صفحه 41 از 164 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر آشنا hite_alireza آواتار ها
    تشکر کرده
    294

پیش فرض پاسخ : پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarbod نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گل
    من یه عکاس آماتور هستم که فعلا کارمو با CANON 500D - Kit 18-55 شروع کردم
    از دوستان با تجربه خواهش میکنم مشکل منو با انتخاب لنز برای عکاسی پرتره در فضای باز حل کنن !
    واقعآ بین این همه لنز گیر کردم { اگه ممکنه قیمت زیر 1،500،000 تومان باشه }
    واقعآ عجله هم دارم لطفآ سریع بهم خبر بدین که پولم از بین نره
    ممنون از همگی
    من هنوز در حدی نشدم که بخوام مثل دوستان و اساتید نظر بدم
    ولی این سوال برای من هم بود که دوستان پاسخ هایی که بهم دادند این بود:
    70-200 اف4 is با قیمت 1.300.000
    24-70 اف2.8 با قیمت 1.500.000
    24-105 اف 4 is با قیمت 1.100.00
    که به نظر خودم 24-70 برای فضای بسته و 70-200 برای فضای باز و نسبتاً بزرگ بهترین انتخاب میتونه باشه ((با در نظر داشتن بودجتون))

از اساتید میخوام اگه چیزیو از قلم انداختم بگند یا تصحیح کنند چون در اینصورت به خودمم کمک شده
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ : پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

سلام

من فكر مي كنم ارائه ي هر پيشنهادي جفا كردن به اين تاپيك 41 صفحه اي 400 پستي است !

اگر حوصله كنيد و چند صفحه از همين تاپيك رو بخونيد جاي دوري نمي ره.

با تشكر
    Persian، A_Maddah، K_NMT و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

Red face پاسخ : پاسخ: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط hite_alireza نمایش پست ها
    من هنوز در حدی نشدم که بخوام مثل دوستان و اساتید نظر بدم
    ولی این سوال برای من هم بود که دوستان پاسخ هایی که بهم دادند این بود:
    70-200 اف4 is با قیمت 1.300.000
    24-70 اف2.8 با قیمت 1.500.000
    24-105 اف 4 is با قیمت 1.100.00
    که به نظر خودم 24-70 برای فضای بسته و 70-200 برای فضای باز و نسبتاً بزرگ بهترین انتخاب میتونه باشه ((با در نظر داشتن بودجتون))

از اساتید میخوام اگه چیزیو از قلم انداختم بگند یا تصحیح کنند چون در اینصورت به خودمم کمک شده
    دوست عزیزم ممنونم علیرضا جان
    و شرمنده ی فرهاد جان هم هستیم

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

مدتیه میخوام یکی از دو لنز canon 50mm f1.4 یا f1.8 رو برای عکاسی indoor وپرتره (نه بمعنای حرفه ای ) بگیرم . انتخاب اولم f1.4 بود اما با تعریفهایی که دوستان فروم از 1.8 میکنن و به دلایل زیر کمی مردد شدم .
    اول اختلاف 0.4 در دیاف خیلی برام اهمیت نداره
    دوم کیفیت ساخت و پلاستیکی بودن f1.8 هم چون مرتب از اوون استفاده نخواهم کرد زیاد مهم نیست .
    سوم با توجه به بالا بودن رزولیشن دوربین های جدید و استفاده نکردن از کراپ 100٪ بنظر نمیاد 5balde بودن 1.8 در مقابل 8Blade f 1.4 خیلی به چشم بیاد (اگر در ست نیست دوستان اصلاح کنند)
    از مقایسه و اختلاف در دقت فوکوس این دو لنز نتونستم اطلاعی کسب کنم بنظر f1.8 در ابتدای دیاف کمی در فوکوس گیج میزند( 1.4 را نمیدانم )
    همچنین از سایر مشکلات احتمالی 1.8 که ممکن است بخاطر نبود usm و یا کیفیت بدنه پایین بوجود آید اطلاع زیادی نتوستم بدست بیارم .
    در کل آیا پرداخت قیمت چهار برابر برای 1.4 در مقابل 1.8 منطقی است .
    بیشتر میخوام به مزایا و معایب این دو لنز در عمل اکتفا کنم تا به ریویو های اینترنتی .

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

سلام
    شباب جان از بیانات شما بر میآد که خودتونم بیشتر به 1.8 راغب شدید تا 1.4 ایشاللا که هر چه پیش آید خوش آید.
    بنده زمانی که کنون داشتم پس از تحقیقاتی که خودتونم الان درگیرشید به همون 1.8 رضایت دادم.
    قطعا حقیر در حدی نیستم که راجع به این دو لنز فنی صحبت کنم اما شاید مواردی که عرض میکنم به دردتون بخوره
    معایب 1.8
    بدنه بی کیفیت و بی ریخت و لقی رینگ فوکوس
    سروصدا در حد تیم ملی
    از همه مهمتر گیج زدن زیادی فوکوس زمانی که نور محیط قدری کمتر از میل لنز گرامی باشه
    ....
    اما بریم که محاسن 1.8 رو داشته باشیم
    فول فریم
    رنگ فوق العاده تصاویر
    یک لنز عجیب شارپ
    قیمت عالی
    به قول دوستان عزیز سایت مروارید سیاه
    ....
    با توجه به اینکه با این عدد حرفه ایی نمخواهید کار کنید و اون اختلاف اف براتون مهم نیست و با اضافه پول 1.4 خریداری نشده کلی میشه لوازم دیگه خرید و مشتری 1.8 همیشه پشت در خونه واستوده و 50 رو کراپ بعد مدتی ادم رو به فکر یه عدد بالاتر یا یه عدد پایین تر میندازه ( چون نه نرمال 50 میشه نه 85 که دلخوش کنیم اول پرتره اس) ناچار حقیر بیسواد فکر میکنم از داشتن 1.8 پشیمون نشید
    باز جدا از همه ی اساتیدو دوستان عذر میخوام بابت پابرهنه وسط گود دویدن
    یاعلی
    shabab تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اول اختلاف 0.4 در دیاف خیلی برام اهمیت نداره
    این معادل 0.7 استاپ و یا ساده تر 1.4 نور بشتر است. و شارپتر در اف 2

8 پره دیافراگم در مقابل 5 پره روی کیفیت بوکه اثر زیادی دارد. شاید برای شما مهم نباشد اما به چشم می آید.

فوکوس به دودلیل کاملاً متفاوت است : دیاف بازتر - سیستم متفاوت

قیمت 50 1.8 به طور غیر عادی پایین است. به هر حال به نسبت قیمت لنز با ارزشی است.
    shabab، partow، Maisam.H و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من فكر مي كنم ارائه ي هر پيشنهادي جفا كردن به اين تاپيك 41 صفحه اي 400 پستي است !

اگر حوصله كنيد و چند صفحه از همين تاپيك رو بخونيد جاي دوري نمي ره.

با تشكر
    سلام و خسته نباشید
    من هم آماتورم یک ماه میشه که میام این تایپیک رو میخونم و واقعا"نیازی ندیدم که سوال کنم چون اگر بخونید میبینید در مورد 1لنز شاید 10 دفه بیشتر
    توضیح دادند دوستان و قیمت حالا 50 یا 100ت بالا و پائین..خودم به این نتیجه رسیدم که 70-200اف 2.8 آی اس بگیرم وتو این مدت هم تنها مشکلم با 18-55 فاصله و فضای بیرونی
    بوده میدونم لنز های دیگه کیفیت بهتری دارند اما تا حالا مشتریام راضی بودند و هیچ شکایتی نکردند باور نمیکنید 1 مجلس عروسی هم راه انداختم که 516تا عکس گرفتم
    وشاید 100عکس بدرد بخور نبود الباقی از نظر جمع خوب بود.
    خیلی خیلی ببخشید که آف تاپیک بود

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

شباب جان فقط من متوجه نشدم سوال راجع به لنز 50 ميليمتر چرا در تاپيك لنز پرتره مطرح شده؟

يعني اين همه حرف و حديث و بحث در اين تاپيك در مورد فاصله كانوني مناسب براي پرتره بي معني بوده؟
    Kourosh Kahal و partow تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

ضمن تشکر از دوستان
    آیا مشکلات مربوط به گیجی فوکوس در f1.4 هم وجود دارد یا بخاطر دیاف بازتر کمتر از 1.8 می باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

شباب جان فقط من متوجه نشدم سوال راجع به لنز 50 ميليمتر چرا در تاپيك لنز پرتره مطرح شده؟

يعني اين همه حرف و حديث و بحث در اين تاپيك در مورد فاصله كانوني مناسب براي پرتره بي معني بوده؟
    والله جناب حسینی عزیز برداشت بنده از 50mm برا برای پرتره از اونجا ناشی میشه که در بیشتر ریویو های اینترنتی که در مورد سه لنز 50mm کانن خوندم این سه رو مناسب برای پرتره تمام قد و همچنین قابل استفاده در پرتره شانه و سر روی دوربینهای کراپدار کانن معرفی کردن و تا جایی هم که یادمه در یکی از مقالات سایت خودمون هم به این مساله اشاره و 50mm روی کراپدار شروع بازه مناسب برای پرتره عنوان شده بود .اگر منظورتان برای فول فرم است که فعلا هیچ قصد و نیتی برای کوچ به فول فریم ندارم .واگر بنده اشتباه می کنم هیچ اصراری نیست و منتظر دریافت راهنمایی دوستان می باشم .
    The Canon EF 50mm f/1.8 II Lens is a good low-light indoor photography lens - especially when a flash is not appropriate or desired. It works very well in a church or gym for example. Aside from having mediocre bokeh, the 50 f/1.8 makes a good focal length for full-body portraits. If mounted on a 1.6x FOVCF camera, you will need some extra space to accomplish a full-body portrait and might also want to capture head/shoulder portraits with this lens.
    و البته اگر تاپیک مناسبتری باشد چه بهتر که این چند پست آخر به آنجا منتقل شود .
    ویرایش توسط shabab : Friday 12 November 2010 در ساعت 14:55

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    قیمت 50 1.8 به طور غیر عادی پایین است. به هر حال به نسبت قیمت لنز با ارزشی است.
    نه , اصلا ً هم غیر عادی نیست, مگر چه چیزی بیشتر از یک 55-18 لرزشگیر دار در آن به کار رفته که بخواهد گرانتر باشد محمد رضا جان؟

تازه لنز 50 اف 1.8 نیکون هم با کیفیتی (به نظر من) بهتر از نسخه کننی , قیمتی مشابه دارد.

کافیست در گوگل کلمات زیر را جستجو کنید تا به عکسهای زیادی از قسمتهای داخلی این لنز برسید :biggrin:

canon 50 f1.8 broken

اما بله , به نسبت قیمت لنز با ارزشی است (اگر معیارمان فقط کیفیت عکس و دیاف باز باشد, اگر کیفیت ساخت و سرعت فوکوس و ... باشد نه)

عکسها برای دیدن جنس بدنه و کیفیت ساخت داخل لنز بودند.

در ضمن تاپیک زیر را ببینید :
    راهنمایی در مورد لنز های 50 میلیمتر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    shabab، mreza1001، F.KamranNia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 41 از 164 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین