صفحه 7 از 53 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

rover
    Guest

پیش فرض پاسخ: بهترین لنز ماکرو؟

بهترین لنز ماکرو زایس واسه سونی آلفا 350؟
    از برند سیگما چه مدل رو پیشنهاد میکنید؟

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

تا حالا کسی امتحان کرده که اگه یه لنز کلوزآپ رو روی یه لنز ماکرو ببندیم چه وضعیتی پیش میاد؟

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

نقل قول نوشته اصلی توسط nDman نمایش پست ها
    تا حالا کسی امتحان کرده که اگه یه لنز کلوزآپ رو روی یه لنز ماکرو ببندیم چه وضعیتی پیش میاد؟
    سلام. اگه اشتباه نکنم منظورتون فیلتر کلوزآپ روی لنز ماکرو ؟ درست متوجه شدم؟

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط Pixel 72 نمایش پست ها
    سلام. اگه اشتباه نکنم منظورتون فیلتر کلوزآپ روی لنز ماکرو ؟ درست متوجه شدم؟

کاملا درست متوجه شدید. من فکر کنم ضریب بزرگنمایی از 1:1 بیشتر شه.

كاربر جديد mehranhala آواتار ها
    تشکر کرده
    26

دوستان کسی اطلاع نداره Canon MP-E65mm f/2.8 1-5X Macro تو بازار پیدا میشه یا نه؟؟
    canon 40D/Canon EF 24-105mm F/4L IS USM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

پیش فرض پاسخ: 70mm sigma macro

سلام دوستان یک لنز ماکرو خوب برای عکاسی از حشرات البته قیمتش هم مناسب باشه به من معرفی کنید دوربینم کنون 500 دی هست

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط ali61 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک لنز ماکرو خوب برای عکاسی از حشرات البته قیمتش هم مناسب باشه به من معرفی کنید دوربینم کنون 500 دی هست
    لنز 60 ماکروی کنون با قیمت تقریبی 400 تومان
    اگر بیشتر می توانید هزینه کنید 100 ماکروی کنون را بگیرید
    A.Khandan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

با سلام خدمت اساتید محترم .
    بنده یه سوالی برام پیش اومده و اونم اینکه اصلا از نظر تکنیکی به چه لنزی ماکرو میکن؟؟؟؟
    من اینطوری واسه خودم توضیح دادم که هر لنزی که دارای کمترین فاصله فوکوس باشه بهش ماکرو میگن چون من اکثرا اون لنزهایی که بهشون ماکرو میگن رو دیدم دارای کمترین فاصله فوکوس بودن مثلا 20 سانتی متر اگه اینطوره و من درست فکر میکنم ایا نمیشه از کنن 18-55 هم به عنوان یه لنز ماکرو استفاده کرد چون اونم 25 سانت فاصله فوکوسش هست.
    لطفا در صورت امکان راهنمایی کنین

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

بطور اصولی به لنزهایی ماکرو گفته میشود که قادر به ایجاد تصاویری با بزرگنمایی 1 باشند. بطور مثال یک دانه فرضی، با ابعاد ایکس، تصویر رد شده از لنز، ابعادی معادل ابعاد واقعی آن روی سنسور ایجاد خواهد کرد.

معیار کمترین فاصله معیاریست که روی دوربین های کامپکت بکار برده میشود و بیشتر جنبه مارکتینگ دارد. فرضا ماکرو با فاصله 1 سانتی متر یا ...

هر چند رسیدن به این بزرگنمایی بطور کل روی MFD یا minimum focus distance ( حداقل فاصله فکوس ) اتفاق خواهد افتاد ولی معیار درستی برای ان تعریف نیست.

از این روی تاکید کردم چون ممکن است در پاره ای موارد ببینید یک لنز در حداقل فاصل 25 سانتی متر به بزرگنمایی 0.5 میرسد و دیگری در فاصله 90 سانتی متر به بزرگنمایی 1

موفق باشید
    khoddami، Morteza Nemati، shamim19 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام
    من به عنوان یک علاقه مند به ماکرو و ماکروگرافی و همچنین بخاطر اقدام به خرید یه لنز ماکرو (150 یا 180 سیگما) اخیرا مقاله بیشتری نسبت به قبل در مورد ماکرو خوندم، نتایج کلی رو میگم تا شاید به دوستان در انتخاب لنز ماکرو کمک کنه

اول اینکه اگه کسی واقعا به ماکروگرافی علاقه منده بایستی به اصول آن که توسط حرفه ای ها پیاده میشه پایبند باشه، هر چند که ممکنه در ابتدا مشکل باشه (حداقل برای من که اینطور خواهد بود)، اگه به این نکاتی که در پایین اشاره می کنم دقت بشه متوجه خواهید شد که چه فاکتورهایی می تونه در یه لنز ماکرو اهمیت داشته باشه و چه فاکتورهایی نه!

اولین نکته استفاده از فوکوس دستی است ( که قطعا در این حالت دو فاکتور دقت و سرعت فوکوس اتوماتیک اهمیت کمی پیدا می کنن)
    جوزا که خیلیهامون احتمالا میشناسیم و تواناییهاش در ماکروگرافی رو هم واقفید در این مقاله + به این نکته اشاره می کنه

99% of my macro photos is taken in manual focus, so I really don't care about AF in a macro lens
    و یا در این رویوی سایت the digital picture که در مورد لنز 150 سیگماست و در اون دقت اتوفوکوس نسبتا پایینتره این لنز رو بی اهمیت می دونه

Fortunately, most macro photography is done using manual focusing which makes any autofocus inconsistencies and speeds irrelevant

نکته بعدی که مورد بالا هم تحمیل می کنه استفاده از سه پایه است (که باز فاکتور نداشتن لرزشگیر رو در یک لنز ماکرو کم اهمیت می کنه) و همچنین استفاده از قفل آینه و سلف تایمر برای بدست آوردن حداکثر شارپ

نکته سوم اهمیت فوکال بالاست، فوکال بالا در ماکروگرافی یک بکگراند یک دست و تمیز رو که از اوجب واجبات است:biggrin: و همچنین امکان عکاسی راحت تر از سوژه های خجالتی ای مثل پروانه رو بهتر فراهم می کنه، پس قطعا فوکال بالاتر می تونه فاکتور مهمی برای انتخاب یک لنز ماکرو باشه
    در این تاپیک هم جناب بهین ناظم هم بخوبی به این نکته اشاره کردن و همچنین اشاره به استفاده کردن عکاسی که در بالا نامبرده شده از یه لنز 180 بعلاوه دو تله کانورتر 1.4x و 2x (معادل 500 میلیمتر) برای مجزا کردن بیشتر سوژه از بک و همچنین امکان ماکروگرافی از فاصله دورتر، این مقاله

عکس زیر هم برای درک بهتر تاثیر فوکال بالاتر در بدست آوردن بکگراند بهتر (یک دست تر)

دوستان و اساتید می تونن به نکاتی که احیانا از قلم انداختم هم اضافه کنن و یا اگه با مطالب بالا مخالفتی دارن، بیان کنن تا در موردش بحث بشه

موفق باشید
    ویرایش توسط BERLANO : Friday 29 January 2010 در ساعت 20:44 دلیل: (500mm)
    QashQai، barca007، hamedch67 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

صفحه 7 از 53 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین