صفحه 120 از 164 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.AS نمایش پست ها
    فکر کنم قیمت 18-105 با قیمت دو لنز 18-55 و 55-200 برابر بشه!
    من هم میخوام بتونم عکسی تمام قد بگیرم با بوکه مناسب

از لحاظ فضای کافی مشکلی ندارم هر چقدر لازم باشه عقب میرم چون در فضای باز قراره استفاده کنم

از لحاظ تازه کار بود اولین باره که دنبال لنز و دوربین dslr هستم ولی قبلا کار کردم و از لحاظ فنی مسایلی مثل دیاف و فاصله کانونی و کاربردای مختلفش برام قابل درک و فهمیدنه و میتونم استفاده کنم از همه امکاناتش
    لنز 50mm یه جوری آدم رو محدود میکنه و باید یه لنز حداقل 18-55 هم همراهش داشت

------------------------------------------------------------------------
    ممنون از همگی برای کمک

حالا به نظرتون بین انتخابای زیر کدوم بهتره با در نظر گرفتن این شرایط:
    1-استفاده از دولنز نیاز به عوض کردن لنز داره و کثیف شدن سنسور به مرور زمان
    2-اصل کار من برای عکاسی پرتره محیطیه ولی میخوم طوری باشه که برای استفاده عمومی هم بتونم استفاده کنم با (هم محدوده 24mm میخوام و هم بالای 100mm)
    3-اونجوری که من خوندم لنز f1.8 50mm از دیاف 4 به بعد کیفیت مطلوبی داره ،در این صورت میشه مثل لنز 18-105 که در 50mm دیاف 5 میده!
    داخل سایت زیر هم که لنز هارو مقایسه میکنه 50mm از دیاف 4 به بالا کیفیتش مناسب میشه
    Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Nikkor Lens Image Quality

حالا به نظر شما کدوم انتخاب بهتره
    1-لنز 50mm f1/8 همراه 18-55 قیمت دو لنز تقریبا 750 میشه
    2-لنز 18-105 که قیمتش حدود 900 میشه
    3-لنز 18-55 همراه 55-200 که قیمتش حدود 900 میشه تقریبا (اگه استباه نکنم)

کاربرد هام هم :
    1-عکس پرتره محیطی
    2-عکس های منطره طبیعت و شهری و هنری و این حرفا
    3-حالا اگه شد عکاسی نجومی از ستاره ها!

ببخشید این همه طولانی شد
    و دوباره تشکر فراوان دارم از همه اساتید و دوستان!
    شما همون 105-18 بگیری فعلا بهتره.مدتی که با یک رنج کانونی متنوع کار کنید ، رنجهای پرکاربردتون مشخص میشه.105-18 هم رنج مناسبی داره و هم اینکه خوش فروشه.
    MOHAMMAD.AS تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.AS نمایش پست ها
    فکر کنم قیمت 18-105 با قیمت دو لنز 18-55 و 55-200 برابر بشه!
    من هم میخوام بتونم عکسی تمام قد بگیرم با بوکه مناسب

از لحاظ فضای کافی مشکلی ندارم هر چقدر لازم باشه عقب میرم چون در فضای باز قراره استفاده کنم

از لحاظ تازه کار بود اولین باره که دنبال لنز و دوربین dslr هستم ولی قبلا کار کردم و از لحاظ فنی مسایلی مثل دیاف و فاصله کانونی و کاربردای مختلفش برام قابل درک و فهمیدنه و میتونم استفاده کنم از همه امکاناتش
    لنز 50mm یه جوری آدم رو محدود میکنه و باید یه لنز حداقل 18-55 هم همراهش داشت

------------------------------------------------------------------------
    ممنون از همگی برای کمک

حالا به نظرتون بین انتخابای زیر کدوم بهتره با در نظر گرفتن این شرایط:
    1-استفاده از دولنز نیاز به عوض کردن لنز داره و کثیف شدن سنسور به مرور زمان
    2-اصل کار من برای عکاسی پرتره محیطیه ولی میخوم طوری باشه که برای استفاده عمومی هم بتونم استفاده کنم با (هم محدوده 24mm میخوام و هم بالای 100mm)
    3-اونجوری که من خوندم لنز f1.8 50mm از دیاف 4 به بعد کیفیت مطلوبی داره ،در این صورت میشه مثل لنز 18-105 که در 50mm دیاف 5 میده!
    داخل سایت زیر هم که لنز هارو مقایسه میکنه 50mm از دیاف 4 به بالا کیفیتش مناسب میشه
    Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Nikkor Lens Image Quality

حالا به نظر شما کدوم انتخاب بهتره
    1-لنز 50mm f1/8 همراه 18-55 قیمت دو لنز تقریبا 750 میشه
    2-لنز 18-105 که قیمتش حدود 900 میشه
    3-لنز 18-55 همراه 55-200 که قیمتش حدود 900 میشه تقریبا (اگه استباه نکنم)

کاربرد هام هم :
    1-عکس پرتره محیطی
    2-عکس های منطره طبیعت و شهری و هنری و این حرفا
    3-حالا اگه شد عکاسی نجومی از ستاره ها!

ببخشید این همه طولانی شد
    و دوباره تشکر فراوان دارم از همه اساتید و دوستان!
    دوست عزیز شما میتونید برای جوابگویی کل کارهایی که گفتید با توجه به هزینه کمتر و کیفیت نسبتا مناسب روی این دو لنز فکر کنید :
    1: 18-55 سری جدید
    2: 55-300 که از 55-200 شارپ تره و کیفیت و لرزشگیر خوبی هم داره
    MOHAMMAD.AS تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    18-105 برای کاربرد های عمومی

50 اف 1.8 برای پرتره

اگر امکان خرید یکجا را ندارید یکی را بخرید و بعد از مدتی لنز بعدی را خریداری کنید.

انتظاری که از لنز پرتره دارید با 105-18 و 55-200 برآورده نخواهد شد . دست کم به یک 50 1.8 نیاز دارید
    خیلی ممنون از راهنمایی
    انگار 50 1.8 بیشترین محبوبیتو داره برای پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    nikon 85mm f1.8 برای پرتره عالیه سرعت فوکوس خوبی هم داره من 50 1.4 سری جی هم داشتم ولی سرعت فوکوسش زیاد خوب نیست
    اگه بگیرم بدون فوکوس اتوماتیک میگیرم ،با فوکوس دستی مشکلی ندارم
    ممنون بابت راهنمایی
    نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    شما همون 105-18 بگیری فعلا بهتره.مدتی که با یک رنج کانونی متنوع کار کنید ، رنجهای پرکاربردتون مشخص میشه.105-18 هم رنج مناسبی داره و هم اینکه خوش فروشه.
    این گزینه فقط یه کم بخش بوکه کردن برای پرتره تمام قدش منو میترسونه که خوب در نیاد!
    بازم ممنون بابت راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    دوست عزیز شما میتونید برای جوابگویی کل کارهایی که گفتید با توجه به هزینه کمتر و کیفیت نسبتا مناسب روی این دو لنز فکر کنید :
    1: 18-55 سری جدید
    2: 55-300 که از 55-200 شارپ تره و کیفیت و لرزشگیر خوبی هم داره
    ولی من بعضی جاها خوندم که 55-300 اصلا میفیت مناسبی نداره
    بازم ممنون بابت راهنمایی

-----------------------------------------------------------
    واقعا خیلی ممنونم از دوستان و اساتید

فک کنم باید جایی رو پیدا کنم که بزاره لنز های مختلف رو تست کنم و ببینم کدوم جواب کارمو میده
    با این اعداد و ارقام به جایی نمیرسم!
    چون انگار بیشتر جنبه سلیقه ای داره
    ولی بازم گزینه اول من 50 اف1.8 هست نسبت به توصیه شدن بیشتر!

دوباره ممنونم از همه دوستان که اطلاعات زیادی در اختیارم گذاشتن
    برم که یه جارو پیدا کنم لنزارو تست کنم
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر جديد saeedsa آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام به دوستان و اساتید محترم!
    برای عکاسی پرتره در طبیعت، صلاح میدونید فقط بدنه ی دوربین رو بخرم همراه با 50mm/f1.8 یا اینکه دوربین رو همراه با کیت لنزش (18-55) تهیه کنم؟ (در زمینه ای که فعالیت کنم 18-55 به کارم میاد؟)
    سوال دومم اینه که فرق لنز 50mm نیکون در سری D و سری G چیه؟ آیا سری G ارزش هزینه ی 300تومن بیشتر رو داره؟
    لطفا همه ی دوستانی که در این زمینه تخصص و تجربه دارن راهنماییم کنید. زیاد وقت ندارم.
    مرسی از همتون

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsa نمایش پست ها
    برای عکاسی پرتره در طبیعت، صلاح میدونید فقط بدنه ی دوربین رو بخرم همراه با 50mm/f1.8 یا اینکه دوربین رو همراه با کیت لنزش (18-55) تهیه کنم؟ (در زمینه ای که فعالیت کنم 18-55 به کارم میاد؟)
    سوال دومم اینه که فرق لنز 50mm نیکون در سری D و سری G چیه؟ آیا سری G ارزش هزینه ی 300تومن بیشتر رو داره؟
    لطفا همه ی دوستانی که در این زمینه تخصص و تجربه دارن راهنماییم کنید. زیاد وقت ندارم.
    مرسی از همتون
    بله دوست عزیز ، باید عرض کنم این لنز برای پرتره طبیعت خوبه حتی اگه بتونید بیشتر هزینه کنید من 85اف 1.8 رو پیشنهاد می کنم ، درمورد انتخاب بین نوع جی و دی و تفوتهاشون باید بگم:
    در ابتدا به نوع بدنه شما بستگی داره که فکر می کنم بدنه های سری 5300 تا 3100 نیکون و مدلهای همرده لنزهای سری دی رو ساپورت نمی کنند چون این بدنه ها موتور فوکوس داخلی ندارند و فقط باید براشون لنزهای سری جی تهیه کنید، حالا فرق لنزهای سری جی با دی اینه که لنزهای سری جی حلقه دیافراگم(اپیچر رینگ) ندارند اما موتور فوکوس داخلی دارند ولی درمورد لنزهای سری دی قضیه برعکس می باشد ، اپیچر رینگ دارند اما موتور فوکوس داخلی ندارند ، اگر قصد خرید بدنه هایی مثل دی 7100 دارید من با توجه به قیمت پایینتر لنزهای سری دی اونهارو پیشنهاد می کنم که هم کیفیت اپتیکی خوبی دارند و هم سرعت فوکوس مناسب و قطعا کارتونو راه میندازند ، حالا برای عکاسی های دیگر مثل منظره و ... که نیاز به یک لنز تقریبا همه کاره دارید اگه هزینه زیر500 میکنید 18-55 سری جدید نیکون و اگر تا 900 هزینه میکنید 18-105 نیکون ضمن اینکه کیفیت اپتیکی هردو لنز راضی کننده هست و اکثر عکاسان با همین لنزها کار می کنند ، شاد و موفق باشید
    saeedsa و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsa نمایش پست ها
    مرسی از همتون
    اگه بادی شما موتور فوکوس داره قطعا سری G بگیرید چون با سری D اتوفوکوس رو از دست می دهید در غیر این صورت دست شما بازتره.البته سری G به لحاظ اپتیکی پیشرفت هایی داشته که قیمت بالاترش رو منطقی می کنه.
    کوروش تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    اگه بادی شما موتور فوکوس داره قطعا سری G بگیرید چون با سری D اتوفوکوس رو از دست می دهید در غیر این صورت دست شما بازتره.البته سری G به لحاظ اپتیکی پیشرفت هایی داشته که قیمت بالاترش رو منطقی می کنه.
    دوست من اگر بادی ایشون موتور فوکوس داشته باشه چطوری با سری D اتوفوکوس رو از دست میدن؟فکر کنم اشتباه تایپی داشتید.هر چند اطمینان دارم شما به این موضوع واقفید لیکن برای دوستان تازه وارد میگم که لنزهای سری D نیکون فقط روی بدنه های دارای موتورفوکوس مثلD7000 قابلیت اتوفوکوس داشته و دارای رینگ دستی دیافراگم می باشند.سری G رینگ تنظیم دیافراگم دستی نداشته و در بدنه های موتوردار و فاقد موتور داخلی بدنه نیز قابلیت اتوفوکوس دارد.
    peacekeeper تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوست من اگر بادی ایشون موتور فوکوس داشته باشه چطوری با سری D اتوفوکوس رو از دست میدن؟فکر کنم اشتباه تایپی داشتید.هر چند اطمینان دارم شما به این موضوع واقفید لیکن برای دوستان تازه وارد میگم که لنزهای سری D نیکون فقط روی بدنه های دارای موتورفوکوس مثلD7000 قابلیت اتوفوکوس داشته و دارای رینگ دستی دیافراگم می باشند.سری G رینگ تنظیم دیافراگم دستی نداشته و در بدنه های موتوردار و فاقد موتور داخلی بدنه نیز قابلیت اتوفوکوس دارد.
    درسته یک دونه "ن" ناقابل جا افتاده.البته من وقتی دفعه دوم خوندمش هم متوجه اشتباه تایپی نشدم.
    S Noora تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

سلام به اساتید عزیز

من تا حالا دوربین dsrl نداشتم ولی کم و بیش باهاشون کار کردم.
    قصد خرید دوربین کانن 70D رو داشتم (با لنز کیت 18-135)

خیلی دوست دارم که بتونم عکس های پرتره‌ای مانند عکس های زیر بگیرم.
    میخواستم بدونم که به نظر شما با چه لنزی میتونم همچین عکس هایی بگیرم؟

استفاده‌ی من اکثرا توی مهمونی ها و سفر هست.

چند صفحه ای رو که خوندم متوجه شدم که با این لنز کیت نمیشه همچین عکس هایی گرفت..
    پس باید بادی رو جدا بگیرم و لنزی که شما عزیزان پیشنهاد میکنید.

اینم بگم که نمیخوام صرفا عکسهای پرتره بگیرم...
    فقط میخوام لنزی داشته باشم که قابلیت گرفتن همچین عکس هایی که پشت سوژه رو کاملا تار میکنه داشته باشم.
    حالا اگه بشه در کنارش یه لنز زوم هم پیشنهاد بدید ممنون میشم.

04845509502155069058.jpg 84007440062175936288.jpg

--
    و یه سوال دیگه که دارم اینه که آیا فقط با لنز های ماکرو میشه همچین عکس هایی از چشم گرفت؟

00804495850780323459.jpg 91676150374710942453.jpg

ببخشید زیاد سوال کردم.
    تشکر فراوان

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_avril نمایش پست ها
    سلام به اساتید عزیز

من تا حالا دوربین dsrl نداشتم ولی کم و بیش باهاشون کار کردم.
    قصد خرید دوربین کانن 70D رو داشتم (با لنز کیت 18-135)

خیلی دوست دارم که بتونم عکس های پرتره‌ای مانند عکس های زیر بگیرم.
    میخواستم بدونم که به نظر شما با چه لنزی میتونم همچین عکس هایی بگیرم؟

استفاده‌ی من اکثرا توی مهمونی ها و سفر هست.

چند صفحه ای رو که خوندم متوجه شدم که با این لنز کیت نمیشه همچین عکس هایی گرفت..
    پس باید بادی رو جدا بگیرم و لنزی که شما عزیزان پیشنهاد میکنید.

اینم بگم که نمیخوام صرفا عکسهای پرتره بگیرم...
    فقط میخوام لنزی داشته باشم که قابلیت گرفتن همچین عکس هایی که پشت سوژه رو کاملا تار میکنه داشته باشم.
    حالا اگه بشه در کنارش یه لنز زوم هم پیشنهاد بدید ممنون میشم.
    ....
    --
    و یه سوال دیگه که دارم اینه که آیا فقط با لنز های ماکرو میشه همچین عکس هایی از چشم گرفت؟
    .....
    ببخشید زیاد سوال کردم.
    تشکر فراوان
    در مورد لنز تله همان لنز کیتی که اشاره کرده اید مناسب است زیرا فوکال نسبتا واید تا تله (روی دوربین مورد نظرتان فوکال 215) را پوشش می دهد و می تواند بعنوان تک لنز هم استفاده شود. اگر فوکال بلندتر مد نظرتان است 70-300 تامرون مناسب می باشد.
    برای پرتره لنز تخصصی 1.8 85 که البته روی دوربین مورد نظرتان زاویه بسته می شود و باید از سوژه فاصله زیادی بگیرید. اما لنز 50mm (با دیافراگم 1.8 و خصوصا 1.4) احتملا راضیتان می سازد و دارای قیمت مناسب تری هستند.
    اگر قیمت مورد نظرتان را بفرمایید بهتر میشود راهنمایی تان کرد.
    در مورد عکس چشم هم همینطور است به لنز ماکرو نیاز دارید (یا روش های دیگری که بزرگنمایی 1:1 ایجاد می کند مثل لنز معکوس که البته به سواد فنی بیشتری نیاز دارد)
    ویرایش توسط Saleh Kh : Wednesday 21 January 2015 در ساعت 04:06
    obsidiyan، omid_avril و naghli تشکر می‌کنند.