صفحه 45 از 86 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    تمام لنز های DC سیگما برای کراپ دیجیتال طراحی شدن و تو خود متن هم نوشته APS-C size .. فکر نمیکنم زاویه دید ربطی به کراپ دیجیتال داشته باشه که شما بخواین توجیهش کنین..به هر حال این لنز 20-10 هست. اگه قرار بود که 16 بشه که کسی نمیرفت بخره، همه بخاطر 10 هش میرن میخرنش که Ultra Wide حسابی داشته باشن..
    محمد جان، این طور که شما می فرمائید نیست!
    فاصله کانونی لنز های دیجیتال هم شامل در ضریب کراپ می شوند. بنابر این همان 10-20 سیگما روی دوربین، معادل 16-32 خواهد بود.

amirsooki
    Guest

سلام.
    لنز 20-10 معادل 16-32 روی کراپ دیجیتال ( 350 دی) میباشد و به همین دلیل هم اولترا واید وحسوب میشود .

amirsooki
    Guest

راجع به لنز 28-105 کنون با قیمتی حدود 400 تومن ، دوستان نظرشون چیه ؟
    ممنون.
    داریوش عزیز ، پست شما رو ندیدم ، ببخشید.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

من فکر میکردم که لنزهای dc و یا ef-s دیگه ضریب کراپ روشون اعمال نمیشه. الانم درست متوجه نشدم، فرض کنیم دو تا لنز 70-17 داشته باشیم یکی فول فریم باشه یکی هم کراپ دیجیتال، تصویر خروجی از چه لحاظ با هم فرق دارن؟ اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم چون نمیدونم... از لحاظ زاویه دید فرق دارن؟ فاصله کانونیشون یکیه و فقظ زاویه دیدشون فرق داره؟
    محمد منتظری

تشکر کرده
    1873

من فکر میکردم که لنزهای dc و یا ef-s دیگه ضریب کراپ روشون اعمال نمیشه. الانم درست متوجه نشدم، فرض کنیم دو تا لنز 70-17 داشته باشیم یکی فول فریم باشه یکی هم کراپ دیجیتال، تصویر خروجی از چه لحاظ با هم فرق دارن؟ اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم چون نمیدونم... از لحاظ زاویه دید فرق دارن؟ فاصله کانونیشون یکیه و فقظ زاویه دیدشون فرق داره؟
    هیچ فرقی ندارند!! تنها و تنها دایره تصویر لنز دیجیتال کوچکتر اس و تفاوتی در زاویه دید و ... وجود ندارد.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    هیچ فرقی ندارند!! تنها و تنها دایره تصویر لنز دیجیتال کوچکتر اس و تفاوتی در زاویه دید و ... وجود ندارد.
    اا.. من نمیدونستم.. یعنی خوب دایره تصویر بزرگتر که لنز فول فریم به ما میده، بعد این دایره میوفته روی سنسور دیگه، بعد چون بزرگتر از سایز سنسوره مگه یه مقدار از هر طرف تصویرو از دست نمیدیم؟
    محمد منتظری

تشکر کرده
    1873

اا.. من نمیدونستم.. یعنی خوب دایره تصویر بزرگتر که لنز فول فریم به ما میده، بعد این دایره میوفته روی سنسور دیگه، بعد چون بزرگتر از سایز سنسوره مگه یه مقدار از هر طرف تصویرو از دست نمیدیم؟
    واژه Crop هم دقیقا به همین خاطر انجان شده. و همیشه دقت کن روی یک سنسور کوچکتر ، لنز 10 میلیمتری، پرسپکتیو همان لنز 10 میلیمتری را دارد، اما کناره های تصویر کراپ شده است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

درست به همين دليله كه اگه شما لنز فول فريم رو روي سنسور كوچكتر ببنديد ديگه مشكل ويگنتينگ و سافت بودن

كناره تصوير نداريد چون كناره هاي تصوير پريده و يك كراپ سالم از تصوير روي سنسور افتاده

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    واژه Crop هم دقیقا به همین خاطر انجان شده. و همیشه دقت کن روی یک سنسور کوچکتر ، لنز 10 میلیمتری، پرسپکتیو همان لنز 10 میلیمتری را دارد، اما کناره های تصویر کراپ شده است.
    مرسی.. پس کراپ انجام میشه، راستی دوستان من یه دائی عکاس دارم از اون ور برام لنز خریده و پست کرده اما میترسم یا صدمه ببینه یا تو اداره پست هاپولی بشه، چون از آمریکا به ایران رو بیمه نکردن البته خودش گفته یه جور فرستادم که سالم میرسه اما نمیدونم اون لنز برسه اینجا لنز هست یا نه...
    محمد منتظری

كاربر همراه eatemadi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

مرسی.. پس کراپ انجام میشه، راستی دوستان من یه دائی عکاس دارم از اون ور برام لنز خریده و پست کرده اما میترسم یا صدمه ببینه یا تو اداره پست هاپولی بشه، چون از آمریکا به ایران رو بیمه نکردن البته خودش گفته یه جور فرستادم که سالم میرسه اما نمیدونم اون لنز برسه اینجا لنز هست یا نه...
    چه لنزی گرفتید ؟ با توجه به سنگین بودن نسبی لنزها برای پست؛ آیا به صرفه در میاد ؟
    Nikon D80 + Nikkor DX 18-70mm f/3.5-5.6G IF-ED
    Canon A70

صفحه 45 از 86 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین