صفحه 42 از 164 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

شاید بحث 50 اینجا نباید مطرح شود وعلاوه بر نکات فوق باید عدم شارپ بودن تصویر 50 اف 1.8 در ذیاف 1.8 تا 2.5 است.
    عملا شما تازه از دیاف 2.5 باید روی این لنز حساب کنید.
    در حالیکه 1.4 از همین دیاف شارپ بوده و کیفیت ساخت بسیار بهتری دارد
    با عذر خواهی از دوستان
    shabab، mreza1001، ssobhdel و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من منظورم قیمت اجناس به کار رفته درون لنز نبود که اگر در نظر بگیریم لنز های دیگر غیر عادی گرانند (به نظر من) فقط به عنوان یک لنز اف باز قیمت پایین است. چون اف باز یکی از مواردی است که ارزش پرداخت پول را دارد. اما اسم 55-18 کنون را نبرید که به نظرم با این لنز قابل قیاس نیست ( البته از نظر جنس ساخت شاید باشه). ما که چیز بدرد خوری تو این 55-18 کنون ندیدیم.
    siavash_f، Maisam.H و Farhad71 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

تازه لنز 50 اف 1.8 نیکون هم با کیفیتی (به نظر من) بهتر از نسخه کننی , قیمتی مشابه دارد.

کافیست در گوگل کلمات زیر را جستجو کنید تا به عکسهای زیادی از قسمتهای داخلی این لنز برسید
    و البته ضعف این لنز نیکون نداشتن AF motor است! که برای بدنه های Entry lev زیاد خوشایند نیست
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    و البته ضعف این لنز نیکون نداشتن AF motor است! که برای بدنه های Entry lev زیاد خوشایند نیست
    تا جاییکه میدانم در برند کنن چون بدنه ها فاقد موتور فوکوس اند , لنزها وظیفه فوکوس کردن را بر عهده دارند , که بعضی از آنها موتور USM دارند و بعضی ندارند.

اگر این لنز موتور فوکوس نداشته باشد, پس قضیه اتو فوکوس چه میشود؟

در دیپرویو هم گفته شده:

AF motor type : DC Micro Motor
    Focus method : Unit focus

کد:
    http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_50_1p8_ii_c16/
    amehrshad تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    تا جاییکه میدانم در برند کنن چون بدنه ها فاقد موتور فوکوس اند , لنزها وظیفه فوکوس کردن را بر عهده دارند , که بعضی از آنها موتور USM دارند و بعضی ندارند.

در دیپرویو هم گفته شده:

کد:
    سلام:

طراحی کارخانه کانن بر این اساس بوده که بطور کل لنزها فکوس رو انجام میدهند حال یکی USM است دیگری از موتور دیگری استفاده میکند تا آنجا که خاطرم هست تمامی لنزهای کانن قادر به فکوس روی همه دوربین های این کارخانه هستند ( میباید نظر دوستان رو در این خصوص جویا شد ) البته بطور تجربی دیده ام بدنه های این برند در سرعت فکوس (یک لنز فرضی 200-70) هم نقش دارند اگر چه فاقد موتور داخلی فکوس هستند. به بیانی دیگر اگر روی 40D با لنز 100 کانن سرعت فکوس ( نه دقت یا ... منظور آنچیزی است که مربوط به لنز باشد) x باشد روی 1div این احتمال هست که سرعت بالای x واحد باشد.
    Elend و siavash_f تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

در دیپرویو هم گفته شده:

کد:
    خوب !؟ کنن که مشکلی ندارد!؟ بالاخره فوکوس میکند
    این نیکون است که در برخی بدنه ها به مشکل میخورد! و باز هم entry level های این چنینی عرضه میکند...
    منظور من اینه که وقتی دو لنز رو مقایسه میکنیم بهتره همه جوانب رو در نظر بگیریم! حالا شاید برای شما مشکلی نباشد اگر فقط به لنز توجه داشته باشید...
    اما برای خیلی ها مهم است
    siavash_f تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    خوب !؟ کنن که مشکلی ندارد!؟ بالاخره فوکوس میکند
    این نیکون است که در برخی بدنه ها به مشکل میخورد! و باز هم entry level های این چنینی عرضه میکند...
    منظور من اینه که وقتی دو لنز رو مقایسه میکنیم بهتره همه جوانب رو در نظر بگیریم! حالا شاید برای شما مشکلی نباشد اگر فقط به لنز توجه داشته باشید...
    اما برای خیلی ها مهم است
    آهان , من اشتباه متوجه شدم , در جمله شما "نیکون" را کنن خوانده بودم .

بله, شاید اگر نیکون هم نسخه AF-D این لنز را با AF-S جایگزین کند قیمتش بالاتر برود.

ممنون
    amehrshad، Elend و Farhad71 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام
    وحید خان نوشته بودند :
    البته اگر منظور Nikon 50mm f/1.8 D باشد - و یا هر لنز با پسوند D - و بدنه هم موتور فوکوس نداشته باشد ( مثل D40,D40x,D60 ) باید دستی فوکوس کرد ! . اگر عمل دستی فوکوس صحیح صورت گیرد نقطه ای در سمت چپ پایین ویزور بعنوان تایید فوکوس روشن خواهد شد و بعد ...

در فورد فرمایشات جناب قشقایی چون شخصا این تجربه رو دارم گفته های ایشون رو تایید میکنم . لنز 70-200 اف 4 آی اس روی 7D سرعت بیشتری در فوکوس دارد تا در 40D .البته زمان گیری نکرده ام ولی تفاوت محسوس است . از آنجاییکه کنون در بدنه موتور فوکوس ندارد و این وظیفه بعهده موتور در لنز انجام میشود و منطقا سرعت و قدرت موتور های فوکوس ( و هر نوع موتوری از نوع DC ) وابستگی مستقیم به جریان تامین شده برایش دارد میتوان به این نتیجه رسید که در بدنه های رده بالاتر بخاطر وجود جریان باطری بالاتر ( و شاید برنامه ریزی برای استفاده های حرفه ای تر با لنز های حرفه ای تر ) , کنون در طراحی مدارات و استفاده از قطعات , توان پاسخ جریان بیشتری را برای موتور لنز در نظر گرفته است که منجر به سرعت بالاتر فوکوس خواهد شد .

موفق باشید
    QashQai، F.KamranNia، siavash_f و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض انتخاب لنز مناسب براي پرتره

به نظر من ماکرو 105 برای پرتره نتایج خیلی خوبی داره مخصوصا وقتی تمام کادرو با صورت سوژت بخوای پر کنی...
    maziyarsh تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

سرعت فوكوس در لنز هاي كانن به الگوريتم تعريف شده براي فوكوس مربوط ميشود البته اطلاعي از اينكه اين الگوريتم در چيپهاي لنز تعبيه شده است و يا بدنه ندارم اما از گفته هاي دوستان پيداست كه در بدنه هاي جديدتر سرعت بالاتر است و لذا به هر صورت قسمتي از پردازش هاي مربوطه در بدنه دوربين انجام ميگيرد به هرحال بعيد به نظر ميرسد كه سرعت فوكوس ربطي به جريان تامين شده براي لنز از جانب باطري داشته باشد .مگر اينكه فرض كنيم كه دور موتور فوكوس بدليل پايين بودن ولتاژ باطري كم شده و موتور به كندي حركت كند كه زياد منطقي نيست .
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.

صفحه 42 از 164 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 142 ... آخرینآخرین