صفحه 130 از 164 نخستنخست ... 30 80 120 126 127 128 129 130 131 132 133 134 140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط arianvalipoor نمایش پست ها
    روزنه ۲/۸ با ۲ تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند.(نمیگم تفاوت ندارند.. آنقدر نیست) همچنین من در روزنه های مختلف مقایسه کردم.. مثلا ۵.۶ یا ۴.. باز هم ۷۰-۲۰۰ بسیار لنز بهتری است. اینکه میفرمایید شارپتر میشوند فکر میکنم یه جورایی به خرافه بین عکاسان بدل شده. چون در واقعیت چنین چیزی دیده نمیشه.
    در هنگام پست سال ساخت لنزها در نظرم بود. ولی ملاک صحیحی نیست.. چون علوم اپتیکی پیشرفت چندانی ندارند و همچنین اگر پیشرفتی صورت میگرفت قطعا لنز جایگزینی وارد بازار میشد. همچنین هنوز هم بسیاری از عکاسان روی این لنز تاکید دارند. در حالی که توانایی تهیه لنز جایگزین دارند!
    مثال من رو میشه با مقایسه لنزهای 35mm و 35mm ولنز 24-70 f/2.8 II هم بسط داد.
    شاید علوم پایه اپتیک تغییر نکرده باشد ولی علوم و تکنولوژی ساخت لنزها تغییر کرده است. در ضمن بفرض هیچ تغییری نکرده باشد، این لنز برای دوران نگاتیو طراحی شده دلیلی نداره که از نهایت عمل اپتیک برای استفاده شده باشد ولی لنزهای جدید برای ریزولوشنهای بسیار بالا طراحی شده اند.
    در اولین فرصت هم این لنزهای قدیمی اپدیت میشوند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام دوستان
    همیشه از عکاسان معروف میشنویم که لنزهای پرایم شارپتر از لنزهای زوم هستند. برای مثال لنزی مثل 135mm f/2 کنون که به شارپ بودن معروف است در تستهایی که در شرایط یکسان انجام میدهیم میبینیم که (برای مثال) 70-200 f/2.8 II بسیار شارپ تر است! علت چیست؟
    اگر شارپنس لنزهای پرایم رو ضعیف تر از این مدل زوم بدونیم انتخاب لنز زوم منطقی تر نیست؟
    نظر شما چیست؟
    درود،

دوست عزیز تمامی لنزها شارپنس های مختلفی رو در دیافراگم های مختلف ارائه میدند. ممکنه لنز زوم x در دیافراگم 5.6 شارپتر از لنز فیکس y باشه و بلعکس. همیشه چه در طبیعت و چه در دنیای صنعتی در تمامی زمینه ها استثنائاتی وجود دارند. قاعده لنزها هم از این قضیه مستثنی نیست و همیشه استثناهایی وجود دارد مثل 200-70 یا 70-24 و ... اما اگه در حالت کلی بخواییم بحث کنیم و این مساله رو به تمامی لنزها عمومیت ببخشیم، بله لنزهای فیکس شارپتر از لنزهای زوم هستند که یک دلیلش استفاده از تعداد عدسی های کمتر هست.

اختلاف دیافراگم 2 با 2.8 به میزان قابل توجهی بیشتر هست چرا که یک استاپ فاصله دارند و نوری که در دیافراگم 2 دریافت میکنید دو برابر نوری هست که در 2.8 دریافت میکنید.

بیشتر لنزهای با دیافراگم باز در دیافراگم های باز شارپ نیستند ( البته باز هم در این مورد استثنا وجود داره ) که عمده دلیل اون پدیده دیفرکشن یا پراش نور هست که در دیافراگم های خیلی بسته هم روی میده. قریب به اتفاق تمامی لنزها با بستن دیافراگم در حد 3 تا 5 استاپ به نهایت شارپی خود می رسند که همونطور که عرض کردم از لنزی به لنز دیگه فرق می کنه.

متاسفانه تکنولوژی ساخت و سرعت پیشرفت در لنزها بسیار کندتر از دوربین هاست چرا که پایه و اساس علم اپتیک برای تمامی لنزها یکیه و همه شون از قوانین فیزیک و اپتیک پیروی می کنند. تغییراتی که در لنز های جدید یا آپدیت شده رخ میده بیشتر، استفاده از کوتینگهای جدید در جهت کاهش خطاهای اپتیکی در مواردی هم استفاده از عدسی های Phase Fresnel در جهت کاهش وزن لنز هست که معمولا در لنزهای سوپر تله که وزن زیادی دارند استفاده میشود.

پاینده باشید.
    ویرایش توسط ata_m3 : Tuesday 17 March 2015 در ساعت 21:14
    aliakbar، Moty، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام دوستان
    همیشه از عکاسان معروف میشنویم که لنزهای پرایم شارپتر از لنزهای زوم هستند. برای مثال لنزی مثل 135mm f/2 کنون که به شارپ بودن معروف است در تستهایی که در شرایط یکسان انجام میدهیم میبینیم که (برای مثال) 70-200 f/2.8 II بسیار شارپ تر است! علت چیست؟
    اگر شارپنس لنزهای پرایم رو ضعیف تر از این مدل زوم بدونیم انتخاب لنز زوم منطقی تر نیست؟
    نظر شما چیست؟
    70-200 2 از بهترين لنز های کنونه اما باز هم به شارپی 135 نيست
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Lens Image Quality

دليل محبوبيت 135 2.0 فقط برای شارپ بودنش نيست ، بوکه زيبا و يکدستی که ميده و کنتراست خوبی که داره باعث شده اينقدر محبوب باشه
    من در اولين فرصت حتماً يکی ميگيرم ,با اينکه از شارپنس 70-200 تامرون خيلی راضی بودم سنگينی و حجيم بودنش باعث شد که بفروشم ، اما اگر بخوام عکاسی عروسی يا ورزشی انجام بدم حتماً 70-200 رو برای کار آمدبودنش انتخاب ميکنم
    Hoda Zaeimi تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

پیش فرض لنز 135 اف 2 کنون

سلام

من توی تاپیک لنزها متاسفانه این لنز رو پیدا نکردم و اگر احیانا هست زحمت انتقال پست با مدیران محترم می باشد.

از دوستانی که تجربه کار با این لنز رو دارن ممنون میشم که اطلاعاتشون رو اینجا بیان کنن.

در واقع میخوام ببینم برای عکاسی از مدل ( قدی و نیم تنه و پرتره) انتخاب بهتری به جز این لنز وجود داره یا خیر؟
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر جديد dariush2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

با سلام
    نمیدونم درست سوالم رو اینجا مطرح کردم؟
    بنده در عکاسی آماتور هستم.دوربین کانن 700d دارم+ لنز 18-135 stm منتها یه لنز میخوام اولویت شارپ بودن زیاد. اولویت دوم هم بوکه زیبا.
    تمام صفحات این پیج رو خوندم بین پرتره و ماکرو موندم.علاقه من بیشتر پرتره هست تا ماکرو ولی میخوام یه سری هزینه کنم و یه لنز 2 منظوره پرتره+ ماکرو بخرم
    و یا شاید هم یه لنز فیکس شارپ.
    خوندم لنز های ماکرو شارپ و خروجی خوبی دارن.آیا به شارپ بودن لنز های فیکس میرسن؟
    3 لنز مد نظرمه لطفا راهنمایی کنین کدومش شارپ تره و کیفیت عکسش بالاست.اگه لنز دیگه مد نظر شماست راهنمایی بفرمایین.
    1- Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM - Canon Mount
    2-Tamron 90mm f/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD for Canon
    3-Canon EF 85mm f/1.8 USM

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    با سلام
    نمیدونم درست سوالم رو اینجا مطرح کردم؟
    بنده در عکاسی آماتور هستم.دوربین کانن 700d دارم+ لنز 18-135 stm منتها یه لنز میخوام اولویت شارپ بودن زیاد. اولویت دوم هم بوکه زیبا.
    تمام صفحات این پیج رو خوندم بین پرتره و ماکرو موندم.علاقه من بیشتر پرتره هست تا ماکرو ولی میخوام یه سری هزینه کنم و یه لنز 2 منظوره پرتره+ ماکرو بخرم
    و یا شاید هم یه لنز فیکس شارپ.
    خوندم لنز های ماکرو شارپ و خروجی خوبی دارن.آیا به شارپ بودن لنز های فیکس میرسن؟
    3 لنز مد نظرمه لطفا راهنمایی کنین کدومش شارپ تره و کیفیت عکسش بالاست.اگه لنز دیگه مد نظر شماست راهنمایی بفرمایین.
    1- Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM - Canon Mount
    2-Tamron 90mm f/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD for Canon
    3-Canon EF 85mm f/1.8 USM
    درود،

لنز کنون که کلا برای پرتره هست و از اونجایی که کمترین فاصله فوکوسش بیشتر از دو لنز سیگما و تامرون هست، طبیعتا انتظار ماکرو آنچنانی نباید از این لنز داشت. اما لنزهای تامرون و سیگما لنزهای تخصصی ماکرو هستند که میشه با اونها هم عکاسی پرتره انجام داد. لنزهای ماکرو اگه دامنه زوم نداشته باشند جزو لنزهای فیکس محسوب می شوند اما از نظر شارپی لنزهایی که مخصوص پرتره هستند مثل همین 85 بهتر هستند.

هر دو لنز 90 تامرون و 105 سیگما لنزهای خوبی هستند و نسبت بزرگنمایی 1:1 دارند، با لنز 105 مقداری فضای بیشتری نسبت 90 خواهید داشت یعنی می تونید کمی فاصله بیشتری از سوژه جهت فوکوس داشته باشید ضمن اینکه لنز 105 از نظر فوکال برای پرتره بهتر از 90 هست اما این اختلافها اونقدری نیستند که برتری سیگما رو به تامرون اثبات کنند و هر کدوم رو بگیرید ضرر نکردید.
    mSafdel، Moty، Majix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    19

درود،

لنز کنون که کلا برای پرتره هست و از اونجایی که کمترین فاصله فوکوسش بیشتر از دو لنز سیگما و تامرون هست، طبیعتا انتظار ماکرو آنچنانی نباید از این لنز داشت. اما لنزهای تامرون و سیگما لنزهای تخصصی ماکرو هستند که میشه با اونها هم عکاسی پرتره انجام داد. لنزهای ماکرو اگه دامنه زوم نداشته باشند جزو لنزهای فیکس محسوب می شوند اما از نظر شارپی لنزهایی که مخصوص پرتره هستند مثل همین 85 بهتر هستند.

هر دو لنز 90 تامرون و 105 سیگما لنزهای خوبی هستند و نسبت بزرگنمایی 1:1 دارند، با لنز 105 مقداری فضای بیشتری نسبت 90 خواهید داشت یعنی می تونید کمی فاصله بیشتری از سوژه جهت فوکوس داشته باشید ضمن اینکه لنز 105 از نظر فوکال برای پرتره بهتر از 90 هست اما این اختلافها اونقدری نیستند که برتری سیگما رو به تامرون اثبات کنند و هر کدوم رو بگیرید ضرر نکردید.

یعنی من لنز ماکرو از اون موارد که عرض کردم بگیرم به اندازه 85 میتونم ازشون انتظار شارپی و کیفیت فوق العاده عکس واسه پرتره داشته باشم
    بدون در نظر داشتن فوکال؟
    واسه من کیفت عکس و شارپ بودن عکس و بوکه مهمه.من میخوام در کنار پرتره، ماکرو گرافی(تفریحانه) داشته باشم.

تشکر کرده
    19

.

یعنی من لنز ماکرو از اون موارد که عرض کردم بگیرم به اندازه 85 میتونم ازشون انتظار شارپی و کیفیت فوق العاده عکس واسه پرتره داشته باشم
    بدون در نظر داشتن فوکال؟
    واسه من کیفت عکس و شارپ بودن عکس و بوکه مهمه.من میخوام در کنار پرتره، ماکرو گرافی(تفریحانه) داشته باشم.[/QUOTE]

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ماکرو ها بوکه لنزی مثل 85 کنون که خيلی ها ميگن در حد لنز های ال هست رو ندارن و فکوس کند تری دارند
    85 + اکستنشن تيوب هم برای ماکرو اماتوری خوبه و عکس های خوبی ازشون ديدم

اين عدسی های رينوکس هم خوبن اما کمی گرونن
    Raynox DCR-250
    https://www.flickr.com/search/?q=raynox+dcr-250&s=int
    M.Nouri، obsidiyan، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    درود،

بدون در نظر داشتن فوکال؟
    واسه من کیفت عکس و شارپ بودن عکس و بوکه مهمه.من میخوام در کنار پرتره، ماکرو گرافی(تفریحانه) داشته باشم.
    شارپی سیگما و تامرون در پرتره به شارپی کنون نیست. ضمن اینکه بوکه کنون هم بهتر هست. در این صورت پیشنهاد می کنم که لنز 85 کنون رو تهیه بفرمایید چون اولویتتون پرتره هست. بر حسب نیازتون ماکرو گرافی هم با این لنز انجام بدید اگه از نتایج راضی بودید که هیچ اما اگه طالب بزرگنمایی بیشتر باشید می تونید از اکستنشن تیوب هم استفاده کنید که با توجه به دیاف باز بودن این لنز، مشکلی در استفاده از اکستنشن نخواهید داشت.

پ.ن: با جناب niceevil خط رو خط شدیم.

فیلترهای raynox بهترین فیلتر ها برای بزرگنمایی و عکاسی ماکرو و close up هستن که متاسفانه تو ایران پیدا نمی شوند. وگرنه میشه از ترکیب اکستنشن و فیلتر close up هم به صورت همزمان استفاده کرد.
    obsidiyan و Majix تشکر می‌کنند.