صفحه 117 از 164 نخستنخست ... 17 67 107 113 114 115 116 117 118 119 120 121 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درودی دوباره..

ظاهرن هیچوقت قرار نیست بین انتخاب این دو لنز آشوبگر دوستان به اجماع نظری برسن ! بنده هم با خوندن نظرات جدید دوباره در خرید اون 50-1،4 دچار تردید و دودلی شدم !
    جناب مبین و جناب سروش .. نهایتا برای شخص آماتوری مثل بنده که دوست داره یک لتز پرایم هم داشته باشه و مطلقا هم کار استودیویی نمیکنه منتها کیفیت و شارپنس براش خیلی مهمه چه لنزی رو پیشنهاد میدید ؟ البته متظورم فقط بین این 50 و 85 کانن نیست.. در برندهای متفرقه ای مثل سیگما و تامرون و غیره هم اگر لنز مناسبتری پیدا میشه که کیفیت بالاتری داشته باشه بسیار ممنون میشم اگه معرفی بفرمایید..

کوروش گرامی بحث این نیست که با 50 میشه عکس پرتره گرفت یا نمیشه گرفت.البته عکس اولی که گذاشتید ربطی به موضوع نداره.
    بحث این هست که کدام بهتر هست.
    شما چنین پرتره ای را 50 نمیتوانید ثبت کنید چون باید زیاد به سوژه نزدیک شوید.(پس در کادرهای بسته و در پرتره مزیتی ندارد.)
    در کادرهای باز و عکسهای قدی هم که برتری با 85 هست.
    فرض میکنیم در عکسهای نیم تنه هم مزیتی به هم ندارند (که من استفاده از فوکالهای بالاتر را ترجیح میدهم)

دوست عزیز من تمام عکسهای پرتره خارج از استودیو شخصی را با 85 گرفته ام (در تاپیک سلف پرتره میتوانید بعضی از آنها را ببینید)و به نظر من این لنز با توجه به قیمت مناسب بهترین خروجی را در پرتره های خارج از استودیو خواهد داشت.
    lamagra، kiavash، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

خب اگر شما چنین کرده اید دلیلی بر لغو نظر دیگران نیست که چنین نکرده اند.
    برعکس شما من همیشه با ۵۰ کار می کنم و سر پروژه آخرم با ۳۵ . متاسفانه چون برای کاور آلبومی است نمی توانم ارایه دهم تا زمان پخش شدن آلبوم. ولی همین جا می توان بی شمار پرتره موفق دستچین کنم که با لنز پنجاه و یا حتی بازتر کار شده اند، صدور احکام کلی در این زمینه کار را دشوار می کند. و سرانجام اینکه شما احتمال زیاد با فول فریم کار می کنید و من کراپ.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تا جایی که اعوجاجِ لنزِ کوتاه تر اذیت نکند؛ بحث، بحثِ سلیقه است.

البته فرق بسیاری بین فول فریم و کراپدار هم در این فقره هست. من خودم روی فول فریم از 50mm f/1.8G و 85mm f/1.8G استفاده می کنم ولی به ندرت با 50 پرتره ی تک نفره می گیرم. پرتره ها را اغلب با 85 می گیرم و به شدت کمبود یک لنز 135 را موقع پرتره ی چهره احساس می کنم
    KHAKSAR، M.Mobin، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

... و به شدت کمبود یک لنز 135 را موقع پرتره ی چهره احساس می کنم
    و به طریق اولی روی APSC هم کمبود لنز 85 در این نوع پرتره احساس خواهد شد.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    خب اگر شما چنین کرده اید دلیلی بر لغو نظر دیگران نیست که چنین نکرده اند.
    برعکس شما من همیشه با ۵۰ کار می کنم و سر پروژه آخرم با ۳۵ . متاسفانه چون برای کاور آلبومی است نمی توانم ارایه دهم تا زمان پخش شدن آلبوم. ولی همین جا می توان بی شمار پرتره موفق دستچین کنم که با لنز پنجاه و یا حتی بازتر کار شده اند، صدور احکام کلی در این زمینه کار را دشوار می کند. و سرانجام اینکه شما احتمال زیاد با فول فریم کار می کنید و من کراپ.
    نفرمودید دلیل برتری 50 بر 85 چیست؟
    حتما چیزی غیر از این که شما با آن کار کرده اید هست.
    همانطور که گفتم اینجا بحث بر سر این است که کدام برتر است.به نظر من 85 برتر است.شما اگر میگویید نیست دلیلش چیست؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    نفرمودید دلیل برتری 50 بر 85 چیست؟
    حتما چیزی غیر از این که شما با آن کار کرده اید هست.
    همانطور که گفتم اینجا بحث بر سر این است که کدام برتر است.به نظر من 85 برتر است.شما اگر میگویید نیست دلیلش چیست؟
    مهم نرین دلیل که گفتم این است که چندتا عکس از مجموع عکس هایی که می گیرم و بقیه دوستان کلوزآپ بسته است؟ برای من از هر ده تا عکس پرتره شاید یکی، آنهم با ۱۰۵-۱۸ می گیرم یا ۲۰۰-۷۰
    ولی برای نه عکس دیگه هیچ نیازی به این فاصله کانونی ندارم . بر چه منطقی لنز پرکاربردم را تغییر دهم؟ منطق ۱ به ۹ ؟!
    شما همین الان ، سایت 500pix را چک کنید، همین الان ببینید، و تا ده یا بیست صفحه هم جلو بروید، چند عکس از مجموع همه پرتره ها ، کلوزآپ بسته است؟!
    لطفن لنزهای مورد استفاده را هم چک کنید، بیشتر آنها لنزهای واید هستند، چرا ما تا این حد محافظه کاریم در کار خود؟؟
    زیباترین پرتره های این سایت ها به رابطه و کشف رابطه بین انسان و محیط است، ولی ما چقدر دوست داریم محیط را حذف کنیم؟؟!!
    همین عکس برگزیده ماه، زیباترین پرتره و برنده ، عکسی است از انسانی در شرایط محیطی و کار سخت خود. واقعن اینجا کلوزآپ به چه دردی می خوره؟؟
    من عمق میدان بسیار کم را نمی طلبم، عمق میدان باید متناسب باشد و نه کم!
    این از همان اشتباهات رایج است که همیشه می گویند عمق میدان کم ، در حالیکه این نوع عکس ها فقط در شرایط خاص و نیاز به بوکه خاص و حضور منابع نوری بوکه ای جالند و نه همیشه، با عرض احترام من مدل پرتره ای که شما گذاشتید را دوست ندارم، چون هیچ ارتباطی از انسان و محیط نمی بینم، و این مدل کاری من نیست. ولی به سلیقه شما احترام میزارم و میدانم خیلی اینطوری دوست دارند.
    Hamed Ziyaei، S Noora و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    مهم نرین دلیل که گفتم این است که چندتا عکس از مجموع عکس هایی که می گیرم و بقیه دوستان کلوزآپ بسته است؟ برای من از هر ده تا عکس پرتره شاید یکی، آنهم با ۱۰۵-۱۸ می گیرم یا ۲۰۰-۷۰
    ولی برای نه عکس دیگه هیچ نیازی به این فاصله کانونی ندارم . بر چه منطقی لنز پرکاربردم را تغییر دهم؟ منطق ۱ به ۹ ؟!
    شما همین الان ، سایت 500pix را چک کنید، همین الان ببینید، و تا ده یا بیست صفحه هم جلو بروید، چند عکس از مجموع همه پرتره ها ، کلوزآپ بسته است؟!
    لطفن لنزهای مورد استفاده را هم چک کنید، بیشتر آنها لنزهای واید هستند، چرا ما تا این حد محافظه کاریم در کار خود؟؟
    زیباترین پرتره های این سایت ها به رابطه و کشف رابطه بین انسان و محیط است، ولی ما چقدر دوست داریم محیط را حذف کنیم؟؟!!
    همین عکس برگزیده ماه، زیباترین پرتره و برنده ، عکسی است از انسانی در شرایط محیطی و کار سخت خود. واقعن اینجا کلوزآپ به چه دردی می خوره؟؟
    من عمق میدان بسیار کم را نمی طلبم، عمق میدان باید متناسب باشد و نه کم!
    این از همان اشتباهات رایج است که همیشه می گویند عمق میدان کم ، در حالیکه این نوع عکس ها فقط در شرایط خاص و نیاز به بوکه خاص و حضور منابع نوری بوکه ای جالند و نه همیشه، با عرض احترام من مدل پرتره ای که شما گذاشتید را دوست ندارم، چون هیچ ارتباطی از انسان و محیط نمی بینم، و این مدل کاری من نیست. ولی به سلیقه شما احترام میزارم و میدانم خیلی اینطوری دوست دارند.
    پس برتری لنز 50 به 85 در عمق میدان بیشتر است؟
    بر فرض هم کسی بخواهد پرتره خارج از استودیو را با عمق میدان زیاد بگیرد.دیافرگم لنز را نمیتواند ببندد؟
    اصلا اگر کسی بخواهد با عمق میدان زیاد عکاسی کند.چرا براید لنز پرایم با دیافراگم باز بخرد؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    12880

عمق میدان که بیشتر است، مگر می شود با گفته من و شما قوانین لنزها و فرمولهای ریاضی تغییر کنند؟!!
    صدالبته هایپرفوکال دو لنز با فاصله کانونی متغیر بستگی به بازترین دهانه مورد استفاده دارد، اما
    پاسخ دقیق شما این نیست، شما درست برداشت نکردید منظور مرا، پاسخ دقیق این است:
    انتخاب لنز بر مبنای میزان کاربرد رایج از اندازه کادر مناسب و مورد استفاده.
    صدالبته تاکید می کنم گزاره « کم ترین عمق میدان همیشه مطلوب است» یگ گزاره غلط است.
    و دلیل غلط بودن این گزاره، آثار مطرح بسیاری از اساتید فن خلاف گزاره فوق است.

پی نوشت : و پاسخ به فرض دیگری که الان مطرح کردید. با بستن دیافراگم عمق میدان بیشتر می شود ولی شما برای گرفتن همان کادری که با۵۰ بسته اید باید چندین متر عقب تر بروید!!
    برای همین است که لنز بعدی من ۳۵ خواهد بود و نه ۸۵

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

بنده هم تجربهء چندان جالبی با 50mm در فضای استودیوئی ندارم.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

راستش من هردولنز رو استفاده میکنم ولی براساس تجربه (ونه هیچ چیزدیگه ای!) درفضای داخلی به دلیل کم بودن فضا بیشتراز۵۰ اف۱.۴ استفاده میکنم ،گرچه اگرباز جا برای کادربندی باشد ، بازهم از ۸۵ اف۱.۸ استفاده خواهم کرد.درمجموع منظورم اینه که من ترجیحم به استفاده از۸۵ هست مگراینکه درفضای داخلی بخواهم ازکادرخاصی استفاده کنم وبدانم که۵۰ درفضای داخلی بهتر جواتم را میدهدوگرنه ۸۵ برای پرتره همیشه برای من چه ازنظربوکه وچه ازنظرشارپنس برایم بهتربوده.ممنون
    farhad44 و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.