صفحه 39 از 164 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا gioumtell آواتار ها
    تشکر کرده
    369

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

با سلام دوباره و پوزش
    در واقع لنز 28-135 رو چند ده روزی میشه گرفتم قبل از گرفتن هم از بچه های فروم نظر خواهی کردم و در سایت های معتبر هم review هاشو خوندم بنظر لنز با کیفیت میومد (که واقعا هم هست)ولی در 135mm احساس میکنم vignetting داره البته در دیاف 5.6 برای همین میخواستم بدونم کسی از اعضا با این لنز عکاسی میکنه یا نه ؟
    آیا با لنز canon ef-s100mm macro هم میشه عکس پرتره گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dojo arman نمایش پست ها
    سلام بر اساس مطالب كفته شده متوجه شدم دوربين شما هم كراب دار هست شما جرا 28-135 رو انتخاب كرديد و نرفتيد سراغ18-200يا18-135كه هر دوشون رنج بهتري به شما ميدن البته من دارم سوال ميبرسم نظر نيست
    لنز ef-s رو فقط روی دوربین های کراپ دار میشه استفاده کرد ولی ef روی هر دو میشه استفاده کرد (اکونومی)
    محمــــــــــــــدی

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط gioumtell نمایش پست ها
    آیا با لنز canon ef-s100mm macro هم میشه عکس پرتره گرفت؟
    بله میشه گرفت. من قبلا این لنز را داشتم و گاهی اوقات برای پرتره هم ازش استفاده میکردم.
    در ضمن این لنز EF است نه EFs
    mreza1001 و gioumtell تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر آشنا dojo arman آواتار ها
    تشکر کرده
    23

Question پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به طور كلي مزيتي ندارند. لنزهاي EFS از نظر فيزيكي براي استفاده در دوربين هاي كراپدار بهينه سازي شده اند (زائده ي اضافه اي در ته لنز دارند).
    برخي لنز هاي EF نسبت به بعضي لنزهاي EFS كيفيت ساخت بهتري دارند. برخي لنزهاي EF كه با كد L و رينگ قرمز شناخته مي شوند لنزهاي Luxary هستند كه كيفيت ساخت؛ سيلينگ و اپتيك بهتري دارند و بسيار گرانتر از لنزهاي EF معمولي هستند.
    سلام اكر كسي دوربين كراب دار داشته باشه و بودجه ef سري ال canon رو نداشته باشه يا در حال حاضر نخواى اينقدر هزينه كني EFميخرين يا EFsمثلا 18-135يا 28-135 البته هر دوشون اصلي و يه بدنه canon

يا اصلان اكه لنز بهتري تو اين زمينه هست معرفي كنين البته من canon رو دوست دارم
    gioumtell تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Aramis_312 آواتار ها
    تشکر کرده
    399

سلام اكر كسي دوربين كراب دار داشته باشه و بودجه ef سري ال canon رو نداشته باشه يا در حال حاضر نخواى اينقدر هزينه كني EFميخرين يا EFsمثلا 18-135يا 28-135 البته هر دوشون اصلي و يه بدنه canon

يا اصلان اكه لنز بهتري تو اين زمينه هست معرفي كنين البته من canon رو دوست دارم
    به نظر من مقایسه به اینگونه کار کاملا اشتباهی است.برای یک خرید خوب باید مراحل زیر را رعایت کنید
    گام اول مشخص کردن بودجه است
    گام دوم انتخاب با توجه به بودجه ( گاهی اوقات چیزی که شما قصد خرید آن را دارید خیلی فراتر از بودجه شماست در نتیجه یا باید از خیر خرید بگذرید یا صبر کنید تا بودجه مورد نظر فراهم شود)
    گام سوم در صورت نیاز بالانس بودجه ( بعضی اوقات انتخاب شما میزان کمی با بودجه اختصاص یافته اختلاف دارد که کمی افزایش بودجه را منطقی می نمایاند)

باید توجه کنید که هر چقدر پول بدین آش می خورید...
    یه سری هم به تاپیک لنزهای ارزشمند بزنید.
    gioumtell تشکر می‌کند.
    سیّد علی هاشمی نیا
    SONY α7 III + SONY FE 24-105 F/4 G OSS + Godox V860IIS + Godox X1S + Godox AD600BM + Case LOGIC XNSLR-4

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط Aramis_312 نمایش پست ها
    به نظر من مقایسه به اینگونه کار کاملا اشتباهی است.برای یک خرید خوب باید مراحل زیر را رعایت کنید
    گام اول مشخص کردن بودجه است
    گام دوم انتخاب با توجه به بودجه ( گاهی اوقات چیزی که شما قصد خرید آن را دارید خیلی فراتر از بودجه شماست در نتیجه یا باید از خیر خرید بگذرید یا صبر کنید تا بودجه مورد نظر فراهم شود)
    گام سوم در صورت نیاز بالانس بودجه ( بعضی اوقات انتخاب شما میزان کمی با بودجه اختصاص یافته اختلاف دارد که کمی افزایش بودجه را منطقی می نمایاند)

باید توجه کنید که هر چقدر پول بدین آش می خورید...
    یه سری هم به تاپیک لنزهای ارزشمند بزنید.

ممنون ولي من به جواب نرسيدم 18-135يا28-135حدود قيمتش نزديك هم هست:confused:

كاربر جديد surrealist آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نظر دوستان درباره استفاده از لنز Nikon 50mm f/1.8 D دردوربین D300 نیکون برای پرتره چیه؟ شارپنس چطوری خواهد بود؟ کسی نمونه عکسی داره؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط surrealist نمایش پست ها
    نظر دوستان درباره استفاده از لنز Nikon 50mm f/1.8 D دردوربین D300 نیکون برای پرتره چیه؟ شارپنس چطوری خواهد بود؟ کسی نمونه عکسی داره؟
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7095
    maziyarsh و surrealist تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    23

Unhappy پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

ممنون ولي من به جواب نرسيدم 18-135يا28-135حدود قيمتش نزديك هم هست:confused:
    با اجازه اساتيد تو فروم لنزهاي با ارزش سرجيدم و لنز 28-135 لنز معقولي به نظرم امد اما ايا اين انتخاب درسته كه بكم لنز 28-135از 18-135 بهتره و شاربتره;)

تشکر کرده
    23

Smile پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

:confused:[/QUOTE]

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

همين تو متالب همين سايت ديدم كه لنز مناسب براي برتره لنزهاي تله هستند و با لنزهاي غير تله عكسها شبيه به شخصيتهاي فيلم هيجكاك ميشه يعني ميريزه به هم البته لنزهاي زوم هم كه رنج تله ميدن مشكل عكس هارو رفع ميكنه رنج تله تقريبا از 100 شروع ميشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

ارسالی توسط dojo arman
    تو مطالب همين سايت ديدم كه لنز مناسب براي برتره لنزهاي تله هستند و با لنزهاي غير تله عكسها شبيه به شخصيتهاي فيلم هيجكاك ميشه يعني ميريزه به هم البته لنزهاي زوم هم كه رنج تله ميدن مشكل عكس هارو رفع ميكنه رنج تله تقريبا از 100 شروع ميشه
    البته بايد توجه نمائيد كه اين بهم ريختگي چهره در اصل فقط مربوط به فاصله دوربين از سوژه است و نه فاصله كانوني لنز
    بنا براين پرتره با لنز 50 يا 135 اگر مثلا در فاصله 120 سانتي متري سوژه باشيد تفاوتي از نظر بهم ريختگي سوژه ندارند ولي در همان فاصله مساوي لنز 50 كادر بزرگتري دارد و قسمت بيشتري از سوژه را نشان مي دهد. حالا اگر بخواهيد جلوتر برويد كه فقط چهره فرد در كادر باشد بهم ريختگي مورد نظر شما پيش مي آيد بخاطر اينكه فاصله خود را از سوژه كم كرده ايد نه بخاطر فاصله كانوني لنز
    Amir Abdolpanah و dojo arman تشکر می‌کنند.
    آذري

صفحه 39 از 164 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 89 139 ... آخرینآخرین