صفحه 116 از 164 نخستنخست ... 16 66 106 112 113 114 115 116 117 118 119 120 126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

کراپدار های کنن روی لنز 40 اف 2.8 به عنوان لنز نرمال برای نیم تنه میتونند حساب کنند...بسیار شارپ از اف 2.8...ارزان قیمت و کوچک....
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..

بنده هم مدتی است که بین انتخاب 50 -1.4 و 85 -1.8 واسه پرتره و (احیانا موارد استفاده دیگری) مردد بودم.. تقریبا تمام صفحات این تاپیک رو در طی این پروسه تحقیق و تفحص مطالعه کردم.. نهایتا تصمیم گرفتم امروز به بازار رفته و از نزدیک با هر دو لنز کمی ور برم ! نتیجه نهایی این شد که به شخصه و با توجه به موارد استفاده خودم لنز 50 را بیشتر پسندیدم.. طبق فرموده دوستان فاصله کانونی لنز 85 کمی زیادی بلند بود ! کادربندی با لنز 50 راحتتر بود .. اختلاف دیاف 1.4 با 1.8 هم در امر فلو نمودن بکگراند بر خلاف انتظارم خیلی زیاد بود !!! قبلا این نظر رو داشتم که این اختلاف جزیی قابل توجه نیست و هر دو لنز در بازترین حالت اپرچر نتیجه خیلی مشابهی خواهند داشت ولیکن شدت محو شدگی پسزمینه در لنز 50-1.4 بیشتر و بهتر بود....فاصله گرفتن نسبتا زیاد از سوژه برای رسیدن به کادر نه چندان بسته هم در لنز 85 کمی آزار دهنده بود.. کیفیت ساخت هر دو لنز هم از نظر بنده مبتدی و آماتور مثل هم بود..

جسارت بنده رو ببخشید
    اون چیزی که من دیدم کیفیت ساخت و اپتیک 50 اف 1.4 حتی شبیه 85 هم نیست!!! خیلی تفاوت دارند...شاید 50 سیگما رو شما تست کردید نه کنن
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    اون چیزی که من دیدم کیفیت ساخت و اپتیک 50 اف 1.4 حتی شبیه 85 هم نیست!!! خیلی تفاوت دارند...شاید 50 سیگما رو شما تست کردید نه کنن
    حالت دومی هم متصور است .. و آن اینکه شما هم لنز 85 هاسلبلاد رو تست کرده باشید نه 85 کانن !!
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    بله، همانطور که نوشتم برای کلوزآپ که نیاز به نزدیک شدن دارد مناسب نیست ۵۰ و ۸۵ مناسب تر است به دليل همان واپیچیدگی پرسپکتیو در صورت کم شدن فاصله با سوژه، ولی بسیاری از پرتره ها ، منجمله بسیاری از پرتره هایی که در همین فروم می بینیم نیم تنه تا تمام تنه هستند و برای چنین پرتره هایی ۵۰ کفایت می کند. و تعداد بسیاری از پرتره ها در این اندازه کادرها انجام مي شوند. شاید بالای هفتاد تا هشتاددرصد نماها نیم‌تنه ( مدیوم شات ) و بازتر هستند ، ( هم در فروم خودمان می‌شود این را دید و هم در نمونه‌هایی چون 1X و 500PIX ) به خصوص براي كساني كه در آتليه كار مي كنند و فضای کوچکی در اختیار دارند.
    صدالبته من در مورد ۵۰ نیکون صحبت می کنم و از فوکوس نمونه کاننی اطلاعی ندارم ...
    .
    برای کسانی که در فضا کوچک و آتولیه کار میکنند استفاده از لنز پرایم مزییتی ندارد.در این محیطها استفاده از لنز زوم بیشتر توصیه میشود.
    عموما پرترهای استودیویی (مخصوصا چیزی که در ایران مرسوم است) عمق میدان کمی ندارند که در دیافراگمهای بسته لنزهای زوم هم دیتیل کافی دارند.فوکال ثابت هم هم فقط کار عکاس را سخت تر میکند.
    کاربرد اصلی لنزهای پرایم در پرترهای خارج از استودیو هست که نیاز به عمق میدان کم در کادرهای باز دارد.
    farhad44، Nima Sadigh، nicebluesky و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب مبین عزیز،
    با شما مخالفم ، چون لنز پنجاه Nikkor f1.8 هم برای پرتره بیرون بسیار پرکاربرد است و هم عمق میدان و کیفیت مناسبی دارد، من هم اکنون به پی سی خودم دسترسی ندارم تا ببینم با این لنز پرتره ای دارم که امکان نمایش عمومی داشته باشد یا نه ؟ ولی دو نمونه از عکس های گرفته شده با این لنز را اینجا می گذارم. که کیفیت و عمق میدان این لنز را نشان می دهد.
    image.jpg

image.jpg

همینطور که در عکس دوم می بینیم پرتره دوم ، نمای نسبتا بسته ای هم هست.

ضمن اینکه فقط آتلیه هم نیست، گاهی قرار است در محیط های واقعی چون خانه یا حیات یا ... پرتره بگیریم و گاه با نور محیط و با یک فیل لایت یل رفلکتور. ۵۰ برای چنین موقعیت هایی بسیار کاربردی است.
    S Noora و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نظر من (در مورد لنز پرایم در آتلیه و مناسب نبودن 50 برای پرتره) به نظر مسعود نزدیکتر است
    KHAKSAR، M.Mobin، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درودی دوباره..

ظاهرن هیچوقت قرار نیست بین انتخاب این دو لنز آشوبگر دوستان به اجماع نظری برسن ! بنده هم با خوندن نظرات جدید دوباره در خرید اون 50-1،4 دچار تردید و دودلی شدم !
    جناب مبین و جناب سروش .. نهایتا برای شخص آماتوری مثل بنده که دوست داره یک لتز پرایم هم داشته باشه و مطلقا هم کار استودیویی نمیکنه منتها کیفیت و شارپنس براش خیلی مهمه چه لنزی رو پیشنهاد میدید ؟ البته متظورم فقط بین این 50 و 85 کانن نیست.. در برندهای متفرقه ای مثل سیگما و تامرون و غیره هم اگر لنز مناسبتری پیدا میشه که کیفیت بالاتری داشته باشه بسیار ممنون میشم اگه معرفی بفرمایید..
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

درودی دوباره..

ظاهرن هیچوقت قرار نیست بین انتخاب این دو لنز آشوبگر دوستان به اجماع نظری برسن ! بنده هم با خوندن نظرات جدید دوباره در خرید اون 50-1،4 دچار تردید و دودلی شدم !
    جناب مبین و جناب سروش .. نهایتا برای شخص آماتوری مثل بنده که دوست داره یک لتز پرایم هم داشته باشه و مطلقا هم کار استودیویی نمیکنه منتها کیفیت و شارپنس براش خیلی مهمه چه لنزی رو پیشنهاد میدید ؟ البته متظورم فقط بین این 50 و 85 کانن نیست.. در برندهای متفرقه ای مثل سیگما و تامرون و غیره هم اگر لنز مناسبتری پیدا میشه که کیفیت بالاتری داشته باشه بسیار ممنون میشم اگه معرفی بفرمایید..
    اگر 50 ميخواهيد بگيريد 50 سيگما (سری اول ) از 2 مدل کنون 1.4 و 1.8 از همه نظر بهتره فقط کمی بزرگ تر و سنگين تره
    من 3 مدل 50 رو داشتم اما برای پرتره 85 ميليمتر رو ترجيح ميدم و دوباره 85 خريدم
    واسه کسی که فقط يک پرايم ميخواد بگيره 50 لنز مناسبيه اما طبق تجربه شخصی من نه ميتونه کار 85 1.8 رو بکنه نه 35 1.4 يه جايی وسط اين 2 تا لنز و بعد از داشتن همه اين لنز ها دوباره به ترکيب 85 35 برگشتم (شايد واسه بقيه اينجوری نباشه و 50 بهتر باشه)
    من روی فول فريم از اين لنز ها استفاده ميکنم اما روی کراپ هم پرسپکتيو يکيه فقط زاويه ديد محدود شده (x1.6)
    Hamed Ziyaei تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

درودی دوباره..

با سلام
    دوست عزیز تجربه ای در زمینه پرتره ندارم
    ولی لنز 50 سیگما سری اولش یه مدت رو 60دی استفاده کردم شدیدا باکیفیت بود.
    فک کنم انتخاب بجا و متعادلی باشه
    Hamed Ziyaei و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

درودی دوباره..

به نظر می آید شما کاربر کانن هستید، اگر چنین است به توصیه جناب مبین و یاجناب niceevil توجه کنید، ولی اگر نیکون داشتید من به طور قاطع ۵۰ f 1.8 سری G را به شما توصیه می کردم، چون من خود چنین می کنم. و بسیار راضی هستم.
    Hamed Ziyaei، Majix و S Noora تشکر می‌کنند.