صفحه 5 از 86 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

دوست عزیز منظور من از بهترین كیفیت در كامنت شماره 31 کیفیت اپتیکی لنز هستش نه کیفیت عملکردی سیستمهای الکترونیکی لنز
    منظور من هم از این كه گفتم (از لحاظ كیفیت شاید یه زمانی حرف اول رو میزد ) همین كیفیت اپتیكی بود .واسه همین جدول mtf یه لنز قیمت پایین یه شركت درجه دوم رو نشون دادم كه ببینید كه لنز های جدید چه قدرتی داره (از لحاظ اپتیكی)

و بحث ما سر نبودن سیستمهای اكترونیكی علت اصلی قیمت پایین این لنز منظورم بوده و نه رقابتش با لنزهای امروزی........
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

با سلام خدمت تمام دوستان .
    ميبخشيد كه يه مدتي نبودم و كلي از قافله عقب افتادم (با عرض پوزش خدمت آقاي غديري كه به موقع جوابشونو ندادم)
    ميبينم كه كسي راه منو توي معرفي لنز ادامه نداد :(
    ولي چه خوب ميشد كه هر كسي نظر خودشو راجب لنزاش بده (حد اقل با لنزهاي خودتون كه آشنا هستيد).
    چون لنزهاي كه خريديد به نظر خودتون با ارزش بوده (اين طور نيست).
    خب بگذريم بريم بر سر شاهكار كنون (اينطور بنظر مياد)

Canon EF-S 17 - 55 mm F2.8 IS

كنون 30دي رو با تغيرات كمي معرفي كرد (واسه اوناي كه 20 دي و 350 دي دارن خوبه چون دوربينشون بغير از LCD 1.8 چيزي كم نداره و البته با اين 30 دي ديگه 400 دي هم نميتونه تغييره زيادي با 350 داشته باشه)
    ولي خب كنون اين لنز رو با 30دي داده بيرون كه خيلي طرفدار هاي كنون ناراحت نباشن .
    با اين مشخصات كه بيشتر به لنزهاي سري L ميخوره (F2.8 ذر تمام فاصله ها و لرزه گير و دهنه 77 مم و وزنش)
    شانس اورديم كه كه L نيست (چون قيمتش ميشد 2 برابر)
    البته بايد ببينيم كه با اين مشخصات توپ توي اين رنج پر مصرف چه كيفيتي رو ارائه ميده .
    يه ايرادي كه مشه از همين الان گرفت EF-S بودنشه ، البته مطمئنم با اين مشخصات و اين قيمت و اين دهنه اصلا قابل مقايسه با 17-85 EF-S نيست .
    اگه كسي review ازش پيدا كرد حتما بزاريد (جايزه ميدم) :biggrin:

EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM specifications

Angle of view (horizontal, vertical, diagonal): 68º 40' - 23º 20', 48º - 15º 40', 78º 30' - 27º 50'
    Lens construction (elements/groups): 19/12
    Number of diaphragm blades: 7
    Maximum aperture: 2.8
    Minimum aperture: 22
    Closest focusing distance: 0.35m (13.8in)
    Maximum magnification: 0.17x (at 55mm)
    Distance information: yes
    Image stabilizer: 3-stops
    Filter diameter (mm): 77
    Max. diameter x length: 83.5 x 110.6mm (3.3 x 4.4in)
    Weight: 645g (22.8 oz)
    Magnification with Extension Tube EF12 II: 0.45-0.231
    Magnification with Extension Tube EF25 II: 1.71-0.51
    Lens hood (optional): EW-83J
    Soft case (optional): LP1219
    Note: Extender EF 1.4x II and Extender EF 2x II are not compatible with this lens
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

Arrow پاسخ: لنزهای با ارزش

سلام ....
    به نظر من آماتور از لنر های خوب Canon و فکر کنم حرف های زیادی واسه گفتن داره.

این دو تا لينک رو هم ببینيد بد نیست..........

http://www.dpreview.com/news/0602/06...fs1755f28g.asp
    http://www.livingroom.org.au/photolo...8g_is_lens.php
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

سلام
    من هم یه چیزی مینویسم تا یه چیزی گفته باشم.

اول از 70-24 شروع میکنیم.از کیفیت این لنز بسیار راضی هستم تصاویری فوقعلاده شارپ و بدون مشکل ارائه میکنه مخصوصا در 28 به بالا که به راحتی با بسیاری از لنزهای کانن قابل رقابته. در یک سایت هم که البته نمیدونم کدوم سایت ولی فکر میکنم در http://www.pbase.com بود؛ مقایسه ای بین این لنز و 200-70 F2.8 کانن بود.
    که هردو رو در 70 م م تست کرده بودند.تصاویر در تمامی دیافراگمها (بجز 16 و 22 )این لنز بسیار شارپ تر و بدون مشکل بود نسبت به 200-70 . لینکشو پیدا میکنم حتما میزارم همینجا تا شما هم ببینید.در مورد کیفیت تصویر واقعا
    عالی عمل کرده.البته فکر میکنم این مقایسه بین این دو لنز زیاد هم صحیح نباشه.
    اما مشکلات.یکی از مشکلات این لنز سرعت کم در فکوس هست .البته برای من و کلا استفاده های این لنز زیاد مهم نیست.بر عکس کانن کمی هم صدا داره . تصاویر در f2.8 کمی سافت میشن که البته در جاهای تاریکی که از آن استفاده میشه اصلا مهم نیست.
    اگر در indoor هم از این دیافراگم استفاده کنید باز هم نتیجه عالی میشه.طبق تستهایی که من انجام دادم بهترین کیفیت از f5.6 تا f16 هست.در تمامی رنجها (بجز 35 و 50 که در 35 اف 11 و در 50 هم اف 5.6 بهترین کیفیت رو دارن )و در میان دیافراگم ها هم f8 بیشترین کیفیت رو داره.
    از اشکالات دیگه این لنز کمی سنگینیش هست که برای من زیاد مهم نیست.البته فقط در مدت طولانی باعث خستگی دست میشه.
    در مجموع خیلی عالی هست.من کیفیت لنز 70-24 ال کانن رو دیدم.بسیار بالاست البته به 70-28 ال نمیرسه . این لنز هم میتونه به قول آرش(20دی) 90 درصد این کیفیت رو بده ولی من فکر میکنم بیش از 90 دصد هم میده.چون 10 درصد اختلاف رو میشه به وضوح دید .اما بین این و 70-24 ال فقط با دقت میشه اختلاف رو مشاهده کرد.
    در کل اگر 90 درصد هم داشته باشه باز از کانن بهتر.اما چرا ؟
    70-24 ال باقیمتی در حدود 1.300 تومان هست.من این لنز رو 490 تومان خریدم.در حدود 2.6 برابر کمتر.
    آیا با این پول چند تا لنز دیگه میشه گرفت؟ آیا کار من اینقدر مهم است که این چند درصد تفاوت درش تأثیر بگذاره؟
    آیا 70-24 ال به اندازه پولش می ارزه؟ آیا به اندازه پولش تفاوت داره ؟و.....؟؟؟؟؟
    و اما آقای 105 ماکرو .
    من با 100 کانن کار کردم .به جرأت میگم واقعا به خوبی این نیست.چه در شارپی و چه در قیمت.
    تنها اشکال این لنز فقط و فقط سرعت کم در فکوسش است که برای ماکرو اصلا مهم نیست.من از این لنز برای عکاسی پرتره هم استفاده میکنم .واقعا بی نظیر ه باید ببینید تا باور کنید.

وسلام نامه تمام
    saeedasack تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اينجا ميتوان لنز ديگري رو براي كساني كه در ابتداي كار هستند پيشنهاد داد (مخصوصا كساني كه ميخواهند با هزينه خيلي كمتري، صاحب يك لنز خيلي خوب شوند. منظورم لنز 28-70 2.8 سيگماست، كه با قيمت 280، جدا بي رقيب است. درست است كه به پاي سيگماي 70-24 نميرسد، اما با توجه به قيمتش و با توجه به اينكه رقباي هم قيمتي اش چه اسباب بازي هايي هستند، جدا براي كساني كه مايل به پرداخت كمتر هستند، انتخاب كم هزينه و خوبي محسوب ميشود.
    hosein0251 و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    و اما آقای 105 ماکرو
    من با 100 کانن کار کردم .به جرأت میگم واقعا به خوبی این نیست.چه در شارپی و چه در قیمت.
    تنها اشکال این لنز فقط و فقط سرعت کم در فکوسش است که برای ماکرو اصلا مهم نیست.من از این لنز برای عکاسی پرتره هم استفاده میکنم .واقعا بی نظیر ه باید ببینید تا باور کنید.
    سر قیمت که هیچ بحثی نیست ولی بدون شک EF100 ی که شما با آن کار کردید مشکل داشته!!!!
    مجتبی ناظمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N
    سر قیمت که هیچ بحثی نیست ولی بدون شک EF100 ی که شما با آن کار کردید مشکل داشته!!!!
    به هیچ وجه این طور نیست . EF-100mm هم بدو ن مشکل بود نمونه عکسهاش هم مجود هست گفتم که باید ببینید تا باور کنید.چند نمونه تست هم از اینترنت دانلود کردم که نمام حرفهای من رو تأیید میکنه.اما متأسفانه فقط نمونه عکسها رو گرفتم برای همین اسم سایت یادم نیست. اما یکی از سایتها همین سایت معروف www.photozone.de
    است در این سایت هردو این لنز ها بر روی 350 تست شده.خودتون ببینید ومقا یسه کنید اختلاف بین این دولنز خیلی کم هست. در یک سری از دیافراگم ها از کانن همتای خودش بهتر و در یک سری هم پایین تره.
    البته به این نکته توجه کنید:
    به نظر من این سایت زیاد عادل نیست.نمونشو در نتیجه گیری تست ها میتونید ببینید.مثلا لنز 70-24 ال کانن رو تست کرده در نتیجه گیری آخر بسیار از پایداری این لنز مخصوصا در Chromatic Aberrations تعریف کرده . حالا در همون صفحه قبل از نتیجه گیری میبینید که بر اساس تستهای خودشون Chromatic Aberrations این لنز در 24 م م حتی بیش از یک پیکسل هست.البته در مورد اگثر لنزهای کانن چنین نتیجه رو ارائه داده اند.
    در لنز 85-17 هم می بینید که Chromatic Aberrations به بالای 2 پیکسل رسیده اما باز هم میگن خیلی عالیه.
    حالا برید سراغ سیگمای مادر مرده.
    مثلا 30-15 رو انتخواب کنید میبینید که Chromatic Aberrations در حدود 1.5 پیکسل هست ولی میگن(((Chromatic aberrations (color shadows at harsh contrast transitions) are very pronounced with this lens))))
    یا مثلا لنز خیای از لنز های دیگه.
    حالا اگر چنین سایتی بیاد مثلا از همین لنز 105 م م تعریف کنه شما باید بیش از این روش حساب کنید.
    اما لنز 70-28 که آقای محبی معرفی کردن.من هم اول می خواستم همین لنز رو بخرم.اما بعد از دیدن چندید
    تست از 70-24 شیفتش شدم.اما 70-28 در این رنج قیمت و یا حتی کمی هم بالاتر کاملا بی رقیبه.
    مسعود قدیری

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

يه ايرادي كه مشه از همين الان گرفت EF-S بودنشه
    جداي بحثي که در مطلب pma مبني بر عدم استفاده در دوربين هاي قطع کامل احتمالي بعدي مطرح شد،

اين سوال براي من مطرح است که آيا ميتوان قانون کلي براي مقايسه کيفي لنزهاي ef و ef-s مطرح کرد؟

يا سوال مشابه، آيا استاندارد يا قانوني وجود دارد که محدوده اي براي کوچکتر کردن قطر دهانه لنز و داشتن کيفيت
    مطلوب در رنج وسيع کارکردها قايل شود؟

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

میشه یکم بیشتر در مورد Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro ASP صحبت کنید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online
    میشه یکم بیشتر در مورد Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro ASP صحبت کنید.
    پوریا جان چه توضیح بیشتری مثلا در مورد چی؟ بگو تا من برات بنویسم.
    اگر هم دوست داری میتونی از نزدیک ببینی وباهاش کا کنی . فقط یه چیزی بگم همانطور که 70-28 در حد خودش بینظیره این لنز هم در نوع خودش واقعا بینظیره.از 135-28 شارپ تر هست . در رنج 70 م م هم از لنز 200-70 کانن F2.8 (در 70 م م ) شارپ تره.توی www.pbace.com این کلمه رو تایپ کن:Sigma 24-70mm f/2.8 EX Test
    مقایسه این لنز رو با 85-17 و 200-70 اف 2.8 وحتی چند تا لنز دیگه هم میتونی ببینی.به طور کلی دارای Vignetting
    بسیار کمی حتی برابر با70-24 ال کانن داره.Chromatic Aberrations در 24 م م حتی از این لنز و 105-24 هم پایینتره.اما از نظر وضوح :
    در 24 م م به در سطح پایینتری از 105-24 قرار میگیره.اما اختلافش با 70-24 خیلی زیاد نیست.به جرأت میگم در 40 م م و 70 م م با 70-24 برابری هم میکنه اما در 40 م م از 105-28 در حدود تقریبی 5~8% پایین تره . در 70 م م تفاوت کاملا غیر قابل بحثه.اگر هم بحث قیمت رو در کنار کیفیت در نظر بگیریم هیچ لنزی نه از کانن و نه از نیکون با این لنز و 70-28 سیگما قابل رقابت نیستند.احتمالا این جملات من زیاد مورد انتقاد دوستان قرار میکیره اما باید اینرو بدونیم که کانن و نیکون همیشه بهترین نیستند.در بعضی از تستها که دیده بودم بعضی از لنزهای تامرون هم از کانن و یا نیکون مشابه خوشون بالا تر بودند اما نه از نظر قیمت بلکه از نظر کیفیت.اگر بحث این تاپیک در مورد لنز های با ارزش است
    باید بدونید که این دولنز سیگما به همراه لنزهایی مثل 300-100 و 105 و 150 و 180 و 200-70 و....سیگما از بهترینها هست .البته من 300-100 رو ندارم وقتی برای خریدش رفته بودم تموم شده بود وگفتند که تا ابتدای سال آینده نمیاد.
    این رو گفتم چون خیلی ازش تعریف کردم دوستان فکر نکنند که چون من خودم دارم ......
    hosein0251 تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

صفحه 5 از 86 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین