صفحه 38 از 164 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    نوید عزیز در این مورد من چون به سوژه اینقدر نزدیک نشدم و تجربه ای از کار با این لنزها ندارم حرفم از روی نمونه ها
    و اتکا به شنیده هاست پس با توجه به گفته شما با توجه به خصوصیات ذاتی چهره فرد و نزدیک شدن بیش از انداره دفرمه شدن رو خواهیم داشت ! من فکر می کنم برای عکاسی نزدیک شدن عکاس به سوژه نهایت فراتر از یک تصویر کلوزاپ از چهره فرد معنی نمیده پس لنزی که بتونه با توجه به نزدیکی به سوژه وقتی کل کادر رو پر میکنه تصویر خوبی ارائه بده میتونه لنز مناسبی باشه (اگر بحث خصوصیات ذاتی چهره فرد رو کنار بزاریم)

فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم منظورم این بود که این لنز نسبت به دیگر لنزها که بحث شد روی کراپ دار از نظر بوکه و شارپنس تصویری عملکردش بسیار نزدیک به تصاویر ایجاد شده روی دوربین فول فریم هست و مثل لنزهای دیگه مشکل شارپنس روی کراپ دار رو نداره

علی آقای اسلامیان
    سلام

نوید عزیز در این مورد من چون به سوژه اینقدر نزدیک نشدم و تجربه ای از کار با این لنزها ندارم حرفم از روی نمونه ها و اتکا به شنیده هاست
    علی جان پست 356 همین تاپیک رو دوباره مرور کن.

پس با توجه به گفته شما با توجه به خصوصیات ذاتی چهره فرد و نزدیک شدن بیش از انداره دفرمه شدن رو خواهیم داشت !
    برداشت شما درست هست. یک تاپیک هم در مورد پرسپکتیو وجود داره اون رو هم دقیق مطالعه کنید.

1.من فکر می کنم برای عکاسی نزدیک شدن عکاس به سوژه نهایت فراتر از یک تصویر کلوزاپ از چهره فرد معنی نمیده

2.پس لنزی که بتونه با توجه به نزدیکی به سوژه وقتی کل کادر رو پر میکنه تصویر خوبی ارائه بده میتونه لنز مناسبی باشه

3.(اگر بحث خصوصیات ذاتی چهره فرد رو کنار بزاریم)
    علی جان
    این قسمت از نوشته شما احتیاج به رمزگشایی داره !
    من سه قسمت از نوشته شما رو با عدد مشخص کردم.

در مورد قسمت اول برداشتم اینه که شما می خواهید عکس هایی بگیرید مانند عکس زیر (تصویر نزدیک و بسته از صورت )(البته به نظر من دفورمگی و اغراق در بینی و لب در این عکس مشهوده )

در مورد قسمت دوم
    تصویر خوب ( شارپنس - کنترانست - عمق میدان و بوکه ) تا حد بسیار زیادی به لنز وابسته است.
    اما پر شدن کادر، پرسپکتیو یا فاصله شما از سوژه ( که تاثیر مستقیمی روی خروجی نهایی داره) ربطی به لنز نداره.
    پرسپکتیو با فوکال لنت ارتباطی نداره ! پرسپکتیو فقط با فاصله شما از سوژه ارتباط داره.

یعنی اگر سوژه ثابت باشه و شما هم در 2 متری ایشون استاده باشید اگر از لنز 50mm استفاده کنید برای پرکردن کادر باید جلو بروید و اگر از 200mm استفاده کنید باید عقب بروید تا هر دو عکس کادری مساوی داشته باشند.
    حال هرچه فاصله بیشتر شود و از لنز تله تر استفاده شود به دلیل فشرده شدن پرسپکتیو تصویر تخت تری خواهیم داشت (یا بهتر بگم مثلا بزرگ بودن بینی Amplify نمی شود :biggrin: )

در مورد قسمت سوم
    اطمینان داشته باشید نمیتوانید خصوصیات ذاتی چهره را نادیده بگیرید !

در دنیای فول فریم فوکال لنت های 85 تا 135 فاصله های کانونی مناسب برای پرتره هستند. در واقع عکاسان به صورت تجربی آموخته اند که اگر از لنز 135 استفاده کنند و بخواهند فقط از صورت عکس بگیرند باید در فاصله ای مشخص از سوژه قرار بگیرند که در این فاصله عموما اغراق و بزرگنمایی در اجزا صورت به حداقل ها می رسد

حال ممکن است برای فردی با بینی بزرگ شاید مجبور باشید عقب تر رفته و از 200mm استفاده کنید.

فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم منظورم این بود که این لنز نسبت به دیگر لنزها که بحث شد روی کراپ دار از نظر بوکه و شارپنس تصویری عملکردش بسیار نزدیک به تصاویر ایجاد شده روی دوربین فول فریم هست و مثل لنزهای دیگه مشکل شارپنس روی کراپ دار رو نداره
    متاسفانه من تا حالا دوربین نیکون و لنزهای نیکور رو استفاده نکردم.پس نمی تونم در این مورد نظری بدم. نظر دوستان نیکونی را باید جویا شد.

--------------
    به صورت کلی و با توجه به عکس هایی که ارسال کردید اگر علاقه خاصی به این نوع عکس ها دارید (پرتره های بسته سر و صورت ) روی دوربین کراپدار به کمتر از 85 Mm فکر نکنید.
    (البته این نظر شخصی است و میتواند غلط باشد.)

امیدوارم واضح نوشته باشم.
    پایدار باشید و سلامت
    alie، M. Beyrami و Vahid تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

نوید عزیر از دقت و وقتی که برای پاسخ دادن میگزارید بی نهایت سپاسگزارم ! همین که حرفهای من رو با جزئیات
    بررسی و پاسخ دادید نمایانگر این هست که چقدر با دقت جواب میدید

فقط سعی میکنم قسمتهایی رو که برام سوال هست رو کوت کنم و بقیه مطالبتون رو خوندم و کمک خوبی به من
    در فهم جزئیات موضوع کرد که ازتون تشکر می کنم
    در مورد پست 356 که گفتید متاسفانه این چند روزبه خاطر مشکلات نتونستم به طور عملی امتحان کنم اما مطمئنا اون رو ازمایش خواهم کرد

در مورد قسمت اول برداشتم اینه که شما می خواهید عکس هایی بگیرید مانند عکس زیر (تصویر نزدیک و بسته از صورت )(البته به نظر من دفورمگی و اغراق در بینی و لب در این عکس مشهوده )
    هدفم از گذاشتن این عکس این نبود که حتما می خوام چنین عکسهایی بگیرم! هر چند که کارد بسته هم جذابیت خودش رو داره ! فقط صحبتم روی دفرمه شدن لنز 50 م م بود که شما در موردش توضیح دادید اما سوالی که برام پیش اومده اینه که ایا این موضوع مثلا در این عکس اغراق در بینی و لبها از نظر شخصی عادی نیز مشخص هست یا فقط کسانی که در حیطه عکاسی فعالیت می کنند و به این امر اگاه هستند متوجه اون خواهند شد .به طور مثال در نمونه که
    قرار دادم با توجه به خصوسات داتی چهره من فکر می کنم این اغراق به جذابیت سوژه کمک کرده البته نظر شخصی هست و ممکن هست روی سوژه دیگر دفرمه شدن و شرایط بدتری به وجود بیاره و مشکل ساز باشه
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    علی اسلامیان

تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    نوید عزیر از دقت و وقتی که برای پاسخ دادن میگزارید بی نهایت سپاسگزارم ! همین که حرفهای من رو با جزئیات
    بررسی و پاسخ دادید نمایانگر این هست که چقدر با دقت جواب میدید

فقط سعی میکنم قسمتهایی رو که برام سوال هست رو کوت کنم و بقیه مطالبتون رو خوندم و کمک خوبی به من
    در فهم جزئیات موضوع کرد که ازتون تشکر می کنم
    در مورد پست 356 که گفتید متاسفانه این چند روزبه خاطر مشکلات نتونستم به طور عملی امتحان کنم اما مطمئنا اون رو ازمایش خواهم کرد

هدفم از گذاشتن این عکس این نبود که حتما می خوام چنین عکسهایی بگیرم! هر چند که کارد بسته هم جذابیت خودش رو داره ! فقط صحبتم روی دفرمه شدن لنز 50 م م بود که شما در موردش توضیح دادید اما سوالی که برام پیش اومده اینه که ایا این موضوع مثلا در این عکس اغراق در بینی و لبها از نظر شخصی عادی نیز مشخص هست یا فقط کسانی که در حیطه عکاسی فعالیت می کنند و به این امر اگاه هستند متوجه اون خواهند شد .به طور مثال در نمونه که
    قرار دادم با توجه به خصوسات داتی چهره من فکر می کنم این اغراق به جذابیت سوژه کمک کرده البته نظر شخصی هست و ممکن هست روی سوژه دیگر دفرمه شدن و شرایط بدتری به وجود بیاره و مشکل ساز باشه
    جناب اسلامیان
    دوباره سلام

ممنون ار لطفی که به من دارید. من فقط سعی کردم تجربیات اندک خودم رو برای شما بنویسم.
    شخصا سعی میکنم تا جایی که می دانم دقیق بنویسم تا در این فضای مجازی ، مطالب اشتباه برداشت نشود.

به طور مثال در نمونه که قرار دادم با توجه به خصوسات داتی چهره من فکر می کنم این اغراق به جذابیت سوژه کمک کرده البته نظر شخصی هست و ممکن هست روی سوژه دیگر دفرمه شدن و شرایط بدتری به وجود بیاره و مشکل ساز باشه
    خیلی وقتها سلیقه هم مطرح میشه. برای دقیق تر بررسی کردن احتیاج به یکی دو عکس دیگه از سوژه هست تا بتوانیم دقیقتر صحبت کنیم. مگر اینکه مدل را از نزدیک بشناشید.

اما سوالی که برام پیش اومده اینه که ایا این موضوع مثلا در این عکس اغراق در بینی و لبها از نظر شخصی عادی نیز مشخص هست یا فقط کسانی که در حیطه عکاسی فعالیت می کنند و به این امر اگاه هستند متوجه اون خواهند شد
    در این مورد نظر قطعی نمی توانم بدهم. فقط چند نکته رو که به صورت تجربی فهمیدم میگم

خانم ها شدیدا روی اندازه بینی شون حساس هستند !
    اکثرا افراد ترجیح میدهدند که از فاصله نزدیک از آنها عکس صورت گرفته نشود
    بعضی ها میگن : کج و کوله میشم ! بعضی ها هم میگویند چین و چروکم میافته و یا ....

به نظرم کلا سواد بصری عموم به لطف انواع دوربین های دیجیتال و دیدن عکس های مختلف از منابع گوناگون بالا رفته است.برخی ممکنه نتوانند تشخیص بدهند که چرا فلان عکس به دلشان نمی نشنید ولی به راحتی میگویند
    "این عکسه یه حالیه ! خوب نیافتادم یا ... "

باید منتظر نظر بقیه دوستان هم باشید.

موفق باشید و سلامت
    alie، Amir Abdolpanah و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    7879

سلام
    یادم آمد که در وب سایت عکاسی مقاله ای قرار داده شده بود در مورد انتخاب لنز پرتره برای Canon EOS System

لنز های پرتره برای سیستم Canon EOS

کد:
    http://www.akkasee.com/articles/12609/
    منبع
    کد:
    http://www.bobatkins.com/photography/tutorials/portrait_lenses.html

farhad44، mreza1001، gioumtell و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا gioumtell آواتار ها
    تشکر کرده
    369

با سلام خدمت دوستان
    نظرتون راجع به لنز canon 28-135mm 4-5.6 is usm برای عکاسی پرتره - سلف پرتره یا Wedding و عموما کیفیت و شارپنس این لنز چگونه هست آیا رنج مناسبی برای این شاخه از عکاسی است؟
    با تشکر
    محمــــــــــــــدی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بنده کنونی نیستم اما چند شاتی با 50دی و این لنز کار کرده ام. سرعت و دقت فوکوسش برای پرتره و مصارف عمومی بد نبود. سلف پرتره هم که باید فوکوس را قفل کنید یا دستی انجام دهید و کلاً هر لنزی مناسب است!

برای عروسی فضای باز این یک لنز حد اقل است (نداشتن دیافراگم باز) و از طرفی هم برای فضای باز که فضا برای عقب رفتن هست فاصله کانونیش کم است.(البته به این معنی نیست که نشود باهاش کار کرد اما برای فضای باز رنج 200-70 بسیار مناسب تر است)

از طرفی برای داخل آتلیه با توجه به نور مناسب و فضا که معمولاً محدود است به نظر من رنج بسیار خوبی است و می تونه جانشینی برای 105-24 (از نظر رنج ) باشه

از طرف دیگر برای سر عقد و موارد داخلی بهتر است لنزی با دیافراگم باز داشته باشید.

مجموعاً با توجه به قیمت اگر نمی توانید برای یک لنز بهتر پول جمع کنید به نظر من لنز مناسبی است.
    gioumtell تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا dojo arman آواتار ها
    تشکر کرده
    23

Exclamation پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط gioumtell نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    نظرتون راجع به لنز canon 28-135mm 4-5.6 is usm برای عکاسی پرتره - سلف پرتره یا Wedding و عموما کیفیت و شارپنس این لنز چگونه هست آیا رنج مناسبی برای این شاخه از عکاسی است؟
    با تشکر
    سلام بر اساس مطالب كفته شده متوجه شدم دوربين شما هم كراب دار هست شما جرا 28-135 رو انتخاب كرديد و نرفتيد سراغ18-200يا18-135كه هر دوشون رنج بهتري به شما ميدن البته من دارم سوال ميبرسم نظر نيست
    ویرایش توسط dojo arman : Monday 3 May 2010 در ساعت 14:28 دلیل: جمله بندي
    gioumtell تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در انتخاب لنز فقط رنج مطرح نیست که اگر بود هر کارخانه ای یک 200-18 و یک 400-200 می ساخت و تمام!

شارپ بودن سرعت فوکوس خطا در فوکوس خطای رنگی در لبه ها تولید رنگ مناسب اعوجاج و .... هم مواردی است که باید بهش دقت کرد و در دو لنز یکسان نیست.

مواردی که مجموعاً کیفیت لنز رو میسازند.
    ویرایش توسط mreza1001 : Monday 3 May 2010 در ساعت 15:25
    vbigdeli، gioumtell، Amir Abdolpanah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا dojo arman آواتار ها
    تشکر کرده
    23

Exclamation پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در انتخاب لنز فقط رنج مطرح نیست که اگر بود هر کارخانه ای یک 200-18 و یک 400-200 می ساخت و تمام!

شارپ بودن سرعت فوکوس خطا در فوکوس خطای رنگی در لبه ها تولید رنگ مناسب اعوجاج و .... هم مواردی است که باید بهش دقت کرد و در دو لنز یکسان نیست.

مواردی که مجموعاً کیفیت لنز رو میسازند.
    :confused:
    سلام جناب ميلاني بنده حقير سوال كردم كه عواملي كه باعث ميشه يه عكاس جاي انتخاب 18-200و18-135ميره سراغ 28-200و28-135همين ؟

در واقع ميخوام بدونم لنزهاي ef مزيتاش نسبت به ef-s جي هست ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار من و ديكران قرار خواهيد داد با تشكر

ارمان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط dojo arman نمایش پست ها
    :confused:
    سلام جناب ميلاني بنده حقير سوال كردم كه عواملي كه باعث ميشه يه عكاس جاي انتخاب 18-200و18-135ميره سراغ 28-200و28-135همين ؟

در واقع ميخوام بدونم لنزهاي ef مزيتاش نسبت به ef-s جي هست ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار من و ديكران قرار خواهيد داد با تشكر

ارمان
    به طور كلي مزيتي ندارند. لنزهاي EFS از نظر فيزيكي براي استفاده در دوربين هاي كراپدار بهينه سازي شده اند (زائده ي اضافه اي در ته لنز دارند).
    برخي لنز هاي EF نسبت به بعضي لنزهاي EFS كيفيت ساخت بهتري دارند. برخي لنزهاي EF كه با كد L و رينگ قرمز شناخته مي شوند لنزهاي Luxary هستند كه كيفيت ساخت؛ سيلينگ و اپتيك بهتري دارند و بسيار گرانتر از لنزهاي EF معمولي هستند.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 5 May 2010 در ساعت 13:31 دلیل: اصلاح ايراد تايپي
    mreza1001، Navid7h، gioumtell و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 38 از 164 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین