صفحه 17 از 164 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

اگر فردا در برند کانن مثلا به مشکل فلاش بر خوردید و متوجه شدید که فلاش های کانن گران هستند و کاراییشان پایین تر از فلاش های نیکون است انگته باز هم باید کوچ کنید؟

شاید هم لنز های ارزانی با کیفیت بسیار عالی و قیمت مناسب در برند سونی بود!

شاید هم متوجه شدید که عکاسان پرتره عاشق فرمت و کراپ 4/3 هستند انگاه به سمت الیمپوس نمی روید؟

شاید باز هم موضوع نویز در نوردهی طولانی پیش بیاید و مجبور شوید به کانن باز گردید!!!

خلاصه اگر از روز اول بدون تحقیق انتخاب کرده باشیم همیشه سر در گم خواهیم بود.

به نظر شما لنز 85 اف 1.8 کانن مشکل شما را حل می کند؟

با تضمین بنده یک 85 اف 1.8 نیکون بخرید اطمینان می دهم همان نتیجه را داشته باشد!

با پوزش از برخی دوستان.....

اما هستند عده ای اندک که در طول زندگی یک لنز نیکون را در دست نگرفته اند ولی در موردش مجتهد هستند و فتوا صادر می کنند.

بنده زیاد در جریان بحث های قبلی نیستم.

اما اگر مشکل شما یک لنز برای پرتره است باید عرض کنم ارزان ترین لنز هم کیفیت خوبی در استودیو دارد.حالا برای اوت دو نیاز دارید و یا مشکل دیگری است نمی دانم برایم توضیح دهید شاید مجبور به تعویض برند نشدید.

اعلب کسانی که دایما در حال کوچ هستند اصل کار را فراموش کرده اند ( یعنی عکاسی ) فکر می کنند اصل داستان برند بازی و ابزار بازی است.در صورتی که ابزار خروجی را خلق نمی کند.این شمای عکاس هستید که خروجی را خلق می کنید.

این بحث های ابزار بازی که در فروم های دنیا می بینید چیزی نیست جز تفریح و سرگرمی عده ای عکاس در وقت بی کاری و در ایران عده ای در وقت کار!

زیاد جدی شان نگیرید...
    nmroshan، Amir Mohebi، FarhadBahramii و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اوه اوه اوه!!!

اگر اینطور باشد که امیر گفت بنده به عنوان یک دوست عرض می کنم محال است با 40دی هم به نتیجه برسید!

مگر در دی 80 چه ایرادی دیدید که حاضر شدید این نازنین را عوض کنید و دی 200 بخرید؟ان هم با لنز 18-55 به جای 18-135 نازنین؟؟؟؟

دوست عزیز اگر بودجه اضافی دارید و علاقه به تعویض برند و امتحان کردن دوربین های مختلف اشکالی ندارد.اما باورد کنید اگر غیر این است کارتان بسیار بسیار بسیار اشتباه است.در تفکر و نتیجه گیری تان قدری تجدید نظر کنید.اینطور به هدف نمی رسید.......
    Persian، yasin-m، Amir Tavakoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

امير جان من كي دي 80 داشتم كه فروختم دي 200 گرفتم من مثل خودت همون پاناسونيك رو داشتم بعد فروختم دي 200 گرفتم ممنون از دوستان كه راهنمايي كردن . مثل اينكه بايد بيشتر تعمل بكنم . چشم فعلا دست نگه ميدارم .
    Kaveh Ghobadi و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام فریدجان
    بخدا خودت گفتیا :::big grin:::

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=76054&postcount=5

اینم چند تا پرتره با لنز 200-55:

نیکون دی 300 + 200-55
    [IMG]http://www.*******.info/files/i79ffz2isx1hcg4lfbvl.jpg[/IMG]

نیکون دی 40 + 200-55
    [IMG]http://www.*******.info/files/hlh8e5wu5n7wvbp26v2h.jpg[/IMG]

نیکون دی 60 + 200-55
    [IMG]http://www.*******.info/files/de6r0edcn83do9j9w6ma.jpg[/IMG]

من که از پرتره چیزی حالیم نمیشه و تخصصم گربه گرافی هست
    ولی فکر میکنم خود سوژه ، ژست سوژه ، نور مناسب و پروسس عکس برای گرفتن رنگ پوست طبیعی ، مهمتر از بقیه چیزها باشه.
    Persian، A_Maddah، Mashhadi Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    می بخشید ما هم پریدیم وسط .آخه گاهی چیزهایی می بینم و می شنوم که کلی دمق می شم .مثلا سه ماه پیش یکی از عکاس شهرمون برای خرید دوربین نظر منو خواست من در مورد بدنه Canon و نیکون برای شرح دادم . بعدها فهمیدم بنده خدا آمده مغازه دوربین مارو (دی70 اس ) رو از نزدیک دیده و خوشش اومد . یک روز زنگ زدقیمت رو خواست من تهران بودم ولی ایشان بقول خودشان نخواسته بودند مزاحم من شوند و امده بودند نهران خرید کرده بودند .
    متاسفانه فروشنده شریف ناصر خسرو یک دی 70 اس دست دوم با لنز 18-55 به ایشان 650هزار تومن فروخته بودند .(قابل توجه بابک دیناروند !!!)
    وقتی آقا فرید گفتند بدنه دی 200 رو 800 تومن می فروشند کلی وسوسه شدم دوربین ایشون رو بردارم .متاسفانه در شرایط مالی خوبی نبودم .مگرنه لحظه ای درنگ نمی کردم .
    فرید خان عزیز دی 200 برای آتلیه و پرتره که مورد نظر شما کم دوربینی نیست .!!!!! من با دی 80 و لنز 18-135 که کار می کنم پس از گرفتن عکس اتلیه ای , از عکس انتخابی مورد نظرم کلی مسرور می شم اگه دی 200 داشتم که فکر کنم پرواز می کردم .
    در یک سفر که دوستان نیکونی و کانی با هم بودیم و قتی نگاه به لنزهای گران قیمت دوستان کردم دیدم در ان بین لنز 18-135 من بیشتر به اسباب بازی شبیح است تا لنز .اما با خودم گفتم که انچه که من از عکاسی می خواهم این لنز بیچاره دارد به من ارائه می کنه.
    بنابراین فکر ان لنز های جذاب رو از سرم بیرون ریختم ...
    فرید جان برای Out Doorهم لنز 85MMنیکور هم لنز مناسبی است .من این لنز را هم دارم واز عکاسی با آن لذت می برم .قیمت هم 420 تومان می باشد .
    از من می شنوی بجای فکر کردن و مغشوش کردن فکرت در خصوص تغییر برند و خرید این لنز و اون لنز و این دوربین و ...... , فکرت رو آزاد کن و فقط عکس بگیر و مرتب عکس ببین و سعی کن پروسس یاد بگیری .

موفق باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    6635

از اقاي قبادي ممنون كه باعث شد بچها ما رو تحويل بگيرن به خدا چون جواب سوالم رو كسي نداده بود مونده بودم چيكار كنم سر در گم بودم ممنون از همه شما اقاي مداح راست ميگي من پروسس به هبچ وجح بلد نيستم بايد اونو ياد بگيرم كه مثل اين عكس خرابش نكنم

کد:
    http://i36.*******.com/mr2wyc.jpg
    A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6635

حالا اگه لطف كنيد جواب بنده رو بدين ممنون ميشم من ميخوام تا 500 يه لنز بگيرم بيشتر مد نظرم پرتره هست البته پرتره در فضاي باز رو بيشتر دوست دارم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم اين 55 .200 رو هم در فكرمه البته يه دوستي دارم هر وقت ميرم مغازش ميگه 24 .120 رو بردار نميدونم چه كنم ممنون ميشم راهنمايي بكنيد

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    حالا اگه لطف كنيد جواب بنده رو بدين ممنون ميشم من ميخوام تا 500 يه لنز بگيرم بيشتر مد نظرم پرتره هست البته پرتره در فضاي باز رو بيشتر دوست دارم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم اين 55 .200 رو هم در فكرمه البته يه دوستي دارم هر وقت ميرم مغازش ميگه 24 .120 رو بردار نميدونم چه كنم ممنون ميشم راهنمايي بكنيد
    فرید جان لنز 120-24 چندان لنز جذابی نیست. لرزه گیر ان نسل اول است و از نظر اپتیکی هم انطور که شنیده ام زیاد تعریفی نیست و یکی از مشکلات ان شارپنس نه چندان خوب است البته میتوان با کمی جستجو اطلاعات بیشتری در مورد ان یافت.
    به نظرم لنز 105-18 که لنز کیت دی90 است باید لنز دلچسبی باشد. تنها نگرانی من نسبت به این لنز کیفیت ساخت است. من با لنز 120-24 کار کردم و از نظر ساخت بدنه لنز خوش ساختی است و البته با مونت فلزی.
    لرزه گیر 105-18 بی تردید بهتر است اما کیفیت ساخت 120-24 بهتر است. اپتیک هم همانطور که گفتم فکر میکنم 105-18 بهتر باشد. در نظر داشته باشید که 105-18 برای کراپ یا DX است اما 120-24 برای FX هم قابل استفاده.
    A_Maddah، FARID و AliGhz تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    6635

18.105 رو ديروز يه مغازه تو جمهوري جداگانه ميداد 300 تومن اره براي خودم هم 24 .120 جذاب نيست .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    از اقاي قبادي ممنون كه باعث شد بچها ما رو تحويل بگيرن به خدا چون جواب سوالم رو كسي نداده بود مونده بودم چيكار كنم سر در گم بودم ممنون از همه شما اقاي مداح راست ميگي من پروسس به هبچ وجح بلد نيستم بايد اونو ياد بگيرم كه مثل اين عكس خرابش نكنم

کد:
    http://i36.*******.com/mr2wyc.jpg
    این عکست عالی است.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، FARID و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 17 از 164 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین