صفحه 46 از 176 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

دست همه دوستان درد نکنه ؛ پس از کمی جستجو در لینک زیر
    و با توجه به تازه کار بودن بنده و همچنین مشکل همراه بردن 2 تا 3 لنز ؛ آیا (با توجه به تجربه و نه صرفا سلیقه) تهیه و استفاده تواما از 28-135 و 70-200 IS II را پیشنهاد میدهید(با توجه به شارپنسی که در لینک ارائه شده , عنوان گردیده)
    زیاده عرضی نیست .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام
    ببینید 200-70 جدید کنون یکی از بهترین لنزهای حال حاظر این برند هست و از هر نظر جذاب(در جای خودش) ولی به نظر من خیلی با استفاده ای که مد نظر شماست جور نیست.و به احتمال قریب به یقین باز هم مجبور به تعویض لنز خواهید شد(تازه اگر بتونید با وزنش توی حمل و نقل کنار بیاید) اگر عکاسی در محیط داخلی براتون خیلی اهمیت داره پیشنهاد من اینه که یک لنز مناسبتر تهیه کنید همراه با فلاش.چون اگر به این دلیل این لنز رو انتخاب میکنید که مثلا دیاف 2.8 داره باید بدونید درسته که دیافراگم باز هست اما معجزه نمیکنه...منظورم اینه که با نورهای داخلی باز هم در اکثر مواقع احساس کمبود خواهید کرد و مجبور به بالا بردن حساسیت یا پایین آوردن سرعت میشید که هر دو مشکلات خاص خودشون رو دارن.اگر هم مربوط به اون دور نمای ذهنیتون درباره حیات وحش میشه 200مم حتی با احتساب کراپ برای این منظور کوتاه هست. مشکل ترکیب این دو لنز اینه که شما اصلا واید نخواهید داشت.(320-44.8) که تقریبا از محدوده نرمال شروع میشه(البته با همین فاصله کانونی هم خیلی از مناظر رو با کادر مناسب خواهید داشت ولی خیلی ها رو هم نه...).لنز فعلی شماهم لنز بدی نیست مشکلش از نظر من همین نداشتن واید هست.اگر اصرار به داشتن 200-70 هم دارید(با توجه به کیفیت خوب این لنزها) گرچه با رنج این لنز روی کراپدار احتمالا هیچ وقت کنار نیام... میتونید 85-15 به علاوه 200-70 اف 4 is به علاوه فلاش رو تهیه کنید و رنج مناسب با کیفیت و کارایی متقارن با خواسته هاتون رو بدست بیارید.گرچه 85-15 به علاوه فلاش رو منطقی تر و مناسبتر میدونم(با توجه به این که لنز بسیار شارپی هم هست و رنج مناسبی داره).در نهایت اگر واید هم براتون اهمیت نداره فلاش تهیه کنید و با همین لنز ادامه بدید مطمئن باشید نتیجه ارضا کننده خواهد بود...
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 31 October 2010 در ساعت 06:49 دلیل: اشتباه تایپی
    K_NMT، beh_b7، j-ehsan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط j-ehsan نمایش پست ها
    ...لازم بذکره که f کمتر و زوم بودن لنز ارجحیت داره...
    ...نوع عکاسی, بیشتر به اصطلاحindoor و کمی هم از طبیعت(البته اگر قسمت بشه در نظرم هست کمی هم حیات وحش چاشنی اون کنم)
    آقا عقیل من با توجه به این گفته بالا تصور کردم دوستمون قبلا کار کردن و میدونن چی میخوان و فقط راهنمایی تکنیکی میخوان واسه همینم اون لنز ها رو پیشنهاد دادم ولی وقتی پست بعدی ایشون رو خوندم متوجه شدم که اشتباه کردم

و با توجه به تازه کار بودن بنده و همچنین مشکل همراه بردن 2 تا 3 لنز ؛ آیا (با توجه به تجربه و نه صرفا سلیقه) تهیه و استفاده تواما از 28-135 و 70-200 IS II را پیشنهاد میدهید...
    دوست عزیز ناراحت نشید اما شما لنزی رو انتخاب کردید که به هیچ عنوان کار شما رو راه نمی ندازه نه به درد طبیعت میخوره نه حیات وحش نه روی کراپدار برای داخلی خوبه...:confused:
    از من میپرسید چند ماهی عکاسی کنید بعد اقدام به خرید کنید و اگر اصرار دارید با لنز بهتر و شرایط مناسبتری این دور تجربه و تصمیم رو طی کنید توصیه میکنم یک "15-85 + فلاش" بخرید و این پاراگراف رو دوباره بخونید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ...یک لنز با فاصله کانونی گسترده(مثل 200-18) تهیه کنید تا با توجه به رنج خوبی که داره و استفاده عمومی اون بعد از مدتی به این درک برسید که دقیقا چه چیزی مورد نیازتون هست...
    j-ehsan، lamagra و nadersharp تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با تشکر از شما و دوستان؛ نوع عکاسی با توجه به عدم حرفه ای بودن بنده , بیشتر به اصطلاحindoor و کمی هم از طبیعت(البته اگر قسمت بشه در نظرم هست کمی هم حیات وحش چاشنی اون کنم)
    با تشکر از جناب عقیل و سیاوش خان
    سوالی که برای من مطرح شده این است برای کسی که صادقانه خرید ابتدایی خود را عنوان نموده و حتی رنج لنز ابتدایی خود را بیان نموده غیر از برداشت فردی که تمام هم وغم خود را در رنجی بین 18-135 خلاصه نموده و با بیان بودجه خود و خرید 7دی -که مشخصا سرعتی است -- چه برداشت دیگری دارید؟
    این فرد اگر از ابتدا بدنبال فقط عکس پرتره بود از ابتدا باید می پرسید و نهایتا بادی مانند 5دی یا گزینه دیگری مانند 40دی یا ... را انتخاب مینمود.
    آیا گزینه پیشنهادی دوستان خارج از عرف بوده یا خیر؟
    فکر میکنم یا من پیشگو بودم یا ... ولی دقیقا حس ایشان از سوالشان به بنده منتقل شد!!!!!
    کافی بود به متن سوال ایشان دقت بیشتری میشد تا خواسته ایشان مشخص میشد ...
    ولی در هر صورت تقسیم بودجه ایشان بین گزینه ها دقت نظر زیادی را میطلبد.
    با تشکر
    j-ehsan، lamagra و siavash_f تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با تشکر از جناب عقیل و سیاوش خان
    سوالی که برای من مطرح شده این است برای کسی که صادقانه خرید ابتدایی خود را عنوان نموده و حتی رنج لنز ابتدایی خود را بیان نموده غیر از برداشت فردی که تمام هم وغم خود را در رنجی بین 18-135 خلاصه نموده و با بیان بودجه خود و خرید 7دی -که مشخصا سرعتی است -- چه برداشت دیگری دارید؟
    این فرد اگر از ابتدا بدنبال فقط عکس پرتره بود از ابتدا باید می پرسید و نهایتا بادی مانند 5دی یا گزینه دیگری مانند 40دی یا ... را انتخاب مینمود.
    آیا گزینه پیشنهادی دوستان خارج از عرف بوده یا خیر؟
    فکر میکنم یا من پیشگو بودم یا ... ولی دقیقا حس ایشان از سوالشان به بنده منتقل شد!!!!!
    کافی بود به متن سوال ایشان دقت بیشتری میشد تا خواسته ایشان مشخص میشد ...
    ولی در هر صورت تقسیم بودجه ایشان بین گزینه ها دقت نظر زیادی را میطلبد.
    با تشکر
    در هر صورت از تمامی دوستان که وقت گذاشتند و پاسخ دادند متشکرم؛ با توجه به نظرات دوستان (باید عرض کنم که بنده 6 سال پیش eos3 آنالوگ رو به صورت کیت با لنز28-135 +فلاش 550 کانن تهیه کردم)باید بگم که از نظر وضوحی که در لینکی که دادم , اون لنز 70-200 را انتخاب کردم(صرفا مشاهده مقایسه الگوهای ارائه شده در لینک رو عرض کردم)
    nadersharp تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

...من به تازه گی بدنه 7d رو گرفتم...
    ...نوع عکاسی, بیشتر به اصطلاحindoor و کمی هم از طبیعت(البته اگر قسمت بشه در نظرم هست کمی هم حیات وحش چاشنی اون کنم)
    در هر صورت از تمامی دوستان که وقت گذاشتند و پاسخ دادند متشکرم؛ با توجه به نظرات دوستان (باید عرض کنم که بنده 6 سال پیش eos3 آنالوگ رو به صورت کیت با لنز28-135 +فلاش 550 کانن تهیه کردم)باید بگم که از نظر وضوحی که در لینکی که دادم , اون لنز 70-200 را انتخاب کردم(صرفا مشاهده مقایسه الگوهای ارائه شده در لینک رو عرض کردم)
    و با وجود اینکه بنده هنوز هم در تحیر هستم که چطور میخواهید با رنج 112-320 (70-200 بر روی دوربین های کراپدار چنین رنجی دارد) عکس دسته جمعی، پرتره تمام قد، حیات وحش و یا عکاس منظره بگیرید
    اما مبارکتون باشه
    j-ehsan تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    و با وجود اینکه بنده هنوز هم در تحیر هستم که چطور میخواهید با رنج 112-320 (70-200 بر روی دوربین های کراپدار چنین رنجی دارد) عکس دسته جمعی، پرتره تمام قد، حیات وحش و یا عکاس منظره بگیرید
    اما مبارکتون باشه
    بهنام جان شاید این انتخاب اولیه عاملی شود که لنز بعدی را بر اساس نیاز برگزیند.
    شخصا فکر میکنم انتخاب خوبی را داشته است ولی با شما در باره اینکه تک لنز کارگشا نیست کاملا موافقم و در آینده نیاز به 10-22 یا 15-85 خواهد داشت.
    راستی من هنوز نمیدانم ایشان کدام ورژن از 70-200 را گرفته اند ولی من که خودم عاشق این لنز هستم. از شارپنس و خوشدستی این لنز تعریف کم است.
    j-ehsan تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    12097

به این زودی خریدید؟!!!...آقا مبارکه(البته من ندیدم نوشته باشن خریدن)
    در کیفیت این لنز هیچ شکی نیست...شاید هر مقایسه دیگه ای هم بین این لنز و لنزهای دیگه ببینید بیشتر هم مایل به خرید اون بشید اما همونطور هم که دوستان گفتن به عنوان تک لنز کار کمی مشکل میشه.در نهایت منم بیشتر از اونچه که دوستان فرمودن به عقلم نمیرسه...
    پ.ن:نادر خان من و شما تفاهم خیلی زیادی توی انتخاب تجهیزات عکاسی داریم!
    j-ehsan و nadersharp تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

دوستان من کی گفتم خریدم؟ (عرض کردم در اون لینک با توجه به مقایسه, این لنز به نظرم شارپتر اومد)
    بهر حال هنوز محتاج راهنمایی اساتید هستم و کماکان در حال بررسی.(ناگفته نماند ,درسته بودجشو دارم ولی نمیخواهم صرفا لنزی خریده باشم؛ چون بهر حال فعلا 28-135 را دارم)
    ضمنا تا یادم نرفته من نظرم روی IS II اون لنز هست تا نظر دوستان چه باشد.
    بازم متشکر از اینکه وقت میگذارید.

تشکر کرده
    12097

احسان عزیز 200-70 اف 2.8 آی اس 2 محشره(شاید هرگز این لنز و نخرم ولی خیلی چشم و دلم پیش این لنزه)...دوستان هرچه بود رو کامل گفتن .بهترین پیشنهاد ها هم میتونه 85-15 یا 105-24 به علاوه یکی از 200-70 ها(حالا ورژن جدیدش که حرف نداره) اگر احساس میکنید به اون مقدار تله نیازمندید.ترکیب هم زیاد میشه معرفی کرد اما فکر کنم همین پیشنهادها شما رو راضی کنن.وگرنه مثلا میشه گفت22-10 +70-24 +200-700 (همون ورزن مد نظ شما)...اما خب هم با بودجه شما جور در نمیاد هم شاید اصلا نیازی به اینهمه هزینه نباشه... از اینجا به بعدش باز پیشنهادها سلیقه ای میشه احتمالا...
    j-ehsan و nadersharp تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

صفحه 46 از 176 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین