صفحه 38 از 42 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درتوضيحاتي كه از لنز٢٠٠-٥٠٠ نيكون خوانده ام تابحال ، در مقايسه باقيمتش لنز خوبي به نظر ميرسه وبه خصوص كه با TC هم در مركز تصوير افت شارپنس محصوصي نخواهد داشت. اما در ساير برندها لنزهاي خوبي وجود دارد. منجمله كنون١٠٠-٤٠٠ كه شايد در ارزان قيمتها بهترين باشه و ٤٠٠ اف٥.٦ كنون و١٥٠-٦٠٠ ها. تامرون را الان استفاده ميكنم وبه خاطر كيفيت تصوير خيلي چيزها دراين لنز فدا شده؛ منجمله سيلينگ. لذا دوستاني كه تجربه ويا اطلاعاتي دراين زمينه دارند ازميان اين لنزها كدام را پيشنهاد ميكنند؟. ايا بادر نظرگرفتن قيمت ٢٢٠٠ دلاري ١٠٠-٤٠٠ نسبت به ١٤٠٠ دلاري نيكون ، اين تفاوت قيمت ارزشش را دارد؟ ايا اصلا تعويض ١٥٠_٦٠٠ تمرون با يكي از اين نيكون-كنون ها ارزشش را دارد؟ ضمن اينكه احتمال دارد درسال جديد D500 ويا 7dII خريدكنم كه درصورت خريد فقط فقط ازلنز تله روي ان استفاده خواهد شد، فلذا اصلا موضوع تجهزات فعلي نيكوني كه دارم را در نظر نميگيرم. باتشكر
    amir.komeily و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درتوضيحاتي كه از لنز٢٠٠-٥٠٠ نيكون خوانده ام تابحال ، در مقايسه باقيمتش لنز خوبي به نظر ميرسه وبه خصوص كه با TC هم در مركز تصوير افت شارپنس محصوصي نخواهد داشت. اما در ساير برندها لنزهاي خوبي وجود دارد. منجمله كنون١٠٠-٤٠٠ كه شايد در ارزان قيمتها بهترين باشه و ٤٠٠ اف٥.٦ كنون و١٥٠-٦٠٠ ها. تامرون را الان استفاده ميكنم وبه خاطر كيفيت تصوير خيلي چيزها دراين لنز فدا شده؛ منجمله سيلينگ. لذا دوستاني كه تجربه ويا اطلاعاتي دراين زمينه دارند ازميان اين لنزها كدام را پيشنهاد ميكنند؟. ايا بادر نظرگرفتن قيمت ٢٢٠٠ دلاري ١٠٠-٤٠٠ نسبت به ١٤٠٠ دلاري نيكون ، اين تفاوت قيمت ارزشش را دارد؟ ايا اصلا تعويض ١٥٠_٦٠٠ تمرون با يكي از اين نيكون-كنون ها ارزشش را دارد؟ ضمن اينكه احتمال دارد درسال جديد D500 ويا 7dII خريدكنم كه درصورت خريد فقط فقط ازلنز تله روي ان استفاده خواهد شد، فلذا اصلا موضوع تجهزات فعلي نيكوني كه دارم را در نظر نميگيرم. باتشكر
    خب الحمدالله... شواهدی هست که داری به راه راست هدایت میشی کیاوش جان!

والله بنظر حقیر روی سیگما 150_600 اسپورت و همچنین سیگما 150_600 سری c هم بطور جدی فکر کن... من سیگما 150_600 c دارم و فوق العاده ازش راضیم... فکر کنم از بین دوستان هم فرومی فقط من این لنزو دارم چون تاپیکش خیلی خلوته و کسی در موردش چیزی نمیگه !!! منم متاسفانه سلیقه و استعداد ریویو نویسی ندارم وگرنه خیلی دلم میخواد در باب محاسن این لنز سخنرانی غرّایی ایراد بفرمایم !

بنده مدتیه که کمی جدی تر به ژانر حیات وحش ورود کردم و خیلی زود به این نتیجه تلخ رسیدم که در شرایط کنونی حیات وحش مملکت 600 میلیمتر هم کمه چه رسد به 400 و 300 و اینا ! بخصوص روی فول فریم .... نهایتا پیشنهاد بنده اینه که به همون 600 های بسیار خوب بازار فکر کنی کیاوش جان... قول میدم پشیمون نشی...جناب نژادی هم سیگما اسپورت دارن و روی 7 مارک 2 و 5 مارک 3 دارن غوغا میکنن ! میتونید ازشون همفکری و پند و اندرز بگیرید ... قیمت اسپورت هم بین 5500 تا 6000 هست.....
    موفق باشید دوست هدایت شده ..
    kiavash، amir.komeily و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    خب الحمدالله... شواهدی هست که داری به راه راست هدایت میشی کیاوش جان!

والله بنظر حقیر روی سیگما 150_600 اسپورت و همچنین سیگما 150_600 سری c هم بطور جدی فکر کن... من سیگما 150_600 c دارم و فوق العاده ازش راضیم... فکر کنم از بین دوستان هم فرومی فقط من این لنزو دارم چون تاپیکش خیلی خلوته و کسی در موردش چیزی نمیگه !!! منم متاسفانه سلیقه و استعداد ریویو نویسی ندارم وگرنه خیلی دلم میخواد در باب محاسن این لنز سخنرانی غرّایی ایراد بفرمایم !

بنده مدتیه که کمی جدی تر به ژانر حیات وحش ورود کردم و خیلی زود به این نتیجه تلخ رسیدم که در شرایط کنونی حیات وحش مملکت 600 میلیمتر هم کمه چه رسد به 400 و 300 و اینا ! بخصوص روی فول فریم .... نهایتا پیشنهاد بنده اینه که به همون 600 های بسیار خوب بازار فکر کنی کیاوش جان... قول میدم پشیمون نشی...جناب نژادی هم سیگما اسپورت دارن و روی 7 مارک 2 و 5 مارک 3 دارن غوغا میکنن ! میتونید ازشون همفکری و پند و اندرز بگیرید ... قیمت اسپورت هم بین 5500 تا 6000 هست.....
    موفق باشید دوست هدایت شده ..
    حامد جان از قم پرسیدم گفتن خریدکنون جایزه درصورتی که هرروزاستغفار کنی.توام بکن کوکا.
    اقا درکیفیت این150-600هاشکی ندارم. فقط سیلینگ خوبی نداره تمرون. البته مثه اینکه ورژن سیگما این مشکل رو ندارد. وبه همین دلیل هم قیمت بالاتری داردوگرنه از نظراپتیک تفاوت معنی داری باتامرون ندارد(همانطور که گفتم درورژن تامرونی همه چیزفدای قیمت شده,حتی بسته بندی ضعیف-قبلا سیگما150-500 هم کیف داشت وهم بند اویز و جعبه بهتر و...) وقبل از خرید تمرون هم میدونستم,اما راستش فک نمیکردم تمرون تااین حد سیلینگ ضعیفی داشته باشه. درواقع برای مناطق شمالی که گردوخاک به مراتب کمتری دارند مناسبتراست ,اما برای جنوب ساخته نشده این لنز.به هرحال میبرم اقای قاسمی زحمتش را میکشد. اما حالا که قرار است 2-3تومن بیشتر بدهم وتنها سیلینگ بدست اورم چندان راغب نیستم,فک کنم 100-400 کنون یا200-500 نیکون مناسبتر باشند.به خصوص که دراستفاده از TC هم مشکل حادی ندارندودرحالت کراپ با TC 1.4 تافوکال 1120را خواهید داشت روی500 م م ! اما از نظر سرعت فوکوس نمیدانم چقدر تفاوت دارند؟
    ***اقا اینا چرا لنز پرایم نیمه ارزان تولید نمیکنند؟!

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

بنده هیچ تجربه ای در زمینه عکاسی حیات وحش نداشته ام اما ...
    اما تنها یکبار تجربه در دست گرفتن سیگما 600-150 اسپورت(؟) با وزن دو کیلو و هشتصد گرمی!!!! را روی نیکون 7200داشته ام و آنچه که درباره این لنز به نظرم رسید ، وزن بسیاااااااااار زیاد آن بود! بطوری که کلا تصوراتم را درباره آن تغییر داد!

حال، سوای بحث های تکنیکی و فوکال و کیفیت و شارپنس و TC، به حمل و استفاده و جابجایی و دیسک کمر و دستان ورزیده و فلایت شات و این مسائل نیز عنایت داشته باشید. (البته شاید برایتان حل شده باشد)
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    حامد جان از قم پرسیدم گفتن خریدکنون جایزه درصورتی که هرروزاستغفار کنی.توام بکن کوکا.
    اقا درکیفیت این150-600هاشکی ندارم. فقط سیلینگ خوبی نداره تمرون. البته مثه اینکه ورژن سیگما این مشکل رو ندارد. وبه همین دلیل هم قیمت بالاتری داردوگرنه از نظراپتیک تفاوت معنی داری باتامرون ندارد(همانطور که گفتم درورژن تامرونی همه چیزفدای قیمت شده,حتی بسته بندی ضعیف-قبلا سیگما150-500 هم کیف داشت وهم بند اویز و جعبه بهتر و...) وقبل از خرید تمرون هم میدونستم,اما راستش فک نمیکردم تمرون تااین حد سیلینگ ضعیفی داشته باشه. درواقع برای مناطق شمالی که گردوخاک به مراتب کمتری دارند مناسبتراست ,اما برای جنوب ساخته نشده این لنز.به هرحال میبرم اقای قاسمی زحمتش را میکشد. اما حالا که قرار است 2-3تومن بیشتر بدهم وتنها سیلینگ بدست اورم چندان راغب نیستم,فک کنم 100-400 کنون یا200-500 نیکون مناسبتر باشند.به خصوص که دراستفاده از TC هم مشکل حادی ندارندودرحالت کراپ با TC 1.4 تافوکال 1120را خواهید داشت روی500 م م ! اما از نظر سرعت فوکوس نمیدانم چقدر تفاوت دارند؟
    ***اقا اینا چرا لنز پرایم نیمه ارزان تولید نمیکنند؟!
    msh2200، amir.komeily، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    8926

دقیقا محمدجان درسته.دقیقا این یکی از مواردی بودکه من این لنز رو رغبتی بهش نداشتم ویادم رفت بهش اشاره کنم.ممنون
    ---150-600 تمرون ازاین لحاظ خیلی خوبه!
    ویرایش توسط kiavash : Saturday 27 February 2016 در ساعت 11:55
    MohammadH، Mahdi.A.Tabar و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8926

مقايسه اي بين اين لنزها درهمه فواصل وهمه ديافها

Nikon 200-500mm quality | Cameralabs
    به نظرميرسه درمقايسه با ١٥٠٦٠٠ ها مشكل ٢٠٠-٥٠٠ با tc فقط ca ست!و ازنظر سطح جزييات حتي با تله كانورتور نيكون بهتره. ولي با٢ميليون بالاتر!!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

دوستان درود،

براي خريد بين دوتا لنز نياز به مشورت دارم و ممنون مي شم دوستان و اساتيد نظر و تجربه خودشون رو دراختيار من بذارن.
    من Canon 5D Mark II دارم و لنز فعليم 105-24 f/4 L هست. براي عكاسي در طبيعت نياز به يه لنز تله دارم و بين اين دوتا گزينه موندم.
    1- Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM كه توليد سال 1998 هست با قيمت حدود 4.900 (نسخه جديدتر اين لنز هم ميدونيد كه توليد شده ولي بالاي 7 تومن قيمت داره)

2- Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM توليد سال 2010 و قيمت حدود 4.600

طبيعتا در نظر اول همه گزينه 1 رو پيشنهاد ميدن اما با توجه به سال توليدش كه ديگه نسبتا قديمي هست، نميدونم آيا انتخاب اون كار درستي هست يانه. اينو بگم كه براي من اختلاف فاصله كانوني 300 و 400 چندان اهميتي نداره و كيفيت و شارپنس خيلي مهم تره.

سپاس

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

تامرون ۱۵۰ ۶۰۰ و دو لنز سیگما ۱۵۰ ۶۰۰ رو هم در نظر داشته باشین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان و اساتید عزیز . من تصمیم به خرید ی لنز تله دارم . دوربینم کانن 760D هست و لنز کیت خودش 135-18 . چندتا لنزی که دیدم و پیشنهاد شده اینا هستن :
    1- Sigma 70-300mm F 4-5.6 DG APO MACRO for Canon

2- Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

3- Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD for Canon

بودجه بنده در حد این لنزا هست

از دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنن . لنزهای دیگه توی این رنج قیمت اگر دوستان میشناسن معرفی کنن . سپاس

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط hrn74352 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید عزیز . من تصمیم به خرید ی لنز تله دارم . دوربینم کانن 760D هست و لنز کیت خودش 135-18 . چندتا لنزی که دیدم و پیشنهاد شده اینا هستن :
    1- Sigma 70-300mm F 4-5.6 DG APO MACRO for Canon

2- Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

3- Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD for Canon

بودجه بنده در حد این لنزا هست

از دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنن . لنزهای دیگه توی این رنج قیمت اگر دوستان میشناسن معرفی کنن . سپاس
    بهتر از همه اینها لنز 55-250 stm کانن هست... مدتی داشتم و واقعا عالی بود.. شارپنسش از اون 70-300 بهتر بود.. قیمت خیلی مناسبی هم داره.. بنوعی یه هدیه است از طرف شرکت کانن.. بطور جدی به این گزینه هم فکر کنید..

پ ن: دور اون سیگما رو که کلا خط بکشید... تامرون رو نداشتم ولیکن میگن خوبه هرچند در فوکالهای انتهاییش خیلی سافت میشه..
    hrn74352 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

صفحه 38 از 42 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین