صفحه 19 از 164 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط september نمایش پست ها
    [با‏سلام‏خدمت‏دوستان‏عزي ز
    من‏مطالب‏اين‏بخش‏را‏كا لا‏خواندم‏ولي‏دوباره‏د ‏سردرگمي‏به‏سر‏ميبرم???
    از‏اساتيد‏چند‏سوال‏دارم :
    ميخواهم‏يك‏استوديوي‏عكا ي‏در‏‏اتاق‏كارم‏داشته باشم‏كه‏اين‏اتاق‏در‏اب عاد‏‏‏: طول: ۶متر ‏عرض: ۴ متر و ‏ارتفاع: ۳ متر ‏ميباشدوتقريبا‏يك‏اتاق‏ روشن‏به‏حساب‏مي‏آيد‏چو ‏پنجره‏نورگيره‏بزرگي‏د ‏آن‏وجود‏دارد

من علاقه‏بسياري‏به‏عكسهايه پرتره‏(تمام‏صورت،نيمه‏ت نه‏و‏بدن‏كامل‏)
    و همينطور ‏fashen‏ ‏دارم ‏همچنين‏ تمايله‏ فراواني ‏براي ‏ساخت ‏و ‏عكاسيه دارك‏آرت‏(DARK ART)و فانتزي (FANTEZY)
    ‏‏
    حالا‏سواله‏من‏از‏شما‏ا اتيد:

با‏توجه‏به‏خواسته‏هاي‏ ن‏و‏همچنين‏اتاق‏من‏(‏ك ه‏شايد‏در‏آينده‏جاي‏گس رده‏تري‏هم‏بدست‏بياورم) درخواستم‏از‏شما‏اساتيد
    ‏مشورت‏در‏خريده‏يك‏ دوربينه ‏حرفه‏اي ‏و ‏همچنين ‏لنز ‏يا ‏لنزهايي ‏در‏زمينه ‏مواردي ‏كه‏عرض ‏كرده‏ام ‏‏ميباشد
    ضمن‏اينكه‏من‏در‏كشور‏آ مان‏زندگي‏ميكنم‏و‏از‏ل حاظ‏خريد‏تقريبا‏مشكل‏ند ارم‏و‏ميتوانم‏حتي‏كالا را‏با‏اقصاد‏كم‏درصد‏يا ‏بدونه‏درصد‏
    خريداري‏كنم‏پس‏در‏صورته ‏امكان‏به‏من‏يك‏مجموعه خوب‏معرفي‏فرمائيد‏كه‏ت ا‏مدتي‏احتياج‏به‏اضافه كردن‏و‏تكميل‏كردن‏و‏يا ‏مهمتر‏تعويض‏و‏بهتر‏كر ن‏آن‏نداشته‏باشم
    در‏مورد‏وسايل‏جانبي‏و‏ ور‏۰۰۰‏هم‏بعد‏از‏خريد لنز‏و‏دوربين‏از‏شما‏كم ك‏خواهم‏گرفت‏يا‏بازهم‏ گر‏مورده‏خاصي‏مد‏نظر‏ه ست‏اعلام
    ‏فرمائيد (در‏آن‏صورت‏شايد‏بشود‏ا ز‏فروشنده‏تخفيفه‏چشم‏گي ري‏هم‏گرفت)

نكته!!!

تا‏جايي‏كه‏من‏در‏بخش‏خ واندم‏حدودا‏انتخاب‏آخر‏ به‏۷۰-۲۰۰‏لرزه‏گير‏و۱۷-۷۰‏رسيد‏كه‏يكي‏از‏اسات د‏فرمودند‏كه‏۱۸-۸۵‏مورده‏قبول‏تر‏مي‏با د‏همچنين‏مدير‏سايت‏در‏ آخر‏فرمودند‏كه‏اصلا‏۷۰-۲۰۰‏براي‏استوديو‏مناسب‏ نيست‏و‏ضمن فرمايش‏ايشان‏در‏حدوده‏۱ %‏مورده‏استفاده‏قرار‏مي يرد‏من‏كه‏در‏اين‏زمينه ‏كاملا‏سردر‏گم‏شدم...

۰من‏از‏شما‏اساتيد‏خواهش ‏ميكنم‏مرا‏درزمينه‏خريد ه‏وسايل‏با‏توجه‏به‏خوا ته‏هايم‏راهنمائي‏كنيد‏.

بي‏صبرانه‏منتظره‏پاسخ‏ش ما‏عزيزان‏ميباشم.]

سلام دوست عزیز به فروم عکاسی خوش آمدید.
    مدتی است که مانند شما قصد دارم در یکی از اتاقهای منزل یک استودیو خانگی راه اندازی کنم اما احتمالا راهکارهایی که من به آنها رسیده ام پاسخ نهایی سئوال شما نخواهد بود.
    میزان تجربه و مهارت شما در عکاسی و اینکه قبلا با چه نوع دوربین هایی کار کرده اید و البته بودجه شما (که ظاهرا محدودیت چندانی ندارید) و اینکه تا چه اندازه کیفیت نهایی کار برای شما مهم است و عکسهای شما در نهایت قرار است در چه قطعی چاپ شود و یا در چه رسانه ای منتشر شود و ... هر کدام میتواند تغییرات زیادی در پیشنهاد خرید دوستان به شما به همراه داشته باشد.
    دامنه این پیشنهادات میتواند از مثلا D60 نیکون همراه با لنزی مانند 105-18 و یا یا 450D کنن شاید با لنز 200-18 شروع شده و تا 5D mkII همراه با 24-105 و چند لنز سری L و یا شاهکار جدید نیکون D3X با چند لنز حرفه ای از این برند ادامه یابد. ( دامنه تخیل من حداکثر تا قطع 35mm است)
    بنابراین توصیه میکنم تا توضیحات بیشتری ارائه بفرمایید تا دوستان با تجربه تر بتوانند راهنمایی دقیقتری در اختیار شما قرار دهند.

با تشکر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با‏تشكر‏فراوان‏خدمت‏شما ‏دوستان‏گرامی
    بايد‏از‏اينجا‏شروع‏كنم كه‏من‏تا‏به‏حال‏بيشتر در‏زمينه‏فتوشاث‏فعال‏ب ده‏ام‏تا‏عكاسی!!

يعني‏ا‏‏ول‏با‏دوربين‏د يجيتال‏سوني‏۳۰۰‏عكس‏ميگ رفتم‏(كاملا‏غير‏حرفه‏اي )‏‏و‏بعد‏مدتها‏با‏فتو اپ‏روي‏آن‏كار‏مي‏كردم

من‏در‏زمينه‏عكاسيه‏حرفه اي‏, متاسفانه كاملا‏ آماتور ‏هستم و‏تا‏بحال‏دوربينه‏حرفها ي‏نداشته‏ام.

ولي‏از‏اين‏پس‏تصميم‏دا م‏كه‏ابتدا‏عكسهاي‏كامل ‏حرفهاي‏داشته‏باشم‏و‏ه مچنين‏عكاس‏ماحري‏باشم‏ب ه‏اين‏معني‏كه‏فعاليت‏و
    ‏وقت‏خودم‏را‏بيشتر‏صرف ‏عكاسي‏و‏عكس‏خوب‏با‏ن رپردازي‏مناسب‏و‏بازي‏ب ‏نور‏...‏تا‏چاپ‏عكس‏بگذ ارم‏و‏استفاده‏از‏برنامه ‏را‏فقط‏در‏موارد‏خاصي‏ ‏كه‏قبلا‏عرض‏كردم‏(دارك ‏آرت‏( DARK ART و‏فانتزي FANTESY ))انجام‏دهم.

در‏نتيجه‏آرزو‏دارم در‏ابتداع ‏عكاس شوم ,‏و‏عكس‏و‏محيط‏كاملا‏ح فه‏اي‏داشته‏باشم‏ منهاي‏فتوشاپ ... و‏همچنين‏‏‏ميخواهم‏اين كار‏را‏به‏صورت‏حرفه‏ا امه‏دهم‏ و‏از‏آن‏كسب‏در‏آمد‏كنم

در‏زمينه‏كيفيت‏عكس‏بايد ‏عرض كنم‏كه برايه‏من:
    ‏كيفيت‏بسيار‏مهم‏ميباشد ‏ چاپ و‏اندازه‏آن‏نيز‏طبق‏رو ل‏تمام‏استوديوهاي‏عكاسي ‏طبق‏نظر‏مشتري‏ (البته‏شايد‏بعضي‏وقتها‏ خواهم‏پستري‏‏بزرگ‏داشت ‏باشم )

((متاسفانه‏من‏نمونهاي‏از نمونه‏سبكهايي‏كه‏دوست‏ دارم‏در‏آن‏فعاليت‏داشته ‏باشم‏در‏اين‏بخش‏آپلود كردم‏ولي‏چون‏عكس‏زن‏ب د
    ‏توسط‏مديران‏مربوطه‏حذف ‏شد‏حيف,‏اينطور‏هم‏كمكي ‏بود‏براي‏راهنمائي‏شما دوستان‏به‏بنده‏و‏هم‏كم كي‏براي‏نشان‏دادن‏آنچه
    كه‏من‏از‏شما‏عزيزان‏در زمينه‏ادامه‏فعاليتم‏مي واستم))

(اگر‏مايل‏بوديد‏آدرس‏اي يل‏خود‏را‏يادداشت‏فرما يد‏تا‏نمونه‏عكسها‏را‏ب راي‏شما‏ارسال‏نمايم‏‏ش يد‏بهتر‏بتوانيد‏مرا‏در خريد‏نيازهايم‏
    راهنمائي‏لازم‏را‏به‏عمل ‏آوريد‏(‏اي‏كاش‏مديران به‏جاي‏حذف‏پرترهها‏ابت ا‏مرا‏ياري‏ميكردند‏)

در‏زمينه‏بودجه‏هم‏همان طور‏كه‏عرض‏كردم‏در‏كشو ر‏آلمان‏امكان‏خريد‏فراه م‏است‏اما‏با‏توجه‏به‏خ واسته‏هايم‏لنز‏يا‏لنزها ي‏مربوطه‏و‏دوربين(كنان40d, 50d,...؟نيكن...؟)مناسب‏كه‏در‏ آينده‏هم‏دچار‏ضعف‏و‏يا تعويض‏آن‏نشوم‏طوري‏كه از‏نتيجه‏آن‏لذت‏ببرم‏ ‏ضمن‏در‏نظر‏داشتن‏نسبت ‏به‏اينكه‏ميخواهم‏يك‏ا توديو‏كامل‏داشته‏باشم!!!
    با‏سپاس‏فراوان

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

دوست عزيز september ؛ اينجا تاپيك "انتخاب لنز مناسب براي پرتره" است ، در حاليكه شما دنبال انتخاب بدنه و تجهيزات استوديو نيز هستيد، لطفا" در ابتدا تاپيكهاي مرتبط زير (و تاپيكهاي مشابه در انجمنهاي آنها) را بخوانيد و بعد اگر سوالي بود در همان تاپيكها مطرح بفرماييد:

نیكون یا كانن .كدام برای آتلیه؟
    درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه
    برای آتلیه و عکاسی مجالس(فقط در فضای آتلیه) کدام دوربین بهتر است ؟

نورپردازي استوديويي
    راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز september ؛ اينجا تاپيك "انتخاب لنز مناسب براي پرتره" است ، در حاليكه شما دنبال انتخاب بدنه و تجهيزات استوديو نيز هستيد، لطفا" در ابتدا تاپيكهاي مرتبط زير (و تاپيكهاي مشابه در انجمنهاي آنها) را بخوانيد و بعد اگر سوالي بود در همان تاپيكها مطرح بفرماييد:

نیكون یا كانن .كدام برای آتلیه؟
    درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه
    برای آتلیه و عکاسی مجالس(فقط در فضای آتلیه) کدام دوربین بهتر است ؟

نورپردازي استوديويي
    راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)
    با‏سلام‏خدمت‏شما‏دوست‏ زيز
    ‏‏در‏واقع‏هدف‏من‏هم‏د ‏اصل‏انتخاب‏لنز‏مناسب‏ نسبت‏به‏بدنه‏هست‏منتها با‏توجه‏به‏سوال‏دوستان كه‏لطف‏داشتند‏‏در‏زمي ه‏راهنمائي‏بيشتر,‏بحثم‏ به‏اينجا‏كشيده‏شد‏در‏م موع‏بحث‏در‏مورده‏لنز‏پ رتره‏نسبت‏به‏بدنه‏و‏فض ي‏استوديو‏ميباشد‏با‏تش ر‏فراوان‏از‏شما‏
    در‏زمينه‏ياد‏آوري‏و‏نش ن‏دادن‏بخشهاي‏ديگرحتمی همه‏را‏مطالعه‏ميكنم‏اگ ‏امكان‏دارد‏شما‏هم‏مرا ‏در‏خريده‏لنز‏مربوطه‏ن بط‏‏به‏بدنه‏وفضاي‏كار و‏خواسته‏هايم‏راهنمائيف رمائيد
    ‏با‏سپاس

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

دوست‏عزيز‏آقاي‏قديري‏را د‏منون‏از‏قسمتهايي‏كه‏ راي‏مطالعه‏براي‏من‏در‏ نظر‏گرفتيد‏من‏۲‏مبحث‏ا ل‏در‏مورده‏دوربين‏در‏آ تليه‏را‏مطالعه‏كردم‏و‏ ا‏حدي‏از‏لحاظ‏خريد‏بدن ه‏توجيه‏شدم‏انتخاب‏من‏ ين‏دوربين‏كنون‏۴۰دي‏يا ۵۰‏دي‏و‏شايد‏هم‏دي‏۳۰ ۰‏نيكن‏‏ميباشد‏(بستگي‏ب ه‏مقدار‏قيمت‏و‏تخفيف‏ف وشنده‏هنگام‏خريد‏دوربين ‏دارد)‏حا‏لا‏از‏دو‏ستا ‏ميپرسم‏با‏وجود‏خريد‏ه ر‏يك‏از‏اين‏۳‏دستگاه‏و ‏بسته‏به‏نوع‏كار‏مورده علاقه ام‏ چه‏لنز‏يا‏لنزهايي‏را‏ب ‏بنده‏پيشنهاد‏ميفرمائيد ؟‏
    من‏چند‏نمونه‏عكس‏پرتره تقريبا‏در‏حد‏كاري‏كه‏م يخواهم‏انجام‏دهم‏در‏اين جا‏آپلود‏كردم‏(اينبار‏ه ه‏مرد‏هستند)‏اميد‏وارم مديران‏عكسهايم‏را‏دوبار ه‏پاك‏نكنند‏با‏وجوده‏ا ن‏كه‏در‏بخشهاي‏مختلف‏ع كس‏زنان‏ديده‏ميشود!‏دوس ان‏لطف‏كنند‏من‏را‏در‏ نتخاب‏لنز‏راهنمائي‏كنند ۰
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

3
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سئوال: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

سلام دوستان . من عضو تازه وارد هستم و احتیاج به یک لنز جهت عکاسی آتلیه دارم دوربینم Canon350D هستش و اتلیه هم نسبتاً کوچک . درضمن میخواهم توی مجلس هم ازش استفاده کنم و کیفیت خوبی هم داشته باشه کسی راهنمایی یا پیشنهاد خاصی داره

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

پیش فرض پاسخ: سئوال: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط parsehphoto نمایش پست ها
    سلام دوستان . من عضو تازه وارد هستم و احتیاج به یک لنز جهت عکاسی آتلیه دارم دوربینم Canon350D هستش و اتلیه هم نسبتاً کوچک . درضمن میخواهم توی مجلس هم ازش استفاده کنم و کیفیت خوبی هم داشته باشه کسی راهنمایی یا پیشنهاد خاصی داره
    سلام
    البته باید بودجه خودتون را بگید ولی اگر قیمت براتون مهم نباشه لنزی مثل 70-24 بسیار مناسبه که بدرد داخل مجلس هم میخوره.
    علیرضا اصلانی

كاربر جديد khajehsaeidi آواتار ها
    تشکر کرده
    1

عذر خواهی میکنم از اینکه در بین اساتید نظر میدم.

من یک استدیوی کوچک داخل اتاقی از خانه درست کردم و عکاسی پرتره تمرین میکنم.
    لنزهای زیادی را تست کردم .
    نتایجی هم بدست آوردم . هیچیک از لنزها حتی سری L کیفیت پایین قیمت ترین لنزهای فیکس را ندارند. و من در حال حاظر از 2 عدد لنز فیکس 35 میلیمتری و 50 میلیمتری استفاده میکنم که بالاترین کیفیت را به من داده .

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض 50mm 1.4 یا 85mm 1.8

باسلام

یک سوالی که بعد از خواندن کل این تاپیک برایم پیش آمده :

آیا برای عکاسی پرتره ( محیط بیرون ) Nikkor 85mm 1.8 بهتره یا 50mm 1.4 ?

البته میدانم فاصله کانونی آنها متفاوت است و 85 برای کادر بسته است و 50 برای کمی باز تر برای من فرقی نمیکند من شاید نیم تنه بیشتر بگیرم اما بیشتر کیفیت برام مهمه تا فرق کادر .

برای من خروجی بهتر ( کنتراست ، شارپنس ، بوکه ) مهمتره کیفیت عکسهای 85mm 1.8 و 85mm 1.4 رو که مقایسه کردم 1.4 همان چیزی بود که من میخوام اما پولم نمیرسه بهش آیا 50mm 1.4 میتونه همون کیفیت رو بده باتوجه به اینکه قیمتش با 85mm 1.8 یکیه؟

با تشکر

صفحه 19 از 164 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 119 ... آخرینآخرین