صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون جناب عطا لطف دارید!
    سپاس از توضیحات تون!
    در مورد گزینه 2 OS در بروشورش الان خوندم که ظاهرا لرزشهای عمودی دوربینو تشخیص میده و مانع تار شدن میشه و برای سوژه هایی موثره که بصورت افقی نسبت به دوربین حرکت میکنند!
    بله کاملا دسته، من دسترسی به دفترچه نداشتم و یکی از سایتها همونجوری توضیح داده بود که خدمتتون عرض کردم. با این حال OS2 نسبت به حرکت سوژه حساس هست و چیزی که تو دفترچه نوشته شده قابل استناد تر هست.

پایدار باشید.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    با سلام
    ترکیب Canon EF 85mm f/1.8 USM + Phottix 3 Ring Auto-Focus AF Macro Extension Tube for Canon
    چطوره واسه ماکرو؟آیا نتیجه رضایت بخشی داره؟
    به نظر من با پول همین ترکیب یک لنز ماکرو مثل 100 کنن تهیه کنید نتیجه خیلی بهتره
    mOhSeN.Gh، lamagra، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه javad allahyari آواتار ها
    تشکر کرده
    375

با عرض سلام برای عکاسی از حشرات از فاصله نزدیک چ لنزی استفاده میشه و تا چه اندازه میشه به سوژه نزدیک شد

كاربر جديد dariush2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    به نظر من با پول همین ترکیب یک لنز ماکرو مثل 100 کنن تهیه کنید نتیجه خیلی بهتره
    آخه هدف اصلی من پرتره هست در کنار پرتره ماکرو.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

آخه هدف اصلی من پرتره هست در کنار پرتره ماکرو.
    با سلام
    اگر دوربینتون فول فریم هست لنز کنون 100 ماکرو برای پرتره هم خیلی خوبه ولی اگر کراپ هست کمی بیشتر باید از سوژه فاصله بگیرید که البته در بعضی شرایط ممکنه کار دشوار بشه و باز هم خوبه و در هر دو ژانر میتوان استفاده کرد!
    اگر مسئله بودجه مطرح هست میتونید 90 تامرون لرزشگیردار یا سیگما 105 لرزشگیردار تهیه بفرمایید که کمی پس انداز هم کرده باشید!
    البته کنون 100 ماکرو سری L کمی گرونتر هست!
    موفق باشید
    dariush2000 تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    اگر دوربینتون فول فریم هست لنز کنون 100 ماکرو برای پرتره هم خیلی خوبه ولی اگر کراپ هست کمی بیشتر باید از سوژه فاصله بگیرید که البته در بعضی شرایط ممکنه کار دشوار بشه و باز هم خوبه و در هر دو ژانر میتوان استفاده کرد!
    اگر مسئله بودجه مطرح هست میتونید 90 تامرون لرزشگیردار یا سیگما 105 لرزشگیردار تهیه بفرمایید که کمی پس انداز هم کرده باشید!
    البته کنون 100 ماکرو سری L کمی گرونتر هست!
    موفق باشید
    با تشکر.دوربین من کراپ دار هست و مسئله بودجه نیست.من بین عکاسی ماکرو و پرتره گیر کردم.
    تصمیم اولیه 105 سیگما و 90 تامرون بود.ولی با مطالعه این انجمن(تمام صفحات پرتره-ماکرو) به این نتیجه
    رسیدم که فوکوس لنز های ماکرو کند هست. و فوکال 105 هم واسه پرتره زیاد جذاب نیست(نظر شخصی)
    و منم ماکرو تفریحانه میخوام.به این نتیجه رسیدم واسه پرتره canon 85 در نظر بگیرم و ماکرو هم اکستنشن
    تیوب که نیاز روزمره من در کنار پرتره حل کنه.حالا نمیدونم کانن 85+ اکستنشن چطور میشه از لحاظ بزرگنمایی؟

تشکر کرده
    7060

با تشکر.دوربین من کراپ دار هست و مسئله بودجه نیست.من بین عکاسی ماکرو و پرتره گیر کردم.
    تصمیم اولیه 105 سیگما و 90 تامرون بود.ولی با مطالعه این انجمن(تمام صفحات پرتره-ماکرو) به این نتیجه
    رسیدم که فوکوس لنز های ماکرو کند هست. و فوکال 105 هم واسه پرتره زیاد جذاب نیست(نظر شخصی)
    و منم ماکرو تفریحانه میخوام.به این نتیجه رسیدم واسه پرتره canon 85 در نظر بگیرم و ماکرو هم اکستنشن
    تیوب که نیاز روزمره من در کنار پرتره حل کنه.حالا نمیدونم کانن 85+ اکستنشن چطور میشه از لحاظ بزرگنمایی؟
    لنزهای مختص پرتره به خودی خود بزرگنمایی کمتر از لنز های معمول دارند و نمیشه زیاد به سوژه نزدیک شد. مثلا لنز 135 بزرگترین کادرش شاید کمی از صورت آدم بزرگتر باشه ولی با لنز های معمولی و عمومی تر گاها حتی کلوزآپ های خوب هم میشه گرفت. پس شما اینطور تصور کنید که با 85 و اکستنشن به کلوز آپ نزدیک میشید ولی انتظار ماکروی چندان نداشته باشید. نکته ی دیگه هم اینه که با این ترکیب اولا مقدار زیادی از نور رو از دست میدید و ثانیا عمق میدان بسیار کم خیلی مواقع فوکوس اتوماتیک رو غیر ممکن و فوکوس دستی رو دشوار میکنه.
    SHOK53، Dariush Chegini، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    لنزهای مختص پرتره به خودی خود بزرگنمایی کمتر از لنز های معمول دارند و نمیشه زیاد به سوژه نزدیک شد. مثلا لنز 135 بزرگترین کادرش شاید کمی از صورت آدم بزرگتر باشه ولی با لنز های معمولی و عمومی تر گاها حتی کلوزآپ های خوب هم میشه گرفت. پس شما اینطور تصور کنید که با 85 و اکستنشن به کلوز آپ نزدیک میشید ولی انتظار ماکروی چندان نداشته باشید. نکته ی دیگه هم اینه که با این ترکیب اولا مقدار زیادی از نور رو از دست میدید و ثانیا عمق میدان بسیار کم خیلی مواقع فوکوس اتوماتیک رو غیر ممکن و فوکوس دستی رو دشوار میکنه.
    حالا اگه لنز canon 18-135 stm+ اکستنشن توب استفاده کنم نسبت به 85 کنون بهتر میشه(بزرگ نمایی)؟
    کدوم از این لنز ها با اکستنشن تیوب بهتر جواب میده؟

تشکر کرده
    7060

حالا اگه لنز canon 18-135 stm+ اکستنشن توب استفاده کنم نسبت به 85 کنون بهتر میشه(بزرگ نمایی)؟
    کدوم از این لنز ها با اکستنشن تیوب بهتر جواب میده؟
    بله 18-135 احتمالا بزرگنمایی بیشتری میده ولی هنوزم مشکل کمبود نور و فوکوس و عمق میدان به جاست.
    dariush2000 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

سلام دوستان من دنبال یه لنز ماکرو با قیمت مناسب هستم من تازه دوربین رو تهیه کردم از این رو بحث بودجه خیلی مهمه و تا یک میلیون بیشتر نمیتونم هزینه کنم میخواسم بدونم که با این بودجه میتوان لنز ماکرو تهیه کرد یا نه و اگر نمیشه ایا کیفیت ماکرویی که با اکستنشن تیوب گرفته میشود راضی کننده هست یا نه و ایا میتوانید لینکی به من بدهید که چند سمپل با اکستنشن تیوب داشته باشد درضمن دوربین من d7200 نیکون هست شرمنده که طولانی شد ممنون میشم جواب بدید

صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین