صفحه 93 از 164 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    شما با لنز fisheye هم میتونید عکاسی modeling کنید !
    تا جایی که بنده اطلاع دارم، برای پرتره های Classic از لنزهای تله استفاده میشود.
    به همین خاطر همیشه لنزهای تله برای پرتره پیشنهاد میشود.
    درسته سعیدجان با لنز FISHEYE هم میشه عکاسی مدلینگ انجام داد ولی لنزهای معرفی شده تخصصی برای این کار تا به امروز تو این فروم ( اونایی که من خوندم! ) کلا لنزهای متفاوتی بوده.
    به نظرتون تو پرتره کلاسیک که لنزهای تله پیشنهاد میشه چه رنج فوکالی بیشتر مورد استفاده قرار میگیره؟ من بعید میدونم این لنز با این رنج فوکال ( به طور تخصصی ) به درد این کار بخوره
    سپاس
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    دوستان امروز که این پست ( آخرین قیمت لنزها ) خوندم برام سوال ایجاد شد که دوستان خارج از کشور در مورد لنز مخصوص عکاسی مدلینگ در اشتباهن؟ ( 16 35 f 2.8 II لنز مادر در ژانر مدلینگ! ) چون تا به امروز در رکاب شما بزرگواران، پیشنهاد همگی برای عکسهای پرتره و مدلینگ ، لنزهایی کاملا متفاوت بوده. سپاس
    شما مدلينگ و پرتره رو نبايد در يك گروه قرار بدين. دوما در پستي كه اشاره كرده ايد گفته شده يكي از لنزهاي خوب براي مدلينگ 35-16 ميباشد.

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    شما مدلينگ و پرتره رو نبايد در يك گروه قرار بدين.
    تفاوت عکاسی تو این دو ژانر رو میشه بگین تا اطلاعات بنده حقیر هم افزایش پیدا کنه؟ خصوصا تو فرق تجهیزات مثل لنز. سپاس

تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    تفاوت عکاسی تو این دو ژانر رو میشه بگین تا اطلاعات بنده حقیر هم افزایش پیدا کنه؟ خصوصا تو فرق تجهیزات مثل لنز. سپاس

اولين تفاوتشون توي اسمشونه!

در ضمن اون چيزي كه در بين ما به مدلينگ معروفه در حقيقت Fashion photography هست كه تعريف خودش رو داره.
    چون تعريف بهتري سراغ ندارم به ويكي پديا يك نگاهي بكنيد:

Portrait photography

Fashion photography

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    اولين تفاوتشون توي اسمشونه!

در ضمن اون چيزي كه در بين ما به مدلينگ معروفه در حقيقت Fashion photography هست كه تعريف خودش رو داره.
    چون تعريف بهتري سراغ ندارم به ويكي پديا يك نگاهي بكنيد:

Portrait photography
    Fashion photography
    ضمن تشکر بابت لینکها من بیشتر سوالم رو تفاوت تجهیزات تو این دو ژانر بود. در این مورد اگه میشه توضیح بدین که فرق تجهیزات عکاسی مدلینگ و پرتره چیه؟
    سپاس

تشکر کرده
    2638

والله من اينكاره نيستم ولي در پرتره بيشتر منظور نشان دادن فرد و صورت سوژه است (سوژه اصلي انسان هست). بنابر اين از فواصل كانوني مشخصي براي عكس پرتره استفاده ميشه. (در حقيقت از فاصله مشخصي به سوژه نزديكتر نميشيم)

اما در مدلينگ (يا عكاسي مد) سوژه انساني ممكنه فقط قسمت كوچكي از كادر رو بگيره.

مثالهاي بسيـــــــــار زياد و زيبايي در اينترنت پيدا ميشن ولي نميشه اينجا گذاشت.

عكس زير با 35 گرفته شده:
    ویرایش توسط aidin594 : Saturday 8 June 2013 در ساعت 14:34
    saeed2vfx، mahta G، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

ممنونم از جوابتون .
    حقیقتش اصراری روی تامرون یا سیگما بودنش ندارم . ولی از اونجایی که شما هم تامرون و هم سیگما دارید خواستم بپرسم که لرزشگیر کدوم رو بیشتر ترجیح میدید و صدای کدوم یکی کمتره ؟
    در مورد لنز های STM هم شما درست می فرمایید اما من بیشتر مد نظرم لنزهای با دیافراگم 2.8 هست.
    متوجه شدم (از امضاتون) که ظاهرا فلش youngnuo هم دارید آیا راضی هستید ؟ اونم بین youngnuo و nissin موندم ! (ببخشید اگه این قسمت از سوال به این تاپیک مربوط نیست.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط moralist-boy نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون .
    حقیقتش اصراری روی تامرون یا سیگما بودنش ندارم . ولی از اونجایی که شما هم تامرون و هم سیگما دارید خواستم بپرسم که لرزشگیر کدوم رو بیشتر ترجیح میدید و صدای کدوم یکی کمتره ؟
    در مورد لنز های STM هم شما درست می فرمایید اما من بیشتر مد نظرم لنزهای با دیافراگم 2.8 هست.
    متوجه شدم (از امضاتون) که ظاهرا فلش youngnuo هم دارید آیا راضی هستید ؟ اونم بین youngnuo و nissin موندم ! (ببخشید اگه این قسمت از سوال به این تاپیک مربوط نیست.
    لنز های من هيچ کدوم لرزش گير ندارند
    اما در کل صدای سيگما تو اکثر مدل ها که من ديدم کمتره ، تمرون صدای بيشتری داره اما فکوسش هم خيلی سريعه
    بين 17-50 سيگما و تمرون (من سری بدون لرزشگير رو تحقيق کرده بودم ) تمرون روی 17 بهتره و سيگما روی 50

من اگر جای شما بودم همون 18-135 stmرو ميگرفتم ، يا 24-105 که قيمتش بالاست

اگر به خاطر عمق ميدان 2.8 احتياج داريد قضيه فرق ميکنه اما اگر واسه فيلمبرداری در نور کم ميخواهيد 2.8 داشته باشيد به نظر من خوب نيست
    چون عمق ميدان کم ميشه و با توجه به ضعف فکوس ممتد دی اس ال ار ها چپ و راست سوژه از فکوس خارج ميشه
    اما با ديافراگم های بسته دستی هم ميتونيد فکوس رو تنظيم کنيد و کمتر احتياج به جابجا کردن فکوس داريد (دوربين های با نويز کم در ايزو بالا خيلی کمک ميکنه )

از فلشم کاملاً راضی هستم و تقريباً با پول فلش نايسين ميتونيد 2 تا فلش يانگنو بگيريد اما اگر بخوام دوباره فلش بگيرم سری 560 اي ايکس رو ميگيرم که تی تی ال هست و اختلاف قيمت کمی هم با 560II داره
    با فلش های نايسين کار نکردم اما کيفيت خيلی خوبی دارن
    moralist-boy، saeed2vfx و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    لنز های من هيچ کدوم لرزش گير ندارند
    اما در کل صدای سيگما تو اکثر مدل ها که من ديدم کمتره ، تمرون صدای بيشتری داره اما فکوسش هم خيلی سريعه
    بين 17-50 سيگما و تمرون (من سری بدون لرزشگير رو تحقيق کرده بودم ) تمرون روی 17 بهتره و سيگما روی 50

من اگر جای شما بودم همون 18-135 stmرو ميگرفتم ، يا 24-105 که قيمتش بالاست

اگر به خاطر عمق ميدان 2.8 احتياج داريد قضيه فرق ميکنه اما اگر واسه فيلمبرداری در نور کم ميخواهيد 2.8 داشته باشيد به نظر من خوب نيست
    چون عمق ميدان کم ميشه و با توجه به ضعف فکوس ممتد دی اس ال ار ها چپ و راست سوژه از فکوس خارج ميشه
    اما با ديافراگم های بسته دستی هم ميتونيد فکوس رو تنظيم کنيد و کمتر احتياج به جابجا کردن فکوس داريد (دوربين های با نويز کم در ايزو بالا خيلی کمک ميکنه )

از فلشم کاملاً راضی هستم و تقريباً با پول فلش نايسين ميتونيد 2 تا فلش يانگنو بگيريد اما اگر بخوام دوباره فلش بگيرم سری 560 اي ايکس رو ميگيرم که تی تی ال هست و اختلاف قيمت کمی هم با 560II داره
    با فلش های نايسين کار نکردم اما کيفيت خيلی خوبی دارن
    ممنونم از جواب کاملتون . خیلی کمک بزرگی بود . من لنز رو برای فیلمبرداری نمیخوام (هرچند که ازش می خوام توی فیلم برداری هم استفاده کنم) بلکه بیشتر برای پرتره میخوام و 2.8 رو هم برای عمق میدان میخوام .
    در مورد فلاش خیلی سوال دارم اما از ترس اسنکه اینجا تاپیکش نیست نمی پرسم . پیغام خصوصی میزنم .
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    470

بهترین لنز برای چهره و نیم تنه 85MM هست ؟ ( روی کراپدار )

بعد از اون چی پیشنهاد میدید ؟

صفحه 93 از 164 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 ... آخرینآخرین