صفحه 80 از 164 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها

85مم برای پرتره های چهره بر روی فول فریم جذاب است . در کراپدار اگر پرتره ی چهره مقصود شماست باید به فوکال های بالاتر مثل 100مم فکر کنید . البته طیف کاربرد این فوکال قطعا محدودتر از 35مم یا 50مم است .

پسر پارسی[/COLOR]
    دوست عزیز یک اشتباه لپی انجام دادید. روی فول فریم 100 تا 150 برای پرتره چهره خوبست که روی کراپدار میشود حدود 70تا 100 بنابرین 85 روی کراپدار برای پرتره چهره ایده آل و 50 کوتاهست.
    Anoosh-Em و persian.boy تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    دوست عزیز یک اشتباه لپی انجام دادید. روی فول فریم 100 تا 150 برای پرتره چهره خوبست که روی کراپدار میشود حدود 70تا 100 بنابرین 85 روی کراپدار برای پرتره چهره ایده آل و 50 کوتاهست.
    درود بر شما

"اشتباه لپی" نکردم دوست عزیز ( به خاطر استفاده ی دوباره ی این واژه پوزش می طلبم ؛ شخصا تمایلی به استفاده از آن ندارم ) . منظورم را بسیار واضح بیان کردم ... 100مم از دید من برای پرتره گزینه ی بهتری بر روی کراپدار است . در مورد 85مم انشالله فول فریم که دستتان آمد یک تست بفرمایید تا به صحت و سقم عرایض بنده پی ببرید .

در کامنت قبل اشتباهی که در مورد 85مم رخ داد این بود که باید واژه ی چهره از عبارت "85مم برای پرتره های چهره بر روی فول فریم جذاب است" برداشته شود تا عرایض بنده تکمیل گردد . از بابت این اشتباه ناخواسته پوزش می طلبم . اما در نهایت به صورت خلاصه معتقدم که با 85مم می توان پرتره های خوبی بر روی کراپدار ثبت کرد منتها 100مم جذاب تر است .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    amir.g تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ایمان عزیز
    با توجه به اینکه شما EF 100mm f/2.8L و EF 70-200 f/2.8 IS II را دارید به نظرم خرید EF 50mm f/1.4 معقول تر از 85 سامیانگ باشد.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 17 February 2013 در ساعت 13:14
    yaghoobi، Anoosh-Em، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

مسيله اي من و به سمت 35mm متمايل كرده بود شارپنس خوب در f هاي باز و ريويو هاي خوبي بود كه درموردش خواندم ولي درنهايت براي كار من كوتاه است ، نوع پرتره اي كه براي ان قصد خريد لنز دارم پرتره نيم قد و تمام قد است ... بيشتر سوالم درمورد انتخاب بين لنزهاست ...
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    مسيله اي من و به سمت 35mm متمايل كرده بود شارپنس خوب در f هاي باز و ريويو هاي خوبي بود كه درموردش خواندم ولي درنهايت براي كار من كوتاه است ، نوع پرتره اي كه براي ان قصد خريد لنز دارم پرتره نيم قد و تمام قد است ... بيشتر سوالم درمورد انتخاب بين لنزهاست ...
    اگر دیاف ۲.۸ براتون کم نباشه، لنز ۴۰ پن کیک کانن رو بهتون پیشنهاد میکنم..

درسته که اختلاف بین دیاف ۱.۴ و ۲.۸ چیزی در حدود ۲ استپ است، ولی این لنز نصف قیمت ۵۰ م م کانن را دارد. در عوض در همون حد شارپه ( بخصوص در بازترین دیاف )
    yaghoobi، iman mehr و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام بر همه
    بين انتخاب دو لنز كانن 50mm f1.4 و ساميانگ 85mm f1.4 مرددم ! داستان اين است كه نياز به لنزي در بازه قيمتي كمتر از ٢م تومان با دياف باز دارم براي عكاسي پرتره با دوربين كراپدار ، انتخاب اول من بجاي ٨٥ ساميانگ ، مدل ٣٥ ان بود كه به دليل كم بودن فاصله كانوني نگران مسيله پرسپكتيو شدم و ٨٥ را جايگزين ان كردم ، با مشكلات لنزهاي ساميانگ اشنايي دارم ولي تجربه فكوس دستي در دياف ١.٤ را ندارم ! از طرفي شارپنس ساميانگ كمي بيشتر از كانن است و قيمت ان هم حدود ٤٠٠ هزارتومان كمتر !
    ممنون ميشم بتونم از همفكري دوستان و اساتيد محترم بهرمند بشم ...
    سلام
    نگاهی به پست بنده راجع به 85 سامیانگ بیندازید:
    Samyang 85mm f/1.4

علاوه بر این به نظرم قبل از خرید 85 سامیانگ حتما 10-15 شات در شرایط واقعی در حالت فوکوس دستی تهیه کنید تا ببینید تاب و توان تحمل فوکوس دستی بر روی 85 میلیمتر و F/1.4 را دارید یا خیر.
    yaghoobi، iman mehr، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    316

درود بر شما

"اشتباه لپی" نکردم دوست عزیز ( به خاطر استفاده ی دوباره ی این واژه پوزش می طلبم ؛ شخصا تمایلی به استفاده از آن ندارم ) . منظورم را بسیار واضح بیان کردم ... 100مم از دید من برای پرتره گزینه ی بهتری بر روی کراپدار است . در مورد 85مم انشالله فول فریم که دستتان آمد یک تست بفرمایید تا به صحت و سقم عرایض بنده پی ببرید .

در کامنت قبل اشتباهی که در مورد 85مم رخ داد این بود که باید واژه ی چهره از عبارت "85مم برای پرتره های چهره بر روی فول فریم جذاب است" برداشته شود تا عرایض بنده تکمیل گردد . از بابت این اشتباه ناخواسته پوزش می طلبم . اما در نهایت به صورت خلاصه معتقدم که با 85مم می توان پرتره های خوبی بر روی کراپدار ثبت کرد منتها 100مم جذاب تر است .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دید و نظر شما محترمه ولی صحیح نیست یعنی 85 روی فول فریم ابدن فوکال جذابی نیست.
    ویگن سرکیسیان

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    دید و نظر شما محترمه ولی صحیح نیست یعنی 85 روی فول فریم ابدن فوکال جذابی نیست.
    درود
    نمی دانم به صورت تئوریک بحث می کنید یا تجربه ی عملی در کار با فول فریم و پرایم 85مم دارید ؛ منتهای مراتب اشتباه می کنید . 85مم روی فول فریم فوکال جذابی است . البته اجباری در پذیرفتن این مطلب نیست ... به هر حال ممکن است این فوکال بر روی فول فریم برای شما کاربرد یا جذابیتی نداشته باشد . اما به صورت کلی حائز اهمیت است که شما نمی توانید 85مم روی فول فریم را غیر جذاب قلمداد کنید . پرام 85مم لنز ارزشمندی است ؛ چه بر روی کراپدار و چه فول فریم اما ارزش های آن در فول فریم بیشتر مشخص می شود . خصوصا آنکه با توجه به نبودن ضریب کراپ ، 85مم در فول فریم کاربرد بیشتری پیدا می کند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، mreza1001، Mehdi Ahmadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    316

........ خصوصا آنکه با توجه به نبودن ضریب کراپ ، 85مم در فول فریم کاربرد بیشتری پیدا می کند .
    دقیقن چه کاربردی؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟ فراموش نکینن که داریم در چه تاپیکی صحبت میکنیم. ضمنن بحث فوکال بود نه لنز یعنی در اینکه لنزهای پرایم کلن جذابند حرفی ندارم ولی اینکه فوکال 85 میلیمتر روی فول فریم جذاب است و کاربرد زیادی دارد بحث دارم اگر از جذابیت 85 روی کراپدارها صحبت میکردید حرفی نداشتم. امیدوارم بیشتر توضیح بدهید و من را از این جهالتی که در آن غوطه ورم خارج کنید.
    ویگن سرکیسیان

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

درود
    نمی دانم به صورت تئوریک بحث می کنید یا تجربه ی عملی در کار با فول فریم و پرایم 85مم دارید ؛ منتهای مراتب اشتباه می کنید . 85مم روی فول فریم فوکال جذابی است . البته اجباری در پذیرفتن این مطلب نیست ... به هر حال ممکن است این فوکال بر روی فول فریم برای شما کاربرد یا جذابیتی نداشته باشد . اما به صورت کلی حائز اهمیت است که شما نمی توانید 85مم روی فول فریم را غیر جذاب قلمداد کنید . پرام 85مم لنز ارزشمندی است ؛ چه بر روی کراپدار و چه فول فریم اما ارزش های آن در فول فریم بیشتر مشخص می شود . خصوصا آنکه با توجه به نبودن ضریب کراپ ، 85مم در فول فریم کاربرد بیشتری پیدا می کند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    در تائيد فرمايش شما عرض كنم لنز بسيار محبوب پرايم كنون 85 م م اف 1.2 ال كه معرف حضورتون هست؟!اين شاهديست بر اين مدعا كه فوكال 85 روي فول فريم عالي عمل كرده.
    persian.boy و Kane تشکر می‌کنند.

صفحه 80 از 164 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 ... آخرینآخرین