صفحه 50 از 80 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

آیا این فروش بیشتر ، در سود تاثیر گذار نیست ؟
    خیر، نیست. سود بستگی به Profit Margin دارد و سودِ خالص بستگی به Efficiency سازمان.
    فروش بیشتر ، در سود تاثر گذاره مگر اینکه شرکت روی جنسش حاشیه سود نداشته باشه . کانن و نیکون که جنسشون رو فی سبیل الله نمی فروشن که ؟

اگر منظور فروش دوربین است، همانطور که نوشتم، این شرکت‌ها در گزارش‌های مالیِ رسمی خود به‌صورت تفکیک شده این اطلاعات را ارایه نمی‌کنند. اگر هم جایی این اطلاعات را منتشر می‌کند، بر اساس نمونه‌برداری آماری است که به‌طور معمول در یک بازار خاص و برای یک رده‌ی خاصِ محصول انجام می‌شود و یا گمانه‌زنی از روی شماره سریال کالاها یا ظرفیت کارخانه‌ها. به‌جز کارکنان بخشِ مالی این شرکت‌ها و شاید کارگران خط تولید! کسی به این اطلاعات دسترسی ندارد و اگر هم داشته‌باشد حق بازگو کردن آن‌ها را ندارد چون Insider Information محسوب می‌شود. خودِ شرکت ممکن است در یک استراتژی کنترلی یا تبلیغاتی هر از چندگاهی این اطلاعات را ارایه‌کند اما اول این‌که من در مورد این دوشرکت چنین منبعی ندیده‌ام و دوم این‌که اگر هم این‌کار را بکنند بدون شک به‌همراه یک Disclaimer در مورد قابل استناد نبودن آن ا
    کاملا درست می فرمایید . بنده اطلاعات دقیقی از این مورد ندارم اما چیزی که همیشه دوستان و حتی خود مدیران می گفتن این بوده که فروش کانن بیش از نیکونه ... آیا غیر از اینه ؟

لطف دارید ولی غیر ممکن است. اول ژانویه هر دو بورس ژاپن و نیویورک تعطیل هستند و هیچ سهامی معامله نمی‌شود. حتی اگر معامله‌ی OTCای هم در PINK شده باشد، براساس قیمت‌های روز پیش بوده‌است.
    عموما استارت بازار ژاپن در 8 ژانویه رقم میخوره . منظور بنده نرخ برابری کانن و نیکون در ابتدا و انتهای یک دوره ی یک ساله ی مالی بود .

اما هیچ رابطه‌ی معناداری بین قیمت هر سهم در یک تاریخ مشخص با میزان فروش دوربین‌ها وجود ندارد (در ضمن خیلی ساده ممکن است Canon سهام‌اش را Divide کند -کاری که به‌طورِ غیرعادی و بیش از حد به آن عادت دارد!- و قیمت هر سهمش از Nikon کمتر شود).
    صحبت بر سر تفسیم سهام در بلوک های مختلف نیست . صحبت بر سر رابطه ی میزان فروش و قیمت سهام هم نیست . صحبت بر سر اینه که رشد قیمت سهام یک شرکتی دقیقا چه معنایی داره ؟ و اینکه آیا تعدیل مثبت سود قطعی کانن بیشتر بوده یا نیکون ؟ اگر تعدیل مثبت سود قطعی کانن بیشتر بوده این تعدیل به چه میزان در صندوق اندوخته ی هر شرکت تاثیر داشته ؟

حتی اگر به معیارهای دیگری مثل Market Capital یا Net. Profit Income این شرکت‌ها هم نگاه کنیم، باز باتوجه به حجم و تنوع محصولات این‌شرکت‌ها هیچ مقایسه‌ی معناداری نمی‌توان انجام داد.
    مگر هر دو شرکت تحت یک شاخص و معیار در بازار ژاپن فعال نیستند ؟ اگر هستند چرا نباید بتونیم سودشون رو پس از هر سال با توجه به قیمت سهام و رشد این قیمت ها مقایسه کنیم ؟ ببخشید اگر چنین سوالاتی می پرسم . اطلاعات بنده در این زمینه محدوده . نمی خواستم چنین بحثی پیش بیاد ولی خیلی کنجکاوم که بتونم چگونه فروش بیشتر نمی تونه در سود بیشتر تاثیر داشته باشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مثال‌اش ساده‌است، ممکن است یک شرکت از یک محصول یک عدد تولید کند ولی روی آن ۱ میلیون سود ببرد اما شرکت دیگر یک میلیون از همان محصول تولید کند و روی آن ۱ واحد سود ببرد. در این صورت سود شرکتی که ۱ میلیون از یک کالا فروخته‌است با سود شرکتی که ۱ عدد فروخته‌‌است یکی است. دوم، سودِ خالص بعد از هزینه‌های شرکت محاسبه می‌شود. ممکن است یک شرکت فروش و حاشیه‌ی سودِ خوبی روی یک کالا داشته‌باشد اما بعد از کسرِ هزینه‌های تولید، فروش و بازاریابی‌ کالا زیان هم بدهد.
    .
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

اگر منظور فروش دوربین است، همانطور که نوشتم، این شرکت‌ها در گزارش‌های مالیِ رسمی خود به‌صورت تفکیک شده این اطلاعات را ارایه نمی‌کنند.
    .

حتی اگر به معیارهای دیگری مثل Market Capital یا Net. Profit Income این شرکت‌ها هم نگاه کنیم، باز باتوجه به حجم و تنوع محصولات این‌شرکت‌ها هیچ مقایسه‌ی معناداری نمی‌توان انجام داد. به‌طور کل، مقایسه‌ی وضعیت مالی این دو شرکت به‌کل بی‌معنی است.
    ساده‌ترین قسمت ماجرا دسترسی به نقدینگی است.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4662

درود

میشه یکی مشخص کنه فروش کانن بیشتره یا نیکون ؟ من شخصا خیلی گیج شدم . تا حالا که حدود چندین ماه از عضویتم می گذره ، همیشه به من اینجوری گفتن که فروش کانن بیشتر بوده ولی الان آقا کاوه و ظارهرا آقا آرش نظر دیگه ای دارن . اگر صحبت این دو بزرگوار بدین معنا باشه که فروش نیکون و کانن با هم اختلاف چشمگیری نداره ، پاراگراف یکی مونده به آخر در کامنت 480 ، اشتباه خواهد بود . نظر دوستان چیه ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

تشکر کرده
    4010

به فرض اینکه کانن تعداد بیشتری دوربین DSLR بفروشد نمی‌توان نتیجه گرفت که سود کانن از فروش دوربینهای DSLR بیشتر از نیکون است.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    به فرض اینکه کانن تعداد بیشتری دوربین DSLR بفروشد نمی‌توان نتیجه گرفت که سود کانن از فروش دوربینهای DSLR بیشتر از نیکون است.
    درود
    بله . چون حاشیه ی سود هر کدام مشخص نیست ، واقعا نمیشه گفت ولی اگر اختلاف برای مثال در حدود 60 به 30 درصد باشه ، خب این دیگه مشخصه که سود کدوم بیشتره . اونی که سهمش 30 هست نمی تونه اینقدر قیمتو بالا بکشه تا به اندازه ی 60 درصد سود کنه . اینطور نیست ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

لینک نتایج میزان فروش و سهام کنون در فصل بهار

متاسفانه برای نیکون را تا کنون پیدا نکردم . فکر میکنم برای مقایسه ریفرنس خوبی باشد(در صورت دسترس داشتن به میزان فروش نیکون)
    persian.boy تشکر می‌کند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    ...
    فروش بیشتر ، در سود تاثر گذاره مگر اینکه شرکت روی جنسش حاشیه سود نداشته باشه . کانن و نیکون که جنسشون رو فی سبیل الله نمی فروشن که ؟
    سلام،

فکر می‌کنم مثالِ من واضح بود و نیازی به توضیح بیشتر نیست.

... بنده اطلاعات دقیقی از این مورد ندارم اما چیزی که همیشه دوستان و حتی خود مدیران می گفتن این بوده که فروش کانن بیش از نیکونه ... آیا غیر از اینه ؟
    توضیح دادم که اطلاعات رسمی از خودِ شرکت در این مورد منتشر نمی‌شه، Market Analystهایی هستند که با روش‌هایی که گفتم چیزی را تخمین می‌زنند.
    بیشتر از آن توضیح دادم که چرا فروش بیشتر دلیلی برای سودِ بیشتر نیست.

عموما استارت بازار ژاپن در 8 ژانویه رقم میخوره . منظور بنده نرخ برابری کانن و نیکون در ابتدا و انتهای یک دوره ی یک ساله ی مالی بود .
    بازار ژاپن ۲ ژانویه راس ۹:۰۰ به وقت محلی باز می‌شه، مگر این‌که دوم شنبه یا یک‌شنبه باشد. این‌که شما در بعضی از سایت‌های رایگانِ قیمت سهام اطلاعات را از ۸ام ژانویه می‌بینید بخاطر این است که بیشتر این سایت‌ها اطلاعات قدیمی‌تر از یک‌سال را با دقتِ ۵ روز کاری نگه می‌دارند.

معیاری با عنوان «نرخ برابری» برای مقایسه‌ی دو سهم وجود ندارد. اگر می‌خواهید معیار جدیدی تعریف کنید، باید اطلاعاتِ بیشتری ارایه کنید.

صحبت بر سر تفسیم سهام در بلوک های مختلف نیست . صحبت بر سر رابطه ی میزان فروش و قیمت سهام هم نیست . صحبت بر سر اینه که رشد قیمت سهام یک شرکتی دقیقا چه معنایی داره ؟ و اینکه آیا تعدیل مثبت سود قطعی کانن بیشتر بوده یا نیکون ؟ اگر تعدیل مثبت سود قطعی کانن بیشتر بوده این تعدیل به چه میزان در صندوق اندوخته ی هر شرکت تاثیر داشته ؟
    بلوک؟ چه کسی حرف از بلوک زد؟ مگر این‌ها IPO هستند که بلوک‌های Priority یا A Class بفروشند؟

رشدِ قیمتِ سهام خودش یک تعریف است، اگر منظور این‌است که معلول چه چیزهایی می‌تواند باشد، جوابش داینامیکِ بازار است. به‌هر حال به‌هیچ وجه نمی‌توان گفت که افزایش فروش به‌حتم رشد قیمت سهام را پی‌خواهد داشت. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که کاهشِ فروش باعثِ رشدِ قیمت سهام می‌شود یا حتی بعضی اوقات ضرر دادن یک شرکت باعثِ رشدِ قیمتِ سهامِ آن شرکت می‌شود. بازار بورس یک بازار عرضه و تقاضا است. وضعیت مالی شرکت فقط یکی از فاکتورهای موثر در این‌بازار است که روی Perception فعالین بازار در مورد آن شرکت تاثیر می‌گذارد.

اصولاً تعدیل سود هر سهم، چه مثبت و چه منفی بازهم فقط یکی از فاکتورهای موثر در قیمت هر سهم است و من رابطه‌اش را با این بحث نمی‌فهمم. آخرِ هر Quarter شرکت یا سود کرده است و یا زیان. هیچ‌کدوم از این شرکت‌ها زیان‌ده نبودن اما سوال این‌جاست که وقتی هیچکدوم به‌طور مشخص اطلاعات مالی بخش دوربین رو منتشر نمی‌کنند شما از کجا می‌توانید درباره‌ی وضعیتِ بخشِ دوربین این شرکت‌ها نتیجه‌گیری کنید؟

صندوق اندوخته؟ صندوقِ اندوخته فقط مربوط به Cash Flow شرکت است و هیچ ربطی به آن چیزهایی که این‌جا درباره‌اش صحبت می‌کنیم ندارد.

مگر هر دو شرکت تحت یک شاخص و معیار در بازار ژاپن فعال نیستند ؟ اگر هستند چرا نباید بتونیم سودشون رو پس از هر سال با توجه به قیمت سهام و رشد این قیمت ها مقایسه کنیم ؟ ببخشید اگر چنین سوالاتی می پرسم . اطلاعات بنده در این زمینه محدوده . نمی خواستم چنین بحثی پیش بیاد ولی خیلی کنجکاوم که بتونم چگونه فروش بیشتر نمی تونه در سود بیشتر تاثیر داشته باشه .
    من در حدِ امکان شفاف توضیح دادم. ساده‌است چون در Market Sectorهای مختلفی فعال هستند. مقایسه که شدنی هست، اما بی‌فایده است، من هم می‌توانم با این استدلال که هردو وسیله‌ی نقلیه هستند، اندازه‌ی چرخ‌های دوچرخه‌ام را با اندازه‌ی چرخ‌های بویینگ ۷۷۷ مقایسه‌کنم و یک نتیجه‌گیری هم بکنم اما این‌که این نتیجه‌گیری چقدر مفید است جای سوال دارد.

در مورد فروش بیشتر هم، پیشتر توضیح دادم و چندین دلیل هم آوردم.

...
    میشه یکی مشخص کنه فروش کانن بیشتره یا نیکون ؟ من شخصا خیلی گیج شدم . تا حالا که حدود چندین ماه از عضویتم می گذره ، همیشه به من اینجوری گفتن که فروش کانن بیشتر بوده ولی الان آقا کاوه و ظارهرا آقا آرش نظر دیگه ای دارن . اگر صحبت این دو بزرگوار بدین معنا باشه که فروش نیکون و کانن با هم اختلاف چشمگیری نداره ، پاراگراف یکی مونده به آخر در کامنت 480 ، اشتباه خواهد بود . نظر دوستان چیه ؟
    از روی شواهد به‌ظاهر فروش دوربین‌های کنون بیشتر است، اما توضیح دادم که چرا این آمار غیررسمی است و علاوه برآن، حتی اگر رسمی بود، ربطی به سودِ بیشتر ندارد و اگر هم سود بیشتر باشد، باز ربطی به قدرتِ شرکت ندارد و اگر هم داشته‌باشد ربطی به آینده‌ی شرکت ندارد.

از زاویه‌ی دیگر، خود بازار محصولات عکاسی Sectorهای مختلفی دارد، دوربین‌های Compact، دوربین‌های SLR، لنزها، تجهیزات جانبی و غیره، پس به همین سادگی نمی‌شود از روی یک عدد هیچ نتیجه‌ای گرفت.

...
    بله . چون حاشیه ی سود هر کدام مشخص نیست ، واقعا نمیشه گفت ولی اگر اختلاف برای مثال در حدود 60 به 30 درصد باشه ، خب این دیگه مشخصه که سود کدوم بیشتره . اونی که سهمش 30 هست نمی تونه اینقدر قیمتو بالا بکشه تا به اندازه ی 60 درصد سود کنه . اینطور نیست ؟
    می‌تواند این‌طور نباشد، می‌تواند هم باشد. همانط‌ور که توضیح دادم، حتی اگر این‌طور باشد، این هیچ ربطی به‌کلِ شرکت ندارد. عکاسی قسمت کوچکی از کسب‌و‌کار هردوی این‌شرکت‌هاست و در نتیجه حتی در صورتی که فرض بگیریم سود Canon از فروشِ تجهیزات عکاسی بیشتر از Nikon است، بازهم نمی‌شود نتیجه گرفت که Canon شرکتِ معتبرتری است یا سرمایه‌ی بیشتری برای تحقیق و تولید این دوربین‌ها دارد و یا دیگر نتیجه‌گیری‌های شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    متاسفانه برای نیکون را تا کنون پیدا نکردم . فکر میکنم برای مقایسه ریفرنس خوبی باشد(در صورت دسترس داشتن به میزان فروش نیکون)
    این هم Nikon:

http://www.nikon.com/about/ir/ir_lib...ndex.htm#y2012

ولی همانطور که اشاره کردم، طبقه‌بندی محصولات خیلی کلی‌تر است تا بشود از این آمار برای یک نتیجه‌گیری معنادار استفاده کرد.

خب، من در حدِ خودم سعی کردم اطلاعات لازم رو بدم و به این دلیل که این بحث خیلی نامرتبط با این فروم هست و در ضمن تبدیل شده به‌یک گفتگوی شخصی در یک صحن علنی، دیگه این بحث رو ادامه نمی‌دم. نتیجه‌گیری با دوستان. همونطور که پیش‌تر گفتم، چیزی که مهمه این‌ هست که نباید بدون داشتن منابع درست و روشِ درست یک نتیجه‌گیری کرد و از روی اون نتیجه هم نسخه پیچید.

شاد باشید،
    کاوه
    Arash، Amir Mohebi، Farshad.M و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

تا اینجا که دوستان لطف کردند و حقایقی رو در مورد تعداد سهم و اطلاعات داخلی شرکت ها و سود و زیان این شرکت ها ارائه کردند که یا همگی از اینترنت و گوگل پیدا شده بودند و یا احتمالا موجب تعجب خود سهامداران شرکت ها خواهد بود

و تا اونجا پیش رفت که که در نهایت اعلام شد :

به‌طور کل، مقایسه‌ی وضعیت مالی این دو شرکت به‌کل بی‌معنی است
    و خلاصه اینکه تمام این تجزیه تحلیل ها آخرش بی معنی شد ( اون هم با تاکید و وجود دو تا "کل" در یک جمله )

و از اونجا که ما ایرانی ها , خدا رو شکر علاوه بر اینکه در هر امری مهندس و دکتر هستیم در امور بازاریابی هم همیشه حرف برای گفتن داریم , به خاطر همین یک سوالی برای من ایجاد شد :

اگر مشخص بشه که مثلا یک شرکت از نظر مالی و منابع مالی و تاثیر گذاری در بازار , برتری بیشتری داره , چه اتفاقاتی ممکنه بیافته ؟
    یعنی پیش بینی میکنید که اون یکی شرکت حتما در سال جدید ورشکست میشه ؟؟؟
    و چرا تا حالا نشده؟
    nejadi، Sina.J، FoadKhanlar و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4010

اگر مشخص بشه که مثلا یک شرکت از نظر مالی و منابع مالی و تاثیر گذاری در بازار , برتری بیشتری داره , چه اتفاقاتی ممکنه بیافته ؟
    یعنی پیش بینی میکنید که اون یکی شرکت حتما در سال جدید ورشکست میشه ؟؟؟
    و چرا تا حالا نشده؟
    اینجور نتیجه‌گیری از بحثها واقعا جای تبریک داره.
    Kaveh Ghobadi، Sina.J، milad65 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 50 از 80 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین