صفحه 17 از 42 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    599

Question پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها

اما در انتها سود این مقایسه چیست؟ فکر نکنم کسی بین خرید این دو گیر کرده باشد.:confused:
    .
    سلام آقاي غفاري :
    بله شما درست ميگين معمولا اين حالت پيش نمياد .ميدونم سوالم يه جوريه .البته اينم مي دونم كه با انسانهاي با حوصله و معقولي هم طرفم به خاطر همين اينو ميپرسم . خلاصه اينكه شما به بزرگواري خودتون ببخشين.
    چون معمولا همه اول بادي رو ميخرن و ميگن حالا خدا بزرگه خودش لنزو ميرسونه!!!
    ولي فرض كنيد يكي كه هنوز يه باديه Slr نخريده و براي عكاسي از پرندگان احتياج به يه لنز تلهء زوم داشته باشه تا 1،500،000 هم بيشتر نخواد واسه لنز خرج كنه :confused:
    (هر كاري ميكنم ساده تر بنويسم نميدونم چرا نميشه كه نميشه!!! شرمنده ):(
    منظورم اينه كه يكي اگه بخواد بر اساس يه لنز تله نسبتا خوب (براي پرنده گرافي!!!) تجهيزاتشو بخره و بعد از پيدا كردن يه لنز تله مناسب يه بادي براي اون لنز بخره شما كدام يك از اين دو لنزو از لحاظ كيفيت و شارپنس مناسب ميبينين؟(به عبارتي لنز تله و عكاسي از پرنده ها واسش مهمتر باشه . مهمتر از مساله مارك canon ياnikon )

آخيش راحت شدم:biggrin:
    Persian و ioozpalang@yahoo.com تشکر می‌کنند.
    سينااكبرنيا

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

دوست عزیز فقط این یک نظر شخصی است...

100-400 کانن هم از نظر شارپنس و هم از نظر عملکرد لرزه گیر و هم از نظر ارگونومی بدنه و push-pull بودن به نظرم در رده بالاتری نسبت به 80-400 نیکون قرار می گیرد.

اما 80-400 هم حسن هایی دارد که دوستان می توانند مطرح کنند.بدنه کوچک تر ( حمل و نقل بهتر و دامنه حرکت وسیع تر برای پرنده گرافی )

اما لنز خوبی است با قیمت خوب.اما اگر بهتر از این لنز را بخواهید یقینا خودتان بهتر می دانید 200-400 نیکون همتا ندارد ( حتی در برند کانن ) یک شگفتی !اما قیمت شیرینی هم دارد!فکر کنم 4300 بود...!!!

اما چند انتخاب دیگر هم یم توانید داشته باشید.

دو لنز جدید سیگما 150-500 و 120-400 لنز های جدید هستند که بزودی وارد بازار می شوند و می شود به آنها هم فکر کرد.

http://www.kenrockwell.com/nikon/80400vr.htm
    yaghoobi و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyashariat61 نمایش پست ها
    سلام آقاي غفاري :
    بله شما درست ميگين معمولا اين حالت پيش نمياد .ميدونم سوالم يه جوريه .البته اينم مي دونم كه با انسانهاي با حوصله و معقولي هم طرفم به خاطر همين اينو ميپرسم . خلاصه اينكه شما به بزرگواري خودتون ببخشين.
    چون معمولا همه اول بادي رو ميخرن و ميگن حالا خدا بزرگه خودش لنزو ميرسونه!!!
    ولي فرض كنيد يكي كه هنوز يه باديه Slr نخريده و براي عكاسي از پرندگان احتياج به يه لنز تلهء زوم داشته باشه تا 1،500،000 هم بيشتر نخواد واسه لنز خرج كنه :confused:
    (هر كاري ميكنم ساده تر بنويسم نميدونم چرا نميشه كه نميشه!!! شرمنده ):(
    منظورم اينه كه يكي اگه بخواد بر اساس يه لنز تله نسبتا خوب (براي پرنده گرافي!!!) تجهيزاتشو بخره و بعد از پيدا كردن يه لنز تله مناسب يه بادي براي اون لنز بخره شما كدام يك از اين دو لنزو از لحاظ كيفيت و شارپنس مناسب ميبينين؟(به عبارتي لنز تله و عكاسي از پرنده ها واسش مهمتر باشه . مهمتر از مساله مارك canon ياnikon )

آخيش راحت شدم:biggrin:

از قضا، با توجه به اینکه کیفیت عکس دوربینهای مختلف خیلی خیلی بهم نزدیک شده، بنظر من کاملا عاقلانه است که بدنه رو بر حسب لنز و سایر تجهیزات جانبی انتخاب کنیم.
    هر دو لنزی که ذکر کردین کیفیت اپتیک بسیار خوبی دارن ولی 100-400 کانن یکمقدار سرتره . 80-400 نیکون یک نقطه ضعف خیلی مهم داره و اون کندی سرعت فوکوسه . در حالیکه سرعت فوکوس 100-400 خیلی عالیه. لرزشگیر 100-400 لرزشگیر نسل اوله که 1-2 استاپ موثره ولی در کل 100-400 یک لنز عالی و کم نظیره.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

با سلام خدمت همه دوستان
    آیا کسی از دوستان با لنز EF 70-300mm DO IS کار کرده؟
    و اینکه مقایسه این لنز با 70 - 200 L مقایسه ای درسته؟

خوشحال میشم راجع به EF 70-300mm DO IS نظرتون رو بدونم
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    آیا کسی از دوستان با لنز EF 70-300mm DO IS کار کرده؟
    و اینکه مقایسه این لنز با 70 - 200 L مقایسه ای درسته؟

خوشحال میشم راجع به EF 70-300mm DO IS نظرتون رو بدونم
    قبلا در مورد این لنز صحبت شده بود.با توجه به قیمت بالای این لنز بادی عرض کنم که از نظر شارپنس به هیچ وجه در حد لنز های 70-200 ( هیچ کدام از نسخه ها ) نیست.اما این لنز ابعاد بسیار جمع و جوری دارد و لرزه گیر بسیار موثر.از نظر کیفیت ساخت هم لنز خوبی است اما در حد لنز های سری L نیست.فوکوس سریع و خوب بدون خطا از مزایای این لنز است.در سفری که به میانکاله داشتم توانستم با این لنز پرنده های زیادی را شکار کنم.اما باز هم 300 م م برای پرنده گرافی ناکافی بود.

به نظرم این لنز می تواند برای یک خبرنگار ( به غیر از ورزشی ) گزینه خوبی باشد.
    A_Maddah، infinity، Minoosepehr و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام خدمت اساتيد
    ميخواستم يدونه لنز زوم بخرم،ميدونم بحث شده ولي از اونجايي كه خيلي آماتورم بيشتر گيج شدم

دوربين: كانون 350D
    قيمت:ترجيحا زير 300 و تا 400 هم به سختي

راهنمايي كنيد ممنون ميشم
    اگه فروشگاهي كه بشه ازش قيمت خوب خريد هم بگيد خيلي خوب ميشه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

دوست عزیز سلام
    اگر منظورتون لنز تله فتو زوم است تو این رنج قیمت چند تایی انتخاب دارید که البته من canon 55-250 is را پیشنهاد می کنم که مزیت بزرگش داشتن لرزشگیر موثر است که در فاصله کانونی بالا بسیار بکار میاد.
    البته این رنج روی دوربین شما فقط شامل تله میشه و شما نرمال و واید را بطور کامل از دست میدید.
    البته من خودمم تو فکر خرید این لنز هستم ( بدلیل کمبوجیه بودن :::big grin:::) ولی اگر مشگل خرج کردن نداشتم سراغ یکی از انواع canon 70-200 L می رفتم.
    اطلاعاتی که من تا الان در مورد این لنز بدست آوردم (55-250) به صورت زیر است که امیدوارم دوستان با تجربه تر در صورت نیاز این اطلاعات را تکمیل یا اصلاح نمایند
    1-رنج تقریباً مناسب برای یک لنز تله فتو زوم
    2-شارپنس قابل قبول
    3-لرزشگیر موثر بین 3 تا 4 استاپ
    4-قیمت مناسب
    5-کیفیت بدنه و ساخت نامناسب
    6-قابل استفاده فقط بر روی دوربینهای کراپدار
    7-عدم وجود موتور فوکوس اولترا سونیک
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    علی شاكرینی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط a.zendegani نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    اگر منظورتون لنز تله فتو زوم است تو این رنج قیمت چند تایی انتخاب دارید که البته من canon 55-250 is را پیشنهاد می کنم که مزیت بزرگش داشتن لرزشگیر موثر است که در فاصله کانونی بالا بسیار بکار میاد.
    البته این رنج روی دوربین شما فقط شامل تله میشه و شما نرمال و واید را بطور کامل از دست میدید.
    البته من خودمم تو فکر خرید این لنز هستم ( بدلیل کمبوجیه بودن :::big grin:::) ولی اگر مشگل خرج کردن نداشتم سراغ یکی از انواع canon 70-200 L می رفتم.
    اطلاعاتی که من تا الان در مورد این لنز بدست آوردم (55-250) به صورت زیر است که امیدوارم دوستان با تجربه تر در صورت نیاز این اطلاعات را تکمیل یا اصلاح نمایند
    1-رنج تقریباً مناسب برای یک لنز تله فتو زوم
    2-شارپنس قابل قبول
    3-لرزشگیر موثر بین 3 تا 4 استاپ
    4-قیمت مناسب
    5-کیفیت بدنه و ساخت نامناسب
    6-قابل استفاده فقط بر روی دوربینهای کراپدار
    7-عدم وجود موتور فوکوس اولترا سونیک
    تشكر از جواب دوست خوبم
    قيمت canon 55-250 is چه حدوده؟
    برا نرمال و وايد بلكم پولدار شديم تو برنامه 5 ساله خريد يدونه لنز ديگه گذاشتم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

والا هنوز قیمت درست و پیمون نتونستم بگیرم ولی حدود 270 تا 290 باید باشه
    این نکته را هم بگم اگر شما رنج واید تا نرمال را نداشته باشی خیلی از فرصتهای عکاسی را از دست می دی و در کل لنزهای واید کاربرد عمومی بیشتری دارند ( این یک نظر نسبتاً شخصی هست )
    البته لنز هایی مثل sigma 18-200 os وجود داره که دارای رنج مناسبی از واید متوسط تا تله متوسط هست و ضاهراً مورد رضایت دوستان در سایتم قرار گرفته ولی من تا الان نه باهاش کار کردم و نه حتی از نزدیک دیدمش ! قیمتشم فکر کنم حول و هوش 520 به بالاست .
    من خودم قبلاً یک لنز بسیار ارزان قیمت تله فتو زوم داشتم که نسبت به قیمتش بد نبود tamron 55-200 با قیمت حدوداً 140 تومن که ماکروی قابل قبولیهم داشت .با همین لنز من پرتره های خوبی در رنج 80 تا 150 میلیمتر گرفتم ولی رنج های پایینتر و بالاترش کیفیت جالبی نداشت ضمن اینکه فوکوسشم در نور کم دیوانه کننده بود
    yaghoobi و alfa تشکر می‌کنند.
    علی شاكرینی

كاربر جديد vooroojak80 آواتار ها
    تشکر کرده
    24

با عرض سلام.
    من مطالب تاپيك رو خوندم. با توجه به اينكه قديميه و مدتيه تاپيك بالا نيومده اساتيد و دوستان الان نظرشون رو چه لنزي تله اي هست؟
    هدف بنده از گرفتن لنز زوم عكاسي معمولي در سطح شهر هست و كلا نماهاي بسته از سوژه رو دوست دارم و عكاسي پرتره. مي خوام به عنوان اولين خريد لنزم يه خريد خوب رو رقم بزنم كه جاي لنز كيت 18-55 كيت استفاده كنم.
    لنز فاخر 100-400 كه مورد نظر آقاي قبادي بوده در اين تاپيك -كه بنده براي خريد دوربين هم از نظراتشون بسيار استفاده كردم- فعلا در بازار نيست. نورنگار كه نمياره و آفومار هم اگر بياره چيزي در حدود 1800 (!!) قيمتشه ظاهرا. كه اصلن با جيب من سازگار نيست. بودجه من نهايتا چيزي در حدود 800 يا همين حوالي خواهد بود.
    ممنون مي شم باز هم از شما دوستان ياد بگيرم.
    محمد كمالي
    Lovely 500D Canon, 18-55 Kit. Seeking for new Lens

صفحه 17 از 42 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین