صفحه 4 از 86 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    با سلام خدمت دوستای عزیز.
    اين دفعه از لنزهاي فيكس ميخوام يه دسته لنزهاي عجب كنون رو معرفي كنم (لنزهاي TS-E )
    اين لنزها بخاطر كار استثنايي كه انجام ميدن واقعا با ارزشند ولي بدرد همه نمي خورند و بيشتر براي عكاسي معماري استفاده ميشند.
    این لنزا همچین هم عجیب نیستن بهترین سازنده این لنزها شركت كیف هستش كه از زمان تیغ علی شاه داره با بهترین كیفیت می سازه قطعا کنون تو این زمینه ها حرفی برای گفتن نداره اگر قراره راجع به لنزهای با ارزش صحبت بشه حیفه که اسمی از کیف ، لیکا و زایس نشه
    http://www.kievcamera.com/#
    ویرایش توسط babakdin543 : Saturday 26 November 2005 در ساعت 07:44
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    این لنزا همچین هم عجیب نیستن بهترین سازنده این لنزها شركت كیف هستش كه از زمان تیغ علی شاه داره با بهترین كیفیت می سازه قطعا کنون تو این زمینه ها حرفی برای گفتن نداره اگر قراره راجع به لنزهای با ارزش صحبت بشه حیفه که اسمی از کیف ، لیکا و زایس نشه
    دقیقا با شما موافقم.
    من فکر میکنم جناب آرش بیشتر در مورد لنزهای خودشون یا لنزهای مورد علاقشون صحبت میکنن.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

من فکر میکنم جناب آرش بیشتر در مورد لنزهای خودشون یا لنزهای مورد علاقشون صحبت میکنن.
    ديقيقا درسته. من كه از اولش گفتم كه اين تايپيك رو با همكاري هم كامل كنيم و گفتم من در مورد لنزهاي نيكون اطلاعات خاصي ندارم (چه برسه به لايكا و زايس و ....)
    و تا اونجا كه سوادم قد داد پست زدم ولي دريغ از يه لنز كه كسي معرفي كنه.........

و اگه ميخوايد اين بحث يك طرفه نشه ، همكاري كنيد و لنزهاي كه (بنظر شخص خودتون)فكر ميكنيد كه خوبن معرفي كنيد . البته با دليل و برسي كامل معرفي كنيد .( وگر نه اسم تايپيك رو عوض ميكنم و ميذارم لنزهاي مورد علاقه من )
    :biggrin: :biggrin:

(اين رو جهت مزاح گفتم. خواهشا پست انتقادي و تشكري نزنيد كه مطالب از بحث خارج نشه و دوستان بيشتر بتونن از مطالب استفاده كنن)

بخدا كارخونه كنون يا زيگما مال من نيست.و اگه در مورد اين دوتا فقط صحبت كردم صرفا بخاطر نبود اطلاعات در مورد لنزهاي ديگه هست.
    لطف كنيد بجاي پست انتقادي چند تا(حد اقل يكي) از لنزهاي كيف ولايكاوزايس و..... معرفي كنيد .واگه اطلاع داشته باشید اين شركتها لنز واسه دوربينهاي كنون و نيكون هم ميزنه ؟؟؟(مثل زيگما) و نمايندگي شون كجان يا از كجا ميشه گير اوردشون؟؟؟؟.
    و كلا (مهم ترين مسئله) از لحاظ قيمت در چه سطحي هست (نسبت به كيفيت).(مثلا زيگما كه در كل60 % قيمت كنون هست).

..................
    خب اينم يه سايت خوب كه لنزهاي كنون و زيگما رو review میكنه و برای هر لنز review های سایت های دیگه رو هم معرفی كرده و لینك گذاشته.
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/

این لنز 500مم كنون هست و 600مم باز از این بزرگتره (به این میگن لنز توپ)

اینم یك سایت معروف كه همه توی فورمش در مورد لنزها نظر میدن .
    http://www.fredmiranda.com/reviews/

(( این پست هم بدرد بخور شد ))
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

والله من که لنز درست و حسابی ندارم و زیادم از لنزها سرم نمیشه و خیلی دوست دارم در مورد لنزهای خوب و کار آمد بیشتر بحث بشه.

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    بخدا كارخونه كنون يا زيگما مال من نيست.و اگه در مورد اين دوتا فقط صحبت كردم صرفا بخاطر نبود اطلاعات در مورد لنزهاي ديگه هست.
    لطف كنيد بجاي پست انتقادي چند تا(حد اقل يكي) از لنزهاي كيف ولايكاوزايس و..... معرفي كنيد .واگه اطلاع داشته باشید اين شركتها لنز واسه دوربينهاي كنون و نيكون هم ميزنه ؟؟؟(مثل زيگما) و نمايندگي شون كجان يا از كجا ميشه گير اوردشون؟؟؟؟.
    و كلا (مهم ترين مسئله) از لحاظ قيمت در چه سطحي هست (نسبت به كيفيت).(مثلا زيگما كه در كل60 % قيمت كنون هست).
    از اینكه این مطلب رو مطرح كردم هدفم این نبود كه از شما انتقادی داشته باشم( خدای ناكرده) مطالبی كه مطرح كردید برای بنده كه اطلاعات زیادی راجع به لنز ندارم بسیار خوب بوده.
    هدفم هم این نبود كه به دیگران بفهمونم كه كارخونه كنون مال شماست (اگرچه اگر مال شما بود حقش بود كه تیر بارونتون كنیم چون آفومار داره پدر علاقمندان كنون رو در میاره(جهت مزاح)):biggrin:
    هدفم از ارائه این مطلب این بود كه من هم همین سوالاتی رو كه شماداشتید رو دارم و مطرح كردم شاید پاسخش رو دوستان بدونن آیا كسی از این لنزا داره و استفاده كرده ؟ كیفیتشون چطوره و ...؟
    من یه عکاس قدیمی رو میشناختم که می گفت بغیر لنزهای کیف و دوربین هاسلبلاد چیز دیگه ای حرام است خودشم از این وسایل استفاده میکرد و از کیفیتشون خیلی تعریف می کرد و انصافا هم عکساش عالی بود اما حالا کی از این وسایل داره نمی دونم
    اگر لطف كنید لینكی رو كه معرفی كردم بروید و ببینید متوجه میشید كه واسه همه فرمت ها و شركت های مطرح لنز تولید كرده
    ویرایش توسط babakdin543 : Sunday 27 November 2005 در ساعت 08:08
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1259

با سلام
    قابل توجه دوستاني كه در صدد خريد لنز canon f4 70-200
    قبلا لنز 100-300 زيگما رو معرفي كرده بودم ولي تا امروز جاي يه مقايسه چيك تو چيك با 70-200 كنون نديده بودم.
    اگه دوست داريد رقابت اين دوتا رو ببينيد اين عكس رو بگيريد (با DAP دانلود كنيد بهتره ...3.5 مگ حجمشه)

http://www.mikaelwardhana.com/photo/comparison.jpg

اول دو تا لنز رو در وايد ترين حالت يعني زيگما در 100 و كنون در 70 با دهنه 4و8و22 F باهم مقايسه كرده كه بطور جالبي زيگما كيفيت شارپ تري داشت (مخصوصا در f4 كه خيلي با ارزشه)
    و مقايسه ديگش در 200 مم هست كه به نظر من كاملا به هم شبيه بودن و در f22 يه مقدار كم كنون وضع بهتري داشت......
    (البته توجه داشته باشيد كه اكثر لنزهاي زيگما عكسهاي گرمي از لحاظ رنگ ميگيرند كه واسه بعضيها حسنه ولي قابل تنظيمه با وايدبالانس)
    با قيمت 670 هزار تومن و 50 % تله بيشتر لنز قابل بحثيه.
    البته يه مشكل ميمونه واسه 70 تا 100 مم مخصوصا اگه لنز زوم نرمال شما در حدود 70 بيشتر نداشته باشه (مثل 18--55 يا 28-70)
    به نظر من : با نبود اين فاصله چيزي رو از دست نميديم چون اكثر استفاده اين لنز يا براي عكاسي پرتره هست يا تله و70 تا 100 مشكلي ايجاد نميكنه.مگر كه استفاده ديگه بخوايد بكنيد.
    از لحاظ سرعت فوكوس تا آدم با اين دوتا لنز كار نكنه نميتونه چيزي بگه ولي كلا لنزهاي زيگما كه موتور HSM دارن سرعت بالاي دارن و توي اكثر فورم ها كه در مورد اين لنز خوندم از سرعت بالاي فوكوسش تعريف ميكردن .(البته بعيده كه از 70-200 سرعتش بيشتر باشه)
    از لحاظ وزن و جسته با توجه به 300مم قابل قبوله ..... و يه مسئله جالب قيمتش به دلار از كنون 70-200 گرون تره ولي با قيمتهاي مسخره توي ايران 100 تومن ارزون تر از اب درومده.
    اينم مشخصات فني:
    Lens Construction : 16 Elements in 14 Groups
    Angle of View : 24.4 - 8.2 degrees
    Number of Diaphragm Blades : 9 Blades
    Minimum Aperture: F32
    Minimum Focusing Distance :180cm
    Maximum Magnification :1:5
    Filter Size : 82mm
    Dimensions : Diameter 92.4mm X Length 227mm
    Weight : 1440g

منتظر معرفی لنز از طرف دوستان هستیم...................;)
    ویرایش توسط ARASH II : Wednesday 30 November 2005 در ساعت 22:03
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

با سلام
    اینم چندتا review از لنز Nikon AF-S Nikkor 18 - 200 mm f/3.5-5.6G DX ED VR

http://www.digitalreview.ca/cams/Nik....shtml#Gallery

http://www.kenrockwell.com/nikon/18200.htm

http://nikonimaging.com/global/produ...g_if/index.htm
    اینم چندتا نمونه عكس جالب از این لنز
    http://www.dcresource.com/forums/showthread.php?t=13814

البته اگه كسی یه مقایسه چیك تو چیك این لنز رو با لنزهای مشابش پیدا كرد حتما لینكش رو بذاره.
    موفق باشید.........................
    ویرایش توسط ARASH II : Friday 2 December 2005 در ساعت 11:41
    Euphoria تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر آشنا lordpezhman آواتار ها
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    باین لینک سایت شرکت کیف مراجعه کردم و چیز عجیبی دیدم:
    Specification

Bayonet type: C Nikon Canon EOS
    Focal length:
    120 mm
    Focusing: manual
    Maximum aperture: 1:2.8
    Aperture range: 2.8 - 22 (manual)
    Construction: elements / groups
    6 / 5
    Angle of view
    without optical unit shift 55deg; )
    with optical unit shift 45°
    Minimum focus:
    0.5 m
    Filter size:
    dia 62 mm
    Shift movement range 0 to 10 mm in any direction
    Tilt movement range from 0 to 8 degree
    Dimensions:
    dia 96 mm x 90 mm
    Weight: 650 grams
    MC Hartblei 2.8/120 mm TS PC Super Rotator $300.00

این امر خیلی برام عجیب بود که یک لنز تیلت شیفت120مم با حداکثر دیافراگم 2.8 از شرکت کیف که به عنوان بهترین سازنده این لنزها در این پیغام مطرح شده بود فقط 300 دلار قیمت داشته باشد؟
    ممکن است در مورد این شرکت کیف کمی بیشتر توضیح دهید تا ما هم آن را بیشتر بشناسیم؟ متشکرم
    پژمان امین مدنی

عکس گرفتن مهمتر است از لنز گرفتن
    Pentax SpotMaticII, Takumars: 50mm 1.4/ 55mm 1.8/ 85mm 1.9/ 135mm 2.5
    Canon 350D, Canon EF: 18-55 Kit lens / 50mm 1.8 II

تشکر کرده
    1259

این امر خیلی برام عجیب بود که یک لنز تیلت شیفت120مم با حداکثر دیافراگم 2.8 از شرکت کیف که به عنوان بهترین سازنده این لنزها در این پیغام مطرح شده بود فقط 300 دلار قیمت داشته باشد؟
    ممکن است در مورد این شرکت کیف کمی بیشتر توضیح دهید تا ما هم آن را بیشتر بشناسیم؟ متشکرم
    باسلام
    در درجه اول تا اون جا كه من دستگیرم شد این شركت واسه دوربینهای جدید و دیجیتال لنز نمیسازه (دوربين بتونه لنز رو كنترل كنه از لحاظ دهنه ديافراگم و فوكوس )و این لنزهای كه داره ماله همون دوره تیغ علی شاهه .و از لحاظ كیفیت شاید یه زمانی حرف اول رو میزد ولی الان با تكنولژی لنزهای امروزه (پوششهای عدسی.سیستمهای سریع فوكوس .لرزه گیر و..........)نمیتونه رقابتی داشته باشه.
    مسلما اگه با این چنین قیمتهای واسه دوربین های امروز لنز تولید كنه الان با توجه به سابقه درخشانش باید جز پرفروشترین لنزها باشه.

در مورد این لنز هم میشه گفت علت اصلی قیمتش نداشتن سیستمهای الكترونیكی و نداشتن فوكوس خودكار هست.البته من جای نتونستم كیفیت این لنزها
    رو پیدا كنم ولی فكر نكنم بتونه با یه لنز امروزه تو رنج خودش رقابت كنه.
    مثلا لنز زیگما 105 مم با f2.8 و قیمت 370 تومن با توجه به جدول MTF

اینم از 150مم f2.8 زیگما

البته نادیده نمیشه گرفت كه این لنز كیف تیلت شیفت هست ولی مسلما اگه بخواد سازگار با سیستم های امروزی همین لنز رو بزنه قیمتش در حدود لنزهای تیلت شیفت كنون از آب در میاد.

(توجه داشته باشید كه این حرفها نظرات شخصی من و برداشت من از سایت كیف بوده).......................
    اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارند خوشحال میشیم كه ببینیم........
    ویرایش توسط ARASH II : Friday 2 December 2005 در ساعت 21:50
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1522

دوست عزیز منظور من از بهترین كیفیت در كامنت شماره 31 کیفیت اپتیکی لنز هستش نه کیفیت عملکردی سیستمهای الکترونیکی لنز
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 4 از 86 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین