صفحه 69 از 86 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

با سلام
    اینم ریویو Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS :
    کد:
    http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_1855_3556is/index.htm
    بنظر کیفیت خوبی داره , حیف که موتور فوکوسش USM نیست.
    eksir و نادر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

با سلام

دوست عزیز , آخه اینقدر قیمت Sigma 500mm f/4.5 EX DG IF HSM بالاست که یه عکاس آماتوری مثل من از لیست لنزهای توی ذهنم پاکش کردم ( 3.800.000 تومان قیمت سیگل) و باید ببخشید که من فکر کردم که شما با فلاش 500 اشتباه گرفتید.
    در مورد 70-200 نیکور هم که خب لنز بینظیری هست (آرش: به من چه که بینظیره) ولی همون طور که اطلاع دارید مانت لنز های نیکون فقط به دوربین های نیکون و فوجی میخوره ,پس نمیشه در موردش برای 40دی حرفی زد.(البته مبدل داره که برای چنین رنجهای عاقلانه نیست) و در رنج 70 -200 کنون 4 تا لنز بسیار با کیفیت داره.

و اما در مورد بحث در مورد این سه تا رنج :
    این سه رنج کاملا" کارای متفاوت دارن و نمیشه گفت کدام بهتره. و باید ببینید چه رنجی از فاصله کانونی رو نیاز دارید (البته با چه دیافی)
    خب لنز 500 سیگما با F4.5 یا 500 کنون با F4 لنزهای گرون قیمتی هستن و اصلی ترین کاربرد اون عکاسی ورزشی و حیات وحش (پرنده های کوچک) هست.
    100-400 یه لنز بسیار مناسب زوم تله هست و برای عکاسی حیوانات , پرنده, ماه و..... مناسبه و داشتن IS کمک بزرگی برای عکاسی در این رنج هست ( البته IS از نسل اول لنزهای کنون هست) و باید توجه داشت که کیفتی در هد لنزهای فیکس تله به شما نمیدهد.
    70-200 هم که یه لنز خبر نگاری , پرتره , هد گرافی و.... بحساب میاد که کنون هم با F2.8 هم با F4 و هم با IS و بدون IS این رنج رو پوشش داده .
    1986 تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت دوستان

در مورد لنز سیگما 18-50 آیا برای دوربینهای کنون (اچ-اس-ام)دارد؟

ضمنا جدا از مسئله قیمت سیگما 18-50 بهتر است یا 17-70؟

از نظر کیفیت و شارپ بودن و سرعت فکوس کدام بهتر می باشد؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

دوستان کسی با لنز Vr 24- 120 نیکون کار کرده است . من میخواهم با لنز کیت دوربین D80 خودم که 18-135 است عوض کنم . کارم بیشتر پرتره می باشد .
    اصولا باید بگم از عکس های indoor که با 18-135 می گیرم اصلا راضی نیستم . اکثرا فوکوس خوبی ندارن . و تصویر شفاف نیست . حتی از سه پایه که استفاده می کنم هم همین مشکل را دارم . پیشنهاد شما چیست . پیشنهاد اول بدون در نظر گرفتن قیمت لنز بهتر کدام است ؟ . پیشنهاد دوم با در نظر گرفتن بهینه اقتصادی جه لنزی بگیرم ؟
    ویرایش توسط vali15 : Friday 4 January 2008 در ساعت 10:38

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    دوستان کسی با لنز Vr 24- 120 نیکون کار کرده است . من میخواهم با لنز کیت دوربین D80 خودم که 18-135 است عوض کنم . کارم بیشتر پرتره می باشد .
    اصولا باید بگم از عکس های indoor که با 18-135 می گیرم اصلا راضی نیستم . اکثرا فوکوس خوبی ندارن . و تصویر شفاف نیست . حتی از سه پایه که استفاده می کنم هم همین مشکل را دارم . پیشنهاد شما چیست . پیشنهاد اول بدون در نظر گرفتن قیمت لنز بهتر کدام است ؟ . پیشنهاد دوم با در نظر گرفتن بهینه اقتصادی جه لنزی بگیرم ؟
    دوست عزیز،‌ لنز فعلی شما بسیار شارپ و عالی است. به دنبال اشکال کار خود از جای دیگری باشید. 120-24 اصلاً لنز تعریفی و جالبی نیست. قطعاً اشکال کار جای دیگری است. میتوانید در تاپیک "لطفاً نظر دهید" نمونه عکس خود را قرار دهید تا دوستان مشکل کار شما را بگویند.
    Arash، A_Maddah، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من همیشه از نظرات اساتید عزیز استفاده كرده ام البته مدت زیادی نیست كه كانن350D خریدم و وارد مباحث عزیزان شده ام اما هنوز این مطلب رو نگرفتم كه واقعا چرا باید لنز كیت رو كنار گذاشت و یك لنز با قیمت بالاتر گرفت .
    صرف نظر از رنج لنز بیشترین تفاوتها مربوط به قیمتهاست چه از نظر مشخصات فنی همین لنز كیت كانن در مرتبه خیلی خوب و گاها عالی و كاملا قابل مقایسه با لنزهای پانصد هزار تومانی نظیر 85-17 canon و 135-28 canon
    میباشد .(با مقایسه مشخصات در سایت فتوزون )
    شاید مشكلم اینه كه تا حالا ی لنز خوب رو از نزدیك ندیدم :( چه برسه به اینكه در موردش اظهار نظر كنم .
    به عكاسی پرتره مخصوصا fashion علاقمندم و قصد راه اندازی یك استودیو نقلی برای شروع دارم ( تنها حسنم اینه كه روم زیاده :) )
    اومی كه 350D رو میگرفتم فكر می كردم ende تجهیزات عكاسی رو گرفتم ولی بعد از آشنایی با فروم و دوستان متوجه شدم حالا حالا ها باید شاگردی كنم .
    راهنماییهای دوستان كمك زیادی در انتخاب و خرید سه پایه و كیف دوربین و لنز پرتره برام بود ... از اساتید واقعا ممنونم ... آرش . امیر . مسعود . امین . بهتاش و ...
    ولی در مورد خرید لنز جایگزین لنز كیت هنوز گیج می زنم .
    آیا واقعا به اندازه پولی كه پرداخت میشه تفاوت احساس میشه ؟
    واقعا درصد تاثیر لنز به ژه میزانیه ؟
    آیا خلاقیت و نورپردازی خوب نیست كه تعیین كننده س ؟

كاربر آشنا mor-bar-ahm1 آواتار ها
    تشکر کرده
    9

Thumbs down پاسخ: لنزهای با ارزش

سلام به دوستان:)
    والا به دنبال یه لنز برای دوربینم تو سایت در حال جستجو در قسمتهای مختلف بودم كه یكی از دوستان حرف جالبی رو زده بود كه گقته بودند اگه كسی لنز ها رو بشناسه و بدونه لنز رو برای چه كاری می خواد انتخاب آسون می شه اما خودم به شخصه شناخت كافی در این زمینه ندارم و از راهنمایی شما عزیزان می خواستم كمك بگیرم:cool:

والا لنز رو برای گرفتن عكس از كارهای ساختمانی با نماهای شیشه ای و تجهیزات راهسازی می خوام (در جنوب چون آفتاب شدیده و هم در کنار دریا انعکاس نور روی ساختمانها بخصوص نماهای شیشه ای زیاده)
    لنزی که بتونه جلوی انعکاس نور رو بگیره یا کم کنه و یه کیفیت قابل قبولی داشته باشه.
    در مورد قیمت هم بین 350 تا 450 با کمی بالا و پایین.
    آیا از فیلتر خاصی هم می شه استفاده کرد؟ در ضمن از لنز کیت خودش 18-55 استفاده می کنم.

ممنون می شم راهنماییم کنید
    برخورداری

nikon D40

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

برای این کار باید از فیلتر پلاریزه(پولاریزه) استفاده کنید ... تا جایی که من میدونم لنزی برای این منظور وجود نداره و برای حذف انعکاسات نوری از فیلتر های پلاریزه(پولاریزه) استفاده میکنند... البته نمیدانم برای این منظور تا چند درصد هدف شما را میتواند عملی کند
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر آشنا mor-bar-ahm1 آواتار ها
    تشکر کرده
    9

Thumbs down پاسخ: لنزهای با ارزش

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    برای این کار باید از فیلتر پلاریزه(پولاریزه) استفاده کنید ... تا جایی که من میدونم لنزی برای این منظور وجود نداره و برای حذف انعکاسات نوری از فیلتر های پلاریزه(پولاریزه) استفاده میکنند... البته نمیدانم برای این منظور تا چند درصد هدف شما را میتواند عملی کند
    سلام جناب مقدم :)
    ممنون از راهنمایی شما دوست بزرگوار

یعنی لنز خاصی برای این منظور وجود نداره و باید از فیلتر استفاده شود. سوالم در مورد این فیلتر رو تو قسمت فیلترها مطرح می كنم.

اما برای كار بنده بدون در نظر گرفتن نور آفتاب و نور دریا آیا لنز خاصی رو سراغ دارند كه بتونه جوابگوی كارم باشه؟
    با همان قیمتی كه عرض كردم.

ممنون:biggrin:
    برخورداری

nikon D40

كاربر آشنا Shazdeh آواتار ها
    تشکر کرده
    327

دنبال لنزهايي با كاربري فتوجورناليستي! ميگشتم به 16-35 L برخوردم. بعد گفتم حتما تو فروم عكاسي درباره اش كلي صحبت شده. اينجا كه سرچ كردم چند مورد خيلي كوتاه گفته شده بود و در اين تاپيك هم فقط يكبار اسمش اومده بود.
    ميخواستم بدونم فاكتور قيمت بالاش سبب شده كه زياد مورد توجه قرار نگيره يا رنج كوتاهش و يا..
    چون تو ريويوهاي كمي كه تا الان درباره اين لنز خوندم ، لنز با ارزشي محسوب ميشه . لنزي با f-stop عالي كه از نظر سرعت فوكوس هم بسيار خوب عمل ميكنه و خروجي اون از نظر شارپ بودن عكسها و كنتراست و غيره ، همه خوب بوده.

خلاصه گفتم يه نامي از اين عزيز! ببريم.
    ممنون.
    ویرایش توسط Shazdeh : Sunday 13 January 2008 در ساعت 22:45

صفحه 69 از 86 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین