صفحه 30 از 164 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

سلام:

امان از دست فرهاد خان .... جالب بود

صحبت از 85 میلیمتری ها شد ... 85 دیافراگم 1.2 جدای از ویژگی های خاص خود تا دیافراگم 1.8 CA زیادی دارد اما بسته به شرایط نوری قابل کنترل خواهد بود

بعد از این دیافراگم کیفیت این لنز بسیار عالیست مخصوصا در محدوده 4 الی 5.6 این لنز در قیاس با لنز 85 دیافراگم 1.8 اگر ارزشگذاری (حدودی)( با توجه به قابلیت های آن ) کنیم قیمت آن چیزی حول حوش 1400 الی 1500 خواهد بود ( به معیار قیمت های ایران ) بعد از آن عاملی که باعث گرانی بیش از حد این لنز خواهد بود از دیده من قوانین اقتصادی چیزی همانند تیراژ تولید پایین و مشتری های خاص باعث افزایش قیمت تمام شده ( بالاتر) آن خواهد شد. همانطور که میدانید تیراژ تولید عامل تعیین کننده ای در قیمت تمام شده هر جنسی خواهد بود

در کل بنظرم اگر تفاوت قیمت لنز 85 دیافراگم 1.8 حدود 450 و 85 دیافراگم 1.2 به اختلاف 800 هزار الی یک میلیون برای کسی که نیاز به آن داشته باشد و در همان راستای کاربرد لنز از آن استفاده کند ارزش پول پرداختی را دارد.

عرایض من مربوط به 85II است ...

در بعضی موارد مثل لنز کانن 50 دیافراگم 1.8 و 1.4 و 1.2 ممکن است تفاوت ها بگونه ای دیگر باشد فرضا تفاوت قیمت روی دیافراگم 1.8 و 1.4 بسیار ارزنده است و ارزش پول پرداختی را دارد چه برای کسی که 1.8 آنرا میخرد یا برای کسی که 1.4 آنرا..

اما تفاوت قیمت روی 50 میلیمتر 1.4 با 50 میلیمتر 1.2 زیاد معقول نیست مگر آنکه کسی حتما نیاز به لنز E-TTL II ساپورت داشته باشد ظاهرا 50 میلیمتر 1.4 distance info را به دوربین ریپورت نمیکند. البته دوستداران این لنز امیدوارند که در نسخه جدید 50 دیافراگم 1.4 این کمبود برطرف شود.

نهایتا تفاوت قیمت لنزهای همسان به لحاظ فوکال لنت با دیافراگم های متفاوت جدای از کیفیت های اپتیکی و مواردی دیگر ..... به تیراژ تولید آن هم ارتباط خواهد داشت.

با عرض سلام خدمت دوستان

.بنده علاقه شديدی به کيفيت عکس و شارپنس دارم و فکر ميکنم ارزويه هر عکاسی هست که شارپترين عکسها و باکيفيت ترين عکسها مال اون باشه.چرا عموما دوستان از خريد 85 دياف 1.4 خودداری کرده و 85 دياف 1.8 مي خرن.من به شخصه نمونه هاي بسياری از این 2 لنز ديدم یا به قولی اینترنتو شخم زدم.شارپنسّه 1.4 محشر هست.آيا این خرید بخاطر پوله¿يا هميشه این قانون صادق نيست که هرچه دياف بازتر شارپنس لنز بهتر البته بحثم در بازترين دياف نيست!مثلا همون دياف 2
    ؟؟؟آیا دیاف 2 85 1.8 برابر با دیاف 2 85 1.4؟؟؟
    و صحبت کلی از دیده من این خواهد بود درست هست که دوستان برای لنزهایی اینچنین ممکن است در پاره ای موارد فاکتور قیمت را لحاظ کنند اما همیشه هم اینگونه نخواهد بود... ممکن است برای یک فردی که میداند نیازش چیست انتخاب لنزی باشد که ممکن است ارزان تر باشد یا نباشد. و تا جاییکه میدانم باور اکثر دوستان فروم اینست که لنز بهتر ابتدا به ساکن باعث عکسهای بهتر نخواهد شد با این دید انتخاب خود را انجام میدهند یا باید انجام داد.

ولی فرمایش شما کاملا درست هست و هر گرانی بی حکمت نیست باید دنبال دلایل آن گشت ...........

فرهاد خان من هنوز دارم میخندم
    Persian، A_Maddah، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها

پس یعنی از حرفای شما اینطور نتیجه بگیرم که فرق بین دو لنز1.4 و 1.8 فقط 0.4 دیاف بازتر هست.همین؟
    البته قربان همین مقدار اختلاف دیافراگم تقریباً معادل یک برابر و نیم نور می‌شود! که کم نیست. مخصوصاً برای عکاسی که درجاهای بسیار کم نور عکاسی می‌کند.
    A_Maddah، yasin-m، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

سلام به دوستان

بنده یک لنز Nikkor AF-S 50mm f/1.4G دارم که این لنز رو برای پرتره outdoor خریدم+عکاسی در مکانهای کم نور با هزار امید و آرزو که رو دست کیفیت لنز prime کیفیت نیست.اما دیروز که با لنز Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR جدیدم که تازه خریدمش مقایسه کردم در کمال تعجب دیدم شارپنس 18-105 بهتر از 50 هست:confused: دوستان یکی منو توجیه کنه که دارم دیوونه میشم.امکان داره این لنز 50 من مورد داشته باشه؟اخه فوکوس درسته.فقط احساس میکنم 50 کم کنتراست تر و لبه های کار کیفیت کمتری نسبت به 18-108 داره.

شرایط تست:

هر دو فوکال 50

هر دو دیاف 5

ایزو 100

wb 2500 k

زیر نور لامپ

با بدنه D80

تشکر کرده
    752

دوستان واقعا کسی اطلاعاتی در مورد سوالی که کردم نداره؟؟؟روزی 2/3 بار میام سر میزنم اما...
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها
    دوستان واقعا کسی اطلاعاتی در مورد سوالی که کردم نداره؟؟؟روزی 2/3 بار میام سر میزنم اما...
    سلام

البته دوستان نيكني بايد اظهار نظر كنند ولي به طور معمول خيلي بعيده كه يك لنز پرايم در مقايسه با يك لنز زوم متوسط ( يك لنز كيت) هر چند هم جديد و با تكنولوژي بالا اينجوري شما رو نا اميد كنه. پيشنهاد مي كنم يك نسخه ي ديگر از لنز پرايمتون پيدا كنيد ( دوستي - آشنايي) و مقايسه كنيد.
    QashQai و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

لنز 50f1.4G در دیافراگم 5 هم در مرکز و هم در کناره‌های تصویر از لنز 18-105 شارپتر است. البته اختلاف در مرکز چندان قابل ملاحظه نیست اما در کناره ها، اختلاف مشخص است ( مرجع Photozone). بنابراین در مورد مطلبی که می فرمایید دو مساله محتمل خواهد بود.

1-روش تست شما استاندارد نیست.
    2- روش بررسی شارپنس شما درست نبوده است.

دقت کنید که آنقدر این دو مساله مهم و محتمل‌تر هستند که من اصلا صحبتی از اشکال لنز نکردم!
    Arash، A_Maddah، yasin-m و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    752

با سلام

جناب روشن خدا عمرتان دهد تا همیشه برقرار باشید و سالم.واقعا داشتم بد بین می شدم به لنزی که بعد از Nikkor 200mm f/2G IF-ED AF-S VR و Nikkor 135mm f/2D AF-DC و Nikkor 85mm f/1.4D IF AF می پرستمش...

چون به حرف شما و چند تن از دوستان دیگه واقعا ایمان دارم می پذیرم و ایراد کار رو استاندارد نبودن شرایط تست خواهم خواند.

با تشکر
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    با 16- 85 میشه در حدود 85 mm پرتره گرفت؟
    با سلام
    صحبت در مورد فاصله کانونی مناسب برای پرتره شاید مقداری سلیقه ای باشد .شاید هم قبلا خیلی در موردش بحث شده .اما به نظر من 85مم (برای ff)یکی از فواصل کانونی خوب برای پرتره است . البته همانطور که همه دوستان میدانند فاصله کانونی مناسب برای پرتره 2 برابر فاصله کانونی عدسی نرمال برای آن دوربین است یعنی برای دوربین 35مم فاصله 100مم اما بطور استاندارد فواصل 85 تا 135 مناسب برای این کار است .وجود کادر بازتر امکان مانور بیشتری به عکاس میدهد مثلا بعضی معتقدند وجود دستها در پرتره قدرت زیادی به آن میدهد. (عکسهای یوسف کارش را ببینید). همانطور که دوستان قبلا گفتن کانون یک لنز عالی با این فاصله کانونی دارد . 85 f1.2 L . خیلی دوست دارم اگه دوستان تجربه عملی با این لنز دارن نظرشونو بدونم.
    در نهایت اگر این اطلاعات در خور این فوروم یا در حد اساتید نبود پوزش می خوام.
    alie و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    لنز 105-24 کنون یکی از جواهرات کنون است. وقتی مقایسه میان 70-24 و 105-24 را که توسط مایکل ریچمن انجام شده میخوانید متوجه میشوید که این لنز چقدر با ارزش است و حتی اپتیک ان از 70-24 یک و نیم میلیونی هم بهتر است.
    به نظرم همانطور که جای لنزهای حدود 300 دلاری باکیفیت نیکون در میان تولیدات کنون خالی است به همان شکل هم نیکون از نداشتن سری اف 4 های خوب کنون مثل 40-17 و 105-24 و 200-70 رنج میبرد. خلاصه انچه خوبان همه دارند در یک جا جمع نمیشود.
    برای اتلیه فکر میکنم در صورت خرید 50-17 تامرون جای یک 85 میلیمتر 1.4 یا 1.8 هم خالی است.
    باسلام
    نظرتون در مورد 24-105 جالب بود لطفا لینک مقاله اقای ریچمن را بدید. راستش من مدتیه قصد خرید 24-70 دارم به نظرم ترکیبش با 16-35 L و70-200 L عالیه (برای کاربرد من). اما اگه متقاعد بشم 24-105 رو با 24-70 جایگزین کنم خیلی مناسبتره(هم از نظر قیمت هم از نظرfocal lenth).البته یه مقدار اورلب روی فاصله کانونی هست که اتفاقا خیلی بهتره چون 24 -105 عموما لنز ثابت دوربین می شه .ونیاز به تعویض لنز رو کم میکنه .لطفا نظرتون رو بگید.البته فکر کنم این مطلب یکم با موضوع اصلی فاصله داره. لازم به ذکره که من در حال حاضر یه عدسیه 28-135 is نرمالی روی دوربینم دارم .اصولا من از اون ادمهای سنتی و متعصب بودم که اخیرا از دنیای آنالوگ خارج شدم.اکثر عدسی هام هم قدیمین وتازه تصمیم به یه تجدید فراش درست و حسابی گرفتم. با تشکر
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    752

سلام به دوستان.

به نظر بنده لنز پرتره مناسب چه برای فول فریم و چه برای کراپدار از 50 شروع میشه و به 200 کشیده میشه.از هر چهار تا لنز عکس های شاخی از پرتره کار ها دیدم.بهتر از اینا هم وجود؟ ن د ا ر ه
    فقط با 50 کادری که فقط صورت رو پوشش بده گرفتنش جایز نیست چون دیستروشن..وگرنه برا نیم تنه و تمام قد اونم وقتی جا کم باشه عالی هست.

بنده مدتهاست در این زمینه تحقیق کردم.قیمت های تقریبی رو هم کنارشون میزنم.

نتیجه:

Nikkor AF-S 50mm f/1.4G 500$

نمونه عکس:

Nikkor 85mm f/1.4D IF AF 1000$

نمونه عکس:

Nikkor 135mm f/2D AF-DC 2000$

نمونه عکس:

Nikkor 200mm f/2G IF-ED AF-S VR 5000$

نمونه عکس:

ویرایش توسط 6319 : Sunday 9 August 2009 در ساعت 18:50 دلیل: حذف عکس آخر بعلت حجم 1.2 مگابایتی
    mazdak، AslanAslan و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 164 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین