگرنه بازاری که ما خوشنود به 3 قطبی شدنش بودیم باز هم 2 قطبی خواد ماند با یک تفاوت که اینبار سونی و کنون دو قطب خواهند بود
    5dm2 با وجود قیمت مناسب در قبال امکانات و کیفیت عالی،باز هم برای کانن سودآور بوده و الا شک نکنید که تولیدش رو متوقف میکرد یا قیمتش رو افزایش میداد
    فکر نکنم منظور کسی این بود که سود آور نبوده بلکه منظور این بود که این دوربین با این قیمت واقعا عالی است و من هم این را تایید می کنم واقعا فوق العاده است
    مدتها پژو 405 های ایران خودرو آتش گرفت و عده ای سوختند, کسی نگفت چه کسی باید جوابگوی این قضایا باشد, حالا نیکون بدبخت باید جوابگوی چه کسی باشد؟
    آقای قدیری شما دیگر این حرف را نزنید
    شما شرکت هایی که در بازار جهانی با یک اشتباه به جهنم سقوط می کنند را با ایرانخودرو مقایسه می کنید که اگر 2000 سال هم ماشین هایش منفجر شوند کسی آخ نمی گوید؟؟؟؟؟؟؟؟

ما یک بار وارد این بحث شده ایم بگذار تا ته برویم
    اولا من معتقدم در دوستان نیکونی متعصب بشتر از دوستان کنونی پیدا می شود نمونه ها بسیار است که چون ممکن است دوستان وارد بحثی دورتر شوند مطرح نمی کنم
    و معتقدم جناب سعادت تعصب زیادی به خرج نمی دادند که این همه به ایشان گفته شد
    تعصب یعنی کورکورانه نظر دادن و تصمیم گرفتن
    اما یک بحث دیگر:
    همانطور که دوستان اطلاع دارند دوربین اولیه من 550D بود و خوب بعد از اینکه از ایران خارج شدم بعد از مدتی بنابر نیاز به فول فریم تصمیم فروش دوربین را گرفتم و با تنی چند از دوستانی (9 نفر) که در کلاسهای عکاسی آشنا شده بودم برای مقایسه های فول فریم کنون و نیکون وارد گود شدیم.
    در مقایسه هایی که ما داشتیم هر یک از دوستان نتایج خود را گرفتند: گروهی از نیکونی ها معتقد بودند لنزهایی که در نیکون است در کنون نیست
    گروهی دیگر از نیکونی ها نویز، بدنه بهتر و ثبت جزئیات را عامل برتری نیکون می دانستند و ....
    اما دلایلی که من کنون را برگزیدم:
    لنزهای پرایم فوق العاده کنون در قیاس با نیکون (پنتاکسی ها لطفا وارد این بحث نشوند)
    ثبت جزییات بالاتر کنون
    کیفیت بالاتر در مقابل قیمت
    فیلمبرداری فوق العاده
    بدنه بهتر
    وضعیت بهتر لنزهای کنون
    در کل معتقدم در این رنج کاربری (فول فریم های ارزان قیمت) چاپ در ابعاد بزرگ اهمین بسیاری دارد و از آنجایی که مجبور به کراپ بسیاری از عکسها می شدم دیگر 12 مگاپیکسل واقعا کم بود
    لازم به ذکر است که چندی بعد یکی از همین دوستان نیکونی هم کلا D700 خود را فروخت و حالا دارد از 5DmkII استفاده می کند (البته خیلی هایی که من نمی شناسم عکس این کار را انجام داده اند)
    در کل معتقدم نیکون در فول فریم هیچگاه کنون را شکست نداده و نخواهد داد حتی D3s که بسیاری شاهکار نیکون می دانند آن را نتوانسته در عکاسان حرفه ای به سری 1Ds کنون نزدیک شود (یک بار این دو را در دست بگیرید متوجه منظورم می شوید)
    اما در مورد 60D و D7000 که بحثش این روزها داغ است: من می گویم برای کاربرانی که این بین گیر کرده اند کنون بهتر است من با D7000 نیکون 1ماه کار کرده ام دوربین بسیار خوبی است حتی از بسیاری جهات آنرا جانشین D300 می دانم اما برای کاربری که این بین گیر کرده می گویم از لحاظ نویز، جزئیات چیزی از نیکون کم ندارد و از لحاظ فکوس با وجود بحث های بسیار لنز و .... می گویم 60D بهتر است
    با 60D به راحتی پرنده گرافی کرده ام (البته لنز را فراموش نکنید)
    فیلمبرداری اش عالی است و فیلم هایی که من با 60D و 5DmkII گرفته ام را به هیچ وجه با نیکون نتوانسته ام بگیرم
    و حالا که خودم را می بینم حس میکنم یک کنونی واقعی شده ام که بدون تعصب حرف می زند.
    R.Asgari، lamagra، amir.g و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نیازی به کشمکش و بحث نیست هرکس دراینجا می تواند نظر و دلایل منطقی خود را ذکرکند حال دراین بحث به دلیل سلیقه ای بودن این موضوع شاید گروهی طرفدار نیکون باشند و گروهی طرفدارکانون و تعدادی بی طرف و تعدادی علاقمند به برندهای دیگر.

اینکه سیاست نیکون اشتباه است یا کانون ، این موارد مسایلی هستند که به قول اقای امید محبی مانمی توانیم درآن تاثیری داشته باشیم .
    ولی هریک می توانیم نظر و عقیده خودرابیان کنیم .

چه افرادناراضی وچه افراد راضی .

اما به شرطی که به یکدیگر توهین نکنیم .

حالا اگر تیکه‌پرانی به کمپانی باعث خنک شدن دل دوستان می‌شود؟ تا حالا تحمل کردیم احتمالا بازهم می‌توانیم.
    نوع جواب و طرز جواب دادن شما جناب ارش خان درحدوانتظار یک مدیر سایت عکاسی نیست .

دراکثر پاسخ به موضوعات کاربران از لحن کنایه آمیز و طعنه آمیز استفاده می کنید .

مثل همین پست دیروز شما

اینکه در قرمه‌سبزی آب باشد و یا لوبیا! به قرمه‌سبزی می‌گویید آب؟ به آن می‌گویید لوبیا؟
    واقعااین اصطلاحات از مدیرلایقی مثل شما بعید است دریک تاپیک تخصصی استفاده از کلمات بی ربط مثل قرمه سبزی و لوبیا و ... ان هم بافردی تازه واردی که از کارخودپشیمان شد و عذرخواهی کرد به هیچ وجه درست نیست .
    شما می توانستید با کلمات بهتری نه اینکه کتابی بگویید نه منظورم کمی صمیمانتر و با جملات منی داری جواب این عزیز را بدهید .

اگرفرددیگری از همین اصطلاحات استفاده کرده بود برخورد خودشما با این فرد مطمئنن زیاد جلب نمی شد .
    اینکه فردی از برند و شرکتی ناراضیست و درباب دلگیری و نارضایتی مطالبی عنوان می کند را که دیگر نباید تکه پراکنی عنوان نکرد .

قبول اشتباه فردی نیز با دلیل قابل قبول می باشد نه با طعنه زدن .

اینکه نیکون هنوز اصرار دارد که از سنسور 12 مگاپیکسلی استفاده کند و درباره عرضه دوربین فول فرم باقیمت معقول اشتباهاتی کرده یا نه ، نظر و رای ما هیچ نقشی درتغییر سیاستهای این شرکت نخواهد داشت ولی می توانیم درمورد مشکلات دراین زمینه اظهارنظر وگفتگو کنیم ، مورد نظر این گفتگو هم سلیقه ای هست اما با دلیل و منطق قابل قبول می باشد و اینکه فردی درموردبرند خاصی مطالبی را نظری عنوان می کند نوع بینش و تفکراوست حال اشتباه یادرست ، این مورد درتمام موارد اختلافهای زیادی دارند که هریک نیز برای خود دلیلی دارد .

یکی رزولوشن بیشتری نیاز دارد ودیگری نویز کمتری و هرفردخواسته متفاوتی ونظر متفاوتی رادارد .
    light_darkness، R.Asgari، amir.g و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    دوستان عزیز اگر اندکی ملایم و خود دار تر پست هایمان را بنویسیم بهتر است و هرگز ناراحتی پیش نخواهد آمد حالا چه کاربر تازه وارد باشیم چه همراه چه فعال و چه مدیر

بنظر من مقایسه کانن و نیکون اندکی نادرست می باشدچون نام دیگری هم در پشت پرده به نام سونی وجود دارد
    دوستان همیشه برتری دوربین های نیکون را در دینامیک رنج و نویز می دانند در صورتی که اصلا درست نیست چون این سونی است که سنسور را می سازد و در این بحث سونی است که مقابل کانن ایستاده نه نیکون
    بعضی دوستان طراحی و دیزاین دوربین های نیکون را برتر می دانند . که چند وقت پیش بحث بوجود آمد که معلوم شد طراحی بدنه های نیکون را شرکت italy design انجام میدهد
    و دوستان بر این باور هستندکه شرکت های ذکر شده دستشون باز تره در ساخت سنسور و طراحی و نیکون خاطرش جمع تر است
    ولی به نظر من کانن در همه موارد خلاق تر و پیشتاز تر است شاید در بعضی موارد از گروه رقیب دنبال باشد ولی در کل باز هم جلو است
    به نظر من کانن در مقابل نیکون نیست بلکه در مقابل یک گروه می باشد که ذنجیره ای کار می کنند

با احترام به تمام دوستان و نظرات شان

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بهزاد جان
    آرش عاشوری‌نیا هم یکی از کاربران است. یکی از آدمهای دوربرمان. با همه خصوصیات خوب و بد و ...

دوستی که اینقدر بی‌توجه است و یا ترول که طرحهای برجی ساخته نشده را که حتی در کنارش نوشته شده که اینها طرح هستند را به عنوان عکس در فروم پست می‌کند؟ آنهم در تاپیکی که واقعا هیچ ارتباطی به آن تصاویر نخواهد داشت. یعنی یک بار تاپیک را نخوانده و یا خوانده و قصد دارد ما را سرکار بگذارد.
    چنین دوست عزیز از نگاه من پاسخ مناسب لازم دارد. از نگاه دیگر مدیران با اخلاق نیکو‌تر احتمالا برخوردی بهتر.(احتمالا اخطار و بن!)

در این تاپیک و تاپیک‌های مشابه حداقل برای بار سوم به دوست عزیزمان، عکاس پرکار و خوش‌سلیقه‌ی فروم جناب سعادت پاسخ دادم.(هربار هم سعی کردم با آوردن مثالی از جناح مقابل ضعفی را برجسته کنم و تا یادآور شوم تمام عکاسی زیر شاخه‌ی عکاسی مناظر که ایشان به زیبایی انجام می‌دهند نیست.)
    ایشان یا احترام نگاه می‌دارند و یا رعایت اخلاق بد مرا می‌کنند که به من پاسخ نمی‌دهند. اما به گمان من و دوستانی که در جریان خریدهای ایشان از ابتدا هستند، می‌دانند داستان چیست. دوستان عزیزی هم که از روز اول در این فروم بوده‌اند با اخلاق بد من آشنا هستند. چنین سخنانی بدون پاسخ احتمالا می‌تواند باعث انحراف در فروم شود و فروم را به سمت خیابان جمهوری نزدیک کند. جنگ مگاپیکسل! نه اینکه مهم نباشد حتما به اندازه‌ی خود مهم است. اما انگار باید در هر هفته چند بار تاکید کنی که تمام عکاسی مگاپیکسل نیست.

خیلی اوقات سعی می‌کنم رعایت کنم که نتیجه‌اش می‌شود نیامدن در فروم.

حتی D3s که بسیاری شاهکار نیکون می دانند آن را نتوانسته در عکاسان حرفه ای به سری 1Ds کنون نزدیک شود (یک بار این دو را در دست بگیرید متوجه منظورم می شوید)
    دوست عزیز ناگهان کل ارگونومی نیکون را زیر سوال برده‌اید؟ واقعا دارید D3s را با 1ds مقایسه می‌کنید؟ کلا با ما شوخی می‌کنید و یا چه؟
    ویرایش توسط Arash : Monday 15 August 2011 در ساعت 16:05
    Khoramyar، infinity، merdax و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    دوست عزیز ناگهان کل ارگونومی نیکون را زیر سوال برده‌اید؟ واقعا دارید D3s را با 1ds مقایسه می‌کید؟ کلا با ما شوخی می‌کنید و یا چه؟
    و شاید شما شو خی میکنین.
    چرا فکر میکنید چیزی که از دید شما بدیهیه رو همه باید قبول کنند و در غیر اینصورت شوخیه.
    استاد عزیز شما هم که راه جنگ برندی رو طی میکنید.
    امیر گروسی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من که کلا به بحث کنون و نیکون کار ندارم...فقط یه سوال مدتی هست ذهنمو مشغول کرده...
    حالا که خیلی از سنسور های نیکون توسط سونی ساخته میشه و شاهد این هستیم که سونی به سرعت در ساخت اس ال آر در حال پیشروی هست فکر میکنید این موضوع در آینده نه چندان دور چه تاثیری بر روی نیکون خواهد داشت؟
    فکر میکنم با معرفی آ77 شاهد بدنه قدرتمندی باشیم و حتی بدنه های بعد از اون، بعید نیست که در سالهای آینده شاهد مبارزه کنون و سونی برو روی قسمت عمده بازار باشیم.اتفاقی که یکجورهایی بین سامسونگ و نوکیا در گوشی تلفن همراه افتاد.اوایل کسی به ذهنش هم راه نمیداد سامسونگ نوکیا رو پشت سر بگذاره!...
    ویرایش توسط lamagra : Monday 15 August 2011 در ساعت 17:09
    behzad_milad، M. Beyrami، amir.g و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

واقعا دارید D3s را با 1ds مقایسه می‌کنید؟
    فرق حرفه اي و يك آماتور علاقه مند همين جاست.

بنده آماتورم و به دنبال يك دوربيني ميگردم كه بتوانم عكس عروسي و آتليه اي با آن بگيرم ( چاپ بزرگ )، منظره بگيرم ، عكس يادبودي با

دوستان بگيرم، از عقاب تو آسمون بگيرم ، آبستره بگيرم و ماكرو و فيلم هم بگيرم و ... ميرم تحقيق ميكنم برترين دوربين high end بازار رو ميخرم

( مثلا D3s ) بعدش هم ميام و ميگم اين دوربين خوبي نبود و به فلان درد نميخورد . در حالي كه كساني بايد اين دوربين دستشون باشه كه

ميدونند واسه چي دارند اون رو ميخرند و دقيقا ميدونند قرار است در چه زمينه خاصي از آن استفاده شود. انتخابي كه اگر با آگاهي كامل انجام

شود، قطعا بهترين در نوع خود است ( حتي نزديك آن هم گزينه اي وجود ندارد، نه d700 نه d3x نه كنون 1d,1ds مديومهاي چند ده ميليوني هم

كه اصلا و ابدا. )
    Anoosh-Em، M. Beyrami، S. Bagherpour و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    دوستان همیشه برتری دوربین های نیکون را در دینامیک رنج و نویز می دانند در صورتی که اصلا درست نیست چون این سونی است که سنسور را می سازد و در این بحث سونی است که مقابل کانن ایستاده نه نیکون
    برتری در کنترل نویز فقط وابسته به سنسور نیست. معماری بورد، معماری پردازنده و تیم نرم‌افزاری نیز نقشی مستقیم و تعییین‌کننده دارند. در نتیجه متصور است که دو شرکت از یک سنسور خروجی متفاوتی تولید کنند.
    yasin-m، Amir Tavakoli، Amin Zarif و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

1-من طرفدار هيچ برندي نيستم.
    2-در ضمن كانن و نيكون به هر قيمتي كه شده خودشون رو توي صدر برندهاي تجهيزات عكاسي عمومي مطرح كرده اند و در اين هيچ شكي نيست. (چه من خوشم بياد چه نه)
    3- چند نفر از ماها ميتونيم بگيم كه كدام عكس مال كدوم دوربينه؟ (فقط با ديدن يك كراپ صد در صد)

چهار كراپ زير متعلق به فايلهاي خام دوربينهاي 5dMKII;d7000;NEX-C3و K-x ميباشند كه طبق ادعاي DP در شرايط تقريبا يكسان گرفته شده اند.

كي ميتونه با اطمينان بگه كه كدوم عكس مال كدوم دوربينه. اگر اسامي رو نمينوشتم ايا كسي ميتونست دقيقا بگه كدوم عكس مال پنتاكس يا كانن است؟
    فارغ از مدل فقط برند رو ميتونيد مشخص كنيد؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط aidin594 : Tuesday 16 August 2011 در ساعت 01:33 دلیل: بولد كردن تقريبا
    Sina.J و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام , راستش این بحث کنن-نیکون شبیه بحث "اول مرغ بود یا تخم مرغ؟" شده و نباید انتظار خاصی از آن داشت , به هر حال:

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    اگر این نقض ماهیت مشتری مداری و عدم احترام به حقوق مشتری نیست ,پس چیست
    حقوق مشتری چیزی نیست که بشه از روی اون به به سرعت و سرسری گذشت
    بردیای عزیز,شما به واسطه نیازی که به مساله رزولوشن بالا در خودت میبینی, همه چیز را منحصر به رزولوشن کرده ای, اگر اهل فلاش بازی بودی قطعا ً نمیتوانستی بگویی نیکون حقوق مشتری را رعایت نکرده, که اتفاقا ً بهتر از هر برندی رعایت کرده (گو اینکه من ارایه امکانات به مشتری را با احترام به حقوق مشتری یکسان نمیدانم)

گفتند ایران خودرو مثال خوبی نبود, خب , شما کلی پول برای یک لنز سیگما میدهی , آنوقت معلوم نیست بک فوکوس و فرانت فوکوس نداشته باشد؛موقع فوکوس صدای اضافه ندهد, و هر کدام از آنها مثل تخم مرغ شانسی چیز متفاوتی از آب در نیاید

لنز فلان برند را میخرید, آنوقت باید دنبال هودش بگردید (حتی اگر اسمش را بگذارید محدودیتهای کشورهای جهان سومی) خب از همان اول توی جعبه ش بگذارند و 30 دلار روی قیمت 800 دلاری لنز بکشند , بهتر نبود؟ یا هود یک وسیله تفننی است؟

سیگما دوربین معرفی میکند با سنسور 3 لایه از قرار هر لایه مثلاً 6 مگاپیکسل, بعد اسمش را میگذارد سنسور 18 مگاپیکسلی! به تعبیر خودشان دروغ هم نگفتند , اما شما آن را به عنوان 18 مگاپیکسل قبول میکنی ؟ این اسمش چیست؟

حالا احترام به حقوق مشتری کجا بود؟ کی احترام گذاشت و کی نگذاشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    اگر منظور شما از انتخاب اشتباه اینه که از همان ابتدا اشتباه کردم که نیکون را انتخاب کردم ,که در اینصورت ما نمیتوانیم بحثی با یکدیگر داشته باشیم
    خیر , اتفاقا ً اگر یک کار درست کرده باشی همان بوده :biggrin: فقط عرضم این بود که از وقتی احساس کردی نیاز به رزولوشن بالا داری, نباید سرمایه گذاری سنگین در نیکون را ادامه میدادی, مگر به نیت خرید D3x

روزی که گفتی D3s خریدی بسیار متعجب شدم, چون هیچیک از فاکتورهای مهم و قابل مانور D3s را موثر در ادامه پیشرفتت نمی دیدم, نه بدنه تانکی آن؛ نه نویز کمش,نه عکاسی پیوسته سریع آن, نه ...
    رزولوشن که مهمترین دغدغه ات بود با دی 90 فرقی نکرده بود , به نظرم این یک خرید احساسی بود

اما اگر عکاسی خبری, ورزشی,حیات وحش حتی , میکردی جای تعجبی نداشت .
    __________________________________________________ _________

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    و من به این گفته شما نقد دارم که زمانی که نیکون سال 2008 میاد دوربین D700 را معرفی می کنه چرا انتظار دارید 1 سال یا 2 سال بعد جانشینش بیاد و اصلا چرا نیکون باید در این قسمت بازار وارد جنگ مگاپیکسل با 5DmkIII یا به گفته بعضی 6D بشود؟؟؟ (با احترام به تمام نیکونی ها معتقدم با این کار نیکون اشتباه بزرگی کرده است)
    چرا که معتقدم نیکون هیچگاه نخواهد توانست در این قسمت برنده رقابت با کنون باشد و بهتر است بر سر همان مسائلی که دوستان نیکونی بیشتر اهمیت می دهند زوم کند
    من دقیقا ً متوجه گزاره فوق نشدم , یعنی نیکون نباید فول فریم ارزان معرفی میکرد؟
    اصلا ً جنگ مگاپیکسلی در کار نبود, اگر نیکون رزولوشنی نزدیک به 5DII میگذاشت یا بالاتر؛ اسمش را میشد جنگ مگاپیکسل گذاشت.

و البته دنیای دیجیتال چیزی نیست که بشود برای آن پیش بینی های اینچنین بلند مدتی کرد.

و اما من معتقدم اگر نیکون بخواهد به بازار و پیشرفت عکاسی کمک کند 100 درصد باید خودش سنسور بسازد وگرنه بازاری که ما خوشنود به 3 قطبی شدنش بودیم باز هم 2 قطبی خواد ماند با یک تفاوت که اینبار سونی و کنون دو قطب خواهند بود
    چرا اصرار دارید که نیکون باید همه جا خودکفا باشد؟
    حکایت اصرار برای تولید خودروی ملی و موشک ملی و اینترنت ملی است

لایکا جزو متعصبترین برندها و لایکا داران هم جزو متعصب ترین کاربران هستند , اما چند نفر از آنها معتقدند که سنسور دوربینهایشان باید ساخت خود لایکا باشد؟
    Leica S2 با آن عظمتش و کیفیت و اسقبالی که از آن شد (با توجه به قیمت و کلاس کاریش) از سنسور لایکا استفاده میکند؟ یا از سنسور ماتسوشیتا ؟
    هیچکدام ,سنسور کداک روی آن است, هیچ کس هم پیشنهاد استقلال به Dr. Kaufmann نکرده هنوز!

اما دلایلی که من کنون را برگزیدم:
    لنزهای پرایم فوق العاده کنون در قیاس با نیکون(پنتاکسی ها لطفا وارد این بحث نشوند)
    ثبت جزییات بالاتر کنون
    کیفیت بالاتر در مقابل قیمت
    فیلمبرداری فوق العاده
    بدنه بهتر
    وضعیت بهتر لنزهای کنون
    خب میشود ساعتها در مورد این نتیجه گیری جدال کرد و البته هیچکس هم قانع نشود , نسبتهای کلیی مثل " لنزهای فوق العاده, ثبت جزییات بالاتر,کیفیت بالاتر در مقابل قیمت, بدنه بهتر , وضعیت بهتر" را در سایتهایی مثل دیجی کالا اغلب میخوانیم.

فقط در مورد یک کلمه "کیفیت" یا "جزییات" میتوان کلی کتاب نوشت , اینکه کیفیت را چه تعریف میکنیم و ...

در کل معتقدم نیکون در فول فریم هیچگاه کنون را شکست نداده و نخواهد داد حتی D3s که بسیاری شاهکار نیکون می دانند آن را نتوانسته در عکاسان حرفه ای به سری 1Ds کنون نزدیک شود (یک بار این دو را در دست بگیرید متوجه منظورم می شوید)
    خب این نظر شماست , و البته قرار هم نیست هیچیک از این دو مثل یک شکست خورده صحنه را ترک کند , رقابتی در جریان است و کاربران هر دو طرف سودش را میبرند.

ولی آخرین باری که من این دو بدنه را دستم گرفتم, این همه برداشت نتوانستم از لمس کردنشان بکنم :)

با 60D به راحتی پرنده گرافی کرده ام (البته لنز را فراموش نکنید)
    و البته پرنده داریم تا پرنده , موقعیت عکاسی داریم تا موقعیت عکاسی, عکس داریم تا عکس ...

منتظر دیدن عکسهای شما در تاپیک عکاسی از حیات وحش هستیم.

__________________________________________________ __

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    من که کلا به بحث کنون و نیکون کار ندارم...فقط یه سوال مدتی هست ذهنمو مشغول کرده...
    حالا که خیلی از سنسور های نیکون توسط سونی ساخته میشه و شاهد این هستیم که سونی به سرعت در ساخت اس ال آر در حال پیشروی هست فکر میکنید این موضوع در آینده نه چندان دور چه تاثیری بر روی نیکون خواهد داشت؟
    فکر میکنم با معرفی آ77 شاهد بدنه قدرتمندی باشیم و حتی بدنه های بعد از اون، بعید نیست که در سالهای آینده شاهد مبارزه کنون و سونی برو روی قسمت عمده بازار باشیم.اتفاقی که یکجورهایی بین سامسونگ و نوکیا در گوشی تلفن همراه افتاد.اوایل کسی به ذهنش هم راه نمیداد سامسونگ نوکیا رو پشت سر بگذاره!...
    روزی که سنسور فول فریم سامسونگ رونمایی شد , خیلی ها از جمله من منتظر ارایه فول فریم پنتاکس و فول فریم سامسونگ بودیم, اما نه این فول فریم زد و نه آن , یکی سرش را به همان کارهای قبلی بند کرد و دیگری وارد عرصه دوربینهای هیبرید شد.

خلاصه اینکه دنیای این شرکتها خیلی پیچیده تر از آن است که از افقی که ما هستیم بشود آینده آنها را پیش بینی کرد.
    infinity، yasin-m، Daruosha و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 46 از 80 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین