صفحه 12 از 42 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

پیش فرض پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

خوب تا اون زمان بنده این همه ایده رو چکار کنم ؟؟؟!!! یعنی واقعا" هیچ راهی نیست ؟؟؟ من نمونه از 70-300 سیگما زیاد دیدم خیلی خوب بود نمونه عکسهاش البته همه ایراداتشم میدونم اما چکار کنم نخرم ؟؟؟!!! تا کی بمونم تا 750 هزار تومن !!! پول جمع کنم ؟؟؟ همین زوری جمع شده . اگه توصیه ای دارید یا لنزی بهتر میشناسید بفرمائید . ممنون از راهنماییهای خوبتون.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

هدف من این نبود که بگم سیگما رو نگیرید. هدفم این است که اگر میخرید ، دقیقا بدانید چه چیزی را دارید میخرید.
    بله عکسهای خوب و خیلی خوب هم با سیگما گرفته شده است.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

بله ممنونم اقا هادی . اقا نظرتون در مورد 55- 200 نیکور چیه ؟؟؟ بنظر جذاب میاد قیمتش هم 270 هزار تومنه ؟؟؟ کسی داره این لنزو ؟؟؟ نظتون چیه ؟؟ در موردش.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر جديد mehranm آواتار ها
    تشکر کرده
    92

Question پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

یک سوال در مورد لنز canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM
    در نام این لنز L به معنای سری L از این لنزها است.
    کسی میدونه که IS و USM به چه معناست؟؟
    از اساتید خواهش می كنم به این سوال من جواب بدهند .
    با تشكر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    599

نقل قول نوشته اصلی توسط mehranm نمایش پست ها
    یک سوال در مورد لنز canon ef 70-200mm f/2.8 L IS USM
    در نام این لنز L به معنای سری L از این لنزها است.
    کسی میدونه که IS و USM به چه معناست؟؟
    از اساتید خواهش می كنم به این سوال من جواب بدهند .
    با تشكر
    mehranm جان
    به مقالات موجود درسايت و به توضيحات راجع به كلمات اختصاري موجود در نام و مشخصات لنزها يه نگاهي بنداز با اصطلاحات بيشتري آشنا ميشي ( APO , VR, IS,HSM, ASP, DG , DO ,USM,OS,DC, SWM,........)

تو اينترنت سايتاي زيادي راجع به اين اصطلاحات توضيح دادن.

مثلا:
    IS: image stabilizer
    USM= HSM=======>>>> HSM : hypersonic motor
    با اين سيستم ، كاربر قادر است با دقت بسيار بالا و حركت سريع و كاملا بي صدا(درست به نرمي يك وضوح يابي دستي)به وضوح تصوير برسد.

و ................
    ویرایش توسط Pouyashariat61 : Tuesday 2 October 2007 در ساعت 19:59
    yaghoobi و mehranm تشکر می‌کنند.
    سينااكبرنيا

تشکر کرده
    92

Talking پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

ممنون سینا جان از راهنمایی
    Pouyashariat61 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

مهران جان :)

is سیستم لرزه گیره در لنز های کنن است که برای لنز های تله خیلی کارایی داره و usm هم موتور های لنز های کنن است swm هم موتور های لنز ها ی نیکور
    . و hsm هم موتور لنز های سیگما .
    جناب اکبر نیا مجددا خوش امدید . :)جنابعالی تازه وارد سایت شده اید پس قضاوت کردن در باره اعضا بوسیله شما بنظر درست نیست و لطفا سعی کن ایجاد شبهه نکنی . اگه اعضاء فورم به یک سئوال تازه وارد که سئوال او بیشتر از صد بار در فورم پرسیده شده و به او می گویند در فورم بگرد به جوابت می رسی یا به او لینک می دهند بنظر شما بد می گویند بنظر شما مشکلی دارد .
    همیشه که نمی شود لقمه آماده تو دهن آدم گذاشت یکم گشت در فورم هم بد نیست هم به اطلاعات شخص اضافه می شه هم به جوابش می رسه .
    بجای این همه صغرا و کبرا چیدن و این همه از اعضا گفتن که بعضی ها اله هستن بعضی ها بله هستن یک کلام جواب آقا مهران را بگو و این همه دنبال ............
    امید است که حرفهای منو بدل نگیری اما همه می دونن که اینجا با تمام فورم های دیگه فرق داره اینجا ما یاد می گیریم و با هم دوست هستیم .مسلما شیوه صحبت کردن و سئوال کردن و راهنمایی کردن و نوع لفظمان با فورم های دیگه و چت رو مها فرق می کند .
    امید است شما هم رعایت کنید دوست عزیزز
    Daruosha، yaghoobi و mehranm تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    92

Lightbulb پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

ممنون آقای مداح
    من خیلی دنبال این اصطلاحات گشتم ولی هیچ كس به من لینك مطالب را نداد و با توجه به سرعت اینترنت پایین نمیشد زیاد تو فروم گشت زد.
    حالا كه شما جواب منو دادید و ازتون خیلی ممنون هستم
    راستی من هم فامیلم مداح است
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

راهنمایی برای خرید لنز تله

راستشو بخواین انتخاب لنز کار خیلی سختیه خصوصا اگر تجربه اولتون تجربه مناسبی نباشه مثل من که پس از خرید لنز 70-17 سیگما برای دوربینم که کنون 350 دی باشه ، واقعا احساس نا خوشایندی دارم و از فوکوس گیج این لنز کلافه شده ام و اگه به کسی بر نخوره باید بگم لنز کیت 55-18 کنون از اون بهتره !!!

حالا هم پس از یک بار شکست در انتخاب لنز ، دنبال یه لنز تله هستم و کل مطالب این فروم رو شاید پس از ذخیره ، دهها بار مطالعه کرده ام و غیر از اون هر سایت مطرحی که به زبان انگلیسی هم بوده سرکی کشیده ام ولی در انتخاب لنز تله مفید و مناسب سر چند راهی مانده ام . از دوستان و اساتید مجرب در این زمینه راهنمایی می خواهم . من لنز تله رو برای عکاسی از طبیعت و خصوصا جاهاییکه کمی غیر قابل دسترس هستند می خواهم .درکل برای استفاده در محیط بیرون از خانه و در فضاهای با نور مناسب. لنزی که مورد نظر منه باید حتما محدوده 70 تا 300 رو پر کنه بیشتر هم بود فبه المراد. در مورد بودجه هم تا یه میلیون.

- CANON EF 70-200 mm F4L + TC 1.4

لنزی عالی که تازه با تله کانورتر به محدوده 280 میلی متر می رسه که یه کمی کمه . لرزه گیرهم نداره. قیمتش هم با تله کانورتره یه کم زیاد میشه

- CANON EF 70-300 mm IS

لنزی همه کاره که لرزه گیر هم داره ولی متاسفانه به قول یکی از بچه های فروم، سر لنز می چرخه و فوکوس خوبی هم نداره کیفیتش هم در محدوده بالای 250 میلی متر خوب نیست . قیمتش هم که در ایران به نسبت سایر کشورها کمی زیاده.

- SIGMA 50-500 mm (Bigma)

لنزی سنگین با محدوده فوکالی اغوا کننده البته بدون لرزه گیر. در نمونه عکسهای فراوانی که با این لنز گرفته شده بود، تصاویر را کمی بلور دیدم که جزئیات زیادی نداشتند و مشکل رنگهای گرم سیگما هم که پای ثابت ماجرابود!! برای لنزی با زوم 10 برابر هم فکر کنم مشکل فوکوس مشهود باشه.

با توجه به توضیحات بالا، دوستان باتجربه و اساتیدی که لنزهای فوق افتخار آشنایی با دستهاشون رو داشته اند ، منو در انتخاب یکی از این لنزها و احیانا لنز دیگری که نیازهای منو مرتفع کنه ، راهنمایی کنن

با تشکر
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

ابتدا مایلم نظرم رو به صراحت راجع به سیگما 70-17 عرض کنم:
    لنزی است که بسیار به قیمتش می ارزد. و این در حالی است که دقیقا فکوسش هم کندی دارد، هم گاهی گیجی و هم گاهی خطا.

نتیجه گیری من درباره سیگما:
    چند لنز استثنایی و بسیارخوب دارد از جمله سیگما 20-10 و ماکرو 150
    چند لنز خوب دارد از جمله سیگما 70-17
    اگر پول کافی داشته باشم هرگز سیگما نمی خرم! (؟)

نظرم درباره لنز تله فتو زوم:
    کنون 300-70 را فراموش کنید هر چند لنزی است که به قیمتش می ارزد.
    Canon 70-200L f/4.0 با کانورتور ؟ درباره کانورتور، کیفیت و دیافراگم نهایی تردید دارم. این لنز را بدون کانورتور به 300-70 ترجیح می دهم.
    Canon 70-200L f/4.0IS بسیار عالی است.
    Canon 70-200L f/2.8 را به قبلی ترجیح می دهم.
    Canon 70-200L f/2.8 IS گران است.

پ.ن: اینها نظرات شخصی من بود و بعید نیست خالی از اشکال نباشد. در هر حال تا این لحظه نظرم بر خرید f/2.8 بدون IS است. فعلا جیبم با من هم نظر نیست و هیچکدام کوتاه نمی آییم!
    Kamal تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

صفحه 12 از 42 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین