صفحه 36 از 53 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    دوستان سلام
    میخواستم بدونم این لنز ۱۰۵ ماکرو سیگما در کنار قابلیت ماکرو میتونه یه لنز خوب واسه پرتره باشه بوکه قشنگ و فوکوس خوب و ...
    و یه سوال دیگه اینکه این لنز درمقایسه با ۱۰۰ کنن چطوره؟
    از نظر اپتیکی بسیار شبیه ۱۰۰ال کنون است و برای پرتره هم مناسب خواهد بود.
    msh2200، Mehrdad-PL، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دوستان سلام
    میخواستم بدونم این لنز ۱۰۵ ماکرو سیگما در کنار قابلیت ماکرو میتونه یه لنز خوب واسه پرتره باشه بوکه قشنگ و فوکوس خوب و ...
    و یه سوال دیگه اینکه این لنز درمقایسه با ۱۰۰ کنن چطوره؟
    با توجه به سوال دوستمون، بعنی این لنز برای پرتره عملکرد بهتری از 50mm F/1.8 هم داره؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    با توجه به سوال دوستمون، بعنی این لنز برای پرتره عملکرد بهتری از 50mm F/1.8 هم داره؟
    شارپنس و کیفیت ماکرو ها برای پرتره بی نظیر است و بسیار عکاسی پرتره با لنزهای ماکرو لذت بخش است
    پس زمینه ۱۰۵ ماکرو به اندازه لنزهای ۵۰ محو نیست اما بوکه دایره ای و زیبایی دارد
    اگر نیاز به نمونه عکس از پرتره لنز ماکرو و لنزهای ۵۰ میلیمتر داشتید بفرماید براتون ارسال کنم.
    msh2200، Mehrdad-PL، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    شارپنس و کیفیت ماکرو ها برای پرتره بی نظیر است و بسیار عکاسی پرتره با لنزهای ماکرو لذت بخش است
    پس زمینه ۱۰۵ ماکرو به اندازه لنزهای ۵۰ محو نیست اما بوکه دایره ای و زیبایی دارد
    اگر نیاز به نمونه عکس از پرتره لنز ماکرو و لنزهای ۵۰ میلیمتر داشتید بفرماید براتون ارسال کنم.
    درود
    اگر ممکنه زحمتش را بکشید!
    الان یک لنز 50mm F/1.8 دارم که اگر این مسئله که شما می فرمایید اتفاق بیفته شاید به فکر فروشش باشم و در این صورت امکان داره بتوانم بیشتر برای خرید لنز ماکرو هزینه کنم
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، SHOK53 و shahbazi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر ممکنه زحمتش را بکشید!
    الان یک لنز 50mm F/1.8 دارم که اگر این مسئله که شما می فرمایید اتفاق بیفته شاید به فکر فروشش باشم و در این صورت امکان داره بتوانم بیشتر برای خرید لنز ماکرو هزینه کنم
    ارادتمند
    این عکس با 90 تامرون گرفته شده و البته ویرایش و شارپسازی مجدد هم روی آن انجام شده اما میشود در مورد کیفیت به نتایجی رسید
    http://macrograph.persiangig.com/ima...t/DSC_9900.jpg

و این عکس هم بوکه 90 تامرون را نشان میدهد ( 105 سیگما لنز بهتری نسبت به 90 تامرون است )
    msh2200، Fereidoon، Mehrdad-PL و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

ممنون جناب شهبازی البته من منظورم در مقایسه با سری غیر L کنون بود اینکه میفرمایید در حد سری L هست خیلی عالیه .من میخواستم 85 f 1.8 بگیرم ، با این تفاسیر این لنز خیلی با ارزش تره با توجه به قابلیت ماکرو . و فکر کنم تفاوت آنچنانی هم در پرسپکتیو با 85 نباید داشته باشه درسته؟

تشکر کرده
    6919

ممنون جناب شهبازی البته من منظورم در مقایسه با سری غیر L کنون بود اینکه میفرمایید در حد سری L هست خیلی عالیه .من میخواستم 85 f 1.8 بگیرم ، با این تفاسیر این لنز خیلی با ارزش تره با توجه به قابلیت ماکرو . و فکر کنم تفاوت آنچنانی هم در پرسپکتیو با 85 نباید داشته باشه درسته؟
    کاربر برند کنون نیستم وگرنه حتما این تست را انجام میدادم
    به نظرم همه چیز بستگی به نوع استفاده و نوع کاربری دارد اگر ماکرو و پرتره را کنار هم میخواهید این لنز گزینه خوبی است
    در مورد پرسپکتیو باید عرض کنم هر دولنز کاملا خنثی هستن و عکسهای فلت خوبی تولید میکنند.
    msh2200، Mehrdad-PL و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

با سلام خدمت دوستان
    من برنامه بلند مدت برای خرید 70-200 نیکون دارم.اگر شد F2.8 VII اگر هم بوجه تکمیل نشد F4
    تا همین هفته پیش میخواستم قبل از تهیه 70-200 تو همین یکی دو ماهه یه 50 یا 85 f1.8 بگیرم (برای پرتره وکلوز آپ) بعد از اینکه اینارو کاملا زیرو رو کردم به 60 f2.8 macro بر خوردم نمیدونم چرا هیشکی این لنز بیچاره رو تحویل نگرفته درست حسابی!؟
    خلاصه چون رنجش اینجوری هست که بشه به عنوان walk around فیکس استفاده بشه (یعنی با این راحتم ولی با 105 نه) و ماکرو هم که داره و مینیموم f اش هم شارپه، تصمیم بر خرید گرفتم.
    لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید... سپاسگذارم
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر آشنا Dr-Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من برنامه بلند مدت برای خرید 70-200 نیکون دارم.اگر شد F2.8 VII اگر هم بوجه تکمیل نشد F4
    تا همین هفته پیش میخواستم قبل از تهیه 70-200 تو همین یکی دو ماهه یه 50 یا 85 f1.8 بگیرم (برای پرتره وکلوز آپ) بعد از اینکه اینارو کاملا زیرو رو کردم به 60 f2.8 macro بر خوردم نمیدونم چرا هیشکی این لنز بیچاره رو تحویل نگرفته درست حسابی!؟
    خلاصه چون رنجش اینجوری هست که بشه به عنوان walk around فیکس استفاده بشه (یعنی با این راحتم ولی با 105 نه) و ماکرو هم که داره و مینیموم f اش هم شارپه، تصمیم بر خرید گرفتم.
    سلام.
    اتفاقا من هم جديدا اين لنز رو گرفتم و از كيفيتش بسيار راضي هستم.
    براي پرتره هم بسيار شارپ هست كه باعث شگفتي من شد.
    تنها عيبش اينه كه براي ماكرو بايد به سوژه بسيار نزديك شد.
    من ٧٠-٣٠٠ سيگما رو هم دارم كه ماكرو ١:٢ مى ده ولي از فاصله بيشتر كه اون رو گذاشتم مخصوص جانداراني كه فرار مى كنند و اين رو براي حشرات و گلها.
    من قكر كنم اين لنز مورد نظر شما جهت عكاسي معمولي بيرون و طبيعت هم خوب جواب بده و خودم هم تصميم دارم به عنوان لنز walk around روش حساب كنم
    ata_m3، Dariush Chegini و 47amir تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    سلام
    با لنز ماکرو 60 م م برای ثبت عکس با بزرگنمائی 1:1 باید خیلی به سوژه نزدیک شوید که کار عکاسی ماکرو در طبیعت را دشوار می کند. در این حالت فاصله سر لنز تا سوژه تنها 73 میلیمتر خواهد بود که هم باعث می شود نور کمتری به سوژه برسد و هم تا این حد نزدیک شدن به سوژه زنده همیشه آسان و میسر نیست. (اگر بخواهید از هود یا رینگ فلاش استفاده کنید که دیگر تقریباً هیچ فاصله ای باقی نمی ماند) ضمناً لنزهای با فاصله کانونی بیشتر بوکه یک دست تر و تمیزتری تولید می کنند.
    ارادت
    SHOK53، shahbazi، Hamed Ziyaei و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 36 از 53 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین