صفحه 21 از 164 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    من کی گفتم ایراد دارد ؟!!!!
    گفتم با این اپتیک به نسبت قیمت یک میلیون و خرده ای لنز باارزشی نیست ، کافی است آنرا با لنزی همچون 18-105 نیکور با قیمتی حدود یک سوم مقایسه کنید : ( دلیل انتخاب این لنز همخوانی رنج و تا حدودی دیافراگم است )

18-105 Nikkor :

http://www.photozone.de/nikon--nikko...3556vr?start=1

24-105 L f4 - CANON :

http://www.photozone.de/canon-eos/18...review?start=1
    مشخصا عرض مي كنم كه اگر اين دو لنز را در دست بگيريد و با هر كدام چند شات بزنيد متوجه دليل قيمت بالاي 105-24 خواهيد شد.
    Super Oli، 2ch.blogfa و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    مشخصا عرض مي كنم كه اگر اين دو لنز را در دست بگيريد و با هر كدام چند شات بزنيد متوجه دليل قيمت بالاي 105-24 خواهيد شد.
    ممنون و با شما کاملا موافقم ( مدتی خودم این لنز را داشتم ) اما منظور من بیشتر کیفیت اپتیک است و مهم هم بیشتر برای من همین موضوع است زیرا 80% کارم در محیط استودیو است .

در کل فرهاد خان با بودجه 2 میلیون پیشنهاد شما برای دوربین و لنز استودیو چیست ؟
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بهنام جان من تجربه ي استوديو نداشته ام ولي دوستان استوديويي از 70-24 نمي گذرند كه البته هم بسيار گران است و هم براي پرتره ي صورت كوتاه. به نظرم تركيب 450D يا 40D و 105-24 معقول ترين انتخاب در اين رنج قيمت باشد.
    Super Oli و 2ch.blogfa تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

سلام
    باید بگم که برای خرید تمامی رنج های لنز بودجه کمی دارین. ولی خوب من هم چند پیشنهاد دارم.
    یک لنز کامل و مناسب آتلیه (برند Nikon) معرفی میکنم که کاملا به صرفه هم هست.
    Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF AF
    این لنز بسیار خوبه و به نظر من مناسب آتلیه و walk around و همچنین واید در شب هم عالی میگیره چون 9 پره در دیافراگم داره و f/2.8 در واید.
    بادی هم همون D90 خوبه.
    و اما لنزی مناسب پرتره outdoor و indoor خارج از آتلیه با دوربین DX فرمت:
    Nikkor 50mm f/1.4G AF-S مناسب برای عکسهای تمام قد و حتی نیم تنه.

Nikkor 85mm f/1.8D AF مناسب برای عکسهای نیم تنه (سر و شانه) اما چند درصد شما در این حالت عکس میگیرین؟
    فکر نمیکنم اول کاری لازم به لنز 85mm باشه چون اولا این لنز بیشتر برای فرمت FX خوبه (در فرمت DX شما لنز 50mm را مثل لنز 75mm در فرمت FX تصور کنین).

شما با خرید دو عدد لنز و یک بادی میتونین شروع کنین و البطه داشتن یک لنز tele هم آدم رو وسوسه میکنه (اما اینجاس که بودجه کم میاد!)

شما که در استودیو کار میکنین حتما با عکسهای عروس داماد هم سرو کار زیادی دارین، پس لنز 50mm میتونه در کنار 24-85 یک ست کامل برای کار عکاسی از عروسی ها هم باشه.

کد:
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/zoom/af_zoom24-85mmf_28-4d_if/index.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/normal/af-s_50mmf_14g/index.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/telephoto/af_85mmf_18d/index.htm
    در ضمن من لنزهایی با رنج بالا رو پیشنهاد نمیدم چون همه در حالت واید شکم میندازن در تصویر (یعنی همون خمیدگی).
    ویرایش توسط behnamarena : Thursday 23 April 2009 در ساعت 23:59
    2ch.blogfa و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF AF
    این لنز بسیار خوبه و به نظر من مناسب آتلیه و walk around و همچنین واید در شب هم عالی میگیره چون 9 پره در دیافراگم داره و f/2.8 در واید.
    بادی هم همون D90 خوبه.

و اما لنزی مناسب پرتره outdoor و indoor خارج از آتلیه با دوربین DX فرمت:
    Nikkor 50mm f/1.4G AF-S مناسب برای عکسهای تمام قد و حتی نیم تنه.

Nikkor 85mm f/1.8D AF مناسب برای عکسهای نیم تنه (سر و شانه) اما چند درصد شما در این حالت عکس میگیرین؟
    فکر نمیکنم اول کاری لازم به لنز 85mm باشه چون اولا این لنز بیشتر برای فرمت FX خوبه (در فرمت DX شما لنز 50mm را مثل لنز 75mm در فرمت FX تصور کنین).

شما با خرید دو عدد لنز و یک بادی میتونین شروع کنین و البطه داشتن یک لنز tele هم آدم رو وسوسه میکنه (اما اینجاس که بودجه کم میاد!)

شما که در استودیو کار میکنین حتما با عکسهای عروس داماد هم سرو کار زیادی دارین، پس لنز 50mm میتونه در کنار 24-85 یک ست کامل برای کار عکاسی از عروسی ها هم باشه.

در ضمن من لنزهایی با رنج بالا رو پیشنهاد نمیدم چون همه در حالت واید شکم میندازن در تصویر (یعنی همون خمیدگی).
    سلام و ممنون از توجهت

اول که کاش قیمت این لنز 24-85 رو هم می گفتی ، راستش اگه قیمتش حدود کیت دی90 باشه میشه بهش به عنوان یک گزینه فکر کرد ولی مشکل من باهاش اول اینه که 85 برای کار من کمه و دوم هم واید 24 هست ، اصولا لنزهای واید مشکل اعوجاج در تصویر رو دارند و تا حدودی این نقیصه رو البته با از دست دادن مقداری از پیکسلها و کادر می توان نرم افزاری حل و فصل کرد اما در مثلا یک عکاسی عروسی که شما از پرتره بسته تا عکسهای 30 نفری !! باید بگیرید و عموما هم در سالنهای گل و گشاد امروزی خب اینجا اختلاف واید 18 تا 24 خیلی خودشو نشون میده .

در کل به نظرم کیت دی90 یک گزینه خوب است ( حتی در مقام مقایسه با لنزهای بسیار گرانتر از خود ) ...

در ضمن من نیم تنه های بی نظیری را با لنز 85 دیده ام ( معادل 135 فول فریم ) نمی دانم چرا آنرا لازم نمی دانید ( عکسهای نیم تنه و حتی سروشانه بخش زیادی از عکسهای یک استودیو است ) ...

دوستان پیشنهاد دیگری ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

( یه سوال آماتوری از حرفهایها ! : CA یک لنز در محیط کاری آتلیه چقدر میتونه مشکل ساز بشه ؟؟؟ )
    behnamarena تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

سلام و ممنون از توجهت

اول که کاش قیمت این لنز 24-85 رو هم می گفتی ، راستش اگه قیمتش حدود کیت دی90 باشه میشه بهش به عنوان یک گزینه فکر کرد ولی مشکل من باهاش اول اینه که 85 برای کار من کمه و دوم هم واید 24 هست ، اصولا لنزهای واید مشکل اعوجاج در تصویر رو دارند و تا حدودی این نقیصه رو البته با از دست دادن مقداری از پیکسلها و کادر می توان نرم افزاری حل و فصل کرد اما در مثلا یک عکاسی عروسی که شما از پرتره بسته تا عکسهای 30 نفری !! باید بگیرید و عموما هم در سالنهای گل و گشاد امروزی خب اینجا اختلاف واید 18 تا 24 خیلی خودشو نشون میده .

در کل به نظرم کیت دی90 یک گزینه خوب است ( حتی در مقام مقایسه با لنزهای بسیار گرانتر از خود ) ...

در ضمن من نیم تنه های بی نظیری را با لنز 85 دیده ام ( معادل 135 فول فریم ) نمی دانم چرا آنرا لازم نمی دانید ( عکسهای نیم تنه و حتی سروشانه بخش زیادی از عکسهای یک استودیو است ) ...

دوستان پیشنهاد دیگری ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

( یه سوال آماتوری از حرفهایها ! : CA یک لنز در محیط کاری آتلیه چقدر میتونه مشکل ساز بشه ؟؟؟ )
    تا اونجایی که من میدونم قیمت 24-85 بین 500 تا 600 تومان هست.
    اگه خیلی فکر میکنین که یک لنز واید هم لازم دارین میتونین کنار این 2 لنز 24-85 و (50 یا 85) میتونین لنز 18-55 هم تهیه کنین که استفاده شما از این لنز فقط برای عکسهای دسته جمعی باشه.
    درسته که لنز 24-85 لنزی مناسب برای فرمت FX هست ولی در آینده اگر شما به سمت FX هم بروید که احتمالش زباده، دیگه لازم به تعویض این لنز نیست.
    اگر هم کیفیت عکسها چندان براتون ههم نیست میتونین به جای اینها یک 18-105 انتخاب کنین با یک 85 یا 50.
    من نگفتم 85mm لنز بدی هست، اتفاقا میگم بهترین لنز برای پرتره نیم تنه هست. ولی وقتی شما می خواهین عکسهایی برای مراسم عروسی تهیه کنین خیلی کم کاربرد داره. باید بدونین که لنز 85mm در آتلیه عملا کاربردی نداره و محدود میشه به فضای بیرو (outdoor) یا فضای داخل منزل. شما در آتلیه فکر نمیکنم از f/4.5 دیافتون بازتر بشه، چون در آتلیه نور به اندازه کافی توسط فلاش هست.
    به نظر من لنز 50mm همه این کارها رو برای شما انجام میده.
    من با توجه به بودجه شما این لنزها رو پیشنهاد میدم اگر بودجه بیشتری داشتین که لنزهای با ارزش 24-70، 17-55، 17-35 رو پیشنهاد میدادم.
    من تا حالا جایی ندیدم که کسی از خرید 24-85 نا راضی باشه (حتی کسانی که با فرمت DX کار میکنن).
    نمونه عکسهای این لنز:

کد:
    http://www.pbase.com/cameras/nikon/24-85_28d

http://www.pbase.com/photodrug/olya_and_barbara
    http://www.pbase.com/photodrug/elena_angirl
    http://www.pbase.com/photodrug/nadya_grigorenko
    http://www.pbase.com/photodrug/matilda
    در لینک اول هر دفعه که این صفحه رو Refresh کنین عکسهای دیگری به صورت تصادفی نمایش میده.
    در مورد bokeh هم بگم که لنزهایی که 9 پره در دیافراگم دارن قابل مقایسه با 7 پره ها نیستن. 9 پره خیلی bokeh زیباتری میسازه.
    comando2705 و 2ch.blogfa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام

شما در آتلیه فکر نمیکنم از f/4.5 دیافتون بازتر بشه
    البته دوستان بسیار از من واردتر هستند.اما من فکر میکنم برای عکسهای پرتره استفاده از دیافهای باز برای رسیدن به حداکثر بوکه به زیبایی کار کمک میکند .هم اینکه پس زمینه به خوبی از سوژه جدا میشود و هم اینکه میتوان پرتره ای داشت که در آن چشمها فوکوس باشد و به تدریج گوشها از فوکوس خارج شده باشند(یا موارد دیگر مشابه.) در این حالت حس دوربین های فول فریم آنالوگ آتلیه های قدیمی القا میشود.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

ممنون و با شما کاملا موافقم ( مدتی خودم این لنز را داشتم ) اما منظور من بیشتر کیفیت اپتیک است و مهم هم بیشتر برای من همین موضوع است زیرا 80% کارم در محیط استودیو است .

در کل فرهاد خان با بودجه 2 میلیون پیشنهاد شما برای دوربین و لنز استودیو چیست ؟
    سلام
    خوب شما فقط كيفيت اپتيك نياز داريد و يه لنز walkaround هم ميخوايد براي 20 درصد كارهاتون .
    استوديو همه چيز دارد ( يعني نور منظورمه ) والا من كه هرچي فكر ميكنم انتخاب دي90 با كيت رو براي شما بهترين ميبينم (800 تومان ميماند كه من فكر ميكنم شايد جاهاي ديگري نياز داشته باشيد.)
    24-105 خيلي لنز خوبي است اما از نظر اپتيك خيلي برتري نسبت به لنز 18-105 ندارد .مزاياي اين لنز بر ميگردد به كيفيت عالي بدنه و مقاومت در برابر ضربه و غبار و رطوبت سرعت فوكوس عالي دياف فيكس ( مناسب جهت تله كانورتر) و از همه مهمتر مناسب ترين انتخاب لنز walkaround براي فول فريم است ( ولي خداييش يك عمر لنز است). ولي در شرايط شما بهترين انتخاب نيست.
    اون 800 تومان رو باهاش خيلي كارها ميتونيد بكنيد ، لنز بگيريد فلاش بگيريد به نظر من بعد از خريد روش حسابي فكر كنيد. يه مدتي با يك لنز عكس بگيريد نيازهاتون كه مشخص شد خرجش كنيد.
    موفق باشيد.
    comando2705، Mashhadi Vahid، rezafh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    سلام
    خوب شما فقط كيفيت اپتيك نياز داريد و يه لنز walkaround هم ميخوايد براي 20 درصد كارهاتون .
    استوديو همه چيز دارد ( يعني نور منظورمه ) والا من كه هرچي فكر ميكنم انتخاب دي90 با كيت رو براي شما بهترين ميبينم (800 تومان ميماند كه من فكر ميكنم شايد جاهاي ديگري نياز داشته باشيد.)
    24-105 خيلي لنز خوبي است اما از نظر اپتيك خيلي برتري نسبت به لنز 18-105 ندارد .مزاياي اين لنز بر ميگردد به كيفيت عالي بدنه و مقاومت در برابر ضربه و غبار و رطوبت سرعت فوكوس عالي دياف فيكس ( مناسب جهت تله كانورتر) و از همه مهمتر مناسب ترين انتخاب لنز walkaround براي فول فريم است ( ولي خداييش يك عمر لنز است). ولي در شرايط شما بهترين انتخاب نيست.
    اون 800 تومان رو باهاش خيلي كارها ميتونيد بكنيد ، لنز بگيريد فلاش بگيريد به نظر من بعد از خريد روش حسابي فكر كنيد. يه مدتي با يك لنز عكس بگيريد نيازهاتون كه مشخص شد خرجش كنيد.
    موفق باشيد.
    اول ممنون از وقتی که گذاشتی ، والا آره خودم هم دارم کم کم به همین نتیجه میرسم

آقا یه نیکونی به نیکونی های فروم اضافه فرمائید !!! راستش امروز یه خورده عکس پرتره تمام قد از دی90 و لنز 80-200 دیدم و همین باعث شد تصمیم قطعی م رو بگیرم !! البته امکان خرید 80 -200 الان نیست ، شاید در آینده نزدیک !

اما یک سوال دیگه : برای لنز استودیو که تکلیف مشخص است میماند مصارف خارج از استودیو ! به نظرم خودم لنز 85 فیکس برای مصارف خارجی لنز بدی نیست ؟؟ نظر شما دوستان عکاس عزیز چیه ؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

اول ممنون از وقتی که گذاشتی ، والا آره خودم هم دارم کم کم به همین نتیجه میرسم

آقا یه نیکونی به نیکونی های فروم اضافه فرمائید !!! راستش امروز یه خورده عکس پرتره تمام قد از دی90 و لنز 80-200 دیدم و همین باعث شد تصمیم قطعی م رو بگیرم !! البته امکان خرید 80 -200 الان نیست ، شاید در آینده نزدیک !

اما یک سوال دیگه : برای لنز استودیو که تکلیف مشخص است میماند مصارف خارج از استودیو ! به نظرم خودم لنز 85 فیکس برای مصارف خارجی لنز بدی نیست ؟؟ نظر شما دوستان عکاس عزیز چیه ؟؟
    به جمع نیکونی ها خوش اومدی
    برای عکاسی پرتره بیرون (outdoor) بهترین لنز 85mm هست که البطه در دو مدل f/1.4 و f/1.8 تولید میشه و خیلی وقت هم هست که تو این رنج نیکون update جدید نداده، پس امکان اینکه در این سالها یک مدل 85mm جدید AF-S ارائه بده هست. اما این لنز بهترین برای نیم تنه هست و شما برای تمام قد بهترین لنزی که میتونین انتخاب کنین 50mm هست که اخیرا هم مدل AF-S این لنز تولید شده توسط شرکت Nikon.
    دیگه این بستگی به خود شما داره که چقدر در حالت تمام قد و چقدر در نیم تنه عکس بگیرید. در هر صورت برای عکاسی پرتره هر دو لنز 85mm و 50mm به نظر من واجب هست و شما فقط میتونین اولویت خرید را تائین کنین.
    2ch.blogfa و E.Herischi تشکر می‌کنند.

صفحه 21 از 164 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 121 ... آخرینآخرین